"Szubjektív szerelem" - számomra kedves novella és regényadaptációk I.

mimóza toplistája, 2020. augusztus 29.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Paviljon VI (1978)
6-os számú kórterem
Lucian Pintilie dráma 41 4,3 Csehov remeke - Pintilie értő kezében
2 Ópium - Egy elmebeteg nő naplója (2007)

Szász János dráma 320 3,6 Csáth Géza - Gizella: Vajon ki írta? Talán örökre az ő titkuk marad...
3 Don't Look Now (1973)
Ne nézz vissza!
Nicolas Roeg dráma, horror, thriller 205 3,7 Daphne Du Maurier elég finnyás volt, sosem nézte meg a könyvéből készült filmet. Nem tudja, mit veszített...
4 Der Name der Rose (1986)
A rózsa neve
Jean-Jacques Annaud dráma, krimi, thriller 550 4,0 Annaud a lehetetlenre vállalkozott, Umberto Eco monumentális regényfolyamát lehetetlen vászonra vinni, de amit letett elénk, egy fejezetként megállja a helyét.
5 The Secret Garden (1993)
A titkok kertje
Agnieszka Holland dráma, fantasy 148 3,9 Személyes, szívembe zárt történet Burnett örökzöldje, és az összes feldolgozását imádom.
6 Anne of Green Gables (1985)
Anna
Kevin Sullivan dráma, minisorozat 89 4,5 Anne a zöldmanzárdos házból - akárhányszor nézhető, olvasható, magunkkal vihető, idézhető. :)
7 One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
Milos Forman dráma 1485 4,6 Mit is mondhatnék? Ken Kesey és Milos Forman egyaránt csúcsformában álmodott és alkotott. :)
8 To Kill a Mockingbird (1962)
Ne bántsátok a feketerigót!
Robert Mulligan dráma, krimi 420 4,3 Atticus Finch forever!
9 Neco z Alenky (1988)
Micsoda Aliz
Jan Švankmajer animáció, fantasy, horror, ... 44 4,2 Carroll (rém)álom-meséjét - amiről úgy szól a legenda (?), hogy migrénes rohamai közepette átélt hallucinációi alapján írta -, a nyughatatlan Švankmajer, aki elégedetlen volt az Alice adaptációkkal, mert iszonyúan dühítette, hogy miért csinálnak belőle folyton tündérmesét, apait-anyait beleadva újramesélte. Ez aztán egy saját rémálom lett.
10 Of Mice and Men (1992)
Egerek és emberek
Gary Sinise dráma 321 4,2 "Velünk bizony másképpen áll a dolog. Nekünk van jövőnk. Van, akivel beszéljünk, aki törődik velünk. ... Lennie közbevágott: – Bezzeg, hogy van! És miért? Mert… Mert te törődöl énvelem, én törődöm teveled, hát ezért. – Boldogan nevetett. – Most folytasd, George!"