Kedvenc horrorjaim 2007-ből

Bateman toplistája, 2019. november 9.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 [Rec] (2007)

Jaume Balagueró - Paco Plaza horror, thriller 560 3,7 A 2000-es évek egyik legerősebb horrorja. A 28 nappal később mellett a másik újító a zombifilmek terén.
2 Grindhouse: Planet Terror (2007)
Grindhouse: Terrorbolygó
Robert Rodriguez akciófilm, exploitation, horror, ... 810 3,8 Kőkemény egysorosok, zombik, trancsír minden mennyiségben. A minőségi trash egyik legjobbja.
3 The Mist (2007)
A köd
Frank Darabont dráma, horror, sci-fi, ... 679 3,8 Ha a Rec-re azt mondom, hogy a 2000-es évek egyik legerősebb horrorja, akkor a The Mist az egyik legerősebb drámája és társadalomkritikája az elmúlt évtizednek, de félreértés ne essék: ez a film bőven horror kategória, de nem a kint járkáló lényektől, hanem az épületen belül gomolygó ködből felbukkanó szörnyek miatt.
4 À l'intérieur (2007)
A betolakodó
Alexandre Bustillo - Julien Maury horror, thriller 226 3,5 Brutális erejű éjsötét mozi.
5 28 Weeks Later (2007)
28 héttel később
Juan Carlos Fresnadillo akciófilm, horror, sci-fi, ... 556 3,4 Vegytiszta zombifilm, jól kis világvége hangulattal.
6 30 Days of Night (2007)
30 nap éjszaka
David Slade horror 198 3,0 Adaptáció mely sikeresen ültette át filmre a képregény hangulatát és látványvilágát. A sztori ötletes, a vámpírok tényleg félelmetesek, a film pedig az egyik legjobb vámpírosdi.
7 Paranormal Activity (2007)
Parajelenségek
Oren Peli horror, thriller 476 3,1 Oren Peli jó lóra tett [rossz nyelvek szerint lepaktált a filmbéli démonnal], mikor gyakorlatilag majdnem nulla költségből elkészítette ezt a remek kis rémüldözdét, amit aztán további háromezer folytatás követett.
8 Dead Silence (2007)
Halálos hallgatás
James Wan horror, thriller 204 3,0 A sztori kissé erőltetett, de a jól eltalált hangulat és az ütős finálé miatt kiemelkedik az átlagból. Mondjuk számomra máig érthetetlen, hogy miért fikázzák annyian, mikor százszor jobb, mint a manapság ajnározott Annabelle-féle matinék.
9 Halloween (2007)

Rob Zombie horror 171 2,7 Akkoriban nagyon vártam ezt a filmet. Kíváncsi voltam, hogy Zombie az elborult 1000 halott háza és a Devil's Rejects után hogyan fogja megugrani az elvárásokat. Aztán jött a feketeleves, mert kiderült, hogy Zombie az ugrás közben elvesztette a lendületet és visszapottyant a talajra. Nagyon nem tetszett a film, olyannyira, hogy sokáig nem néztem meg újra, majd évekkel később kezembe akadt a rendezői változat és ráéreztem az ízére. A film nyilván nem jobb Carpenter eredetijénél, de egy tisztességes remake, sőt ha elvonatkoztatunk az eredetitől és megpróbáljuk "szűz" szemmel nézni a filmet, akkor egész élvezetes.
10 Saw IV (2007)
Fűrész IV.
Darren Lynn Bousman horror, krimi, thriller 521 2,9 Egy újabb remek kis Fűrészelés.
11 Wrong Turn 2: Dead End (2007)
Halálos kitérő 2.
Joe Lynch (V) akciófilm, horror, thriller 133 2,7 Az eleje nagyon gagyiba hajlik, de aztán elindul a gore-gépezet és a darálás, és hát az nagyon durva. A sorozat második legjobb része (mondjuk ezt a lécet nem nehéz megugrani)
12 End of the Line (2007)
Végállomás
Maurice Devereaux horror, thriller 11 3,1 Csalfa film, mert az első félóra alapján egy sima kis tucathorror, de aztán a készítők csavarnak egyet a sztorin, így a mozi egy váratlan irányba indul el, és válik egy hangulatos, frankó kis horrorrá.
13 Storm Warning (2007)

Jamie Blanks horror 15 2,9 Az előítélet rossz tanácsadó... Sokáig nem akartam megnézni, mert már az előzetes is unalmasnak tűnt, de aztán egy esős hétvégén rávettem magam és megnéztem... és milyen jól tettem! Ez egy erős hangulatú, biztos kézzel rendezett, brutál film.
14 My Name is Bruce (2007)
A nevem Bruce
Bruce Campbell (I) horror, vígjáték 78 3,1 Bruce Campbell önironikus vígjátéka. Gagyi, de szerethető. Legfőképp BC és Evil Dead rajongónknak.
15 Botched (2007)

Kit Ryan horror, thriller, vígjáték 19 3,2 Stephen Dorff / Moszkva / felhőkarcoló / elmebeteg gyilkos / trancsír / fekete humor. Ha ezek a hívószavak felkeltették az érdeklődésed, akkor ez a te filmed.
16 Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane (2007)
Plane Dead
Scott Thomas horror 32 2,7 Zombik a fedélzeten.