Kedvenc horrorjaim 2008-ból

Bateman toplistája, 2020. szeptember 6.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Martyrs (2008)
Mártírok
Pascal Laugier dráma, horror 391 3,3 Pascar Laugier brutális rémálma minden szinten kiemelkedett 2008 horrorjai közül. A rendezőnek azóta sem sikerült e filmjét überelnie.
2 Lake Mungo (2008)

Joel Anderson horror, thriller 92 3,3 A komor hangvétel, de még inkább a gondolkodásra késztető utolsó kép miatt érdemelte ki ezt a pozíciót.
3 The Cottage (2008)

Paul Andrew Williams horror, krimi, thriller, ... 40 3,5 Ilyen remek hangulatos, poénos, trancsírozós filmek születnek, amikor az angol horrorkomédia elemében van.
4 Tôkyô zankoku keisatsu (2008)
Tokyo Gore Police
Nishimura Yoshihiro akciófilm, horror, sci-fi 48 3,1 Elborult vérfürdők és hülye poénok, agyolvadás japán módra.
5 Mirrors (2008)
Tükrök
Alexandre Aja horror, thriller 466 3,0 Nagyon amerikanizált, de azért a maga nemében jól sikerült, parás remake.
6 Dead Set (2008)
Hulla-ház
Yann Demange horror, minisorozat 71 3,8 A neo-zombiláz kellős közepén is tudtak újat mutatni.
7 Saw V (2008)
Fűrész V.
David Hackl horror, thriller 439 2,9 Nyakatekert Fűrész-epizód, melyet körbeleng az erőteljes izzadságszag, de ezzel együtt is piszokul élveztem John Kramer csapdáit.
8 The Midnight Meat Train (2008)
Éjféli etetés
Kitamura Ryûhei horror, krimi, thriller 227 2,9 Hangulatos hentelés meglepő végkifejlettel.
9 Pontypool (2008)
Pontypool – A zombik városa
Bruce McDonald dráma, horror, thriller 106 3,0 Érdekes koncepciójú zombimozi mondandóval. Érdemes levonni belőle a tanulságot.
10 Fritt vilt II (2008)
Hideg préda 2.
Mats Stenberg dráma, horror 61 3,0 Halloween II a fagyos Norvégiában.
11 Eskalofrío (2008)
Rettegés
Isidro Ortiz horror, thriller 52 2,8 Spanyol borzongatás. Az a néhány parajelenet egészen zseniális.
12 Amusement (2008)
Gyilkos tréfa
John Simpson horror, thriller 67 2,3 Sokakkal ellentétben én marha jól szórakoztam a filmen. Részben Magyarországon forgatták. Soha rosszabb horrort.
13 Trailer Park of Terror (2008)
Terror park
Steven Goldmann horror, vígjáték 30 2,9 Kultgyanús film lehetne, de egy kissé lassú… ellenben rohadtul szórakoztató.
14 100 Feet (2008)
100 halálos lépés
Eric Red horror, thriller 62 2,7 Az alapötlet a maga egyszerűségében zseniális. Korrekt horror néhány jó ijesztgetéssel. ...és részben Magyarországon forgott.
15 Kataude mashin gâru (2008)
A gépfruska
Iguchi Noboru akciófilm, horror, vígjáték 60 2,8 Újabb japán agymenés. A Tokyo Gore-tól ugyan valamivel visszafogottabb, de beteg jelenetekben itt sem szenvedünk hiányt.
16 Insanitarium (2008)
Szanatórium
Jeff Buhler (I) horror, thriller 64 2,5 Döcögősen kezdődik, de aztán egy klassz kis véres káoszban végződik.
17 Autopsy (2008)

Adam Gierasch horror, thriller 22 3,1 Az After Dark kevés jobban sikerült filmjeinek egyike. Kórházi horror a nézhetőbb fajtából.
18 Solstice (2008)
Napforduló
Daniel Myrick horror, thriller 53 2,5 Kísértő szellem, háttérben lappangó titok. Nem a legjobb film a világon, de jó a hangulata, néha nekem ennyi is elég.
19 Parasomnia (2008)
Paraszomnia
William Malone horror, szerelmi történet, thriller 13 2,8 Marhaság, de valamiért megfogott a hangulata, na meg Malone túlvilági víziója.
20 Seventh Moon (2008)

Eduardo Sánchez horror, thriller 9 ? Ez a film nem lenne rossz, ugyanis jó ötleten alapszik (egy fiatal pár nászútját tölti Kínában és részt vesznek az ottani Halottak Ünnepén, de persze a halottak velük szeretnének ünnepelni), de a technikai megvalósítás durván hazavágja az élményt: a folyamatosan reszkető steadycam még megbocsájtható lenne, de az már nem, hogy a kép végig olyan sötét, hogy szinte semmit nem lehet látni. Az, hogy mégis felfért a listára, a hangulatának és néhány jó (látható) jelenetének köszönhető.