2010-től 2011-ig a legjobbak

mrfaktor toplistája, 2012. március 1.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 The King's Speech (2010)
A király beszéde
Tom Hooper dráma, életrajzi film, történelmi film 1127 4,1 A filmet nézve ismét megerősödött bennem az a tudat, hogy miért is szeretem a filmművészetet. Tette ezt a szép történetével, hiteles alakításaival és Alexandre Desplat zenéjével. Megérdemelte az Oscar esőt!
2 Black Swan (2010)
Fekete hattyú
Darren Aronofsky dráma, thriller 1328 4,2 Egy két év alatt kultfilmmé nőtte ki magát, ami csak kevés embernek nem nyeri el a tetszését. Megtudjuk milyen az, ha valaki teljesen belemerül a szerepébe. Egy kicsit Heath Ledger átszellemülése jutott eszembe a filmet nézve.
3 Drive (2011)
Drive - Gázt!
Nicolas Winding Refn akciófilm, dráma, krimi 1084 4,0 A nem sok akció és történés ellenére el tudta érni, hogy figyelmünk végig a vászonhoz tapadjon. Olyan atmoszférával rendelkezik, ami tényleg ritka a filmekbem. Ryan Gosling ismét bebizonyította, hogy mekkora színész. Kult!
4 Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Martin Scorsese dráma, fantasy, kalandfilm, ... 630 3,7 A mozi szeretetéről, varázsáról mesél úgy, hogy közben maga a film is egy csoda. Elvisz minket a film születésének elejére és belemerülünk egy elfeledett rendező életébe, aki megalapozott több műfajt is. Ez az ember pedig Georges Méliès.
5 The Town (2010)
Tolvajok városa
Ben Affleck krimi, thriller 691 3,8 Az elejétől a végéig pörög, érdekes, mozgalmas. Röviden ennyi.
6 Inception (2010)
Eredet
Christopher Nolan akciófilm, sci-fi, thriller 1727 4,2 Olyan összetett és komplex története van, amit csak sokadik megnézésre lehet megérteni, de mégsem válik zavarossá. Hihetetlen látványvilágával elhisszük, hogy az álmokban járunk.
7 Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
Lee Unkrich animáció, kalandfilm, vígjáték 768 4,3 Méltó helye van a best of 3. részek rangsorába. Gyerekeknek, idősebbeknek egyaránt ajánlható. A Pixar legjobbja!
8 X-Men: First Class (2011)
X-Men: Az elsők
Matthew Vaughn akciófilm, kalandfilm, sci-fi 818 3,8 Egy olyan sorozatnak lett a legjobb darabja, ami már három részt megélt, mégis eddig kellett várni, hogy megszeressem. Matthew Vaughn napjaink egyik legígéretesebb rendezője és persze Henry Jackman zenéjét is ki kell emelni, ami az év egyik legjobbja.
9 Jodaeiye Nader az Simin (2011)
Nader és Simin - Egy elválás története
Asghar Farhadi dráma 285 4,4 Nem igazán szeretem a nemzetközi filmeket, de ez valahogy nagyon betalált. Erős forgatókönyvvel rendelkezik és az iráni színészek is szépen tették a dolgukat. Elhittem a lezajló eseményeket. Dráma.
10 How to Train Your Dragon (2010)
Így neveld a sárkányodat
Chris Sanders - Dean DeBlois animáció, fantasy, kalandfilm, ... 902 4,1 Alig tudtam róla valamit, de egymás után kétszer is megnéztem moziban, annyira elvarázsolt. Ez nagyban köszönhető John Powell zenéjének, amit otthon is sokadszorra meghallgattam. Az egyik kedvenc animációs filmem.
11 127 Hours (2010)
127 óra
Danny Boyle dráma 925 4,0 Igaz történet, ami hitelesen lett bemutatva. James Franco egy tehetséges színész.
12 Super 8 (2011)

J.J. Abrams sci-fi, thriller 632 3,5 Megidézte azt a kort, amikor az E.T. játszódott. Csak itt jóval hatalmasabb és barátságtalanabb szörnnyel szembesülnek a filmbeli gyerekek. Ezáltal a tét is nagyobb, mi pedig jobban izgulunk. És amik még: Utódok, A tetovált lány (svéd), Machete, Social Network - A közösségi háló, Szemekbe zárt titkok, The Expendables - A feláldozhatók, Muppets, Mary és Max, Ha/ver, Az út, Viharsziget, Egek ura, Scott Pilgrim a világ ellen, A harcos, Forráskód, Thor, Halálos iramban: Ötödik sebesség, Kung Fu Panda 2, Az igazság ára, Harry Potter és a Halál ereklyéi - II. rész, A majmok bolygója: Lázadás, A segítség, Fifti-fifti