Hát ezen meg mit esznek? - Leginkább túlértékelt filmek

Semprini toplistája, 2007. június 17.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Fight Club (1999)
Harcosok klubja
David Fincher dráma, krimi, thriller 2142 4,6 Sokan imádják, számomra nézhetetlen.
2 The Phantom of the Opera (2004)
Az operaház fantomja
Joel Schumacher dráma, musical, szerelmi történet, ... 271 3,5 Ízléstelen megagiccs.
3 The Matrix (1999)
Mátrix
Lana Wachowski - Lilly Wachowski akciófilm, dráma, sci-fi, ... 1948 4,4 A trükkök ellenére számomra unalmas film.
4 Moulin Rouge! (2001)

Baz Luhrmann dráma, musical, szerelmi történet 706 3,8 A másik giccsparádé - a musicalfilmek megcsúfolása.
5 Låt den rätte komma in (2008)
Engedj be!
Tomas Alfredson dráma, horror, szerelmi történet 789 4,0 Szinte csak jót olvastam róla, talán ezért volt akkora csalódás.
6 Casino (1995)

Martin Scorsese dráma, krimi 1153 4,4 Hogy untam ezt a filmet!
7 The Usual Suspects (1995)
Közönséges bűnözők
Bryan Singer dráma, krimi, thriller 1068 4,3 Életem egyik legnagyobb filmes csalódása volt
8 Romeo+Juliet (1996)
Romeo+Júlia
Baz Luhrmann dráma, szerelmi történet 777 3,4 Van akinek még Shakespeare-ről is a lövöldözés jut eszébe - nekem nem. :-P
9 Casino Royale (2006)

Martin Campbell akciófilm, dráma, krimi, ... 984 3,7 A legnagyobb mozisorozat meggyalázása - avagy hogyan csücsörítsünk két órán keresztül. Craig NOT Bond.
10 The Aviator (2004)
Aviátor
Martin Scorsese dráma, életrajzi film 863 3,5 Vannak jó életrajzi filmek, ez speciel a legrosszabb szerintem. Di Caprio abszolút melléfogás volt.
11 Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Ang Lee dráma, szerelmi történet 800 3,8 Hát nekem ez a film se tetszett.
12 The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Christopher Nolan akciófilm, dráma, krimi, ... 1776 4,3 Ha nem is a legrosszabb, de mindenképp a legtúlértékeltebb képregényfilm. A felsorolt filmek kedvelőitől ezúton kérek elnézést, de nem tetszehet mindenkinek minden film...