Ugor 18

Ugor toplistája, 2017. augusztus 16.

Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
Youth (2015)
Ifjúság
Paolo Sorrentino dráma 399 4,1 Mindent visz és hoz. A filmszerelmem, minden jelenete, szereplője, hangja...
Hunt for the Wilderpeople (2016)
Vademberek hajszája
Taika Waititi dráma, kalandfilm, vígjáték 429 4,1 Legyőzött, megvett kilóra, minden szimpátiámat beszívta magába
Moonrise Kingdom (2012)
Holdfény királyság
Wes Anderson dráma, szerelmi történet, vígjáték 798 4,1 Hangosan repesek, ha látom
Relatos salvajes (2014)
Eszeveszett mesék
Damián Szifron szatíra, thriller, vígjáték 511 4,3 A rajongója vagyok, fan, meg minden... gyönyörűen hátborzongató, brutálisan mosolyogtató
Amarcord (1973)

Federico Fellini dráma, vígjáték 319 4,3 A mestermunka, mely elámít, bedarál és térdre kényszerít
Hadaka no shima (1960)
A kopár sziget
Shindô Kaneto dráma 149 4,5 Lenyűgöz, torkon ragad, nem ereszt soha többé
Az ötödik pecsét (1976)

Fábri Zoltán dráma, háborús film 738 4,8 Minden idők legjobb magyar filmje, mindegy, hogy ki mit gondol. A globális filmes csoda, az örök erkölcs, az értelem, a lelkiismeret himnusza
Szindbád (1971)

Huszárik Zoltán dráma 399 4,3 Minden idők legszebb magyar filmje. Az örök álom. Kortalan szerelem, élet és halál. És mindezek diadala.
Casablanca (1942)

Michael Curtiz (Kertész Mihály) dráma, szerelmi történet 826 4,5 Nem fűződik hozzá magyarázat, mert ez maga a filmes tökély, a hibátlan ragyogás.
Cet obscur objet du désir (1977)
A vágy titokzatos tárgya
Luis Buñuel dráma, szerelmi történet 249 4,4 A filmes csodák csodája. A látvány és a szürreális képzelet páros tánca, a filmek intelligencia-bajnoka.
Jungfrukällan (1960)
Szűzforrás
Ingmar Bergman dráma 180 4,4 A legnagyobb művészek fekete-fehér ajándéka
La grande bouffe (1973)
A nagy zabálás
Marco Ferreri dráma, szatíra, vígjáték 270 4,1 Az élet megeszi önmagát. Mind így halnánk meg, csak nem merünk.
Testről és lélekről (2017)
On Body and Soul
Enyedi Ildikó dráma, szerelmi történet 489 4,3 A telitalálat. Válasz a bennünk lévő összes titkok misztikus és suttogó kérdéseire.
La strada (1954)
Országúton
Federico Fellini dráma, szerelmi történet 410 4,5 A kevés eszközből előhozott, minden felett átívelő szívrepesztő élet. Az emberi fájdalom egyik pannója.
Les enfants du paradis (1945)
Szerelmek városa
Marcel Carné dráma, szerelmi történet 41 4,4 Ha nem láttad ezt, nem láttál semmit. Ha láttad, és nem imádod, akkor sem láttál semmit.
Obsluhoval jsem anglického krále (2006)
Őfelsége pincére voltam
Jiří Menzel szatíra, szerelmi történet, történelmi film, ... 359 4,1 Nem lehet eléggé csodálni és szeretni. Ilyen szépen, ilyen mosolyogva megélni, megláttatni, megmutatni valamit, ami tulajdonképpen tragikus, hát, ezt csak a legnagyobbaknak sikerül
Onibaba (1964)

Shindô Kaneto dráma, horror 142 4,5 Egy műfaj alapköve, a hibátlan, örökre bevésődő, elemi borzalom.