Kedvenc horrorfilmek

Tudomisén toplistája, 2017. április 24.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 The Shining (1980)
Ragyogás
Stanley Kubrick dráma, horror, thriller 1288 4,4 Stanley Kubrick-tól kedvenc
2 Scream (1996)
Sikoly
Wes Craven horror 742 3,5 Egy kis stílus váltás a ragyogás után:D Na lényeg imádom a film hangulatát, de az üldözős jelenetek valami mesteriek talán már-már jobban is szeretem mint Craven rémálmát
3 The Texas Chainsaw Massacre (2003)
A texasi láncfűrészes
Marcus Nispel horror, krimi, thriller 442 3,1 Pörgünk de mit állat aki egy pillanatra is elfordul búcsút mondhat végtagjainak! Jessica Biel szépen elvitte a filmet ráadásul szép szőkén mert ma azt hiszem már más a hajszíne. A legjobb remake amit valaha láttam, de önálló filmként is megállja a helyét 10/10
4 A Nightmare On Elm Street (1984)
Rémálom az Elm utcában
Wes Craven fantasy, horror, thriller 721 3,8 Ez egész egyszerűen szuper és kész!
5 Final Destination (2000)
Végső állomás
James Wong horror, thriller 738 3,5 SSok helyen túlpontozzák, de a film kreativitása eszméletlen
6 Friday the 13th (1980)
Péntek 13.
Sean S. Cunningham horror, thriller 316 3,4 Mai szemmel sablonos de a hangulatot tanítani lehetne
7 I Know What You Did Last Summer (1997)
Tudom, mit tettél tavaly nyáron
Jim Gillespie horror, thriller 445 2,8 Kicsit lepontozottnak érzem, szerintem az alapötlet a maga egyszerű módján jó! Ráadásul az egész film újra felkelti bennem ezt a retro 90'-es évekbeli életérzést. Nem lesz soha egy Psycho ez természetes de összességében jó film:)
8 Jaws (1975)
Cápa
Steven Spielberg horror, kalandfilm, thriller 946 4,0 Igen szégyellem, hogy egy TMTTNY-t vagy Péntek13-at előbbre tettem de csak most jutott eszembe és nem akartam nekiállni újraírni az egészet amúgy a ragyogás után jönne vegyétek úgy, hogy ott van légyszi! Mesteri hangulat, feszültség fokozás, örökre nyomot hagyott bennem mikor vízben vagyok