All-Time Kedvenc Filmjeim

BruceStark toplistája, 2016. július 12.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino dráma, krimi, szatíra, ... 2024 4,5 Életem legnagyobb filmélménye volt. Egy tökéletes remekmű.
2 Nosferatu: Phantom der Nacht (1979)
Nosferatu, az éjszaka fantomja
Werner Herzog dráma, horror 161 4,0 A legjobb vámpírfilm, amit az Alkonyat rajongó 14 éves lányok sosem bírnak majd végignézni.
3 Watchmen (2009)
Watchmen - Az őrzők
Zack Snyder akciófilm, sci-fi, thriller 944 3,8 A világ legnagyobb képregény adaptációja (természetesen csakis az Ultimate Cut). Ebből a filmből is látszik, hogy Snyder csak akkor bír igazán jót csinálni, ha már csak le kell másolnia a képeket.
4 Edward Scissorhands (1990)
Ollókezű Edward
Tim Burton dráma, fantasy, szerelmi történet, ... 1195 4,1 Tim Burton legjobb rendezése. Zseniális felnőttmese, és egy kiválóan alakító Johnny Depp.
5 The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Jonathan Demme dráma, krimi, thriller 1539 4,5 Zseniális pszichológiai thriller Anthony Hopkins kiváló játékával.
6 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
Stanley Kubrick sci-fi 980 4,2 A zseniális Stanley Kubrick legzseniálisabb filmje.
7 Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, történelmi film 1356 4,3 Spielberg legjobbja, és a legnagyobb alkotás amit a holokausztról készítettek.
8 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
Irvin Kershner akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1324 4,4 A kedvenc space-fantasy világom legjobb filmje. Ebben filmben minden tökéletes.
9 Batman (1989)
Batman - A denevérember
Tim Burton akciófilm, fantasy 1071 3,9 Mikor először megnéztem a Sötét Lovagot, rohadtul megfogott, és egy ideig a legjobb Batman filmnek tartottam. Aztán eszembe jutott, gyerekkorom legnagyobb kedvence. A Denevérember mai napig a tökéletes Batman adaptáció, amit képes vagyok akár egy nap többször is végignézni (természetesen csakis a kiváló magyar szinkronnal).
10 Sin City (2005)
Sin City - A bűn városa
Frank Miller - Quentin Tarantino - Robert Rodriguez akciófilm, thriller 1621 4,2 A kedvenc képregényíróm, Frank Miller remekműve alapján készített remekmű.
11 Reservoir Dogs (1992)
Kutyaszorítóban
Quentin Tarantino dráma, krimi, thriller 1383 4,4 Tarantino mester legelső (nagy) filmje, és az egyik legtökéletesebb is.
12 Fargo (1996)

Ethan Coen - Joel Coen dráma, krimi, thriller, ... 894 4,2 A Coen testvérek majdnem összes filmje tökéletes (a Hail Caesart leszámítva), hozzám mégis Frances McDormand nyomozása áll a legközelebb.
13 The Godfather (1972)
A keresztapa
Francis Ford Coppola dráma, krimi 1447 4,6 Ide nem kell mit írnom, a film magáért beszél.
14 Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Quentin Tarantino dráma, háborús film 1638 4,3 A mester legnagyobb rendezése 2000 után. Zseniális párbeszédek, karakterek, hangulat és persze a most is tökéletesen működő fekete humor. Csakis eredeti nyelven ajánlott!
15 The Lion King (1994)
Az oroszlánkirály
Rob Minkoff - Roger Allers animáció, dráma, kalandfilm, ... 1154 4,3 A kedvenc Disney filmem mind közül.
16 The Prestige (2006)
A tökéletes trükk
Christopher Nolan dráma, thriller 1577 4,4 Memento ide, TDK oda, Nolan számomra ennél jobb filmet nem alkotott.