A legjobb filmjelenetek valaha (szerintem)

D0ndraper toplistája, 2016. augusztus 1.

Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
The Deer Hunter (1978)
A szarvasvadász
Michael Cimino dráma, háborús film 691 4,3 Hát, most ehhez igazából nem lehet sok mindent hozzáfűzni, aki látta a filmet gondolom tudja melyik jelenetről van szó (aki nem: Orosz rulett a vietnámi táborban) és hiába tudtam, mi lesz a vége a filmnek (hála a DVD hátuljának) az egész jelenet alatt a kezem a fotel karfájába mélyesztettem, és levegőt venni is alig bírtam, annyira feszült és izgalmas volt.
Eyes Wide Shut (1999)
Tágra zárt szemek
Stanley Kubrick dráma, thriller 854 4,0 Én semmit nem tudtam a filmről, a Kubrick díszdobozomban volt benne, és gondoltam, hogy akkor miért is ne? Tanulva a Szarvasvadászból, nem olvastam el a hátulját. A film csak ment-mendegélt, nem történt szinte semmi (megjegyzem, én így is nagyon szerettem) aztán BUMMM, jött a szertartás, ami alatt mozdulni sem bírtam. Hát igen, zseniális, de Kubricktól mit is vár az ember?
Blade Runner (1982)
Szárnyas fejvadász
Ridley Scott sci-fi, thriller 1116 4,1 A végső "leszámolás" aminek a vége számomra a legtöbb érzelemmel átitatott filmes monológ valaha.
Drive (2011)
Drive - Gázt!
Nicolas Winding Refn akciófilm, dráma, krimi 1066 4,0 Aki látta, valószínűleg emlékszik a befejezésre. SPOILER Amikor kb 1 perce látjuk már Drivert, és mind azt hittük, hogy meghal, pislog egyet, elindul a Real Hero és elszáguld. A mai napig borsódzik a hátam, számomra minden idők második legjobb befejezése (az első az egyik általam legjobban utált filmé, a Keresztapa 3-é.)
The Godfather: Part II (1974)
A keresztapa 2.
Francis Ford Coppola dráma, krimi, thriller 1078 4,5 Nem is tudom, melyiket emeljem ki. Végül aztán természetesen, a szilveszteri partin elhangzott Michael-Fredo párbeszéd lett számomra az egész trilógia csúcspontja.
The Shining (1980)
Ragyogás
Stanley Kubrick dráma, horror, thriller 1281 4,4 Ismét bajban vagyok, szívem szerint az összes jelenetet kiemelném, de talán a lépcsős jelenet számomra a beftó. Ha már egyszer felvették 127x...
Easy Street (1917)
Chaplin, a rendőr
Charles Chaplin némafilm, rövidfilm 61 4,3 Számomra az a kádas jelenet a mai napig felülmúl minden vígjátékot.
The Gold Rush (1925)
Aranyláz
Charles Chaplin kalandfilm, némafilm, szerelmi történet, ... 362 4,6 Amikor Chaplin már megfőzte a cipőjét, de a "lakótársa" még mindig üvöltözik, hogy éhes, erre Chaplin felajánlja a másik cipőjét... Hát ott ember legyen a talpán aki nem nevet.
Il buono, il brutto, il cattivo (1966)
A Jó, a Rossz és a Csúf
Sergio Leone western 950 4,6 Sajnos úgy láttam eme mesterművet, hogy tudtam, mi lesz a végső párbaj kimentele... Így aztán az én kedvenc jelenetem az, amikor Tuco megtalálja a temetőt.
Once Upon a Time in America (1984)
Volt egyszer egy Amerika
Sergio Leone dráma, krimi 646 4,4 A leggyönyörűbb film amit valaha láttam. És a végső "párbaj" pedig a legjobb amit valaha filmbe írtak.
It's a Wonderful Life (1946)
Az élet csodaszép
Frank Capra dráma, fantasy, szerelmi történet, ... 380 4,5 "Ne feledd. Amíg vannak barátaid, sosem vagy szegény."
Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, történelmi film 1344 4,3 Számomra az utolsó jelenetsor, amikor énekelnek, és mennek Schindler sírjához. Számomra egyértelműen a leginspirálóbb film.
Me and Earl and the Dying Girl (2015)
Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni
Alfonso Gomez-Rejon dráma, vígjáték 294 3,9 Hát ezzel nem nagyon lövök le semmilyen poént, lévén a címben is benne van, az utolsó filmnézés a korházban, mikor Rachel meghal.
Ex Machina (2015)

Alex Garland dráma, sci-fi, thriller 663 3,9 A befejezés. Na az után eltartott egy darabig, míg össze szedtem a gondolataimat.
Taxi Driver (1976)
Taxisofőr
Martin Scorsese dráma, krimi, thriller 1173 4,4 Bár mindenki másnál a méltán legendás "you talkin' to me?" szerepelne itt, nálam egyértelműen az visz mindent, hogy "Itt van egy férfi aki nem tűr többet".
Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino dráma, krimi, szatíra, ... 2008 4,5 Sam L. Jackson nagy monológja az étteremben.
Goodfellas (1990)
Nagymenők
Martin Scorsese dráma, életrajzi film, krimi 1092 4,4 "Funny how?"
Blue Velvet (1986)
Kék bársony
David Lynch dráma, krimi, thriller 547 4,1 Mikor Jeffreyt az In Dreams című számra elverik.
Mulholland Dr. (2001)
Mulholland Drive - A sötétség útja
David Lynch dráma, thriller 755 4,2 Az a casting jelenet... Na az... David Lynch egy zseni.
C'era una volta il West (1968)
Volt egyszer egy Vadnyugat
Sergio Leone dráma, western 1029 4,6 Mikor megtudjuk Harmónikás motivációját.