Kedvenc horrorjaim 2005-ből

Bateman toplistája, 2019. november 3.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Noroi (2005)
Noroi: The Curse
Shiraishi Kôji dráma, horror, thriller 26 3,7 Bekúszik az ember bőre alá és nem ereszti. Elég rendesen odapörköl rémisztgetésből.
2 The Descent (2005)
The Descent - A barlang
Neil Marshall horror, kalandfilm, thriller 543 3,5 Sötét, reményvesztett hangulat, kilátástalan helyzet. Így kell jó horrorfilmet csinálni.
3 The Exorcism of Emily Rose (2005)
Ördögűzés Emily Rose üdvéért
Scott Derrickson dráma, horror, thriller 271 3,5 Bírósági dráma és ördögűzőhorror egy filmben. Már az első kép a téli tájjal, a varjak károgásával és a házzal a semmi közepén megadja a sötét alaphangot.
4 Isolation (2005)
Elkülönítve
Billy O'Brien horror, thriller 47 2,4 És ha már sötét alaphangulat, akkor Elkülönítve. Remek kis biohorror Írországból.
5 Frágiles (2005)
Hideg csontok
Jaume Balagueró horror, thriller 148 2,9 Sötét titkot hordozó ódon gyermekkórház... egy kimondatlan rettenet, amiről a gyerekek csak suttogni mernek. Valami kísérti a kórház lezárt szintjét.
6 Land of the Dead (2005)
A holtak földje
George A. Romero akciófilm, horror 295 3,2 Romero élvezetes zombiaprítós filmje.
7 Feast (2005)
A dög
John Gulager horror, vígjáték 145 3,1 Amolyan Alkonyattól Pirkadatig-klón, túlpörgetett gore-al.
8 Meatball Machine (2005)

Yamaguchi Yûdai - Yamamoto Jun'ichi akciófilm, horror, sci-fi 9 ? Agyament cyberpunk-horror a Tetsuo nyomdokain. Ilyet is csak a japánok tudnak csinálni.
9 Reeker (2005)
Reeker - A halál szaga
Dave Payne horror 39 2,6 Tök jó hangulatú horror, érdekes gonosszal. Sokan nem szeretik, én mindig jól szórakozok rajta.
10 White Noise (2005)
Fehér zaj
Geoffrey Sax dráma, horror, thriller 313 2,7 Jól induló, érdekes horror, mely a végére kifullad.
11 Venom (2005)
Kígyóharapás
Jim Gillespie fantasy, horror, thriller 34 2,1 Hangulatos helyszínek, jó alapötlet, kevésbé jó megvalósítás. Azért nézhető.
12 Hostel (2005)
Motel
Eli Roth horror 535 2,8 Egy kissé túlértékelt, ám szórakoztató gorefesztivál.
13 Saw II (2005)
Fűrész II.
Darren Lynn Bousman horror 719 3,4 Szerintem a sorozat második leggyengébb epizódja, ettől függetlenül vannak benne jó ötletek. Teszi a dolgát és szórakoztat.