Washingtoni Filmkritikusok Szövetségének díja (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Eighth Grade (2018)
 
Elsie Fisher
2018 Legjobb adaptált forgatókönyv Can You Ever Forgive Me? (2018)
Megbocsátasz valaha?
Nicole Holofcener - Jeff Whitty
2018 Legjobb animációs film Isle of Dogs (2018)
Kutyák szigete
2018 Legjobb dokumentumfilm Won't You Be My Neighbor? (2018)
 
2018 Legjobb eredeti filmzene If Beale Street Could Talk (2018)
Ha a Beale utca mesélni tudna
Nicholas Britell
2018 Legjobb eredeti forgatókönyv The Favourite (2018)
A kedvenc
Deborah Davis - Tony McNamara
2018 Legjobb férfi főszereplő A Star Is Born (2018)
Csillag születik
Bradley Cooper
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Green Book (2018)
Zöld könyv - Útmutató az élethez
Mahershala Ali
2018 Legjobb film Roma (2018)
 
2018 Legjobb idegen nyelvű film Roma (2018)
 
2018 Legjobb látványtervezés Black Panther (2018)
Fekete Párduc
Hannah Beachler
2018 Legjobb női főszereplő A Star Is Born (2018)
Csillag születik
Lady Gaga
2018 Legjobb női mellékszereplő If Beale Street Could Talk (2018)
Ha a Beale utca mesélni tudna
Regina King
2018 Legjobb operatőr Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2018 Legjobb rendező Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2018 Legjobb színészgárda The Favourite (2018)
A kedvenc
2018 Legjobb vágás First Man (2018)
Az első ember
Tom Cross
2017 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő The Florida Project (2017)
Floridai álom
Brooklynn Prince
2017 Legjobb adaptált forgatókönyv Mudbound (2017)
 
Dee Rees - Virgil Williams
2017 Legjobb animációs film Coco (2017)
 
2017 Legjobb dokumentumfilm Jane (2017)
 
2017 Legjobb eredeti filmzene Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Hans Zimmer - Benjamin Wallfisch
2017 Legjobb eredeti forgatókönyv Get Out (2017)
Tűnj el!
Jordan Peele
2017 Legjobb férfi főszereplő Darkest Hour (2017)
A legsötétebb óra
Gary Oldman
2017 Legjobb férfi mellékszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Sam Rockwell
2017 Legjobb film Get Out (2017)
Tűnj el!
2017 Legjobb idegen nyelvű film 120 battements par minute (2017)
120 dobbanás percenként
2017 Legjobb látványtervezés Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Dennis Gassner - Alessandra Querzola
2017 Legjobb női főszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Frances McDormand
2017 Legjobb női mellékszereplő Lady Bird (2017)
 
Laurie Metcalf
2017 Legjobb operatőr Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Roger Deakins
2017 Legjobb rendező Dunkirk (2017)
 
Christopher Nolan
2017 Legjobb színészgárda Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
2017 Legjobb vágás Baby Driver (2017)
Nyomd, Bébi, nyomd!
Paul Machliss - Jonathan Amos
2016 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Lucas Hedges
2016 Legjobb adaptált forgatókönyv Arrival (2016)
Érkezés
Eric Heisserer
2016 Legjobb animációs film Kubo and the Two Strings (2016)
Kubo és a varázshúrok
2016 Legjobb dokumentumfilm 13th (2016)
 
2016 Legjobb eredeti filmzene La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Justin Hurwitz
2016 Legjobb eredeti forgatókönyv La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Damien Chazelle
2016 Legjobb férfi főszereplő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Casey Affleck
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Moonlight (2016)
Holdfény
Mahershala Ali
2016 Legjobb film La La Land (2016)
Kaliforniai álom
2016 Legjobb idegen nyelvű film Elle (2016)
Áldozat?
2016 Legjobb látványtervezés La La Land (2016)
Kaliforniai álom
David Wasco - Sandy Reynolds-Wasco
2016 Legjobb női főszereplő Jackie (2016)
 
Natalie Portman
2016 Legjobb női mellékszereplő Fences (2016)
Kerítések
Viola Davis
2016 Legjobb operatőr La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Linus Sandgren
2016 Legjobb rendező La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Damien Chazelle
2016 Legjobb színészgárda Hell or High Water (2016)
A préri urai
2016 Legjobb vágás La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Tom Cross
2015 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Room (2015)
A szoba
Jacob Tremblay
2015 Legjobb adaptált forgatókönyv Room (2015)
A szoba
Emma Donoghue
2015 Legjobb animációs film Inside Out (2015)
Agymanók
2015 Legjobb dokumentumfilm Amy (2015)
Amy - Az Amy Winehouse-sztori
2015 Legjobb eredeti filmzene Sicario (2015)
Sicario - A bérgyilkos
Jóhann Jóhannsson
2015 Legjobb eredeti forgatókönyv Inside Out (2015)
Agymanók
Pete Docter
2015 Legjobb eredeti forgatókönyv Inside Out (2015)
Agymanók
Ronnie del Carmen
2015 Legjobb férfi főszereplő The Revenant (2015)
A visszatérő
Leonardo DiCaprio
2015 Legjobb férfi mellékszereplő Beasts of No Nation (2015)
 
Idris Elba
2015 Legjobb film Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
2015 Legjobb idegen nyelvű film Saul fia (2015)
Son of Saul
2015 Legjobb látványtervezés Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Colin Gibson
2015 Legjobb női főszereplő Brooklyn (2015)
 
Saoirse Ronan
2015 Legjobb női mellékszereplő Ex Machina (2015)
 
Alicia Vikander
2015 Legjobb operatőr The Revenant (2015)
A visszatérő
Emmanuel Lubezki
2015 Legjobb rendező Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
George Miller (II)
2015 Legjobb színészgárda Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
2015 Legjobb vágás Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Margaret Sixel
2014 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Boyhood (2014)
Sráckor
Ellar Coltrane
2014 Legjobb adaptált forgatókönyv Gone Girl (2014)
Holtodiglan
Gillian Flynn
2014 Legjobb animációs film The LEGO Movie (2014)
A LEGO-kaland
2014 Legjobb dokumentumfilm Life Itself (2014)
 
2014 Legjobb eredeti filmzene Under the Skin (2013)
A felszín alatt
Mica Levi
2014 Legjobb eredeti forgatókönyv Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Alejandro González Iñárritu - Nicolás Giacobone - Alexander Dinelaris - Armando Bo
2014 Legjobb férfi főszereplő Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Michael Keaton
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Whiplash (2014)
 
J.K. Simmons
2014 Legjobb film Boyhood (2014)
Sráckor
2014 Legjobb idegen nyelvű film Turist (2014)
Lavina
2014 Legjobb látványtervezés The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Adam Stockhausen
2014 Legjobb női főszereplő Still Alice (2014)
Megmaradt Alice-nek
Julianne Moore
2014 Legjobb női mellékszereplő Boyhood (2014)
Sráckor
Patricia Arquette
2014 Legjobb operatőr Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Emmanuel Lubezki
2014 Legjobb rendező Boyhood (2014)
Sráckor
Richard Linklater
2014 Legjobb színészgárda Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
2014 Legjobb vágás Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Stephen Mirrione - Douglas Crise
2013 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Mud (2012)
 
Tye Sheridan
2013 Legjobb adaptált forgatókönyv 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
John Ridley
2013 Legjobb animációs film Frozen (2013)
Jégvarázs
2013 Legjobb dokumentumfilm Blackfish (2013)
Blackfish – Egy kardszárnyú delfin története
2013 Legjobb eredeti filmzene 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Hans Zimmer
2013 Legjobb eredeti forgatókönyv Her (2013)
A nő
Spike Jonze
2013 Legjobb férfi főszereplő 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Chiwetel Ejiofor
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Jared Leto
2013 Legjobb film 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
2013 Legjobb idegen nyelvű film The Broken Circle Breakdown (2012)
Alabama és Monroe
2013 Legjobb látványtervezés The Great Gatsby (2013)
A nagy Gatsby
2013 Legjobb női főszereplő Blue Jasmine (2013)
 
Cate Blanchett
2013 Legjobb női mellékszereplő 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Lupita Nyong'o
2013 Legjobb operatőr Gravity (2013)
Gravitáció
Emmanuel Lubezki
2013 Legjobb rendező Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón
2013 Legjobb színészgárda 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
2013 Legjobb vágás Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón - Mark Sanger
2012 Legjobb adaptált forgatókönyv Silver Linings Playbook (2012)
Napos oldal
David O. Russell
2012 Legjobb animációs film ParaNorman (2012)
 
2012 Legjobb dokumentumfilm Bully (2011)
The Bully Project
2012 Legjobb eredeti filmzene The Master (2012)
 
Jonny Greenwood
2012 Legjobb eredeti forgatókönyv Looper (2012)
Looper - A jövő gyilkosa
Rian Johnson
2012 Legjobb férfi főszereplő Lincoln (2012)
 
Daniel Day-Lewis
2012 Legjobb férfi mellékszereplő The Master (2012)
 
Philip Seymour Hoffman
2012 Legjobb fiatal színész/színésznő Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
Quvenzhané Wallis
2012 Legjobb film Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
2012 Legjobb idegen nyelvű film Amour (2012)
Szerelem
2012 Legjobb látványtervezés Cloud Atlas (2012)
Felhőatlasz
2012 Legjobb női főszereplő Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Jessica Chastain
2012 Legjobb női mellékszereplő Les Misérables (2012)
A nyomorultak
Anne Hathaway
2012 Legjobb operatőr Life of Pi (2012)
Pi élete
Claudio Miranda
2012 Legjobb rendező Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Kathryn Bigelow
2012 Legjobb színészgárda Les Misérables (2012)
A nyomorultak
2011 Legjobb adaptált forgatókönyv The Descendants (2011)
Utódok
Alexander Payne - Nat Faxon - Jim Rash
2011 Legjobb animációs film Rango (2011)
 
2011 Legjobb dokumentumfilm Cave of Forgotten Dreams (2010)
 
2011 Legjobb eredeti filmzene The Artist (2011)
A némafilmes
Ludovic Bource
2011 Legjobb eredeti forgatókönyv 50/50 (2011)
Fifti-fifti
Will Reiser
2011 Legjobb férfi főszereplő The Descendants (2011)
Utódok
George Clooney
2011 Legjobb férfi mellékszereplő Drive (2011)
Drive - Gázt!
Albert Brooks
2011 Legjobb film The Artist (2011)
A némafilmes
2011 Legjobb idegen nyelvű film La piel que habito (2011)
A bőr, amelyben élek
2011 Legjobb látványtervezés Hugo (2011)
A leleményes Hugo
2011 Legjobb női főszereplő My Week with Marilyn (2011)
Egy hét Marilynnel
Michelle Williams
2011 Legjobb női mellékszereplő The Help (2011)
A segítség
Octavia Spencer
2011 Legjobb operatőr The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Emmanuel Lubezki
2011 Legjobb rendező Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Martin Scorsese
2011 Legjobb színészgárda Bridesmaids (2011)
Koszorúslányok
2010 Legjobb adaptált forgatókönyv The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Aaron Sorkin
2010 Legjobb animációs film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2010 Legjobb dokumentumfilm Exit Through the Gift Shop (2010)
Kijárat az ajándékbolton át
2010 Legjobb eredeti filmzene Inception (2010)
Eredet
Hans Zimmer
2010 Legjobb eredeti forgatókönyv Inception (2010)
Eredet
Christopher Nolan
2010 Legjobb férfi főszereplő The King's Speech (2010)
A király beszéde
Colin Firth
2010 Legjobb férfi mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Christian Bale
2010 Legjobb film The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
2010 Legjobb idegen nyelvű film Biutiful (2010)
 
2010 Legjobb látványtervezés Inception (2010)
Eredet
2010 Legjobb női főszereplő Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
Jennifer Lawrence
2010 Legjobb női mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Melissa Leo
2010 Legjobb operatőr Inception (2010)
Eredet
Wally Pfister
2010 Legjobb rendező The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher
2010 Legjobb színészgárda The Town (2010)
Tolvajok városa
2009 Breakthrough Performance Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Gabourey Sidibe
2009 Legjobb adaptált forgatókönyv Up in the Air (2009)
Egek ura
Jason Reitman - Sheldon Turner
2009 Legjobb animációs film Up (2009)
Fel
2009 Legjobb dokumentumfilm Food, Inc. (2008)
Élelmiszeripar Rt.
2009 Legjobb eredeti forgatókönyv Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Quentin Tarantino
2009 Legjobb férfi főszereplő Up in the Air (2009)
Egek ura
George Clooney
2009 Legjobb férfi mellékszereplő Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Christoph Waltz
2009 Legjobb film Up in the Air (2009)
Egek ura
2009 Legjobb idegen nyelvű film Sin Nombre (2009)
 
2009 Legjobb látványtervezés Nine (2009)
Kilenc
2009 Legjobb női főszereplő An Education (2009)
Egy lányról
Carey Mulligan
2009 Legjobb női mellékszereplő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Mo'Nique
2009 Legjobb rendező The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Kathryn Bigelow
2009 Legjobb színészgárda The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
2008 Breakthrough Performance Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Dev Patel
2008 Legjobb adaptált forgatókönyv Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Simon Beaufoy
2008 Legjobb animációs film WALL·E (2008)
 
2008 Legjobb dokumentumfilm Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2008 Legjobb eredeti forgatókönyv Rachel Getting Married (2008)
Rachel esküvője
Jenny Lumet
2008 Legjobb férfi főszereplő The Wrestler (2008)
A pankrátor
Mickey Rourke
2008 Legjobb férfi mellékszereplő The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Heath Ledger
2008 Legjobb film Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
2008 Legjobb idegen nyelvű film Låt den rätte komma in (2008)
Engedj be!
2008 Legjobb látványtervezés The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
2008 Legjobb női főszereplő Doubt (2008)
Kétely
Meryl Streep
2008 Legjobb női mellékszereplő Rachel Getting Married (2008)
Rachel esküvője
Rosemarie DeWitt
2008 Legjobb rendező Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Danny Boyle
2008 Legjobb színészgárda Doubt (2008)
Kétely
2007 Breakthrough Performance Juno (2007)
 
Ellen Page
2007 Legjobb adaptált forgatókönyv Charlie Wilson's War (2007)
Charlie Wilson háborúja
Aaron Sorkin
2007 Legjobb animációs film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2007 Legjobb dokumentumfilm Sicko (2007)
 
2007 Legjobb eredeti forgatókönyv Juno (2007)
 
Diablo Cody
2007 Legjobb férfi főszereplő Michael Clayton (2007)
 
George Clooney
2007 Legjobb férfi mellékszereplő No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Javier Bardem
2007 Legjobb film No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2007 Legjobb idegen nyelvű film Le scaphandre et le papillon (2007)
Szkafander és pillangó
2007 Legjobb látványtervezés Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya
2007 Legjobb női főszereplő Away from Her (2006)
Egyre távolabb
Julie Christie
2007 Legjobb női mellékszereplő Gone Baby Gone (2007)
Hideg nyomon
Amy Ryan
2007 Legjobb női mellékszereplő Before the Devil Knows You're Dead (2007)
Mielőtt az ördög rádtalál
Amy Ryan
2007 Legjobb rendező No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2007 Legjobb színészgárda No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2006 Legjobb adaptált forgatókönyv Thank You for Smoking (2005)
Thank You For Smoking - Köszönjük, hogy rágyújtott!
Jason Reitman
2006 Legjobb animációs film Happy Feet (2006)
Táncoló talpak
2006 Legjobb dokumentumfilm An Inconvenient Truth (2006)
Kellemetlen igazság
2006 Legjobb eredeti forgatókönyv Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
Michael Arndt
2006 Legjobb férfi főszereplő The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Forest Whitaker
2006 Legjobb férfi mellékszereplő Blood Diamond (2006)
Véres gyémánt
Djimon Hounsou
2006 Legjobb film United 93 (2006)
A United 93-as
2006 Legjobb idegen nyelvű film El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2006 Legjobb női főszereplő The Queen (2006)
A királynő
Helen Mirren
2006 Legjobb női mellékszereplő Dreamgirls (2006)
 
Jennifer Hudson
2006 Legjobb rendező The Departed (2006)
A tégla
Martin Scorsese
2006 Legjobb színészgárda Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
2005 Legjobb adaptált forgatókönyv Capote (2005)
 
Dan Futterman
2005 Legjobb adaptált forgatókönyv Crash (2004)
Ütközések
Paul Haggis - Robert Moresco
2005 Legjobb animációs film Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (2005)
Wallace & Gromit és az elvetemült veteménylény
2005 Legjobb férfi főszereplő Capote (2005)
 
Philip Seymour Hoffman
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Cinderella Man (2005)
A remény bajnoka
Paul Giamatti
2005 Legjobb film Munich (2005)
München
2005 Legjobb női főszereplő Walk the Line (2005)
A nyughatatlan
Reese Witherspoon
2005 Legjobb női mellékszereplő Junebug (2005)
 
Amy Adams (III)
2005 Legjobb rendező Munich (2005)
München
Steven Spielberg
2005 Legjobb színészgárda Crash (2004)
Ütközések
2004 Legjobb adaptált forgatókönyv Sideways (2004)
Kerülőutak
Alexander Payne - Jim Taylor
2004 Legjobb animációs film The Incredibles (2004)
A hihetetlen család
2004 Legjobb dokumentumfilm Fahrenheit 9/11 (2004)
 
2004 Legjobb eredeti forgatókönyv Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
Charlie Kaufman
2004 Legjobb férfi főszereplő Ray (2004)
 
Jamie Foxx
2004 Legjobb férfi mellékszereplő Collateral (2004)
Collateral - A halál záloga
Jamie Foxx
2004 Legjobb film Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
2004 Legjobb idegen nyelvű film Maria Full of Grace (2004)
Drogfutárok
2004 Legjobb női főszereplő Vera Drake (2004)
 
Imelda Staunton
2004 Legjobb női mellékszereplő The Aviator (2004)
Aviátor
Cate Blanchett
2004 Legjobb rendező Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
Michel Gondry
2004 Legjobb színészgárda Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
2003 Legjobb adaptált forgatókönyv Mystic River (2003)
Titokzatos folyó
Brian Helgeland
2003 Legjobb eredeti forgatókönyv Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
Sofia Coppola
2003 Legjobb férfi főszereplő Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
Bill Murray
2003 Legjobb férfi mellékszereplő 21 Grams (2003)
21 gramm
Benicio Del Toro
2003 Legjobb film The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2003 Legjobb női főszereplő 21 Grams (2003)
21 gramm
Naomi Watts
2003 Legjobb női mellékszereplő The Human Stain (2003)
Szégyenfolt
Anna Deavere Smith
2003 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Peter Jackson
2003 Legjobb színészgárda Love Actually (2003)
Igazából szerelem
2002 Legjobb férfi főszereplő About Schmidt (2002)
Schmidt története
Jack Nicholson
2002 Legjobb férfi mellékszereplő Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Dennis Haysbert
2002 Legjobb film Road to Perdition (2002)
A kárhozat útja
2002 Legjobb forgatókönyv My Big Fat Greek Wedding (2002)
Bazi nagy görög lagzi
Nia Vardalos
2002 Legjobb női főszereplő Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Julianne Moore
2002 Legjobb női mellékszereplő About Schmidt (2002)
Schmidt története
Kathy Bates
2002 Legjobb rendező Antwone Fisher (2002)
Antwone Fisher története
Denzel Washington
2002 Legjobb színészgárda Barbershop (2002)
Birkanyírás