Zenészek és együttesek

Timon toplistája, 2012. augusztus 8.

Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
Amadeus (1984)

Milos Forman dráma, életrajzi film, zenés film 908 4,4 A többihez viszonyítva kicsit kilóg a listáról, de mégis itt a helye. Forman amerikai korszakának egyik mesterműve, tökéletes szereposztással. Hulce nevetése pedig priceless :)
Control (2007)

Anton Corbijn dráma, életrajzi film, zenés film 212 4,0 He's Lost Control (sic!). Biopic Ian Curtis-ről, a Joy Divison tragikus sorsú énekeséről. Jót tett a filmnek, h. a fotográfiában és klipkészítésben jártas Corbijn rendezte, beleégett minden képkockába a kézjegye.
Walk the Line (2005)
A nyughatatlan
James Mangold dráma, életrajzi film, szerelmi történet, ... 658 4,0 Életrajzi film Johnny Cash-ről. A két börtönkoncertje (San Quentin és Folsom Prison) zseniális. Nekem mindig is ő lesz a Man in Black.
Ray (2004)

Taylor Hackford dráma, életrajzi film, zenés film 359 4,0 Elsősorban Jamie Foxx brutális alakítása miatt érdemes megnézni, de a klasszikus slágereket (és megszületésük körülményeit) is mindig öröm újra látni/hallani. Hit the Road Jack!
The Doors (1991)
Doors
Oliver Stone dráma, életrajzi film, zenés film 467 3,9 "Én vagyok a Gyíkkirály, bármit megtehetek!" Stone azért nem tett meg mindent, de Val Kilmer született Jim Morrison. A játéka elviszi a hátán a filmet, feledtetve ezzel a rendezés és a forgatókönyv hiányosságait.
Sid and Nancy (1986)
Sid és Nancy
Alex Cox dráma, életrajzi film, zenés film 108 3,8 Gary Oldman egy jó értelemben vett őrült, a Sex Pistols basszerosának bőrébe bújva pedig teljesen kitombolhatta magát két belövés között. Csak a My Way-t tudnám elfelejteni :)
Pink Floyd The Wall (1982)
Pink Floyd: A fal
Alan Parker animáció, dráma, zenés film 435 4,4 Allegorikus álomutazás a Pink Floyd koncepcióalbumára.
Berlin Calling (2008)

Hannes Stöhr vígjáték, zenés film 293 3,6 Narkó, minimal techno és Paul Kalkbrenner.
Straight Outta Compton (2015)
Egyenesen Comptonból
F. Gary Gray dráma, életrajzi film, zenés film 184 3,9 Easy-E, Dr. Dre, Ice Cube és a többiek. A legendás, úttörő és botrányokkal teli hip hop banda története.
Shine (1996)
Ragyogj!
Scott Hicks dráma, életrajzi film, szerelmi történet, ... 198 4,1 David Helfgott