Top 12 kedvenc filmkarakter

Irak7 toplistája, 2014. március 26.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Donnie Darko (2001)

Richard Kelly dráma, sci-fi, thriller 1331 4,4 Donnie Darko (Jake Gyllenhaal) Gretchen Ross: Hátborzongató vagy. Donnie Darko: Bocsánat. Gretchen Ross: Ne! Ez bók volt.
2 Star Trek: The Motion Picture (1979)
Űrszekerek
Robert Wise dráma, kalandfilm, sci-fi 201 3,7 Mr. Spock (Leonard Nimoy) "Hosszú és eredményes életet!"
3 Psycho (1960)

Alfred Hitchcock horror, krimi, thriller 1057 4,6 Norman Bates (Anthony Perkins) "Mindannyian kicsit bolondok vagyunk néha. Maga talán nem?"
4 Pierrot le fou (1965)
Bolond Pierrot
Jean-Luc Godard dráma, krimi 205 3,8 Ferdinand/Bolond Pierrot (Jean-Paul Belmondo) "Nem vagyok egyéb, mint egy hatalmas kérdőjel a mediterrán horizonton."
5 From Dusk Till Dawn (1996)
Alkonyattól pirkadatig
Robert Rodriguez akciófilm, fantasy, horror, ... 1082 3,8 Richard Gecko (Quentin Tarantino) Kate Fuller: Richie, adnál egy nyelves puszit a cicámnak, kérlek! Richard Gecko: Áh, persze.
6 The Master (2012)

Paul Thomas Anderson dráma 383 3,7 Freddie Quell (Joaquin Phoenix) Lancaster Dodd: Aggódsz, hogy milyen benyomást keltesz? Freddie Quell: Nem értem. Lancaster Dodd: De igen, érted. Freddie Quell: Hát, a legtöbb ember egy seggfej, ha erre gondol.
7 Fight Club (1999)
Harcosok klubja
David Fincher dráma, krimi, szatíra, ... 2011 4,6 Narrátor (Edward Norton) "És akkor... történt valami. Elengedtem magam. Igazán jó beleveszni... a feledés homályába. Sötét, csöndes és teljes. Ráleltem a szabadságra. A teljes reménytelenség volt a szabadság."
8 Taxi Driver (1976)
Taxisofőr
Martin Scorsese dráma, krimi, thriller 1189 4,4 Travis Bickle (Robert De Niro) "A magány egész életemben elkísért. A kocsimban, otthon, bárokban, mindenütt. Isten magányosnak szánt engem."
9 Hamlet (1990)

Franco Zeffirelli dráma 196 3,7 Hamlet (Mel Gibson) "Ó, nagy ég! Egy csigahéjban is ellaknék, s a végtelen királyának érezném magam."
10 Twin Peaks: Fire Walk with Me (1992)
Twin Peaks - Tűz, jöjj velem!
David Lynch dráma, fantasy, horror, ... 425 3,7 Agent Dale Cooper (Kyle McLachlan) "Diane..."
11 Det Sjunde inseglet (1957)
A hetedik pecsét
Ingmar Bergman dráma, fantasy 535 4,5 Antonius Block (Max von Sydow) "Ez a kezem. Tudom mozgatni. A vérem lüktet az ereimben. A Nap még magasan fenn jár az égen, és én, Antonius Block, a halállal sakkozom."
12 Dellamorte Dellamore (1994)
Cemetery Man
Michele Soavi fantasy, horror, szerelmi történet, ... 224 4,3 Francesco Dellamorte (Rupert Everett) "Azt hitték, előttük az élet, pedig már mögöttük volt."