Legnagyobb moziélményeim

ChrisAdam toplistája, 2018. november 21.

Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Terrence Malick dráma 544 3,5 2012. március, életem egyik legnagyobb filmélménye, amely azóta is vezeti a listát a legjobbak közt. A moziélményt megismételtem ugyanez szeptemberében is, ami csak növelte a film értékét.
Prometheus (2012)

Ridley Scott kalandfilm, sci-fi, thriller 1008 3,4 2012. június, az Alien-sorozatok imádatában élve hónapokon keresztül tűkön ülve vártam a filmet, s habár a többség nem volt elragadtatva, én oda meg vissza voltam.
Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
Ridley Scott dráma, horror, sci-fi, ... 1456 4,3 2014. szeptember, klasszikusokat a nagyvászonra! A valaha készített legjobb sci-fi horror csak földöntúli élmény lehet a moziban.
Interstellar (2014)
Csillagok között
Christopher Nolan dráma, kalandfilm, sci-fi 1122 4,1 2014. november, habár leöntöttek kólával, Chris Nolan filmje olyan erőteljes hatással volt rám, hogy nem tudott ez sem kizökkenteni. Elképesztő film, hihetetlen látvánnyal, érdemes volt IMAX vászonért menni.
Ben-Hur (1959)
Ben Hur
William Wyler dráma, kalandfilm, történelmi film 759 4,3 2016. május, gyerekkorom meghatározó mozija, amit kívülről tudtunk, s leginkább a VHS rongyos szalagjáról néztük. Így hát el lehet képzelni, micsoda hatása lehet a felújított változatnak a Puskin nagytermében!
The Salt of the Earth (2014)
A Föld sója
Juliano Ribeiro Salgado - Wim Wenders dokumentumfilm 141 4,5 2016. február, életcélt mutatott Sebastiao Salgado élete és munkássága, életre szóló üzenetet és lendületet. Így végképp több, mint "csak" moziélmény.
Mother! (2017)
Anyám!
Darren Aronofsky dráma, horror, thriller 420 3,8 2017. november, az az elképesztő feszültség, ami ebből a filmből áradt, azt nehezen lehetett legyűrni. Ritkán akad ennyire felborzoló alkotás, minden perce sokkoló és tabudöngető.