Top Fun- ugye ti is nevettetek rajta?!

from hell toplistája, 2010. december 28.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Life of Brian (1979)
Brian élete
Terry Jones paródia, szatíra, vígjáték 1505 4,4 Brian élete. Két szó: Monty. Python.Nincs még egy ilyen kaliberű alkotás!(Persze a Gyalog Galopp-on kívül)És nem is volt/van/lesz még egy olyan komédiás társaság, mint ez az angol 5-ös(+ a flúgos amerikai)!
2 Some Like It Hot (1959)
Van, aki forrón szereti
Billy Wilder krimi, szerelmi történet, vígjáték, ... 623 4,5 Van, aki forrón szereti. Örök klasszikus! És ugye emlékszünk:"Senki sem tökéletes!"
3 Tais-toi! (2003)
Pofa be!
Francis Veber krimi, vígjáték 775 3,7 Pofa be! Ennél többet filmen én még nem nevettem! Zseniális forgatókönyv, zseniális színészek.Depardieu szerintem élete egyik legnagyobb alakítását nyújtja.
4 Tootsie (1982)
Aranyoskám
Sydney Pollack szerelmi történet, vígjáték 350 3,9 Aranyoskám. Nemcsak vicces de nagyon igényesen rendezett,kivitelezett film. Hoffman jobb nőnek, mint férfinak! :) (A háttérben Bill Murray sziporkázik!)
5 Mrs. Doubtfire (1993)
Mrs. Doubtfire - Apa csak egy van
Chris Columbus dráma, vígjáték 883 3,4 Robin Williams garancia a szórakozásra.Akár 'Jó reggelt, Vietnám!', akár 'Holt költők társasága' mindig egyéni,humoros és megható egyben.Csakúgy mint ebben a szerethető filmben.Giccses, de bájos.
6 Les fugitifs (1986)
Négybalkezes
Francis Veber krimi, vígjáték 145 3,8 Négybalkezes. Ezen a francia örökzöldön a könnyfakasztó nevetésen túl szinte biztos az elérzékenyülés és pityergés.Nagyon kedves-kis film.
7 Ni vu, ni connu (1958)
Horgász a pácban
Yves Robert vígjáték 229 4,2 Horgász a pácban. Szinte minden évben megnézzük legalább egyszer,mivel egész egyszerűen megunhatatlan. Louis de Funès szemtelenül briliáns(mint mindig).
8 Taxi (1998)

Gérard Pirès akciófilm, krimi, vígjáték 1047 3,7 Abszolút amerikai-sablon-mentes, ízig-vérig francia öntudattal átitatott frissítő mozi.12 év elteltével kijelenthető: ez is klasszikussá nőtte ki magát. Eredetiségéről csak ennyit:"Szia Bumburnyák! Kaparsz? Asszed' te vagy a Schumacher? Feszítesz, mint ha te hugyoztad volna a Golf-áramot? Mi ez a két gokart, csak nem Mercedes?! Az anyja, már verdákat is gyártanak?" Fantasztikus.
9 The Big Lebowski (1998)
A nagy Lebowski
Ethan Coen - Joel Coen krimi, szatíra, vígjáték 1028 4,1 Coen-ék egyik nagyszerű abszurduma a sok közül. Számomra egyértelműen a legviccesebb.Khm...vicces...inkább beteg.:)
10 Argo (2004)

Árpa Attila akciófilm, vígjáték 856 3,3 Lehet utálni,lehet szeretni. Én nevettem(nem is keveset).
11 Big (1988)
Segítség, felnőttem!
Penny Marshall dráma, fantasy, szerelmi történet, ... 423 3,5 Tom Hanks anno:).Nagyon aranyos,vicces,egyszerű és nagyszerű.
12 Hercules (1997)
Herkules
John Musker - Ron Clements animáció, fantasy, kalandfilm, ... 562 3,9 A sok felejthetetlen Disney közül a legviccesebb a Herkules.De nem bugyuta,épp ellenkezőleg,teli van igazi minőségi humorral.És a megszokott báj itt is szívmelengető.