Kedvenc horrorjaim 2004-ből

Bateman toplistája, 2019. november 1.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Saw (2004)
Fűrész
James Wan horror, krimi, thriller 1111 4,0 Ez bizony egy új és hosszantartó barátság kezdete.
2 Shaun of the Dead (2004)
Haláli hullák hajnala
Edgar Wright horror, paródia, szatíra, ... 757 3,9 Máig az egyik legkirályabb horrorkomédia. Ügyesen tart tükröt a horrorműfaj elé.
3 Dawn of the Dead (2004)
Holtak hajnala
Zack Snyder akciófilm, horror, sci-fi, ... 603 3,6 Az első 15 perc zseniális, a maradék másfél óra pedig szuper. A Texasi Láncfűrészes után a második legjobb remake.
4 The Grudge (2004)
Átok - The Grudge
Shimizu Takashi horror, thriller 404 2,7 Annyira paráztató volt, hogy a moziban még a légy sem zümmögött. Az a sejtelmes zene és az a jéghideg hangulat. Telitalálat. És szintén egy jó remake.
5 Shutter (2004)

Banjong Pisanthanakun - Parkpoom Wongpoom horror 64 3,6 Itt is plafonig ér a parafaktor. Nem egyszer a torkomban dobogott a szívem. Na és a film végi zseniális kulcsjelenet... Aki még nem látta, nézze meg, mert ez nem az a film, ami úgy kell az embernek, mint púp a hátára :D - LOL -
6 El habitante incierto (2004)
A fantomlakó
Guillem Morales dráma, horror, thriller 91 3,8 Zseniális alapötletre épülő egzisztencialista horror. A spanyolok bizony tudnak filmet készíteni, hát még horrorfilmet!
7 Exorcist: The Beginning (2004)
Az ördögűző: A kezdet
Renny Harlin horror, thriller 183 2,4 Ahhoz képest, mennyire hányattatott volt a forgatás, egy nagyon is korrekt előzményfilm született. A finálé persze kissé nevetséges, de az események láncolata, ami addig elvezet, az élvezetes.
8 Kansen (2004)
Fertőzés
Ochiai Masayuki horror 51 3,0 Sötét történet és sötét titokkal terhelt kórházból. Bírom az ilyen WTF-filmeket, ahol a néző sokáig nem tudja összerakni, hogy akkor most pontosan mi a fene is történik, majd jön a megvilágosodás, és vele együtt a "Ja persze, hát tényleg!"
9 Toolbox Murders (2004)
Az eltűntek háza
Tobe Hooper horror, thriller 19 2,6 Még egy remake, ami szerencsére más irányba viszi a cselekményt, mint az eredeti. Szépen épül a sztori, azt is mondhatnám, hogy úgy alakul minden, ahogy azt sejteni lehet, de ekkor elérkezünk az utolsó húsz perchez, amikor kitárulnak a pokol kapui és olyan őrület zúdul a nyakunkba, hogy csak nézünk.
10 Dead Birds (2004)
Halott madarak
Alex Turner horror, western 70 2,9 Elsőre kissé zavaros film, nekem különösebben nem is jött be. Aztán beszélgetni kezdtünk róla haverral, emiatt megjött a kedvem, így újra megnéztem és akkor beütött. A polgárháború idejébe helyezett sztori és a sötét hangulat, na meg a gonoszság, ami süt az egészből egy jó kis filmmé teszi.
11 Bunshinsaba (2004)

Ahn Byeong-ki horror 2 ? Gyönyörű képekkel teletűzdelt jó kis rémisztgetés az ázsiai horroroknál megszokott súlyos drámába öltöztetve.
12 Ryeong (2004)
Dead Friend
Kim Tae-kyeong horror 8 ? Nem egy egyszerű film, csavaros történet, ahol figyelni kell, de ennek meg lesz a jutalma.
13 Creep (2004)
Hajsza a metróban
Christopher Smith (VIII) horror, thriller 129 2,6 Izgalmas rémüldözde, melyben szegény Franka Potentét üldözi egy minden szempontból torz alak.
14 Salem's Lot (2004)
Borzalmak városa
Mikael Salomon dráma, horror, minisorozat, ... 51 3,1 Nem a legjobb King adaptáció, ami miatt viszont mégis tetszik, az, hogy majdnem sikerül visszaadnia azt a hangulatot, amit a regény olvasásakor éreztem.
15 Satan's Little Helper (2004)

Jeff Lieberman horror, vígjáték 5 ? Low budget függetlenfilm király alapötlettel, morbid hangulattal és hát nem mellesleg Katheryn Winnick-el.