A toplista neve: Halál

ChrisAdam toplistája, 2017. október 10.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
Ridley Scott dráma, horror, sci-fi, ... 1413 4,3 Abszolút első helyezett, Ridley Scott megismételhetetlen filmet és atmoszférát teremtett, műfajának csúcsa A nyolcadik utas. 100%
2 Prometheus (2012)

Ridley Scott kalandfilm, sci-fi, thriller 971 3,4 Mainstream dolog utálni a Prometheust, pedig szinte tökéletes alkotás, bármennyiszer álltam neki úgy, hogy most én is meg fogom utálni szőrösszívű kritikusként, mindahányszor beszippantott. Nem horror, nem az első film útját követi, ezért lesz egy érdekes és okos sci-fi, ami az utóbbi évek egyik legjobbja a műfajban. 90%
3 Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
James Cameron akciófilm, horror, sci-fi, ... 1183 4,3 Többszöri megtekintésre ennek viszont egyre inkább kimutatkoznak gyermekbetegségei, néhol B-filmnek ható akcióáradat, ami sok helyen buta és esetlen, ennek ellenére kitűnő szórakozás, idegtépő feszültséggel és korához mérten hihetetlen jó látványvilággal. 85%
4 Alien³ (1992)
A végső megoldás: halál
David Fincher dráma, horror, sci-fi, ... 987 3,6 Soha, soha Special Edition, mert amúgy egy remek film, erős atmoszférával. Hangulata az elsőre hajaz, feszültségében is közelít ahhoz, látványvilágában is hatásos folytatás, amit Fincher érdemtelenül tagad le. 75%
5 Alien: Covenant (2017)

Ridley Scott akciófilm, horror, kalandfilm, ... 415 2,7 Eddig tartott az Alien diadalútja, Scott legutóbbi munkája az eredeti meggyalázása, ahogy a Prometheus gondolatvilágát esetlenül próbálta folytatni, miközben az első kettő film horror- és véráradatát is próbálta felvenni. A végeredmény egy szégyentelenül ostoba film, aminek nem sok jó pontja akadt. 40%
6 Alien: Resurrection (1997)
Alien 4.: Feltámad a halál
Jean-Pierre Jeunet akciófilm, horror, sci-fi, ... 882 3,3 Sokáig ötösön állt, tinédzserként még lekötött és tetszett, kicsit idősebben újranézve azonban kegyetlen nagy örömmel zúztam rá az egyest, ugyanis nagyobb ostobaságot ritkán lát az ember, a negyedik Alien-film egy-két apró közepes momentumán kívül egy fertelmes fércmű, amibe ott lehet belekötni, ahol csak lehet. Szörnyűség. 10%