Kedvenc horrorjaim 1997-ből

Bateman toplistája, 2019. október 30.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Event Horizon (1997)
Halálhajó
Paul W.S. Anderson horror, sci-fi, thriller 503 3,6 A Screamers utáni második sci-fi horror moziélményem volt. Ránk is hozta a frászt rendesen, és bár december volt és rohadt hideg, mégis hazafelé a moziból az egész egész utat végigpofáztuk haverral azon ömlengve, hogy mennyire király film volt. És az volt. És számomra máig etalonnak számít a hasonló témájú filmek körében. Paul W.S. Anderson talán egyetlen maradandóan jó filmje.
2 Scream 2 (1997)
Sikoly 2.
Wes Craven horror 498 2,9 Egy király folytatás, amit szokás nem szeretni, de én nagyon bírom.
3 I Know What You Did Last Summer (1997)
Tudom, mit tettél tavaly nyáron
Jim Gillespie horror, thriller 452 2,8 Még egy, a 90-es évek fílingjét tökéletesen visszaadó slasher. A Sikoly által feltámasztott újhullámos slasherfilmek egyik gyengébb, de élvezetes darabja. Csini csajok, maszkos gyilkos, baljós hangulat és jól megválasztott betétdalok, ez az MTV-generáció tinihorrorjainak receptje.
4 The Night Flier (1997)

Mark Pavia fantasy, horror 21 3,0 Kevésbé ismert, de annál jobb vámpírmozi.
5 Alien: Resurrection (1997)
Alien 4.: Feltámad a halál
Jean-Pierre Jeunet akciófilm, horror, sci-fi, ... 912 3,3 Megosztó film, de én mindig szerettem ezt a fura, tipikus Jean-Pierre Jeunet-i látványvilágot.
6 Wishmaster (1997)
Halálosztó
Robert Kurtzman fantasy, horror 86 2,8 Kreatív trükkökkel és látványvilággal rendelkező mozi, ami először inkább mellőzött volt, majd olyan népszerű lett, hogy gyorsan csináltak hozzá még néhány folytatást, de egyik sem érte el az első színvonalát.
7 Anaconda (1997)
Anakonda
Luis Llosa horror, kalandfilm, thriller 598 2,0 Szórakoztató B-film olyan soundtrack-el, ami minőségben jócskán felülmúlja a mozit. Azért persze nézhető.