TOP Steven Spielberg

ChrisAdam toplistája, 2011. december 27.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, történelmi film 1378 4,3 Épp csak az adatlapjára tévedek és már elfog a vágy, hogy megnézhessem! Nagyon jó film, meghatóan mutatja be a holokausztot.
2 Duel (1971)
Párbaj
Steven Spielberg akciófilm, thriller 667 4,3 Spielberg szenzációs korai filmje, mely idegörlő feszültséggel van átáztatva.
3 Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1134 4,2 Indiana Jones fergeteges kalandjának első fejezete, nem lehet nem imádni!
4 Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Steven Spielberg akciófilm, dráma, háborús film 1319 4,0 Monumentális háborús alkotás, az első 20 perc filmtörténelem.
5 Indiana Jones and the Last Crusade (1989)
Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1024 4,2 Egy kicsit gyengébb második rész után Spielberg és Indy megint rálépett a gázra és egy hatalmasat alkotott.
6 Jaws (1975)
Cápa
Steven Spielberg horror, kalandfilm, thriller 962 4,0 Korai film, melyben Spielberg újfent bizonyítja, remekül tudja adagolni a feszültséget.
7 Jurassic Park (1993)

Steven Spielberg kalandfilm, sci-fi, thriller 1432 3,9 Egy nagyszerű világba csöppenhetünk bele, amelyben John Williams fülbemászó dallama kísér minket.
8 The Terminal (2004)
Terminál
Steven Spielberg dráma, szerelmi történet, vígjáték 1085 3,8 Tom Hanks második Forrest Gumpja, zseniális történet, briliáns színészekkel.
9 Catch Me If You Can (2002)
Kapj el, ha tudsz
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, krimi, ... 1486 4,2 DiCaprio és Spielberg közös filmje, tele akcióval, kalanddal, szerelemmel... nos, ilyennek kell lenni egy popcornmozinak.
10 Minority Report (2002)
Különvélemény
Steven Spielberg akciófilm, krimi, sci-fi, ... 1149 3,9 Remek kis thriller, bár nem filmtörténelem.