Toronto-i Filmkritikusok díja (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Legjobb animációs film Isle of Dogs (2018)
Kutyák szigete
2018 Legjobb dokumentumfilm Won't You Be My Neighbor? (2018)
 
2018 Legjobb elsőfilmes rendező Sorry to Bother You (2018)
 
Boots Riley
2018 Legjobb férfi főszereplő First Reformed (2017)
A hitehagyott
Ethan Hawke
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Beoning (2018)
Gyújtogatók
Steven Yeun
2018 Legjobb film Roma (2018)
 
2018 Legjobb forgatókönyv The Favourite (2018)
A kedvenc
Deborah Davis - Tony McNamara
2018 Legjobb forgatókönyv First Reformed (2017)
A hitehagyott
Paul Schrader
2018 Legjobb nem angol nyelvű film Beoning (2018)
Gyújtogatók
2018 Legjobb női főszereplő The Favourite (2018)
A kedvenc
Olivia Colman
2018 Legjobb női mellékszereplő If Beale Street Could Talk (2018)
Ha a Beale utca mesélni tudna
Regina King
2018 Legjobb rendező Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2017 Legjobb animációs film The Breadwinner (2017)
A kenyérkereső
2017 Legjobb dokumentumfilm Visages, villages (2017)
Arcélek, útszélek
2017 Legjobb első film Get Out (2017)
Tűnj el!
2017 Legjobb férfi főszereplő Phantom Thread (2017)
Fantomszál
Daniel Day-Lewis
2017 Legjobb férfi mellékszereplő The Florida Project (2017)
Floridai álom
Willem Dafoe
2017 Legjobb film The Florida Project (2017)
Floridai álom
2017 Legjobb forgatókönyv Get Out (2017)
Tűnj el!
Jordan Peele
2017 Legjobb női főszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Frances McDormand
2017 Legjobb női mellékszereplő Lady Bird (2017)
 
Laurie Metcalf
2017 Legjobb rendező Lady Bird (2017)
 
Greta Gerwig
2016 Legjobb animációs film Zootopia (2016)
Zootropolis - Állati nagy balhé
2016 Legjobb dokumentumfilm Cameraperson (2016)
 
2016 Legjobb első film The Witch (2015)
A boszorkány
2016 Legjobb férfi főszereplő Paterson (2016)
 
Adam Driver
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Moonlight (2016)
Holdfény
Mahershala Ali
2016 Legjobb film Moonlight (2016)
Holdfény
2016 Legjobb forgatókönyv Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Kenneth Lonergan
2016 Legjobb nem angol nyelvű film Toni Erdmann (2016)
 
2016 Legjobb női főszereplő Toni Erdmann (2016)
 
Sandra Hüller
2016 Legjobb női mellékszereplő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Michelle Williams
2016 Legjobb rendező Toni Erdmann (2016)
 
Maren Ade
2015 Legjobb animációs film Shaun the Sheep Movie (2015)
Shaun, a bárány - A film
2015 Legjobb dokumentumfilm The Look of Silence (2014)
A csend képe
2015 Legjobb első film Ex Machina (2015)
 
2015 Legjobb férfi főszereplő Legend (2015)
Legenda
Tom Hardy
2015 Legjobb férfi mellékszereplő Bridge of Spies (2015)
Kémek hídja
Mark Rylance
2015 Legjobb film Carol (2015)
 
2015 Legjobb forgatókönyv The Big Short (2015)
A nagy dobás
Adam McKay - Charles Randolph
2015 Legjobb nem angol nyelvű film Phoenix (2014)
Phoenix bár
2015 Legjobb női főszereplő Phoenix (2014)
Phoenix bár
Nina Hoss
2015 Legjobb női mellékszereplő Ex Machina (2015)
 
Alicia Vikander
2015 Legjobb rendező Carol (2015)
 
Todd Haynes
2014 Legjobb animációs film Kaguyahime no monogatari (2013)
Kaguya hercegnő története
2014 Legjobb dokumentumfilm The Overnighters (2014)
Éjjeli menedék
2014 Legjobb első film Dabba (2013)
Ezerízű szerelem
2014 Legjobb férfi főszereplő Locke (2013)
Locke - Nincs visszaút
Tom Hardy
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Whiplash (2014)
 
J.K. Simmons
2014 Legjobb film Boyhood (2014)
Sráckor
2014 Legjobb forgatókönyv The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Wes Anderson
2014 Legjobb nem angol nyelvű film Turist (2014)
Lavina
2014 Legjobb női főszereplő The Immigrant (2013)
Idegen földön
Marion Cotillard
2014 Legjobb női mellékszereplő Boyhood (2014)
Sráckor
Patricia Arquette
2014 Legjobb rendező Boyhood (2014)
Sráckor
Richard Linklater
2013 Legjobb animációs film Kaze tachinu (2013)
Szél támad
2013 Legjobb dokumentumfilm The Act of Killing (2012)
Az ölés aktusa
2013 Legjobb első film O som ao redor (2012)
Neighboring Sounds
2013 Legjobb férfi főszereplő Inside Llewyn Davis (2013)
Llewyn Davis világa
Oscar Isaac
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Jared Leto
2013 Legjobb film Inside Llewyn Davis (2013)
Llewyn Davis világa
2013 Legjobb forgatókönyv Her (2013)
A nő
Spike Jonze
2013 Legjobb nem angol nyelvű film Tian zhu ding (2013)
A bűn érintése
2013 Legjobb női főszereplő Blue Jasmine (2013)
 
Cate Blanchett
2013 Legjobb női mellékszereplő American Hustle (2013)
Amerikai botrány
Jennifer Lawrence
2013 Legjobb rendező Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón
2012 Legjobb animációs film ParaNorman (2012)
 
2012 Legjobb dokumentumfilm Stories We Tell (2012)
Apáim története
2012 Legjobb első film Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
2012 Legjobb első film Beyond the Black Rainbow (2010)
 
2012 Legjobb férfi főszereplő Holy Motors (2012)
 
Denis Lavant
2012 Legjobb férfi mellékszereplő The Master (2012)
 
Philip Seymour Hoffman
2012 Legjobb film The Master (2012)
 
2012 Legjobb forgatókönyv The Master (2012)
 
Paul Thomas Anderson
2012 Legjobb nem angol nyelvű film Amour (2012)
Szerelem
2012 Legjobb női főszereplő The Deep Blue Sea (2011)
Örvény
Rachel Weisz
2012 Legjobb női mellékszereplő Killer Joe (2011)
Gyilkos Joe
Gina Gershon
2012 Legjobb rendező The Master (2012)
 
Paul Thomas Anderson
2011 Legjobb animációs film The Adventures of Tintin (2011)
Tintin kalandjai
2011 Legjobb dokumentumfilm Nostalgia de la luz (2010)
Égen s földön
2011 Legjobb első film Attack the Block (2011)
Idegen arcok
2011 Legjobb férfi főszereplő Take Shelter (2011)
 
Michael Shannon (V)
2011 Legjobb férfi mellékszereplő Beginners (2010)
Kezdők
Christopher Plummer
2011 Legjobb film The Tree of Life (2011)
Az élet fája
2011 Legjobb forgatókönyv Moneyball (2011)
Pénzcsináló
Steven Zaillian - Aaron Sorkin
2011 Legjobb nem angol nyelvű film Mistérios de Lisboa (2010)
 
2011 Legjobb női főszereplő My Week with Marilyn (2011)
Egy hét Marilynnel
Michelle Williams
2011 Legjobb női mellékszereplő Take Shelter (2011)
 
Jessica Chastain
2011 Legjobb rendező The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Terrence Malick
2010 Legjobb animációs film How to Train Your Dragon (2010)
Így neveld a sárkányodat
2010 Legjobb dokumentumfilm Exit Through the Gift Shop (2010)
Kijárat az ajándékbolton át
2010 Legjobb első film Exit Through the Gift Shop (2010)
Kijárat az ajándékbolton át
2010 Legjobb férfi főszereplő The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Jesse Eisenberg
2010 Legjobb férfi mellékszereplő The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Armie Hammer
2010 Legjobb film The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
2010 Legjobb forgatókönyv The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Aaron Sorkin
2010 Legjobb nem angol nyelvű film Lung Boonmee raluek chat (2010)
Boonmee bácsi, aki képes visszaemlékezni korábbi életeire
2010 Legjobb női főszereplő Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
Jennifer Lawrence
2010 Legjobb női mellékszereplő True Grit (2010)
A félszemű
Hailee Steinfeld
2010 Legjobb rendező The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher
2009 Legjobb animációs film Fantastic Mr. Fox (2009)
A fantasztikus Róka úr
2009 Legjobb dokumentumfilm The Cove (2009)
Az öböl
2009 Legjobb első film Hunger (2008)
Éhség
2009 Legjobb férfi főszereplő The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans (2009)
Mocskos zsaru - New Orleans utcáin
Nicolas Cage
2009 Legjobb férfi mellékszereplő Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Christoph Waltz
2009 Legjobb film Hunger (2008)
Éhség
2009 Legjobb film Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
2009 Legjobb forgatókönyv Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Quentin Tarantino
2009 Legjobb forgatókönyv Up in the Air (2009)
Egek ura
Jason Reitman - Sheldon Turner
2009 Legjobb nem angol nyelvű film Das weisse Band - Eine deutsche Kindergeschichte (2009)
A fehér szalag
2009 Legjobb női főszereplő An Education (2009)
Egy lányról
Carey Mulligan
2009 Legjobb női mellékszereplő Up in the Air (2009)
Egek ura
Anna Kendrick
2009 Legjobb rendező The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Kathryn Bigelow
2008 Legjobb animációs film WALL·E (2008)
 
2008 Legjobb dokumentumfilm Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2008 Legjobb első film Ballast (2008)
 
2008 Legjobb férfi főszereplő The Wrestler (2008)
A pankrátor
Mickey Rourke
2008 Legjobb férfi mellékszereplő The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Heath Ledger
2008 Legjobb film Wendy and Lucy (2008)
Wendy és Lucy
2008 Legjobb forgatókönyv Rachel Getting Married (2008)
Rachel esküvője
Jenny Lumet
2008 Legjobb nem angol nyelvű film Låt den rätte komma in (2008)
Engedj be!
2008 Legjobb női főszereplő Wendy and Lucy (2008)
Wendy és Lucy
Michelle Williams
2008 Legjobb női mellékszereplő Rachel Getting Married (2008)
Rachel esküvője
Rosemarie DeWitt
2008 Legjobb rendező Rachel Getting Married (2008)
Rachel esküvője
Jonathan Demme
2007 Legjobb animációs film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2007 Legjobb dokumentumfilm No End in Sight (2007)
 
2007 Legjobb első film Away from Her (2006)
Egyre távolabb
2007 Legjobb férfi főszereplő Eastern Promises (2007)
Eastern Promises - Gyilkos ígéretek
Viggo Mortensen
2007 Legjobb férfi mellékszereplő No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Javier Bardem
2007 Legjobb film No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2007 Legjobb forgatókönyv No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2007 Legjobb idegen nyelvű film 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile (2007)
4 hónap, 3 hét, 2 nap
2007 Legjobb kanadai film Away from Her (2006)
Egyre távolabb
2007 Legjobb női főszereplő Away from Her (2006)
Egyre távolabb
Julie Christie
2007 Legjobb női főszereplő Juno (2007)
 
Ellen Page
2007 Legjobb női mellékszereplő I'm Not There (2007)
I'm Not There - Bob Dylan életei
Cate Blanchett
2007 Legjobb rendező No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2006 Legjobb animációs film Happy Feet (2006)
Táncoló talpak
2006 Legjobb dokumentumfilm Manufactured Landscapes (2006)
 
2006 Legjobb első film Thank You for Smoking (2005)
Thank You For Smoking - Köszönjük, hogy rágyújtott!
2006 Legjobb férfi főszereplő Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)
Borat: Kazah nép nagy fehér gyermeke menni művelődni Amerika
Sacha Baron Cohen
2006 Legjobb férfi mellékszereplő The Queen (2006)
A királynő
Michael Sheen
2006 Legjobb film The Queen (2006)
A királynő
2006 Legjobb forgatókönyv The Queen (2006)
A királynő
Peter Morgan
2006 Legjobb idegen nyelvű film L'enfant (2005)
A gyermek
2006 Legjobb kanadai film Manufactured Landscapes (2006)
 
2006 Legjobb női főszereplő The Queen (2006)
A királynő
Helen Mirren
2006 Legjobb női mellékszereplő Notes on a Scandal (2006)
Egy botrány részletei
Cate Blanchett
2006 Legjobb rendező The Queen (2006)
A királynő
Stephen Frears
2006 Legjobb rendező L'enfant (2005)
A gyermek
Jean-Pierre Dardenne - Luc Dardenne
2005 Legjobb animációs film Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (2005)
Wallace & Gromit és az elvetemült veteménylény
2005 Legjobb dokumentumfilm Grizzly Man (2005)
Medvebarát
2005 Legjobb első film Capote (2005)
 
2005 Legjobb férfi főszereplő Capote (2005)
 
Philip Seymour Hoffman
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Cinderella Man (2005)
A remény bajnoka
Paul Giamatti
2005 Legjobb film A History of Violence (2005)
Erőszakos múlt
2005 Legjobb forgatókönyv The Squid and the Whale (2005)
A tintahal és a bálna
Noah Baumbach
2005 Legjobb idegen nyelvű film Shijie (2004)
The World
2005 Legjobb kanadai film A History of Violence (2005)
Erőszakos múlt
2005 Legjobb női főszereplő The Squid and the Whale (2005)
A tintahal és a bálna
Laura Linney
2005 Legjobb női mellékszereplő Capote (2005)
 
Catherine Keener
2005 Legjobb rendező A History of Violence (2005)
Erőszakos múlt
David Cronenberg
2004 Legjobb animációs film Les triplettes de Belleville (2003)
Belleville randevú - Francia rémes
2004 Legjobb dokumentumfilm The Fog of War: Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara (2003)
A háború ködében
2004 Legjobb első film Maria Full of Grace (2004)
Drogfutárok
2004 Legjobb férfi főszereplő Sideways (2004)
Kerülőutak
Paul Giamatti
2004 Legjobb férfi mellékszereplő Closer (2004)
Közelebb
Clive Owen
2004 Legjobb film Sideways (2004)
Kerülőutak
2004 Legjobb forgatókönyv Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
Charlie Kaufman
2004 Legjobb idegen nyelvű film Ying xiong (2002)
Hős
2004 Legjobb kanadai film Les triplettes de Belleville (2003)
Belleville randevú - Francia rémes
2004 Legjobb női főszereplő Vera Drake (2004)
 
Imelda Staunton
2004 Legjobb női mellékszereplő Sideways (2004)
Kerülőutak
Virginia Madsen
2004 Legjobb rendező Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
Michel Gondry
2003 Legjobb animációs film Finding Nemo (2003)
Némó nyomában
2003 Legjobb dokumentumfilm Capturing the Friedmans (2003)
Elfogták Friedmanékat
2003 Legjobb első film American Splendor (2003)
Sikersztori
2003 Legjobb férfi főszereplő Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
Bill Murray
2003 Legjobb férfi mellékszereplő Shattered Glass (2003)
A hazugsággyáros
Peter Sarsgaard
2003 Legjobb film Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
2003 Legjobb forgatókönyv Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
Sofia Coppola
2003 Legjobb forgatókönyv Les invasions barbares (2003)
Barbárok a kapuk előtt
Denys Arcand
2003 Legjobb idegen nyelvű film Cidade de Deus (2002)
Isten városa
2003 Legjobb kanadai film Spider (2002)
Pók
2003 Legjobb női főszereplő Morvern Callar (2002)
Ellopott siker
Samantha Morton
2003 Legjobb női mellékszereplő Spider (2002)
Pók
Miranda Richardson
2003 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Peter Jackson
2002 Legjobb dokumentumfilm Bowling for Columbine (2002)
Kóla, puska, sültkrumpli
2002 Legjobb első film Atanarjuat, the Fast Runner (2001)
Atanarjuat
2002 Legjobb férfi főszereplő Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Nicolas Cage
2002 Legjobb férfi mellékszereplő Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Chris Cooper
2002 Legjobb film Adaptation. (2002)
Adaptáció.
2002 Legjobb forgatókönyv Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Charlie Kaufman
2002 Legjobb kanadai film Atanarjuat, the Fast Runner (2001)
Atanarjuat
2002 Legjobb női főszereplő Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Julianne Moore
2002 Legjobb női mellékszereplő Punch-Drunk Love (2002)
Kótyagos szerelem
Emily Watson
2002 Legjobb rendező Punch-Drunk Love (2002)
Kótyagos szerelem
Paul Thomas Anderson
2001 Legjobb első film Sexy Beast (2000)
Szexi dög
2001 Legjobb férfi főszereplő Pollock (2000)
 
Ed Harris
2001 Legjobb férfi mellékszereplő Sexy Beast (2000)
Szexi dög
Ben Kingsley
2001 Legjobb film Memento (2000)
Mementó
2001 Legjobb forgatókönyv Memento (2000)
Mementó
Christopher Nolan
2001 Legjobb kanadai film Last Wedding (2001)
 
2001 Legjobb női főszereplő Ghost World (2001)
Tétova tinédzserek
Thora Birch
2001 Legjobb női mellékszereplő Ghost World (2001)
Tétova tinédzserek
Scarlett Johansson
2001 Legjobb rendező Mulholland Dr. (2001)
Mulholland Drive - A sötétség útja
David Lynch
2000 Legjobb férfi főszereplő Traffic (2000)
 
Benicio Del Toro
2000 Legjobb férfi mellékszereplő Shaft (2000)
 
Jeffrey Wright
2000 Legjobb férfi mellékszereplő Wonder Boys (2000)
Wonder Boys - Pokoli hétvége
Tobey Maguire
2000 Legjobb film Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
2000 Legjobb kanadai film Waydowntown (2000)
A belváros mélyén
2000 Legjobb női főszereplő You Can Count on Me (2000)
Számíthatsz rám
Laura Linney
2000 Legjobb női mellékszereplő Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
Zhang Ziyi
2000 Legjobb rendező Traffic (2000)
 
Steven Soderbergh
1999 Legjobb férfi főszereplő American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Kevin Spacey
1999 Legjobb film Magnolia (1999)
Magnólia
1999 Legjobb forgatókönyv Magnolia (1999)
Magnólia
Paul Thomas Anderson
1999 Legjobb forgatókönyv Being John Malkovich (1999)
A John Malkovich-menet
Charlie Kaufman
1999 Legjobb kanadai film Emporte-moi (1999)
Vigyél el!
1999 Legjobb női főszereplő Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
Hilary Swank
1999 Legjobb rendező Magnolia (1999)
Magnólia
Paul Thomas Anderson
1998 Legjobb férfi főszereplő Gods and Monsters (1998)
Érzelmek tengerében
Ian McKellen
1998 Legjobb férfi főszereplő The Sweet Hereafter (1997)
Eljövendő szép napok
Ian Holm
1998 Legjobb film Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
1998 Legjobb film The Sweet Hereafter (1997)
Eljövendő szép napok
1998 Legjobb kanadai film Last Night (1998)
 
1998 Legjobb kanadai film The Sweet Hereafter (1997)
Eljövendő szép napok
1998 Legjobb női főszereplő Elizabeth (1998)
 
Cate Blanchett
1998 Legjobb női főszereplő The Wings of the Dove (1997)
A galamb szárnyai
Helena Bonham Carter
1998 Legjobb rendező Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Steven Spielberg
1998 Legjobb rendező The Sweet Hereafter (1997)
Eljövendő szép napok
Atom Egoyan