TOP 2019 (frissül)

BalaKovesi toplistája, 2019. április 6.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Joker (2019)

Todd Phillips dráma, krimi, thriller 702 4,2 9/10 Az év nagy meglepetése, elképesztő ereje van. Oscart Joaquin Phoenixnek!
2 The Irishman (2019)
Az ír
Martin Scorsese dráma, életrajzi film, krimi 420 3,8 9/10 A vége bitangerős, előtte egy szokásos Nagymenők-színvonalú gengsztermozi.
3 Avengers: Endgame (2019)
Bosszúállók: Végjáték
Anthony Russo - Joe Russo akciófilm, dráma, fantasy, ... 477 3,6 10/10 Önálló filmként nem tudom értékelni, tehát csal azért van a listán ilyen előkelő helyen, mert ötöst adtam rá.
4 Once Upon a Time in... Hollywood (2019)
Volt egyszer egy... Hollywood
Quentin Tarantino dráma, vígjáték 684 4,0 8/10 Nosztalgikus, vidáman szomorkás, más módon Tarantinos mint mondjuk egy Becstelen Brygantik. Minden a helyén van, a színészek zseniálisak, nagybetűs mozi, valami mégis hiányzik az ötöshöz.
5 Us (2019)
Mi
Jordan Peele horror, thriller 334 3,5 8/10 Sajnos horrorként kevésbé működik mint társadalomkritikaként, és nincs annyira összeérve mint a Get Out, de bebizonyította hogy Peele nem egyfilmes rendező.
6 Midsommar (2019)
Fehér éjszakák
Ari Aster dráma, horror, thriller 397 3,6 7,5/10 Az Örökséghez nem ér fel, de hasonlóan fészkalódós élmény, sokkoló.
7 Doctor Sleep (2019)
Álom doktor
Mike Flanagan horror 208 3,5 7/10 Szerencsére jól sikerült, szép üzenete van, a hangulat is a helyén van, csak sajnos inkább érződik egy Shining rajongóifilmnek, mintsem egy folytatásnak.
8 Spider-Man: Far From Home (2019)
Pókember: Idegenben
Jon Watts akciófilm, kalandfilm, sci-fi, ... 337 3,5 7/10 Ami az első részben működött az itt is működik, ami ott működött itt még jobban. Vannak vele problémáim, főleg hogy ez sem érződik önmaga lábán megálló filmnek, de így is a nyár legjobb tinifilmje a Stranger Things 3 mellett.
9 Ad Astra (2019)
Ad Astra - Út a csillagokba
James Gray dráma, kalandfilm, sci-fi 339 3,1 7/10 Kevés ilyen film készül manapság, ezt értékelem benne igazán, valamint a színészeket, a zenét, a képeket, és a meglepően egyedi hangulatát. Sajnos ez is elég nyögve-nyelős.
10 Shazam! (2019)

David F. Sandberg akciófilm, fantasy, sci-fi 273 3,1 7/10 Meglepően jól sikerült, van szíve, csak a vége túl családi matinésra lett véve.
11 Captain Marvel (2019)
Marvel Kapitány
Anna Boden - Ryan Fleck akciófilm, kalandfilm, sci-fi 334 3,1 7/10 Szokásos Marvel színvonal. Elfogyasztod, pár óra múlva pedig kiürül a szervezetedből.
12 Beautiful Boy (2018)
Csodálatos fiú
Felix Van Groeningen dráma, életrajzi film 103 3,6 6,5/10 Érdekes film egy jó Chalamettel, kiváló Steve Carellel. Nagyon lomha tempójú, és szenvedős, bár utóbbi inkább a film szituációjából eredeztethető.
13 It: Chapter Two (2019)
Az: Második fejezet
Andy Muschietti horror, thriller 249 2,9 6/10 Próbálkozik, de nem ér fel sem az első részhez, sem a könyvhöz. Néha azért sikerül megidéznie, akkor viszont nagyon működik, ezek a pillanatok, a zene, valamint a színészek húzzák fel közepesre.
14 Dark Phoenix (2019)
X-Men: Sötét Főnix
Simon Kinberg akciófilm, dráma, sci-fi, ... 219 2,6 6/10 Nem ragadt meg bennem egyáltalán, de nem olyan rossz mint a híre. Hullámzó színvonalú franchise, de sokkal szebb lett volna, ha a Logan teszi ki a pontot a mondat végére.
15 The Lion King (2019)
Az oroszlánkirály
Jon Favreau animáció, dráma, kalandfilm, ... 149 3,0 5/10 A technikai csapat kitett magáért, csak borzasztómód lelketlen.
16 The LEGO Movie 2: The Second Part (2019)
A LEGO-kaland 2.
Mike Mitchell akciófilm, animáció, fantasy, ... 103 3,2 5/10 Visszaesés a roppant eredeti első részhez képest, kicsit bugyutább is, de szerethető.
17 Glass (2019)
Üveg
M. Night Shyamalan dráma, fantasy, sci-fi, ... 330 3,1 4/10 Nagy csalódás volt, az elvárások pedig magasak.
18 Child's Play (2019)
Gyerekjáték
Lars Klevberg horror 87 2,9 3/10 Borzalmas, már nem is emlékszem rá.