Kedvenc horrorjaim 1992-ből

Bateman toplistája, 2019. október 30.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Braindead (1992)
Hullajó
Peter Jackson fantasy, horror, szerelmi történet, ... 522 4,0 1992 jó év volt horrorfilmek szempontjából. A Hullajó-t szerintem a horrorkomédia műfajban a mai napig nem sikerült sem hangulatban, sem poénokban, sem gore-ban überelni. Az egyik legnagyobb kedvencem.
2 Candyman (1992)
Kampókéz
Bernard Rose horror, thriller 300 3,4 Az egykori MTV1-en láttam először és olyannyira beparáztatott, hogy napokig kerültem a tükröket (és a fürdőszobát is megpróbáltam, kevesebb sikerrel). Atmoszférateremtésben elsőrangú, a színészek jók, Philip Glass főtémáját a mai napig dúdolom. Szerencsés csillagzat alatt sületett film.
3 Dracula (1992)
Drakula
Francis Ford Coppola dráma, fantasy, horror, ... 591 3,7 Vizualitásában tagadhatatlan mestermű.
4 Alien³ (1992)
A végső megoldás: halál
David Fincher dráma, horror, sci-fi, ... 1078 3,6 A sötét, reményvesztett hangulat hamar beszívja a nézőt. Fincher még úgy is nagyszerűt tudott alkotni, hogy gyakorlatilag csak a felét látjuk az ő verziójának.
5 Pet Sematary II (1992)
Kedvencek temetője 2.
Mary Lambert akciófilm, horror, thriller 196 2,6 Valamiért nekem a második rész jobban bejött, mint az első. Van egy nagyon erős, borongós őszi hangulata, amit nagyon szeretek.
6 Ghostwatch (1992)

Lesley Manning horror 11 4,1 A BBC a Ghostwatch-al gyakorlatilag megcsinálta az első "found footage" horrort. És milyen jól sikerült! Akinek tetszett a Paranormal Activity, az tegyen egy próbát ezzel a filmmel is.
7 Split Second (1992)
Őrült Stone, avagy 2008: a patkány éve
Ian Sharp - Tony Maylam akciófilm, horror, krimi, ... 269 3,4 Betonkemény beszólásokkal teli, mocskos jövőképű horror.
8 Sleepwalkers (1992)
Alvajárók
Mick Garris horror, thriller 122 2,7 Nem túl erős film, én mégis szeretem azt a fülledt, Enya Boadicea-jával aláfestett, perverz atmoszférát, amit nyújt.
9 Hellraiser III: Hell on Earth (1992)
Hellraiser III: Pokol a Földön
Anthony Hickox fantasy, horror 104 2,9 Ez volt az első Hellraiser, amit láttam és bár gyengébb elődeinél, de ahogy folyamatosan jönnek ki a szarabbnál szarabb folytatások, úgy értékelődik fel.