Billy Wilder TOP 10

BonnyJohnny toplistája, 2011. január 28.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Sunset Blvd. (1950)
Alkony sugárút
Billy Wilder dráma, film noir, szatíra, ... 418 4,5 Hát, mit is mondhatnék róla... szerintem az egyik legjobb film a világon, és a legjobb film noir... pedig szoros a mezőny.
2 Double Indemnity (1944)
Gyilkos vagyok
Billy Wilder film noir, krimi, thriller 240 4,6 Az egyik legjobb film noir. Nem mellesleg ez a film ismertette meg velem Billy Wilder életművét, és közvetett módon az egész '60-as évek előtti filmgyártást.
3 Witness for the Prosecution (1957)
A vád tanúja
Billy Wilder dráma, thriller 419 4,7 Az egyik legjobb courtroom drama.
4 Some Like It Hot (1959)
Van, aki forrón szereti
Billy Wilder krimi, szerelmi történet, vígjáték, ... 618 4,5 Az egyik legjobb vígjáték. És talán a legjobb azok közül, amik egy párosra építenek.
5 The Lost Weekend (1945)
Férfiszenvedély
Billy Wilder dráma, szerelmi történet 233 4,6 Elképesztő erejű film, és az alkoholizmusról máig sem készítettek őszintébb, hitelesebb, és drámaibb filmet. Ray Milland megrázó alakításával.
6 Ace in the Hole (1951)
A nagy karnevál
Billy Wilder dráma, film noir 212 4,6 Bitang erős társadalomkritika, és karakterdráma egyben. Kirk Douglas talán legjobb alakításának tolmácsolásában.
7 The Apartment (1960)
Legénylakás
Billy Wilder dráma, szerelmi történet, vígjáték 321 4,4 Kicsit könnyedebb romantikus vígjáték Jack Lammon one man showjával a középpontban.
8 Stalag 17 (1953)
A 17-es fogolytábor
Billy Wilder dráma, háborús film, vígjáték 136 4,3 Én sokakkal ellentétben nem találtam zseniálisnak ezt a filmet, de azért így is nagyon jó.
9 Sabrina (1954)

Billy Wilder szerelmi történet, vígjáték 250 4,1 Könnyed, Wilderhez képest kissé lagymatag romantikus vígjáték, de még így is köröket ver a maiakra. Nem beszélve Audrey Hepburn, Humphrey Bogart és William Holden triójáról a főszerepekben.
10 The Seven Year Itch (1955)
Hétévi vágyakozás
Billy Wilder szerelmi történet, vígjáték 95 4,1