Magyar rajzfilmek - TOP 10

Semprini toplistája, 2007. december 22.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Macskafogó (1986)

Ternovszky Béla animáció, kalandfilm, vígjáték 1654 4,5 Hát az örök első helyezett nem lehet kérdéses. Egyszerűen zseniális!
2 Lúdas Matyi (1977)

Dargay Attila animáció, vígjáték 773 4,4 Dargay Attila legjobb filmje, gyerekként még moziban láttam, azóta sokszor újranéztem, megunhatatan!
3 Hófehér (1984)

Nepp József animáció, fantasy, szatíra, ... 378 4,3 Nepp József remekbe szabott parodisztikus rajzfilmje - elsősorban felnőtteknek.
4 János vitéz (1973)

Jankovics Marcell animáció 290 4,1 Az első egészestés magyar rajzfilm, 36 év után nem túlzás klasszikusnak nevezni.
5 Vuk (1981)

Dargay Attila animáció, kalandfilm 1304 4,5 Egy újabb Dargay-opus, immár örökbecsű klasszikus. Eredetileg négy részes tévésorozat volt, később lett egészestés mozifilm.
6 Macskafogó 2.: A Sátán macskája (2007)

Ternovszky Béla akciófilm, animáció, kalandfilm, ... 561 2,7 Sokan szidják, de azért korántsem olyan rossz, mint a híre - az én listámon mindenképpen helye van.
7 Szaffi (1985)

Dargay Attila animáció 657 4,2 Bár a Ludas Matyi színvonalát nem éri el, Dargay második egészestés rajzfilmje sem maradhat ki a TOP10-ből.
8 Nyócker! (2004)

Gauder Áron animáció, vígjáték 581 2,9 Napjainkban kevés magyar rajzfilm készül - ez egy érdekes próbálkozás volt - lehetne jobb is, de azért nem rossz.
9 Fehérlófia (1981)

Jankovics Marcell animáció, fantasy 249 4,2 Kicsit elvont, inkább felnőtteknek való, de színvonalas alkotás.
10 Háry János (1983)

Richly Zsolt animáció, zenés film 61 4,3 Kodály Zoltán daljátékán alapuló feldolgozás a Kockásfülű nyúl rendezőjétől - nekem bejött.