TOP Star Wars

ChrisAdam toplistája, 2011. október 14.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1396 4,3 Sokan tartják az ötödik epizódot a legjobbnak, nekem mégis a hamisítatlan eredeti rész a szívem csücske. Itt indult útjára ez a hatalmas franchise, mely minden idők legtágabb univerzumát foglalja magába. Itt még csak egy ártatlan történet volt, őszinte és egyszerű, George Lucas itt olyat tett le az asztalra, amiért bármi későbbi balgaságát meg lehet bocsátani. A Csillagok háborúja maga a tökély, a perfekcionizmus, örökzöld alkotás. 100%
2 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
Irvin Kershner akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1348 4,4 A masszív tökéletesség, a borús kalandok helye. Hangulatilag bitang erős, kezdve a Hoth rendszer jeges világától a Dagobah mocsaras, misztikus lápján keresztül a futurisztikus Bespinig. Felhőtlen szórakozás, briliáns kalandfilm, megindító dráma és filmtörténelem. 100%
3 Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)
Star Wars VI. rész: A Jedi visszatér
Richard Marquand akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1293 4,3 Az eredeti trilógia leggyengébbike, de ez is azt jelenti, hogy a tökéletesség vékony pengeélén táncol. A végtelenül kalandos, hangulatos alkotás még annak ellenére is zseniális, hogy helyet kaptak benne a nem annyira szívünk csücskét elfoglaló ewokok. A finálé, a Jabba palotájában helyet foglaló kalandok, az Endor feletti csata ugyanakkor kárpótolnak, a leglátványosabb régi Star Wars bizony zseniális. 100%
4 Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja
George Lucas akciófilm, dráma, fantasy, ... 1277 3,8 A Sith-ek bosszúja az, ami igazán megsiratja az embert, Lucas bármennyire volt kontár sok esetben, a Star Wars történetét kitűnően álmodta meg, az összes szál elvarrása, az epikus Sith-ek bosszúja pedig méltó lezárása az eredeti Skywalker-történetnek. A hat rész befejeztével bezárult a kör, Vader története teljes lett, a tragikus, végtelenül szomorú rész pedig méltó formát kapott. Látványos, izgalmas, epikus - Anakin és Obi-Wan párharca filmtörténelem. 100%
5 Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
J.J. Abrams akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 867 3,6 Hatodik megtekintés után már remekül kirajzolódik, hogy nem a legjobb Star Wars filmet dobták 2015 karácsonyán a mozikba, de kitűnő szórakozás, szerfelett izgalmas, karakterei kidolgozottak és a Star Wars világához tökéletesek, drámai és epikus és elképesztően látványos. 90%
6 Star Wars: The Last Jedi (2017)
Star Wars: Az utolsó Jedik
Rian Johnson akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 603 3,3 Minden bizonnyal a legegyedibb Star Wars-filmmel van dolgunk, ami különös aspektusaiban ismerteti a korábban megismert univerzumot. Egy rettenetesen ellentmondásos epizód ez, mert aközben, hogy itt található az egész eddigi sorozat legunalmasabb történetszála, itt van egyben a legizgalmasabb is. Az Ellenállás kalandja csupán játékidő húzásra jó, de céltalan és teljesen érdektelen, míg Luke, Rey és Kylo hármasa bitangul zseniális. Így ebben a csúnya ellentétben a néző is összeomlik, a végeredmény pedig egy erős hármas. 60%
7 Rogue One: A Star Wars Story (2016)
Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet
Gareth Edwards akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 650 3,8 Sajnos bármennyire erőlködtek, ez most nem sikerült jól. A látvány pazar, a történet pörög, de a film sajnos túlságosan zsúfolt, a forgatókönyv pedig nem eléggé jó ahhoz, hogy a hirtelen megismert karaktereket két óra alatt szívünkbe zárjuk és megsirassuk a végén. Egy köpésnyire van a négyestől, de a sok kihagyott ziccer, valamint idegesítő butaság miatt képtelen vagyok a listában előbbre helyezni. Az viszont kétségkívül igaz, hogy a leglátványosabb Star Wars-filmmel van dolgunk. 60%
8 Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)
Star Wars II. rész: A klónok támadása
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1280 3,3 Örök védelmezettem volt sokáig A klónok támadása, de már az én hármasomtól se menekül, bár még mindig azt mondom, hogy mérföldekkel jobb, mint előde. A történet érdekes és izgalmas, annak kivitelezése már kevésbé, Lucas nem tudta egyensúlyba hozni a filmet, ezért össze-vissza billeg, az effektek pedig sok helyen egyenesen borzalmasak. 55%
9 Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)
Star Wars I. rész: Baljós árnyak
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1402 3,2 Sokadik újranézésre már nem lehettem vele ennyire elnéző. A Baljós árnyak elvérzik a sok gyermeteg balgaságban, Jar Jar Binksben és a gyenge és unalmas történetben. 45%