Tarantino

BalaKovesi toplistája, 2019. június 24.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Quentin Tarantino dráma, háborús film, kalandfilm 1671 4,3 Szerintem ez Tarantino legkiforrottabb filmje. Zseniális, pattanásig feszült dialógusok, több mint remek karakterek (Hans Landa a minden idők legjobb filmes antagonistái listám dobogósa), kiváló megszerkeztettség. Történelemhamisítás! 10/10
2 The Hateful Eight (2015)
Aljas nyolcas
Quentin Tarantino dráma, thriller, western 832 4,0 Nagyon szeretem a westernt, ennek a filmnek is tudtam örülni nagyon. Ugyancsak remekül megszerkeztett, stílusos, kiszámíthatatlan, bármelyik percben robbanhat, a táj egyszerűen beszippant, hangulata a Dolog-ot idézően fojtogató. Morricone! 9/10
3 Reservoir Dogs (1992)
Kutyaszorítóban
Quentin Tarantino dráma, krimi, thriller 1410 4,4 Még nem olyan csiszolt gyémánt, de baromi erős rendezői debütálás. Fül! 8,5/10
4 Django Unchained (2012)
Django elszabadul
Quentin Tarantino dráma, western 1311 4,2 Jó film, ám kevésbé fogott meg. Western, ütős karakterek, Waltz, DiCaprio, néha indokolatlan zeneválasztás, enyhe hiányérzet valami plusz után. Napszemüveg! 8/10
5 Kill Bill: Vol. 2 (2004)
Kill Bill 2.
Quentin Tarantino akciófilm, dráma, harcművészeti film, ... 1476 4,1 Tarantino egynek veszi a két Kill Bill filmet, de én inkább külön osztályzom őket, és szerintem a második etap erősebb. Lényegében egy harcművészeti film-western keverék, amolyan műfajokkal játszó stílusgyakorlat, véres, van benne egypár direkt nevetséges jelenet, de nem veszi túl komolyan magát, és jól teszi. Vigyázz a szemedre! 7,5/10
6 Kill Bill: Vol. 1 (2003)
Kill Bill
Quentin Tarantino akciófilm, dráma, harcművészeti film, ... 1742 4,1 Értelemszerűen a gyengébbik testvér. A harcművészeti filmek távol állnak tőlem, és itt inkább ez a műfaj dominál. Bang bang! 6,5/10
7 Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino dráma, krimi, szatíra, ... 2065 4,5 Szeretem is, élvezem is, nagyon jó szövege van, stílusos, viszont ez se fogott meg. Valószínűleg a nagy elvárások miatt csalódtam benne. Motherfucker! 6/10
8 Jackie Brown (1997)

Quentin Tarantino dráma, krimi, thriller 1069 4,0 Nagyon untam, taszított a hangulata, Jackie Brown végig unszimpatikus maradt, de jobban belegondolva egyik karaktert sem kedveltem meg igazán. 5/10
9 Four Rooms (1995)
Négy szoba
Alexandre Rockwell - Allison Anders - Quentin Tarantino - ... szatíra, vígjáték 849 3,7 Kínszenvedés volt végignézni. Tim Roth ripacskodik, a 100 perc 1000-nek tűnik, minden karakter idegesítő. A negyedik (egyébként Tarantino-rendezte) történet szódával elmegy, talán ezért nem nyomtam rá az egyest. 2,5/10