Howard Hawks TOP 5

BonnyJohnny toplistája, 2010. december 29.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 The Big Sleep (1946)
Hosszú álom
Howard Hawks dráma, film noir, thriller 279 4,3 Howard Hawks talán az összes műfajban kipróbálta magát, de legnagyobbat szerintem a film noirban alkotott. Bogart és Bacall párosa szinte átégeti a vásznat... meg a képernyőt. Nálam dobogós film noir.
2 Bringing Up Baby (1938)
Párducbébi
Howard Hawks szerelmi történet, vígjáték 115 4,1 Nagyszerű vígjáték, az egyik kedvencem a műfajban. Gyakorlatilag az elejétől végéig nevetni lehet. Grant és Hepburne pedig zseniálisak, mint mindig.
3 His Girl Friday (1940)
A pénteki barátnő
Howard Hawks dráma, szatíra, szerelmi történet, ... 124 4,1 Talán minden idők leggyorsabban pergő filmje. Szenzációs komédia.
4 To Have and Have Not (1944)
Egyszer lenn, egyszer fenn
Howard Hawks háborús film, kalandfilm, szerelmi történet, ... 131 4,0 Talán lagymatag Casablanca utánzat, talán szimpla ujjgyakorlat mind Hawks, mind Bogart részéről, de így is mesteri film lett a végeredmény, Brennan kiváló asszisztálásával, és a gyönyörű Lauren Bacall tündöklésével.
5 Scarface - The Shame of a Nation (1932)
A sebhelyesarcú
Howard Hawks - Richard Rosson akciófilm, dráma, film noir, ... 166 4,3 Az egyik első gengszterfilm, és az egyik legnagyobb. Saját korában ütősebb volt, mint DePalma remake-je.