A legjobb filmjelenetek valaha (szerintem)

D0ndraper toplistája, 2016. augusztus 1.

Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
The Deer Hunter (1978)
A szarvasvadász
Michael Cimino dráma, háborús film 699 4,3 Hát, most ehhez igazából nem lehet sok mindent hozzáfűzni, aki látta a filmet gondolom tudja melyik jelenetről van szó (aki nem: Orosz rulett a vietnámi táborban) és hiába tudtam, mi lesz a vége a filmnek (hála a DVD hátuljának) az egész jelenet alatt a kezem a fotel karfájába mélyesztettem, és levegőt venni is alig bírtam, annyira feszült és izgalmas volt.
Eyes Wide Shut (1999)
Tágra zárt szemek
Stanley Kubrick dráma, thriller 863 4,0 Én semmit nem tudtam a filmről, a Kubrick díszdobozomban volt benne, és gondoltam, hogy akkor miért is ne? Tanulva a Szarvasvadászból, nem olvastam el a hátulját. A film csak ment-mendegélt, nem történt szinte semmi (megjegyzem, én így is nagyon szerettem) aztán BUMMM, jött a szertartás, ami alatt mozdulni sem bírtam. Hát igen, zseniális, de Kubricktól mit is vár az ember?
Blade Runner (1982)
Szárnyas fejvadász
Ridley Scott sci-fi, thriller 1135 4,1 A végső "leszámolás" aminek a vége számomra a legtöbb érzelemmel átitatott filmes monológ valaha.
Drive (2011)
Drive - Gázt!
Nicolas Winding Refn akciófilm, dráma, krimi 1081 4,0 Aki látta, valószínűleg emlékszik a befejezésre. SPOILER Amikor kb 1 perce látjuk már Drivert, és mind azt hittük, hogy meghal, pislog egyet, elindul a Real Hero és elszáguld. A mai napig borsódzik a hátam, számomra minden idők második legjobb befejezése (az első az egyik általam legjobban utált filmé, a Keresztapa 3-é.)
The Godfather: Part II (1974)
A keresztapa 2.
Francis Ford Coppola dráma, krimi, thriller 1091 4,5 Nem is tudom, melyiket emeljem ki. Végül aztán természetesen, a szilveszteri partin elhangzott Michael-Fredo párbeszéd lett számomra az egész trilógia csúcspontja.
The Shining (1980)
Ragyogás
Stanley Kubrick dráma, horror, thriller 1302 4,4 Ismét bajban vagyok, szívem szerint az összes jelenetet kiemelném, de talán a lépcsős jelenet számomra a beftó. Ha már egyszer felvették 127x...
Easy Street (1917)
Chaplin, a rendőr
Charles Chaplin némafilm, rövidfilm 63 4,3 Számomra az a kádas jelenet a mai napig felülmúl minden vígjátékot.
The Gold Rush (1925)
Aranyláz
Charles Chaplin kalandfilm, némafilm, szerelmi történet, ... 367 4,6 Amikor Chaplin már megfőzte a cipőjét, de a "lakótársa" még mindig üvöltözik, hogy éhes, erre Chaplin felajánlja a másik cipőjét... Hát ott ember legyen a talpán aki nem nevet.
Il buono, il brutto, il cattivo (1966)
A Jó, a Rossz és a Csúf
Sergio Leone western 964 4,6 Sajnos úgy láttam eme mesterművet, hogy tudtam, mi lesz a végső párbaj kimentele... Így aztán az én kedvenc jelenetem az, amikor Tuco megtalálja a temetőt.
Once Upon a Time in America (1984)
Volt egyszer egy Amerika
Sergio Leone dráma, krimi 656 4,4 A leggyönyörűbb film amit valaha láttam. És a végső "párbaj" pedig a legjobb amit valaha filmbe írtak.
It's a Wonderful Life (1946)
Az élet csodaszép
Frank Capra dráma, fantasy, szerelmi történet, ... 385 4,5 "Ne feledd. Amíg vannak barátaid, sosem vagy szegény."
Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, történelmi film 1359 4,3 Számomra az utolsó jelenetsor, amikor énekelnek, és mennek Schindler sírjához. Számomra egyértelműen a leginspirálóbb film.
Me and Earl and the Dying Girl (2015)
Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni
Alfonso Gomez-Rejon dráma, vígjáték 299 3,9 Hát ezzel nem nagyon lövök le semmilyen poént, lévén a címben is benne van, az utolsó filmnézés a korházban, mikor Rachel meghal.
Ex Machina (2015)

Alex Garland dráma, sci-fi, thriller 684 3,9 A befejezés. Na az után eltartott egy darabig, míg össze szedtem a gondolataimat.
Taxi Driver (1976)
Taxisofőr
Martin Scorsese dráma, krimi, thriller 1191 4,4 Bár mindenki másnál a méltán legendás "you talkin' to me?" szerepelne itt, nálam egyértelműen az visz mindent, hogy "Itt van egy férfi aki nem tűr többet".
Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino dráma, krimi, szatíra, ... 2027 4,5 Sam L. Jackson nagy monológja az étteremben.
Goodfellas (1990)
Nagymenők
Martin Scorsese dráma, életrajzi film, krimi 1106 4,4 "Funny how?"
Blue Velvet (1986)
Kék bársony
David Lynch dráma, krimi, thriller 554 4,1 Mikor Jeffreyt az In Dreams című számra elverik.
Mulholland Dr. (2001)
Mulholland Drive - A sötétség útja
David Lynch dráma, thriller 762 4,2 Az a casting jelenet... Na az... David Lynch egy zseni.
C'era una volta il West (1968)
Volt egyszer egy Vadnyugat
Sergio Leone dráma, western 1041 4,6 Mikor megtudjuk Harmónikás motivációját.