LOL TOP 12

Umberto toplistája, 2011. február 9.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Dumb & Dumber (1994)
Dumb és Dumber - Dilibogyók
Bobby Farrelly - Peter Farrelly vígjáték 1051 3,6 Az Ace Ventura-sorozat mellett ez a film juttatta érvényre leginkább Jim Carrey szenzációs vígjátéki tehetségét, csak itt - ellentétben az Ace Venturával - egyenrangú humorzsákot kapott, Jeff Daniels személyében. Van itt minden: jellemkomikum, fekete humor, helyzetkomikum. Tömény röhögőgörcs.
2 Monty Python and the Holy Grail (1975)
Gyalog galopp
Terry Gilliam - Terry Jones paródia, szatíra, vígjáték 1437 4,3 A legjobb Monty Python-mű. Méltán kultfilm az angol abszurd humor kedvelőinek.
3 Dirty Rotten Scoundrels (1988)
A Riviéra vadorzói
Frank Oz krimi, vígjáték 239 3,8 Nem létezhet vígjáték-toplista Steve Martin említése nélkül. Tehetségének maximumát nyújtja, akárcsak Michael Caine, akiről talán senki sem hitte volna, hogy ennyire humoros tud lenni. Kettejükön kívül a történet maga is kiváló, zseniális csavarintással a végén.
4 Groundhog Day (1993)
Idétlen időkig
Harold Ramis fantasy, szerelmi történet, vígjáték 1025 4,3 Zseniális, elképesztően ötletes történet! Bill Murray tökéletes választás volt a főszerepre, ehhez kétség sem férhet. A ragyogó poénokkal teletűzdelt film még tanulságokkal is szolgál, vétek kihagyni kicsiknek-nagyoknak.
5 See No Evil, Hear No Evil (1989)
Vaklárma
Arthur Hiller akciófilm, krimi, vígjáték 568 4,1 Képtelenség lett volna elrontani a filmet, a két karakter fogyatékossága már eleve óriási gegparádét vetített előre. Nem is csalódtam. Garantált szórakozás!
6 We're No Angels (1989)
Nem vagyunk mi angyalok
Neil Jordan krimi, vígjáték 206 3,5 Sean Penn és De Niro tehetségéhez méltó darab. Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam a filmről.
7 A Night at the Roxbury (1998)
Diszkópatkányok
Amy Heckerling - John Fortenberry vígjáték 714 3,4 Ez már nem is kultfilm, hanem legenda. Legendásan jó vígjáték, amit viszont nem mindenkinek a gyomra vesz be. Az enyém bevette, nem kis rekeszizom-lázat okozva aztán.
8 Ace Ventura: Pet Detective (1994)
Ace Ventura: Állati nyomozoo
Tom Shadyac vígjáték 1384 3,8 Vígjáték-alapmű. Carrey nélkül persze tizedannyira sem lenne vicces, mint amilyen, de aki kedveli Jim Carrey alakításait, annak mindenképpen tetszeni fog. Nem kicsit, Nagyon!
9 Ace Ventura: When Nature Calls (1995)
Ace Ventura: Hív a természet
Steve Oedekerk kalandfilm, vígjáték 1172 3,7 Kiváló folytatása a nagyszerű első résznek, sőt: Carrey talán még jobb formában van.
10 Oscar (1991)

John Landis krimi, vígjáték 942 4,1 Rendkívül alulértékelt vígjáték (IMDB-n 5.8). Eredeti hanggal még nem láttam, de a magyar szinkron óriási. Visszafogott (értsd: nem mocskos), intelligens komédia.
11 Rat Race (2001)
Üldözési mánia
Jerry Zucker kalandfilm, vígjáték 212 3,5 A film, ami miatt muszáj volt kiterjesztenem a 10-es listámat 12-re. Angol humor pazar tengerentúli tálalásban.
12 Carry on Doctor (1967)
Folytassa, doktor!
Gerald Thomas vígjáték 98 3,4 Ha már hosszabb lett a lista, nem engedhetem meg, hogy lemaradjon róla egy Folytassa-rész. Mai szemmel talán már modorosnak hat, de akkoriban nem véletlen, hogy mennyi rész készült. Nekem ez a kedvencem az összes közül.