Karácsonyi bármikornézős

tomside toplistája, 2013. december 23.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Die Hard (1988)
Drágán add az életed!
John McTiernan akciófilm, krimi, thriller 1398 4,3
2 Bad Santa (2003)
Tapló télapó
Terry Zwigoff dráma, krimi, vígjáték 538 3,6
3 It's a Wonderful Life (1946)
Az élet csodaszép
Frank Capra dráma, fantasy, szerelmi történet, ... 466 4,5
4 Kiss Kiss Bang Bang (2005)
Durr, durr és csók
Shane Black krimi, vígjáték 727 4,0
5 Arthur Christmas (2011)
Karácsony Artúr
Barry Cook - Sarah Smith animáció, kalandfilm, vígjáték 203 3,7
6 Tokyo Godfathers (2003)
Tokiói keresztapák
Furuya Shogo - Kon Satoshi animáció, anime, dráma 151 4,2 A legnagyobb szeretettel ezt ajánlom. Ez egy megismételhetetlen, nemes karácsonyi csoda, egy zseniális rendezőtől. Azoknak ajánlom, akik a nevetve sírós (és nem sírva nevetős!) filmekért rajonganak.
7 The Holiday (2006)
Holiday
Nancy Meyers szerelmi történet, vígjáték 636 3,5 Kis hollywoodi idill. Vannak nagyobb klasszikusok, sőt, azt sem állítom, hogy ez klasszikus. De hát az a szeretetteljes és vidám kibékülés, ami ezt a filmet átjárja, bőven dukál karácsonykor. Ja, és el ne felejtsem: Kate Winslet! (kisszív!) Fiatalos lelkületű, békeszerető barátaimnak ajánlom.
8 The Nightmare Before Christmas (1993)
Karácsonyi lidércnyomás
Henry Selick animáció, fantasy, horror, ... 599 4,2 Mestermű művészibb, darkosabb beállítottságúaknak.
9 Rise of the Guardians (2012)
Az öt legenda
Peter Ramsey animáció, fantasy, kalandfilm 255 3,3 Húsvétkompatibilis, karácsonyi mozi fogatlan, fázós álmodozóknak, akik nem félnek. Mindent elmondtam. A viccet félretéve: gyerekes családoknak ajánlom,
10 Treevenge (2008)

Jason Eisener horror, rövidfilm, vígjáték 119 3,9 Gyerekes családoknak nem ajánlom. Nulla költségvetésű karácsonyi trash-vígjáték, ez a film önmaga paródiája. Csillagszórós, stihlfűrészes agymenés, egyszerűen ez a film a csúcsdísz! Egyedül és/vagy ittasan karácsonyozóknak ajánlom.
11 Palwolui Keuriseumaseu (1998)
Karácsony augusztusban
Hur Jin-ho dráma, szerelmi történet 46 4,0
12 Miracle on 34th Street (1947)
Csoda a 34. utcában
George Seaton dráma, fantasy 49 3,9 Ezen a listán nem a világ legjobb karácsonyi tematikájú filmjeit találják meg a hölgyek és az urak, (különben is, kinek lenne joga eldönteni, hogy mi a leg?), flake cimborámmal a szerint a szempont szerint szedtük össze a karácsonyi 12-őt, hogy bármikornézős filmekben mutassuk az ünnep különböző arcait. Flake hetet ajánl, az enyéim mellett pedig rövid ajánlásokat olvashattok. Szeretettel tőlünk nektek!