Kedvenc horrorjaim 1996-ból

Bateman toplistája, 2019. október 30.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 The Frighteners (1996)
Törjön ki a frász!
Peter Jackson fantasy, horror, vígjáték 283 3,6 Ahogyan a Hullajó, úgy a Törjön ki a frász! is egyfajta megreformálása a műfajnak mind stílusbeli, mind technikai értelemben. A filmről órákig tudnám tépni a számat, ráadásul csak szuperlatívuszokban, úgyhogy röviden csak annyit mondanék, hogy Jackson-nak sikerült egy régi vágású, mégis frissnek ható, remek trükkökkel teli horrorfantasyt alkotni.
2 Scream (1996)
Sikoly
Wes Craven horror 806 3,5 Ezt a filmet nem méltatnám sokat, legyen elég annyi, hogy zseniális.
3 From Dusk Till Dawn (1996)
Alkonyattól pirkadatig
Robert Rodriguez akciófilm, fantasy, horror, ... 1148 3,8 Ebben a moziban minden benne van, ami jó volt a 90-es évek filmjeiben, és még annál is több.
4 Bordello of Blood (1996)
Mesék a kriptából: Vérbordély
Gilbert Adler horror, vígjáték 59 3,2 Jópofa horrorkomédia. Annak ellenére, hogy gagyi, vannak benne egész ötletes jelenetek, jó beszólások, és jófajta gore. Nem egy Alkonyattól Pirkadatig, de egész jó.
5 Bad Moon (1996)
Rossz hold
Eric Red horror 51 2,8 Ifjúsági kutyás filmnek induló, majd egyre inkább bedurvuló farkasemberes mozi. Máig indokolatlanul mellőzött, pedig jó.
6 The Craft (1996)
Bűvölet
Andrew Fleming dráma, fantasy, horror, ... 131 2,9 A mai napig, ha nagy véletlenül megy a tévében, akkor valami oknál fogva leragadok és végignézem. Van valami ebben a kis moziban, noha gyakorlatilag majdhogynem teljesen vér és félelemfaktor mentes.
7 Hellraiser: Bloodline (1996)
Hellr4iser: Vérvonal
Kevin Yagher fantasy, horror, sci-fi 82 2,8 Gagyi, de a különböző tér és idősíkok miatt érdekes.
8 The Island of Dr. Moreau (1996)
Dr. Moreau szigete
John Frankenheimer - Richard Stanley horror, sci-fi, thriller 323 2,5 Még egy film, amit majdnem mindenki utál, én pedig szeretem. Korántsem tartom jó filmnek, de mégis időről időre a lejátszóban landol.