2011 legjobb filmjei TOP 5

ChrisAdam toplistája, 2012. február 19.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Terrence Malick dráma 551 3,5 Észveszejtő, mélységbe emelő, rendületlenül kemény film, talán nem is film, hanem valami más...költemény. Annyira zseniális... azóta Minden idők legjobb filmje, azaz NO.1!
2 Midnight in Paris (2011)
Éjfélkor Párizsban
Woody Allen fantasy, szerelmi történet, vígjáték 851 4,0 Woody Allen olyan hangulatot ad a nézőknek, hogy olyan jó érzést én soha nem éreztem film után, mint ennél. Egyszerűen zseniális!
3 Drive (2011)
Drive - Gázt!
Nicolas Winding Refn akciófilm, dráma, krimi 1092 4,0 Ryan Gosling alakítása miatt vált tökéletessé. Az akciók lassúak, de pontosak és tökéletesek! Véres, zseniális. Külön ki kell emelnem a liftes jelenetet!
4 Blue Valentine (2010)

Derek Cianfrance dráma, szerelmi történet 525 4,0 A család, házasság, párkapcsolat kőkemény drámája. Ryan Gosling és Michelle Williams olyan maradansót alakít, hogy kétségem sem volt affelől, hogy ezt jeölöm Vapitin. Bár éppen hogy bekerült, miután megnéztem a Nader és Simint. Az sajnos csak a negyedik helyet kapta meg.
5 Jodaeiye Nader az Simin (2011)
Nader és Simin - Egy elválás története
Asghar Farhadi dráma 288 4,4 Az irániaktól csupán ezt láttam, de el kell hogy kezdjek még többet nézni. A tökéletes forgatóköny, színészi játék, vágás, hang. Majdnem beérte a Blue Valentinet, talán csak egy kicsi szikra hiányzott.