TOP David Fincher

ChrisAdam toplistája, 2011. december 4.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Seven (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1981 4,6 Ezzel a filmmel tarolt. Ezóta nincs jobb akcióthriller és krimi a filmtörténelemben. Torkosság, kapzsiság...
2 Fight Club (1999)
Harcosok klubja
David Fincher dráma, krimi, thriller 2142 4,6 A Játsz/ma után egy vicces, ám kegyetlen és megdöbbentő thrillerbe kezdett bele Fincher, mely azóta kultuszfilmként nötte ki magát.
3 The Game (1997)
Játsz/ma
David Fincher dráma, thriller 1133 4,2 Fincher nem tud rossz lecsóba csapni, az 1997-es Játsz/ma brutális hangulatú thriller, pattanásig feszült film.
4 Gone Girl (2014)
Holtodiglan
David Fincher dráma, thriller 1103 4,1 Különös atmoszférájú film, Ben Affleck és Rosamund Pike zseniális drámája, a feszültség és az izgalom természetesen nem maradhat el.
5 Zodiac (2007)
Zodiákus
David Fincher dráma, krimi, thriller, ... 1098 3,7 Gyakran elfelejtük ezt a filmet, amikor a 2000-es évek legjobb thrillereit soroljuk, pedig Fincher újfent zseniálisat tett le az asztalra.
6 Alien³ (1992)
A végső megoldás: halál
David Fincher dráma, horror, sci-fi, ... 1078 3,6 Fincher pályafutása kezdetén már tudta, hogyan adagolja a feszültséget és a brutális atmoszférát, természetesen nem a legjobb Alien film, de tisztes távolságban követi elődeit. Remek horror, kitűnő film.
7 The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
A tetovált lány
David Fincher dráma, krimi, thriller 700 3,7 A skandináv, eredeti adaptációt szeretik preferálni, de én mégis Fincher filmjét szeretem jobban. Itt is látszik, hogy a hangulat- és a feszültségteremtés mestere.
8 Panic Room (2002)
Pánikszoba
David Fincher dráma, krimi, thriller 1108 3,5 Elhagytuk az ötös zónát, de ez Finchernél nem jelent rossz filmeket. Sőt, a Pánikszoba megint csak egy olyan film, ami az elején fejest ugrik a feszültségbe és a fináléig csak növeli azt.
9 The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
David Fincher dráma, fantasy, szerelmi történet 1407 3,8 Megható, szirupos dráma, Brad Pitt jutalomjátéka. Amolyan családi film szombat estére, messze a thriller műfajától, de még mindig remek szórakozás. Amit vállal, véghezviszi.
10 The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher dráma, életrajzi film 1178 3,7 A toplista legutolsó filmje, ez mégsem azt jelenti, hogy gyenge lenne. A Facebook-filmnek emlegetett Social Network kitűnő életrajzi dráma, egy erős négyest mindenképp megér.