Kedvenc horrorjaim 2006-ból

Bateman toplistája, 2019. november 7.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 The Hills Have Eyes (2006)
Sziklák szeme
Alexandre Aja horror 416 3,2 Nyilván egy európai rendező látásmódja és tehetsége kellett ahhoz, hogy Craven 70-es évekbeli filmjén sikeres vérátömlesztést végezzenek és a 2000-es évekhez adaptálják.
2 Hatchet (2006)
A balta
Adam Green (VI) horror, vígjáték 118 2,6 Esszenciális neoslasher, mely a 70-es, 80-as évek nagy ikonjai előtt tiszteleg. Szerencsére egyáltalán nem veszi komolyan magát, így kellemes szórakozás.
3 Silent Hill (2006)
Silent Hill - A halott város
Christophe Gans fantasy, horror 634 3,1 Újra csak európai látásmód kellett hozzá, hogy végre egy méltó játékadaptáció készüljön. A hangulatot nagyon jól sikerült elkapni és a vizualitás is elsőrangú.
4 Ils (2006)
Them
David Moreau - Xavier Palud horror, thriller 87 3,3 A Hatchet-tel ellentétben itt a lehető legrosszabb döntés lett volna, ha a film nem venné komolyan magát. Hatásosan paráztató ás izgalmas horrorfilm.
5 Rest Stop (2006)
Raw Feed: Pihenő a pokolban
John Shiban horror 80 2,6 Nagyon bírom az állandósult WTF-érzést a film nézése közben: ez most álom? Valóság? Vagy mindkettő egyszerre? Vagy egyik sem?
6 Fritt vilt (2006)
Hideg préda
Roar Uthaug dráma, horror 99 3,1 Akár csak a Hatchet. Jó értelemben véve tipikus slasher.
7 Saw III (2006)
Fűrész III.
Darren Lynn Bousman horror 628 3,1 Itt már kezdték összeszedni magukat az írók és elindultak egy érdekes irányba, mely további 4+1 Fűrész epizódot eredményezett. Hogy feltétlenül kellettek-e az újabb és újabb részek? ...Igen, naná. Akinek nem inge, ne Fűrészeljen.
8 The Gravedancers (2006)

Mike Mendez horror, thriller 26 2,4 Lagymatag kezdet, mely egy totál őrült, agyament fináléba torkollik. Kb. mintha először jól beszívnál, majd bezabálnál egy tepsi almáspitét, végül a cukorkóma utáni alvásból felriadva éjfélkor nekiülnél megnézni a Poltergeistot.
9 The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006)
A texasi láncfűrészes mészárlás: A kezdet
Jonathan Liebesman horror, thriller 215 3,0 Izgalmas és legalább olyan brutális, mint elődje.
10 Slither (2006)
Slither - Féltél már nevetve?
James Gunn horror, paródia, sci-fi, ... 180 3,1 Főhajtás a műfaj nagy elődei előtt. Minél többször látom, annál jobban tetszik.
11 Severance (2006)
Csapatleépítés
Christopher Smith (VIII) horror, thriller, vígjáték 153 3,0 Gonosz kis filmecske a Wrong Turn nyomdokain. Made in Hungary.
12 See No Evil (2006)
Menekülj!
Gregory Dark horror, krimi, thriller 109 2,6 Kemény kis zúzda.
13 Altered (2006)
Bosszú az Űrből - Idegenek csapdájában
Eduardo Sánchez horror, sci-fi, thriller 52 2,7 Sokak szerint borzalmas, szerintem teljesen korrekt kis élienes horror.
14 Kilómetro 31 (2006)
31. kilométer
Rigoberto Castañeda horror 37 2,3 Akárcsak a Rest Stop-nál, úgy itt is befigyel némi WTF-hangulat, amitől érdekessé válik. Továbbá mikor először láttam, majd befoxtam egy jeleneten.
15 Pulse (2006)
Mezsgye
Jim Sonzero horror, thriller 156 2,4 A Kairo mélységéhez, mondanivalójához viszonyítva sehol sincs, azaz nem más, mint egy tipikus Hollywoodi remake, de önmagában véve nem egy rossz mozi, hangulat és ijesztgetés szinten legalábbis hozza a szintet.