Sundance Filmfesztivál (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2019 Alfred P. Sloan-díj The Boy Who Harnessed the Wind (2019)
 
2019 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Brittany Runs A Marathon (2019)
 
2019 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Dronningen (2019)
Szívek királynője
2019 Legjobb film (amerikai) Clemency (2019)
 
2019 Legjobb film (nem amerikai) The Souvenir (2019)
 
2019 Legjobb rendező (amerikai film) The Last Black Man in San Francisco (2019)
 
Joe Talbot
2019 Legjobb rendező (nem amerikai film) Los tiburones (2019)
The Sharks
Lucía Garibaldi
2019 Színészi különdíj Share (2019)
 
Rhianne Barreto
2019 Színészi különdíj Dolce Fine Giornata (2019)
 
Krystyna Janda
2019 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Share (2019)
 
Pippa Bianco
2018 Alfred P. Sloan-díj Searching (2018)
Keresés
Aneesh Chaganty - Sev Ohanian
2018 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Burden (2018)
 
2018 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Den skyldige (2018)
A bűnös
2018 Legjobb film (amerikai) The Miseducation of Cameron Post (2018)
Cameron Post rossz nevelése
2018 Legjobb film (nem amerikai) Kelebekler (2018)
Butterflies
2018 Legjobb rendező (amerikai film) The Kindergarten Teacher (2018)
A tanítónő
Sara Colangelo
2018 Legjobb rendező (nem amerikai film) Andið eðlilega (2018)
And Breathe Normally
Isold Uggadottir
2018 Színészi különdíj Blaze (2018)
 
Ben Dickey
2018 Színészi különdíj La reina del miedo (2018)
The Queen of Fear
Valeria Bertuccelli
2018 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Nancy (2018)
 
Christina Choe
2017 Alfred P. Sloan-díj Marjorie Prime (2017)
 
Michael Almereyda
2017 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Crown Heights (2017)
 
2017 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Sueno en Otro Idioma (2017)
I Dream in Another Language
2017 Legjobb film (amerikai) I Don't Feel at Home in This World Anymore (2017)
 
2017 Legjobb film (nem amerikai) The Nile Hilton Incident (2017)
A kairói eset
2017 Legjobb rendező (amerikai film) Beach Rats (2017)
 
Eliza Hittman
2017 Legjobb rendező (nem amerikai film) God's Own Country (2017)
Isten országa
Francis Lee (I)
2017 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Ingrid Goes West (2017)
 
Matt Spicer - David Branson Smith
2016 Alfred P. Sloan-díj El abrazo de la serpiente (2015)
A kígyó ölelése
Ciro Guerra
2016 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek The Birth of a Nation (2016)
Egy nemzet születése
2016 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek La ciénaga entre el mar y la tierra (2016)
Föld és víz között
2016 Legjobb film (amerikai) The Birth of a Nation (2016)
Egy nemzet születése
2016 Legjobb film (nem amerikai) Sufat Chol (2016)
Sand Storm
2016 Legjobb rendező (amerikai film) Swiss Army Man (2016)
Az ember, aki mindent tudott
Dan Kwan
2016 Legjobb rendező (amerikai film) Swiss Army Man (2016)
Az ember, aki mindent tudott
Daniel Scheinert
2016 Legjobb rendező (nem amerikai film) Belgica (2016)
Szex, mámor, rock'n'roll
Felix Van Groeningen
2016 Színészi különdíj Spa Night (2016)
 
Joe Seo
2016 Színészi különdíj Morris from America (2016)
Morris, az amerikai
Craig Robinson
2016 Színészi különdíj The Intervention (2016)
A párterápia
Melanie Lynskey
2016 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Morris from America (2016)
Morris, az amerikai
Chad Hartigan
2015 Alfred P. Sloan-díj The Stanford Prison Experiment (2015)
A stanfordi börtönkísérlet
Kyle Patrick Alvarez
2015 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Me and Earl and the Dying Girl (2015)
Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni
2015 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Umrika (2015)
 
2015 Legjobb film (amerikai) Me and Earl and the Dying Girl (2015)
Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni
2015 Legjobb film (nem amerikai) Slow West (2015)
 
2015 Legjobb operatőr (amerikai film) The Diary of a Teenage Girl (2015)
A tinilány naplója
Brandon Trost
2015 Legjobb operatőr (nem amerikai film) Partisan (2015)
Partizán
Germain McMicking
2015 Legjobb rendező (amerikai film) The Witch (2015)
A boszorkány
Robert Eggers
2015 Legjobb rendező (nem amerikai film) Sangailes vasara (2015)
Szerelmem, Sangailé
Alanté Kavaïté
2015 Színészi különdíj Glassland (2015)
 
Jack Reynor
2015 Színészi különdíj Que Horas Ela Volta? (2015)
A második anya
Regina Casé
2015 Színészi különdíj Que Horas Ela Volta? (2015)
A második anya
Camila Márdila
2015 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak The Stanford Prison Experiment (2015)
A stanfordi börtönkísérlet
Tim Talbott
2014 Alfred P. Sloan-díj I Origins (2014)
Az origó
Mike Cahill (VI)
2014 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Whiplash (2014)
 
2014 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Difret (2014)
 
2014 Legjobb film (amerikai) Whiplash (2014)
 
2014 Legjobb film (nem amerikai) Matar a un hombre (2014)
Embert ölni
2014 Legjobb forgatókönyv (nem amerikai film) Blind (2014)
Vakon
Eskil Vogt
2014 Legjobb operatőr (amerikai film) Low Down (2014)
 
Christopher Blauvelt
2014 Legjobb operatőr (nem amerikai film) Lilting (2014)
 
Ula Pontikos
2014 Legjobb rendező (amerikai film) Fishing Without Nets (2014)
 
Cutter Hodierne
2014 Legjobb rendező (nem amerikai film) 52 Tuesdays (2013)
52 Kedd
Sophie Hyde
2014 Színészi különdíj God Help the Girl (2014)
 
Olly Alexander
2014 Színészi különdíj God Help the Girl (2014)
 
Emily Browning
2014 Színészi különdíj God Help the Girl (2014)
 
Hannah Murray
2014 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak The Skeleton Twins (2014)
Csontváz ikrek
Craig Johnson - Mark Heyman
2013 Alfred P. Sloan-díj Computer Chess (2013)
 
Andrew Bujalski
2013 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Fruitvale Station (2013)
A megálló
2013 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Metro Manila (2013)
 
2013 Legjobb film (amerikai) Fruitvale Station (2013)
A megálló
2013 Legjobb film (nem amerikai) Jiseul (2012)
 
2013 Legjobb forgatókönyv (nem amerikai film) Wajma (2013)
An Afghan Love Story
Barmak Akram
2013 Legjobb operatőr (amerikai film) Mother of George (2013)
Ma' George
Bradford Young
2013 Legjobb operatőr (amerikai film) Ain't Them Bodies Saints (2013)
Vétkező szentek
Bradford Young
2013 Legjobb operatőr (nem amerikai film) Nieulotne (2013)
Lasting
Michal Englert
2013 Legjobb rendező (amerikai film) Afternoon Delight (2013)
Délután is jó!
Jill Soloway
2013 Legjobb rendező (nem amerikai film) Crystal Fairy (2013)
 
Sebastian Silva
2013 Színészi különdíj The Spectacular Now (2013)
Az élet habzsolva jó
Shailene Woodley
2013 Színészi különdíj The Spectacular Now (2013)
Az élet habzsolva jó
Miles Teller
2013 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak In a World... (2013)
Hamarosan...
Lake Bell
2012 Alfred P. Sloan-díj Robot and Frank (2012)
A robot és Frank
Jake Schreier - Christopher Ford
2012 Alfred P. Sloan-díj Valley of Saints (2012)
 
Musa Syeed
2012 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek The Sessions (2012)
A kezelés
2012 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Valley of Saints (2012)
 
2012 Legjobb film (amerikai) Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
2012 Legjobb film (nem amerikai) Violeta se fue a los cielos (2011)
Violeta: Köszönet az életnek
2012 Legjobb forgatókönyv (nem amerikai film) Joven y Alocada (2012)
Young & Wild
Marialy Rivas - Pedro Peirano - Sebastián Sepúlveda - Camila Gutiérrez
2012 Legjobb operatőr (amerikai film) Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
Ben Richardson
2012 Legjobb rendező (amerikai film) Middle of Nowhere (2012)
Kire várok?
Ava DuVernay
2012 Legjobb rendező (nem amerikai film) Teddy Bear (2012)
Teddy mackó
Mads Matthiesen
2012 Színészi különdíj The Sessions (2012)
A kezelés
William H. Macy
2012 Színészi különdíj The Sessions (2012)
A kezelés
Helen Hunt
2012 Színészi különdíj The Sessions (2012)
A kezelés
John Hawkes (I)
2012 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Safety Not Guaranteed (2012)
Kockázatos túra
Derek Connolly
2011 Alfred P. Sloan-díj Another Earth (2011)
Felettünk a Föld
Mike Cahill (VI)
2011 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Circumstance (2011)
Körülmény
2011 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Kinyarwanda (2011)
 
2011 Legjobb film (amerikai) Like Crazy (2011)
Őrülten hiányzol
2011 Legjobb film (nem amerikai) Sykt lykkelig (2010)
Happy, Happy
2011 Legjobb forgatókönyv (nem amerikai film) Boker tov adon fidelman (2010)
Restoration
Erez Kav-El
2011 Legjobb operatőr (amerikai film) Pariah (2011)
Szabad
Bradford Young
2011 Legjobb rendező (amerikai film) Martha Marcy May Marlene (2011)
 
Sean Durkin
2011 Legjobb rendező (nem amerikai film) Tyrannosaur (2011)
Tirannoszaurusz
Paddy Considine
2011 Színészi különdíj (amerikai film) Like Crazy (2011)
Őrülten hiányzol
Felicity Jones
2011 Színészi különdíj (nem amerikai film) Tyrannosaur (2011)
Tirannoszaurusz
Olivia Colman
2011 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Another Happy Day (2011)
 
Sam Levinson
2010 Alfred P. Sloan-díj Obselidia (2010)
 
Diane Bell
2010 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek happythankyoumoreplease (2010)
Jóvoltköszönömkérekmég
2010 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Contracorriente (2009)
Undertow
2010 Legjobb film (amerikai) Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
2010 Legjobb film (nem amerikai) Animal Kingdom (2010)
Animal Kingdom - A rettegés birodalma
2010 Legjobb forgatókönyv (nem amerikai film) Zona sur (2009)
Southern District
Juan Carlos Valdivia
2010 Legjobb operatőr (amerikai film) Obselidia (2010)
 
Zak Mulligan
2010 Legjobb operatőr (nem amerikai film) El hombre de al lado (2009)
Szomszéd átok
Mariano Cohn - Gastón Duprat
2010 Legjobb rendező (amerikai film) 3 Backyards (2010)
 
Eric Mendelsohn
2010 Legjobb rendező (nem amerikai film) Zona sur (2009)
Southern District
Juan Carlos Valdivia
2010 Színészi különdíj (amerikai film) Sympathy for Delicious (2010)
Gyógyító érintés
Mark Ruffalo
2010 Színészi különdíj (nem amerikai film) Grown Up Movie Star (2009)
 
Tatiana Maslany
2010 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
Debra Granik - Anne Rosellini
2009 Alfred P. Sloan-díj Adam (2009)
 
Max Mayer
2009 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
2009 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek An Education (2009)
Egy lányról
2009 Legjobb film (amerikai) Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
2009 Legjobb film (nem amerikai) La nana (2009)
The Maid
2009 Legjobb operatőr (amerikai film) Sin Nombre (2009)
 
Adriano Goldman
2009 Legjobb operatőr (nem amerikai film) An Education (2009)
Egy lányról
John de Borman
2009 Legjobb rendező (amerikai film) Sin Nombre (2009)
 
Cary Fukunaga
2009 Legjobb rendező (nem amerikai film) Five Minutes of Heaven (2009)
Öt perc mennyország
Oliver Hirschbiegel
2009 Színészi különdíj (amerikai film) Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Mo'Nique
2009 Színészi különdíj (nem amerikai film) La nana (2009)
The Maid
Catalina Saavedra
2009 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Paper Heart (2009)
 
Charlyne Yi - Nicholas Jasenovec
2008 Alfred P. Sloan-díj Sleep Dealer (2008)
 
Alex Rivera
2008 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek The Wackness (2008)
Bódulat
2008 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Captain Abu Raed (2007)
Abu Raed kapitány
2008 Legjobb film (amerikai) Frozen River (2008)
A befagyott folyó
2008 Legjobb film (nem amerikai) Ping-pongkingen (2007)
A pingpong királya
2008 Legjobb operatőr (amerikai film) Ballast (2008)
 
Lol Crawley
2008 Legjobb operatőr (nem amerikai film) Ping-pongkingen (2007)
A pingpong királya
Askild Vik Edvardsen
2008 Legjobb rendező (amerikai film) Ballast (2008)
 
Lance Hammer
2008 Legjobb rendező (nem amerikai film) Ruszalka (2007)
Hableány
Anna Melikyan
2008 Színészi különdíj Choke (2008)
Fulladás
Sam Rockwell
2008 Színészi különdíj Choke (2008)
Fulladás
Anjelica Huston
2008 Színészi különdíj Choke (2008)
Fulladás
Kelly Macdonald
2008 Színészi különdíj Choke (2008)
Fulladás
Brad William Henke
2008 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Sleep Dealer (2008)
 
Alex Rivera - David Riker
2007 Alfred P. Sloan-díj Dark Matter (2007)
Sötét anyag
Chen Shi-Zheng - Billy Shebar
2007 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Grace Is Gone (2007)
Grace nélkül az élet
2007 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Once (2006)
Egyszer
2007 Legjobb film (amerikai) Padre Nuestro (2007)
Vér a véremből
2007 Legjobb film (nem amerikai) Adama Meshuga'at (2006)
Sweet Mud
2007 Legjobb rendező War Dance (2007)
 
Sean Fine - Andrea Nix
2007 Operatőri díj Joshua (2007)
 
Benoît Debie
2007 Színészi különdíj Teeth (2007)
Mély harapás
Jess Weixler
2007 Színészi különdíj Four Sheets to the Wind (2007)
 
Tamara Podemski
2007 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Grace Is Gone (2007)
Grace nélkül az élet
James C. Strouse
2006 Alfred P. Sloan-díj Casa de Areia (2005)
A homok börtönében
Andrucha Waddington - Elena Soarez
2006 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Quinceañera (2006)
 
2006 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek No. 2 (2006)
Az utód
2006 Legjobb film (amerikai) Quinceañera (2006)
 
2006 Legjobb film (nem amerikai) 13 Tzameti (2005)
A 13-as
2006 Legjobb rendező A Guide to Recognizing Your Saints (2006)
Őrangyallal, védtelenül
Dito Montiel
2006 Legjobb rendező Rocket Science (2007)
 
Jeffrey Blitz
2006 Operatőri díj Right at Your Door (2006)
Otthon, biztonságban
Tom Richmond
2006 Színészi különdíj A Guide to Recognizing Your Saints (2006)
Őrangyallal, védtelenül
Robert Downey Jr.
2006 Színészi különdíj A Guide to Recognizing Your Saints (2006)
Őrangyallal, védtelenül
Shia LaBeouf
2006 Színészi különdíj A Guide to Recognizing Your Saints (2006)
Őrangyallal, védtelenül
Chazz Palminteri
2006 Színészi különdíj A Guide to Recognizing Your Saints (2006)
Őrangyallal, védtelenül
Rosario Dawson
2006 Színészi különdíj A Guide to Recognizing Your Saints (2006)
Őrangyallal, védtelenül
Dianne Wiest
2006 Színészi különdíj A Guide to Recognizing Your Saints (2006)
Őrangyallal, védtelenül
Channing Tatum
2006 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Stephanie Daley (2006)
 
Hilary Brougher
2005 Alfred P. Sloan-díj Grizzly Man (2005)
Medvebarát
Werner Herzog
2005 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Hustle & Flow (2005)
Nyomulj és nyerj!
2005 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Brødre (2004)
Testvéred feleségét...
2005 Legjobb film (amerikai) Forty Shades of Blue (2005)
Lehangolva
2005 Legjobb film (nem amerikai) O Herói (2004)
A hős
2005 Legjobb rendező The Squid and the Whale (2005)
A tintahal és a bálna
Noah Baumbach
2005 Operatőri díj Hustle & Flow (2005)
Nyomulj és nyerj!
Amy Vincent
2005 Színészi különdíj Junebug (2005)
 
Amy Adams (III)
2005 Színészi különdíj Thumbsucker (2005)
Ujj-függő
Lou Taylor Pucci
2005 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak The Squid and the Whale (2005)
A tintahal és a bálna
Noah Baumbach
2004 Alfred P. Sloan-díj Primer (2004)
Találmány
Shane Carruth
2004 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Maria Full of Grace (2004)
Drogfutárok
2004 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek La grande séduction (2003)
Seducing Doctor Lewis
2004 Legjobb film Primer (2004)
Találmány
2004 Legjobb rendező Down to the Bone (2004)
Csontodiglan
Debra Granik
2004 Operatőri díj November (2004)
 
Nancy Schreiber
2004 Színészi különdíj Down to the Bone (2004)
Csontodiglan
Vera Farmiga
2004 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak We Don't Live Here Anymore (2004)
Se barátság, se szerelem
Larry Gross
2003 Alfred P. Sloan-díj Dopamine (2003)
 
Mark Decena - Timothy Breitbach
2003 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek The Station Agent (2003)
Az állomásfőnök
2003 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Whale Rider (2002)
A bálnalovas
2003 Legjobb film American Splendor (2003)
Sikersztori
2003 Legjobb rendező Thirteen (2003)
Tizenhárom
Catherine Hardwicke
2003 Operatőri díj Streets of Legend (2003)
 
Derek Cianfrance
2003 Színészi különdíj The Station Agent (2003)
Az állomásfőnök
Patricia Clarkson
2003 Színészi különdíj Pieces of April (2003)
Hálaadás
Patricia Clarkson
2003 Színészi különdíj All the Real Girls (2003)
Az "Igazi"
Patricia Clarkson
2003 Színészi különdíj Die, Mommie, Die! (2003)
 
Charles Busch
2003 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak The Station Agent (2003)
Az állomásfőnök
Thomas McCarthy
2002 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Real Women Have Curves (2002)
Telt idomok
2002 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Bloody Sunday (2002)
Véres vasárnap
2002 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek L'ultimo bacio (2001)
Az utolsó csók
2002 Legjobb film Personal Velocity: Three Portraits (2002)
Menekülés az életbe
2002 Legjobb rendező Tadpole (2002)
Mostohám a zsánerem
Gary Winick
2002 Operatőri díj Personal Velocity: Three Portraits (2002)
Menekülés az életbe
Ellen Kuras
2002 Színészi különdíj Manito (2002)
 
Franky G
2002 Színészi különdíj Manito (2002)
 
Leo Minaya
2002 Színészi különdíj Manito (2002)
 
Manuel Cabral
2002 Színészi különdíj Manito (2002)
 
Julissa Lopez
2002 Színészi különdíj Manito (2002)
 
Jessica Morales
2002 Színészi különdíj Manito (2002)
 
Héctor González
2002 Színészi különdíj Manito (2002)
 
Panchito Gómez
2002 Színészi különdíj Real Women Have Curves (2002)
Telt idomok
America Ferrera
2002 Színészi különdíj Real Women Have Curves (2002)
Telt idomok
Lupe Ontiveros
2002 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Love Liza (2002)
 
Gordy Hoffman
2001 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Hedwig and the Angry Inch (2001)
Hedwig és a Mérges Csonk
2001 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Wo de fu qin mu qin (1999)
Az utolsó út
2001 Legjobb film The Believer (2001)
A hitetlen
2001 Legjobb rendező Hedwig and the Angry Inch (2001)
Hedwig és a Mérges Csonk
John Cameron Mitchell
2001 Operatőri díj The Deep End (2001)
Mélyvíz
Giles Nuttgens
2001 Színészi különdíj In the Bedroom (2001)
A hálószobában
Tom Wilkinson
2001 Színészi különdíj In the Bedroom (2001)
A hálószobában
Sissy Spacek
2001 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Memento (2000)
Mementó
Christopher Nolan - Jonathan Nolan
2000 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Two Family House (2000)
Élni tudni kell
2000 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Saving Grace (2000)
Fűbenjáró bűn
2000 Legjobb film Girlfight (2000)
A bunyós csaj
2000 Legjobb film You Can Count on Me (2000)
Számíthatsz rám
2000 Legjobb rendező Girlfight (2000)
A bunyós csaj
Karyn Kusama
2000 Operatőri díj Committed (2000)
Férjfogó
Tom Krueger (I)
2000 Színészi különdíj Songcatcher (1999)
Dallamok szárnyán
Janet McTeer
2000 Színészi különdíj Songcatcher (1999)
Dallamok szárnyán
Aidan Quinn
2000 Színészi különdíj Songcatcher (1999)
Dallamok szárnyán
Pat Carroll
2000 Színészi különdíj Songcatcher (1999)
Dallamok szárnyán
Jane Adams (II)
2000 Színészi különdíj Songcatcher (1999)
Dallamok szárnyán
Iris DeMent
2000 Színészi különdíj The Tao of Steve (2000)
 
Donal Logue
2000 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak You Can Count on Me (2000)
Számíthatsz rám
Kenneth Lonergan
1999 Közönségdíj a legjobb amerikai filmnek Three Seasons (1999)
A három évszak
1999 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Lola rennt (1998)
A lé meg a Lola
1999 Közönségdíj a legjobb nem amerikai filmnek Train de vie (1998)
Életvonat
1999 Legjobb film Three Seasons (1999)
A három évszak
1999 Legjobb rendező Judy Berlin (1999)
 
Eric Mendelsohn
1999 Operatőri díj Three Seasons (1999)
A három évszak
Lisa Rinzler
1999 Színészi különdíj Happy, Texas (1999)
Szép kis páros
Steve Zahn
1999 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Joe the King (1999)
 
Frank Whaley
1999 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Guinevere (1999)
 
Audrey Wells
1998 Közönségdíj a legjobb filmnek Smoke Signals (1998)
Füstjelek
1998 Legjobb film Slam (1998)
Slam - A szó fegyver
1998 Legjobb rendező Pi (1998)
 
Darren Aronofsky
1998 Operatőri díj 2by4 (1998)
 
Declan Quinn
1998 Színészi különdíj Miss Monday (1998)
 
Andrea Hart
1998 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak High Art (1998)
 
Lisa Cholodenko
1997 Közönségdíj a legjobb filmnek Hurricane (1997)
 
1997 Közönségdíj a legjobb filmnek Love Jones (1997)
 
1997 Legjobb film Sunday (1997)
 
1997 Legjobb rendező Hurricane (1997)
 
Morgan J. Freeman
1997 Operatőri díj Hurricane (1997)
 
Enrique Chediak
1997 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Sunday (1997)
 
James Lasdun - Jonathan Nossiter
1996 Közönségdíj a legjobb filmnek The Spitfire Grill (1996)
Spitfire Grill
1996 Legjobb film Welcome to the Dollhouse (1995)
Isten hozott a babaházban
1996 Operatőri díj Color of a Brisk and Leaping Day (1996)
 
Rob Sweeney
1996 Színészi különdíj I Shot Andy Warhol (1996)
Én lőttem le Andy Warholt
Lili Taylor
1996 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Big Night (1996)
Olasz módra
Joseph Tropiano - Stanley Tucci
1995 Közönségdíj a legjobb filmnek Picture Bride (1994)
Óceán hozott
1995 Legjobb film The Brothers McMullen (1995)
A McMullen fivérek
1995 Operatőri díj Angela (1995)
 
Ellen Kuras
1995 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Living in Oblivion (1995)
Csapnivaló
Tom DiCillo
1994 Közönségdíj a legjobb filmnek Spanking the Monkey (1994)
 
1994 Legjobb film What Happened Was... (1994)
 
1994 Operatőri díj Suture (1993)
Varrat
Greg Gardiner
1994 Színészi különdíj Fresh (1994)
Fresh, a kis pimasz
Sean Nelson
1994 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak What Happened Was... (1994)
 
Tom Noonan
1993 Közönségdíj a legjobb filmnek El Mariachi (1992)
El Mariachi - A zenész
1993 Legjobb film Public Access (1993)
 
1993 Legjobb film Ruby in Paradise (1993)
 
1993 Operatőri díj An Ambush of Ghosts (1993)
 
Judy Irola
1993 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Combination Platter (1993)
 
Tony Chan - Edwin Baker
1992 Közönségdíj a legjobb filmnek The Waterdance (1992)
Tánc a vízen
1992 Legjobb film In the Soup (1992)
A levesben
1992 Operatőri díj Swoon (1992)
Ájulás
Ellen Kuras
1992 Színészi különdíj In the Soup (1992)
A levesben
Seymour Cassel
1992 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak The Waterdance (1992)
Tánc a vízen
Neal Jimenez
1991 Közönségdíj a legjobb filmnek Pastime (1991)
A játék öröme
1991 Legjobb film Poison (1991)
Métely
1991 Operatőri díj Daughters of the Dust (1991)
 
Arthur Jafa
1991 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Hangin' with the Homeboys (1991)
Az utcák királyai
Joseph B. Vasquez
1991 Waldo Salt-díj a forgatókönyvírónak Trust (1990)
A semmi ágán
Hal Hartley
1990 Közönségdíj a legjobb filmnek Longtime Companion (1990)
Hosszútávú kapcsolat
1990 Legjobb film Chameleon Street (1989)
 
1990 Operatőri díj House Party (1990)
Micsoda buli!
Reginald Hudlin
1989 Közönségdíj a legjobb filmnek Sex, Lies, and Videotape (1989)
Szex, hazugság, video
1989 Legjobb film True Love (1989)
 
1988 Legjobb film Heat and Sunlight (1987)
 
1988 Operatőri díj Rachel River (1987)
 
Paul Elliott
1987 Legjobb film The Trouble with Dick (1987)
 
1987 Legjobb film Waiting for the Moon (1987)
 
1987 Operatőri díj No Picnic (1987)
 
Peter B. Hutton
1987 Operatőri díj Chile: Hasta Cuando? (1986)
 
David Bradbury
1986 Legjobb film Smooth Talk (1985)
Sima száj
1985 Legjobb film Blood Simple. (1984)
Véresen egyszerű