TOP - Marvel Filmes Univerzum

BalaKovesi toplistája, 2016. május 29.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Captain America: Civil War (2016)
Amerika Kapitány: Polgárháború
Anthony Russo - Joe Russo akciófilm, kalandfilm, sci-fi, ... 577 3,6 A Marvel Filmes Univerzum legjobbja. Mind kapitány, mind Vasember oldala szépen ki van dolgozva, a szereplők motivációi is érthetőek, valamint megkaptuk az eddigi legjobb MFU-s gonoszt, és az egyik legjobb képregényes finálét.
2 Guardians of the Galaxy (2014)
A galaxis őrzői
James Gunn akciófilm, kalandfilm, sci-fi 965 3,8 Számomra az egyik legszerethetőbb Marvel film. A hangulat, a baromi jó karakterek és hangulatos zenék még a főgonosz jellegtelenségét is képesek velem elfeledtetni. Én vagyok Groot.
3 Avengers: Age of Ultron (2015)
Bosszúállók: Ultron kora
Joss Whedon akciófilm, kalandfilm, sci-fi 689 3,3 Nem kis feladat nehezedett a filmre. Nemcsak folytatnia kellett sok-sok történetszálat, felvezetnie a polgárháborút, nem szabadott eltörpülnie a sokak által szeretett Bosszúállók mellett sem, és még önálló történetként is működnie kellett. Szerintem ez sikerült is neki. (Persze csak a Marvel keretein belül adtam meg neki az ötöst). Ja, és Ultron elég király.
4 Captain America: The Winter Soldier (2014)
Amerika Kapitány: A Tél Katonája
Anthony Russo - Joe Russo akciófilm, kalandfilm, krimi, ... 693 3,5 Izgalmas, pörgős film ez.. Szépen folytatja mind a Bosszúállókat, mind az első Amerika kapitány mozit. (Pedig a két film között nem kis idő telt el).
5 Iron Man 3 (2013)
Vasember 3.
Shane Black akciófilm, sci-fi 810 3,4 A Vasember-trilógia tökéletes lezárása egy nem várt/jól működő csavarral, csak a Marvel sajnos már megint beleesett az ,,egy karakter meghal, de mégsem" hibájába. (Csak úgy, mint szinte minden filmjében). A Vasember 3 nem kiemelkedő alkotás, viszont tökéletes szórakozást nyújt.
6 The Avengers (2012)
Bosszúállók
Joss Whedon akciófilm, kalandfilm, sci-fi 1177 3,8 Ügyesen összeköti a hősök addigi szálait, Loki nagyon laza, viszont nekem nem annyira jött át a Bosszúállók hangulata. Ennek ellenére jó film.
7 Captain America: The First Avenger (2011)
Amerika Kapitány: Az első bosszúálló
Joe Johnston akciófilm, háborús film, kalandfilm, ... 903 3,1 A kor, amiben játszódik teszi számomra érdekessé az Amerika kapitány eredettörténetéről szóló filmet. A gonosz egészen jó.
8 Iron Man (2008)
A Vasember
Jon Favreau akciófilm, sci-fi 1293 3,7 Nem rossz film. A hangulata nem nagyon jött át, a gonoszt utáltam. Viszont sok rész nagyon tetszett benne.
9 Ant-Man (2015)
A Hangya
Peyton Reed akciófilm, kalandfilm, sci-fi, ... 623 3,4 A főszereplőt nagyon bírtam, a látványvilág kreatív volt, az ellenlábas viszont egy nulla volt. Jóindulattal megadtam rá a négyest.
10 Thor: The Dark World (2013)
Thor: Sötét világ
Alan Taylor akciófilm, fantasy, kalandfilm 658 3,0 A Thor filmekkel sohasem tudtam mit kezdeni. A gonosz ismét (már megint) egy felejthető szar, a finálénak pedig semmi súlya nincsen. De legalább Loki benne van.
11 The Incredible Hulk (2008)
A hihetetlen Hulk
Louis Leterrier akciófilm, kalandfilm, sci-fi 726 2,8 Vontatott, unalmas film. Nemigen fogom újranézni.
12 Thor (2011)

Kenneth Branagh akciófilm, fantasy, kalandfilm 939 3,2 Hát, erre a filmre már alig emlékszem. Azt viszont tudom, hogy nagyon nem tetszett.
13 Iron Man 2 (2010)
Vasember 2.
Jon Favreau akciófilm, kalandfilm, sci-fi 1057 3,3 Az MFU mélypontja. A gonoszt max. 3x mutatják, akkor sem csinál túl sok maradandót, Tony humora pedig önmagában nem bírja el a hátán a filmet. (Azt meg ha jól emlékszem el se magyarázzák, hogy a gonosz miért utálja a Starkokat). +Vasember belevizel a páncéljába...