Vapiti 2017 (folyamatosan frissülő)

ChrisAdam toplistája, 2017. november 25.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Mother! (2017)
Anyám!
Darren Aronofsky dráma, horror, thriller 239 4,0 Totális blokk, totális KO, a film egyszerűen kiütött. Sok filmet láttam már, de ehhez hasonló feszültségben és élményben még nem volt részem. Leborulok, Aronofsky. Azt hiszem, ezt felülmúlni már nem lehet. Lawrence Oscar! 100%
2 Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Kenneth Lonergan dráma 359 4,2 Hosszas morfondírozás után ezt tettem végül második helyre, holott zsenialitásában ugyanott van, mint az Anyám!, és tulajdonképpen nem is lehet őket összehasonlítani. A Manchester by the Sea olyannyira megérintett és megszólított, hogy egy hónapig nem hevertem ki. Súlyos február volt. 100%
3 Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Denis Villeneuve sci-fi, thriller 349 4,1 Méltó folytatása az eredeti filmnek. Miközben tiszteleg és kellő hozzáértéssel támasztja fel a régit, sok újat is ad hozzá, sőt, teljesen más irányba viszi a történetet - jó értelemben. Így aztán az eredeti is megmarad megszokott méltóságában és a 2049 is tud önálló lábakon üdvrivalgásunkat fogadni. Ryan Gosling pedig a lehető legjobb választás lehetett erre a filmre. Nem tökéletes, de csak mert az eredeti az. 95%
4 The Square (2017)
A négyzet
Ruben Östlund dráma, szatíra 86 4,2 Üresek vagyunk, mert ebbe születtünk. Van-e kiút? Fájdalmas, maró alkotás Skandináviából, A négyzet ítéletet mond a felszínes 21. századunkon, mindezt keserű humorral, kemény drámával és megdöbbentő jelenetekkel. Az év egyik legsokkolóbb jelenete itt található. 90%
5 Dunkirk (2017)

Christopher Nolan akciófilm, dráma, háborús film, ... 468 3,8 Nolan nem hazudtolta meg magát, az angol rendező szokásához híven szikár érzelmességgel mutat be egy drámát, egészen különleges perspektívából. Ilyet még nem nagyon láttunk, méghozzá pazar látványvilággal és zenével. Nolan most talán sorakozhat rendezői Oscarjáért. 90%
6 Logan (2017)
Logan - Farkas
James Mangold akciófilm, dráma, sci-fi 487 4,0 Talán az év meglepetése a Logan, végre csak sikerült összehozni egy valamirevaló szuperhősfilmet, ami nem csak a rombolásról szól és a látványos effektekről, hanem a karakterdrámáról és igazi harcról. Méltó elköszönés Logantől és a Professzortól, a legjobb X-Men film született. 90%
7 Baby Driver (2017)
Nyomd, Bébi, nyomd!
Edgar Wright akciófilm, krimi, szerelmi történet, ... 433 3,8 Edgar Wright mozijában a lendület és a sebesség az úr. Na, meg persze Kevin Spacey. A Baby Driver kétségtelenül az év egyik legszórakoztatóbbja, miközben azért sikerült egy elég komoly drámát is a háttérben elhelyezni. A film működik és az ötöst is megkapta, de sajnos a vége kicsit el lett húzva, amiért csak hajszálon táncol az ötös. 80%
8 It (2017)
Az
Andrés Muschietti dráma, horror, thriller 354 3,7 Kellemes meglepetés, ami talán nem is igazán a bohóc miatt félelmetes, hanem a hangos horror mögötti nyomasztó háttértörténet és korkörkép miatt hátborzongató. Mindenesetre az év horrorja eddig. 80%
9 Get Out (2017)
Tűnj el!
Jordan Peele horror, thriller 447 3,8 Egy hosszúra nyúlt Black Mirror rész, csupa meglepetés és sokk. Igencsak nyomasztó film, atmoszférája szinte összeroppant, nem lehet elmenni mellette szó nélkül. 80%
10 1945 (2017)

Török Ferenc dráma 128 4,0 Török Ferenc kimért, precízen megkomponált műve egy olyan Magyarországról, amit nem annyira ismerünk. Rendkívül fontos film, kiemelkedő színészi játékokkal, kiváltképp Rudolf Péterrel, valamint gyönyörű operatőri munkával. Hibája azonban, hogy a karakterek sokasága közt a főszereplőn kívül senkit sem találunk, valamint a történet megkívánt volna még legalább fél órányi játékidőt, a másfél óra erre kevés volt. 80%
11 Life (2017)
Élet
Daniel Espinosa horror, sci-fi, thriller 358 3,3 Pofás kis sci-fi thriller, nem több. Sablonhegyek, klisévölgyek, de legalább jól működik, rendkívül izgalmas, baromi látványos és nem nagyon lehet felsorakoztatni semmit mellette, ami miatt ne szórakoztunk volna jól. 70%
12 Jungle (2017)
Dzsungel
Greg McLean akciófilm, dráma, kalandfilm, ... 57 3,3 Amilyen rosszul nézett ki az előzetese, olyannyira jól "szórakoztam", vagy talán inkább borzongtam. Habár a Dzsungel sok sebből vérzik, az elején nem is találja magát, az utolsó egy óra szépen kárpótol mindenért és az év egyik legemlékezetesebb jelenetsorait teszi le az asztalra, Radcliffe kiváló. 65%
13 War for the Planet of the Apes (2017)
A majmok bolygója: Háború
Matt Reeves (I) akciófilm, dráma, kalandfilm, ... 257 3,3 A harmadik epizódok már-már szabályszerűen túl vannak nyújtva, ugyanígy A majmok bolygója: Háború. Az új trilógia záródarabja semmi újat nem mutat és irgalmatlan hosszú, viszont izgalmas, kalandos, hangulatos, sikerül elvinni minket a majmok bolygójára. És nem utolsósorban drámai. 65%
14 Lion (2016)
Oroszlán
Garth Davis dráma, életrajzi film 166 3,8 A tavalyi év egyik kötelező életrajzi filmje, ami aztán az Oscar palettán díszeleghet, hogy aztán ne nyerjen. A Dev Patel főszereplésével készült film ugyanakkor szerethető, megható, drámai és baromi fontos témát dolgoz fel, amiről beszélni kell. És habár sok maradandóval nem szolgál a film, már azért érdemes volt elkészülnie, hogy erről a globális problémáról beszéljünk. 65%
15 A Cure for Wellness (2016)
Az egészség ellenszere
Gore Verbinski thriller 184 3,0 Baromi komplex látványvilággal, harapható látványvilággal, helytálló főszereplővel rendelkező lidérces, hátborzongató történet. Sajnos a végét sikerült elbaltázni, valamint lehetett volna nyisszantani belőle egy jó darabot. 60%
16 Passengers (2016)
Utazók
Morten Tyldum dráma, kalandfilm, sci-fi, ... 441 3,3 Limonádé az űrben, avagy filozófia kizárva, romantika a csúcson. Hangulatos atmoszférával bíró film, elég jó alaptörténettel, ami aztán egy könnyed szerelmi történetbe végződik, jó úgy, ahogy van. 60%
17 Ghost in the Shell (2017)
Páncélba zárt szellem
Rupert Sanders akciófilm, krimi, sci-fi 310 3,1 Az eredetit nem látván tetszetős látványvilággal, egy még tetszetősebb Scarlett Johannsonnal mutatkozó filmecske, ami ugyanakkor semmi újjal nem szolgál, csak egy jó akciófilm. Kész. 60%
18 Kong: Skull Island (2017)
Kong: Koponya-sziget
Jordan Vogt-Roberts akciófilm, fantasy, kalandfilm 335 3,3 Vagány, tökös akciófilm, csodaszép látványvilággal, egy jó Brie Larssonnal és tulajdonképpen nem sok mindent lehet mondani, amivel ellenszenvet vált ki a film. 60%
19 John Wick: Chapter 2 (2017)
John Wick: 2. felvonás
Chad Stahelski akciófilm, krimi, thriller 280 3,3 Sokkal hosszabb, terjengősebb változata az elsőnek, sok újat nem ad a közösbe, viszont szerencsére túlszárnyalja elődjét. Keanu Reevestől még mindig félni kell. 55%
20 Moonlight (2016)
Holdfény
Barry Jenkins dráma 211 3,6 A tavalyi Oscar-nyertes film nálam nem ért célba, inkább céltalan művészkedésnek és figyelemfelkeltésnek tartom, mint egy értékes filmnek. Vannak jó pillanatai és a téma is fontos, amit megfogalmaz, de összességében nem értem a felhajtást körülötte. 50%