Kedvenc horrojaim 2009-ből

Bateman toplistája, 2020. szeptember 8.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Bakjwi (2009)
Thirst
Park Chan-wook dráma, horror 127 3,9 Park Chan-wook remekműve. Egyszerre véres, költői, közönséges, emelkedett, drámai, szikár love-story. Nemcsak a horrorok, hanem a teljes 2009-es filmhozatal közül is kiemelkedik.
2 Drag Me to Hell (2009)
Pokolba taszítva
Sam Raimi horror, thriller 432 3,2 Ez a film az évek múlásával csak jobb lesz. A sztori, a hangulat, a zene, a színészek, és hozzá Sam Raimi összetéveszthetetlen stílusa remek egészet alkotnak.
3 Pandorum (2009)

Christian Alvart akciófilm, horror, sci-fi, ... 442 3,3 A jó sci-fi-horror ritka, mint a fehér holló. Sötét, baljós atmoszféra, remek effektek és a végső csattanó teszik a Pandorumot szórakoztatóvá.
4 The Loved Ones (2009)

Sean Byrne horror, thriller 101 3,4 Egészen eredetinek ható sztori, szadizmussal és fekete humorral fűszerezve, ausztrál módra.
5 The Descent: Part 2 (2009)
A barlang 2.
Jon Harris horror, kalandfilm, thriller 141 2,5 Egy fokkal gyengébb, mint az első rész, de még így is körömrágós volt.
6 [Rec] 2 (2009)

Jaume Balagueró - Paco Plaza horror, thriller 267 2,9 Elsőre nem igazán tetszett a vonal, amerre Balagueró és Plaza vitték a sztorit, később megbarátkoztam vele. Habár az első rész színvonalát nem éri el, így is menő folytatás lett… a harmadikhoz képest pedig Oscar-díjas.
7 Saw VI (2009)
Fűrész VI.
Kevin Greutert horror, krimi, thriller 302 2,9 A hatodik fűrészelés a hetedik helyre lett elég. Az utolsó a szériából, ami még nézhető.
8 The Collector (2009)

Marcus Dunstan horror, krimi, thriller 92 3,3 Frissnek ható sztorilájn, izgalmas cselekmény.
9 Friday the 13th (2009)
Péntek 13.
Marcus Nispel horror 237 2,5 Először ez a film sem tetszett, később, az évek múltával egészen megkedveltem. A kötelezőt hozza, szórakoztat, ezen felül nem kell tőle többet várni. Ja és Nispel-film, szóval szépek a képek.
10 The House of the Devil (2009)
Az ördög háza
Ti West horror, thriller 117 3,5 Retró instant-horror a 70-es évek stílusában.
11 Doghouse (2009)
Kutyaház
Jake West horror, vígjáték 82 3,5 A The Cottage után egy évvel újra elemében az angol horror-komédia.
12 Ju-on: Shiroi rôjo (2009)
Ju-On: White Ghost
Miyake Ryûta horror 7 ? A Ju-On széria kétszázezredik része még mindig be tudja szaratni a nézőt. A sztori itt mellékes, a félelem uralta légkör a lényeg. A Ju-On: Black Ghost-ot is idesorolhatnám, habár az egy fokkal gyengébb ennél.
13 Sweatshop (2009)
Mészárszék gyár
Stacy Davidson horror 7 ? 2009 legbrutálisabb gore-jelenetei. Az első fél óra unalmas ugyan, de érdemes kivárni az aprítást, ami aztán a film végéig kitart. Mocskos, vérgőzös mészárszék az egész.
14 Vertige (2009)
High Lane
Abel Ferry akciófilm, horror, kalandfilm, ... 39 2,6 Izgalmas Wrong Turn-átirat francia módra.
15 Mutants (2009)

David Morlet horror, sci-fi 16 2,6 Komor zombimozi szintén Franciaországból.
16 La horde (2009)
The Horde
Benjamin Rocher - Yannick Dahan akciófilm, horror, thriller 75 2,8 Franciák harmadjára. Túlpörgetett zombifilm király hangulattal.
17 The Hills Run Red (2009)
Sziklák vére
Dave Parker horror, thriller 72 2,4 Kellemes, agyzsibbasztó horror némi nyomozgatással és egy félig meglepő, de hatásos befejezéssel.
18 Dead Air (2009)

Corbin Bernsen horror, sci-fi, thriller 1 ? Kevésbé ismert kamarahorror, melyben Bill Moseley egy rádió stúdiójában ülve szembesül egy vegyi terrortámadás következményeivel.
19 Walled In (2009)
Befalazva
Gilles Paquet-Brenner horror, thriller 20 2,6 Nem egy jó film, inkább csak a helyszín, annak hangulata és Mischa Barton miatt érdemes megnézni. Valami oknál fogva nekem mégis tetszik annyira, hogy egynél többször is megfordult a lejátszóban.
20 Blood Moon Rising (2009)

Brian Skiba horror, vígjáték 1 ? Ezt a valamit csak igazi hardcore-horrorfanoknak ajánlom. Borzasztóan elkészített kotyvalék grindhouse-stílusban. Én szarrá röhögtem magam a film tapló humorán, de tényleg csak akkor nézd meg, ha szereted a ZS-kategóriás filmeket.