Minden idők legjobb filmjei (1. változat)

ChrisAdam toplistája, 2012. február 12.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
Irvin Kershner akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1338 4,4 Tudom, a Star Wars csak mese, de mégis olyan hangulatú, hogy se előtte, se utána nem volt ilyen nagy horderejű filmsorozat, mint ez. A Star Wars IV. méltó folytatása. Kevés olyan film van, aminél a második rész felülmúlja az elsőt. Igaz, csak egy hajszálnyival jobb, mint a negyedik Új remény epizód.
2 Forrest Gump (1994)

Robert Zemeckis dráma, szatíra, szerelmi történet, ... 2063 4,6 Fuss Forrest! A világ egyik legismertebb életrajzi filmje, melyet mindenki látott. Tom Hanks zsenialitása oly mértékben ragasztja oda a nézőt, hogy 2 őrületesen szórakoztató óra után teli mosollyal, könnyel távozik a tv elől. Ez is egy hatos.
3 The Shining (1980)
Ragyogás
Stanley Kubrick dráma, horror, thriller 1313 4,4 Stanley Kubrickot nem hiába nevezik a rendezőkirálynak. Szinte minden alkotása zseniális. Úgy mint ez, mely szerintem az egyik leghangulatosabb film (a Star Wars után). A horror műfaj királya, hiszen olyan szorongást ad az emberbe, hogy akármelyik horror megirigyelheti. És akkor még nem beszéltem Jack Nicholsonról, aki pályafutásának legjobbját nyújtotta 1980-ban.
4 Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1384 4,3 Hiába van Ponyvaregény, Forrest Gump a világon, ez nekem annyira a szívemhez nőtt, hogy nem lehet onnan kiszakítani soha. Lucas egy olyan univerzumot alkotott, ami szerintem a filmvilág és a mesevilág csúcsát képzi. Szinte egy szinten van az öttel, nem is értem, miért nem a második helyre tettem a toplistámban.
5 The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Jonathan Demme dráma, krimi, thriller 1549 4,5 Hannibal Lecter kannibálhorrora, mely azóta kultfilmként nőtte ki magát. A nyomozónő, Clarice és a doktor kapcsolatáról szóló pszihohorror személyes kedvencem is, és majdnem olyan tökéletes horror, mint a Ragyogás.
6 Se7en (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1847 4,6 David Fincher egy kevébé zseniális, bár nekem ugyanúgy élvezetes Alien 3 után egy ízig-vérig izgalmas nagyvárosi thrillert alkotott, melyet azóta többen koppintottak. A megdöbbentően zseniális finálé elindította a megdöbbentő thrillerek lavináját, melyek azóta sorra kerülnek ki az Álomgyárból. Brad Pitt és Morgan Freeman felejthetetlen filmje.
7 Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
Ridley Scott dráma, horror, sci-fi, ... 1456 4,3 A kispofa itt kezdi el hosszú, hosszantartó útját a filmvilágban, amit azóta sem fejezett be, hisz 2012 júniusában itt van Ridley Scott újabb Alien filmje, ami immáron az ötödik földönkívüli film, a Prometheus. A képi effektusok és látványvilág nagy mérföldkövet tett le a film köves, rögös, öreg útjára.
8 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
Stanley Kubrick sci-fi 993 4,2 Újabb Stanley Kubrick, mely egy lassú, elgondolkoztató sci-fi. Talán az egyik legvitatottabb filmje a rendezőnek, hisz rengeteg értelmezése van. Ahány néző, annyi gondolkodásmód. Számomra nagyon meghatárzó volt a film és hiába mondják, hogy unalmas és érthetetlen. Én el tudok rajta gyönyörködni és gondolkodni.
9 Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1128 4,2 Az Indiana Jones a harmadik kedvenc filmsorozatom. Harrison Ford nem csak Han Soloként remekelt, hanem ebben a filmben is Dr. Jonesként. Steven Spielberg remek rendezése és John Williams lenyűgöző zenéje is hozzáadott ehhez a filmhe, mely a kalandfilmek zseniális királya és alapja.
10 Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino dráma, krimi, szatíra, ... 2038 4,5 Quentin Tarantino legjobb alkotása. Kétségtelenül a fekete humor királya és a gengszterfilmek legjobbja remek gárdával. Mindenképpen a filmtörténelem egyik nagy remeke.
11 Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, történelmi film 1373 4,3 Steven Spielberg alkotása, mely a háborús-holokausztos filmek zseniális királya. A hosszú játékidő ellenére akármikor bekapcsolom, és akármikor meg tudom nézni. Ez az a film, aminél még az általános iskolai osztályom 99% százaléka is azt mondta, hogy ez tényleg zseniális. Szerintem is.
12 The Matrix (1999)
Mátrix
Lana Wachowski - Lilly Wachowski akciófilm, sci-fi, thriller 1842 4,3 Az emberek és robotok furcsa harcát bemutató film az egyik legjobb akciófilm az elmúlt 20 évben. A híres lassítós jelenetek azóta filmtörténelmet írtak, nem kevésbé a Neo-a-falon-jár jelenet. A toplistám 12. helyét mindenképp megérdemli. +1. Terminator 2.: A Judgment Day (1991). A +1 helyre betettem egy James Cameron filmet is, mely azóta a tömény akció alapja. Arnold Schwarzenegger lenyügőzően kemény alakítása, az akciójelenetek pontossága és látványossága mindenképpen a filmtörténelem dobogóján vannak. Astalavista, bébi!