Rákos filmek Top 10

Glasseye toplistája, 2013. május 28.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 My Sister's Keeper (2009)
A nővérem húga
Nick Cassavetes dráma 144 3,8 Nick Cassavetes egyik kedvenc rendezőm adaptálta a kedven írónőm Jodie Picoult legsikeresebb regényét a My sister's Kepper-t. Bár be kell hogy valljam fájt hogy a végét megváltoztatta, azonban így sokkal hitelesebb élményt tudott nyújtani. Viszont hiányoltam a filmből a karakterek részletességét amit a könyv tökéletesen megad! 100-as zsepid film!
2 Now Is Good (2012)
Most jó
Ol Parker dráma, szerelmi történet 128 3,5 Dakota Fanning játéka lehengerlő és brutálisan van bemutatva szegény lány haldoklása :/
3 A Walk to Remember (2002)
Séta a múltba
Adam Shankman dráma, szerelmi történet 257 3,5 Második fele kiválóra vizsgázik, azonban az elsős e rossz ha bírja az ember gyomra a Harlequin és társai jellegű romantikus szappanoperákat!
4 Saw II (2005)
Fűrész II.
Darren Lynn Bousman horror 714 3,4 Egy kissé kakukktojás mivel itt a fő gonosz szenved a ráktól és nem dráma hanem egy horror! Inkább azoknak ajánlható akik szeretik a brutalitást.
5 The Bucket List (2007)
A bakancslista
Rob Reiner kalandfilm, vígjáték 1063 3,9 Mivel még nem láttam, így véleményt se tudok róla alkotni. Azonban így felületes ránézésre amolyan vígjáték-dráma egyveleg lehet, tehát eleje közepe vicces, vége felé pedig komor lesz!
6 Le temps qui reste (2005)
Utolsó napjaim
François Ozon dráma 53 3,7 Szintén kiváló alkotás a francia újfilmes rendező egyik gyöngyszeme. Mindenkinek melegen ajánlom!
7 My Life Without Me (2003)
Az élet nélkülem
Isabel Coixet dráma, szerelmi történet 344 4,1 Kicsit romantikus ez is, de nagyon drámaian van kifejtve a vége. Szomorú de nagyon!
8 Brian's Song (2001)
Brian éneke
John Gray dráma, életrajzi film, sportfilm 1 ? Igaz történet alapján készült. Ennek tudatában még szomoúbb, lehangolóbb az egész. Semmi giccs, semmi túlzás csak egy rákbeteg sportoló utolsó napjai hitelesen bemutatva. Az egyik legjobb alkotás ilyen témájú filmek között, hiába tv-film!
9 A Little Bit of Heaven (2011)
Egy kis mennyország
Nicole Kassell dráma, szerelmi történet, vígjáték 95 3,1 Ilyen vicces bohózatféleséggel ellensúlyozza a dilm témájának sötét valóságát. viszonylag új, 2 éves alkotásról van szó! http://www.youtube.com/watch?v=icK5Wb8i9vU
10 Ikiru (1952)
Élni
Akira Kurosawa dráma 177 4,6 Egy ázsiai film is bekerült a top 10-be! Akira Kuroszawa rendezésével készült Élni című film egy gyomorrákos középkorú embert mutat be, aki rájön hogy az utóbbi 20 évében amikor meghalt felesége nem is élt igazán! A film ezen irodai bürokrata életének megváltozásáról, értelemkereséséről szól. Mindenkinek szívből ajánlom,a kategoria legjobbjai közé sorolható alkotás az 50's évekből!