9950

oscarmániás toplistája, 2019. július 30.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Touch of Evil (1958)
A gonosz érintése
Orson Welles film noir, krimi, thriller 249 4,4 Orson Welles az egyik legnagyobb zseni a filmes világban, ez a remekmű hűen tükrözi kreativitását és előremutató, fantasztikusan nagy tudását.
2 Stomatol (Tyngdlyftaren) (1926)

Arvid Olson animáció, némafilm, rövidfilm 1 ? Szeretem a rövidfilmeket, általában kedvelek mindent, ami svéd, ráadásul ez egy animáció és reklámfilm, ami az egyik legjobban fejlődő műfaj.
3 Bride of Chucky (1998)
Chucky menyasszonya
Ronny Yu horror, szerelmi történet, thriller, ... 99 2,6 Egy a sok bizarr horrorfilm közül, amik szinte naponta készülnek a világ minden táján. Érdekes, hogy élettelen tárgyakkal is sikerül a frászt kihozni a gyanútlan nézőből.
4 Rien que les heures (1926)
Csak pár óra
Alberto Cavalcanti dokumentumfilm 7 ? Avantgárd filmcsoda, műfajának keresztmetszete.
5 The Far Country (1954)
Cowboy az aranyásók között
Anthony Mann western 37 3,8 Meglepően jól sikerült western, bár nem a legjobb a kategóriájában, mégis időtálló maradt.
6 La carne (1991)
A hús
Marco Ferreri dráma 15 2,9 Ferreri a pályája vége felé közelítvén már gyengébb filmeket készített, de azt a polgárpukkasztást, a fogyasztói és a nyugatinak nevezett társadalmat kigúnyoló magatartást, amit megszoktam tőle, megtartotta.
7 Krótki film o zabijaniu (1988)
Rövidfilm a gyilkolásról
Krzysztof Kieslowski dráma, krimi 79 4,3 Megdöbbentő, sokkoló, váratlan húzás a lengyelek egyik legnagyszerűbb művészétől. Kieslowskiról, akinek a nevét sokáig nem tudtam rendesen kiejteni, először egy videófilmes magazinban olvastam. A Három szín trilógiáról volt benne szó, sejtettem, hogy valami nagyszerű dolog lehet, ezért mindhárom részt felvettem vhs-re ahogy a tévé vetíteni kezdte. Arra emlékszem, hogy a lassú, szép és meghökkentő művek a kedvenceim közé lopakodtak, s ahogy időnként újra és újra nézem, mindinkább zseniálisnak tartom ezeket a képalkotásokat.
8 Before the Flood (2016)
Özönvíz előtt
Fisher Stevens dokumentumfilm 68 3,9 A történelmet éljük, a világ változik, s benne magunk is.
9 Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson (1976)
Buffalo Bill és az indiánok
Robert Altman vígjáték, western 46 3,3 Amerika a show fellegvára, s ez a film kitűnően bemutatja azt a világot.
10 Dumafilm (2011)

Szomjas György dokumentumfilm 13 3,3 9959.