Kedvenc horrorjaim 2000-ből

Bateman toplistája, 2019. október 31.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 What Lies Beneath (2000)
Temetetlen múlt
Robert Zemeckis dráma, horror, thriller 465 3,3 Nem titkoltan Hitchcock stílusára hajaz a film, de jól csinálja. Zemeckis a borzongatáshoz is ért.
2 The Cell (2000)
A sejt
Tarsem Singh sci-fi, thriller 430 3,5 Az egyik legjobb moziélményem. Szürreálisan gyönyörű képek, izgalmas sztori. Audiovizuális gyönyör.
3 Final Destination (2000)
Végső állomás
James Wong horror, thriller 753 3,5 Egy tök jó alapötletre épülő tinihorror izgalmas kivitelezése.
4 Anatomie (2000)
Anatómia
Stefan Ruzowitzky horror, thriller 86 3,0 Nem a legizmosabb, de jófajta Euro horror, amit nagyon szeretek. A cselekmény itt-ott kissé leül, de nem tudok elmenni dicsérő szó nélkül az emberi preparátumok, mint alapötlet mellett, mert egészen eddig én még filmben nem láttam ilyet.
5 Pitch Black (2000)
Pitch Black - 22 évente a sötétség
David Twohy akciófilm, horror, sci-fi 583 3,5 Vérbeli sci-fi horror, ami valami oknál fogva az idő múltával egyre inkább tetszik. Az pedig csak hab a tortán, hogy látványban simán lenyom nem egy mai filmet.
6 Ginger Snaps (2000)
Farkasvér
John Fawcett dráma, horror, thriller 130 3,4 Vérfarkas másképpen. Nem egy konvencionális farkasember sztori, az már biztos. Itt estem bele Katharine Isabelle-be először ;)
7 Book of Shadows: Blair Witch 2 (2000)
Blair Witch: Ideglelés 2.
Joe Berlinger horror, thriller 206 2,2 Természetesen 10 emberből 11 utálja, én viszont nagyon bírom. Hangulatból csillagos ötös, a sztori kissé katyvasz, de egyébként ötletes, na és a score... nem kis tehetségnek kell lenni ahhoz, ha kövek egymáshoz ütögetéséből, fabotok egymáshoz súrlódásából és patakok csörgedezésének hangjából valaki elsőosztályú filmzenét(!) képes alkotni. Carter Burwell egy ilyen tehetség. Nem kicsit, nagyon. Én azt mondom, hogy nem érdemes mindig bedőlni a lehúzó hypenak, viszont érdemes egy esélyt adni a filmnek. Legrosszabb esetben, legfeljebb nem fog tetszeni.
8 Scream 3 (2000)
Sikoly 3.
Wes Craven horror 429 2,5 Szokás ezt a filmet is a sárba döngölni, pedig jobb, mint a híre.