(Ön)életRAJZ - filmek, amelyekben ott vagyok, külső-belső történéseimmel, körülményeimmel, egyéniségemmel - nézni ezeket olyan, mintha kitakartak/kitakaróztam volna

mimóza toplistája, 2019. szeptember 5.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Silent Love (2014)

Giacomo Zanni rövidfilm 11 4,2 Ez a rendező véletlenül filmre vitte az (ön)életRAJZomat.
2 Breaking the Waves (1996)
Hullámtörés
Lars von Trier dráma, szerelmi történet 397 4,3 Nem szerethetünk egy szót. Csak egy másik embert szerethetünk. Az a tökéletesség.
3 Mother! (2017)
Anyám!
Darren Aronofsky dráma, horror, thriller 449 3,8 Semmi sem elég, amit adni tudok.
4 Mikra Anglia (2013)
Kis-Anglia
Pantelis Voulgaris dráma, szerelmi történet 3 ? Ez a görög mese az én mesém. Meg ne nézd! Soha!
5 La Fidélité (2000)
Hűség
Andrzej Zulawski dráma 14 3,5 Jött a jel / dehogy csak jött: záporozott, a végére elfogyott körülöttem a levegő is, akárha légüres térben lennék. Vállalom, hogy mire elsötétült a képernyő, csak annyit suttogtam: IGEN.
6 Ordet (1955)

Carl Theodor Dreyer dráma 52 4,5 „Tudod, hogy én miben hiszek? Hiszem, hogy sok kis csoda történik titokban. De Ő csak csendben cselekszik. Hogy ne csináljanak nagy hűhót körülötte.”
7 A Love Letter to the One I Made Up (2018)
Szerelmeslevél a képzelt személyhez
Rachel Gutgarts animáció, rövidfilm 3 ? Ne hasson ÍGY ez a film senkire. Soha.
8 Dvoje (1967)
Ketten
Mikhail Bogin dráma, rövidfilm, szerelmi történet 10 4,3 Csodafinom etűd az elfogadásról - egy olyan korból, amikor még. ... valóban egy hangszertokban/könyvben/zsebünkben hordtuk az Ő fényképét ... virágot varázsoltunk akárhonnan is ... magunkat legyőzve, ölelés nélkül is tudtunk távozni, ha a másiknak még időre volt szüksége ... megtaláltuk a kommunikáció módját a szeretett személyhez ... boldogok voltunk már a ténytől is, hogy a másik létezik
9 Kotonoha no niwa (2013)
A szavak kertje
Shinkai Makoto animáció, anime, szerelmi történet 50 4,0 Jó rábízni magam arra, aki járni tanít, akár eső esik, akár hó hull a szívekre, a parkra és az esernyőre.
10 Pociag (1959)
Az éjszakai vonat
Jerzy Kawalerowicz dráma, thriller 37 4,4 Végül minden fülke üres lesz, van, akit várnak, van, akit nem.