Stockholmi Filmfesztivál (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Legjobb elsőfilmes rendező Skate Kitchen (2018)
 
Crystal Moselle
2018 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Firecrackers (2018)
 
2018 Legjobb forgatókönyv Capharnaüm (2018)
Kafarnaum - A remény útja
Nadine Labaki - Jihad Hojeily - Michelle Keserwany
2018 Legjobb rendező Alles ist gut (2018)
All Is Good
Eva Trobisch
2018 Legjobb színész Girl (2018)
Lány
Victor Polster
2018 Legjobb színésznő Firecrackers (2018)
 
Michaela Kurimsky
2017 Legjobb elsőfilmes rendező I Am Not a Witch (2017)
Nem vagyok boszorkány
Rungano Nyoni
2017 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Jeune femme (2017)
Egy fiatal nő
2017 Legjobb forgatókönyv No Date, No Sign (2017)
 
Vahid Jalilvand - Ali Zarnegar
2017 Legjobb operatőr Ava (2017)
 
Paul Guilhaume
2017 Legjobb rendező God's Own Country (2017)
Isten országa
Francis Lee (I)
2017 Legjobb színész God's Own Country (2017)
Isten országa
Josh O'Connor
2017 Legjobb színésznő Los perros (2017)
Kutyák és titkok
Antonia Zegers
2016 Legjobb elsőfilmes rendező Sufat Chol (2016)
Sand Storm
Elite Zexer
2016 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Bezbog (2016)
Godless
2016 Legjobb forgatókönyv Lao shi (2016)
Halálos adósság
Johnny Ma
2016 Legjobb operatőr Câini (2016)
Kutyák
Andrei Butica
2016 Legjobb rendező Lao shi (2016)
Halálos adósság
Johnny Ma
2016 Legjobb színész Compte tes blessures (2016)
A bőr alatt
Kévin Azaïs
2016 Legjobb színésznő Bezbog (2016)
Godless
Irena Ivanova
2015 Legjobb elsőfilmes rendező Mediterranea (2015)
Mediterráneum
Jonas Carpignano
2015 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Louder Than Bombs (2015)
Hétköznapi titkaink
2015 Legjobb forgatókönyv Mustang (2015)
 
Deniz Gamze Ergüven, Alice Winocour
2015 Legjobb operatőr Évolution (2015)
Evolúció
Manuel Dacosse
2015 Legjobb rendező Saul fia (2015)
Son of Saul
Nemes Jeles László
2015 Legjobb színész Mediterranea (2015)
Mediterráneum
Koudous Seihon
2015 Legjobb színésznő Sangailes vasara (2015)
Szerelmem, Sangailé
Julija Steponaityte
2014 Közönségdíj a legjobb filmnek A Spark at Darkest Night (2014)
 
2014 Legjobb elsőfilmes rendező Dohee-ya (2014)
A Girl at My Door
July Jung
2014 Legjobb eredeti filmzene The Goob (2014)
 
Luke Abbott
2014 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Bande de filles (2014)
Csajkor
2014 Legjobb forgatókönyv Melbourne (2014)
 
Nima Javidi
2014 Legjobb operatőr Bande de filles (2014)
Csajkor
Crystel Fournier
2014 Legjobb operatőr Takva su pravila (2014)
These Are the Rules
Crystel Fournier
2014 Legjobb színész Takva su pravila (2014)
These Are the Rules
Emir Hadzihafizbegovic
2014 Legjobb színésznő Takva su pravila (2014)
These Are the Rules
Jasna Zalica
2013 Közönségdíj a legjobb filmnek Schwör (2013)
Swear
2013 Legjobb elsőfilmes rendező Fruitvale Station (2013)
A megálló
Ryan Coogler
2013 Legjobb eredeti filmzene 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Hans Zimmer
2013 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) The Selfish Giant (2013)
Az önző óriás
2013 Legjobb forgatókönyv Miss Violence (2013)
 
Kostas Peroulis - Alexandros Avranas
2013 Legjobb operatőr Heli (2013)
 
Lorenzo Hagerman
2013 Legjobb színész For Those in Peril (2013)
Csak saját felelősségre
George MacKay
2013 Legjobb színésznő Miele (2013)
 
Jasmine Trinca
2012 Közönségdíj a legjobb filmnek Call Girl (2012)
Call girl
2012 Legjobb elsőfilmes rendező Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
Benh Zeitlin
2012 Legjobb eredeti filmzene Lore (2012)
 
Max Richter
2012 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Lore (2012)
 
2012 Legjobb forgatókönyv Killing Them Softly (2012)
Ölni kíméletesen
Andrew Dominik
2012 Legjobb operatőr Lore (2012)
 
Adam Arkapaw
2012 Legjobb rövidfilm Curfew (2012)
 
2012 Legjobb színész Broken (2012)
Ébredés
Tim Roth
2012 Legjobb színésznő Lore (2012)
 
Saskia Rosendahl
2011 Közönségdíj a legjobb filmnek 50/50 (2011)
Fifti-fifti
2011 Legjobb elsőfilmes rendező Tyrannosaur (2011)
Tirannoszaurusz
Paddy Considine
2011 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Oslo, 31. august (2011)
Oslo, augusztus
2011 Legjobb forgatókönyv Et maintenant, on va où? (2011)
És most merre?
Rodney Al Haddid - Jihad Hojeily - Nadine Labaki - Sam Mounier
2011 Legjobb operatőr Oslo, 31. august (2011)
Oslo, augusztus
Jakob Ihre
2011 Legjobb rövidfilm Csicska (2011)
 
2011 Legjobb színész Portret v sumerkakh (2011)
Twiligh Portrait
Szergej Boriszov
2011 Legjobb színésznő Katinkas kalas (2011)
Certain People
Yohanna Idha
2010 A zsűri különdíja Neds (2010)
Huligán
Peter Mullan
2010 Közönségdíj a legjobb filmnek Waste Land (2009)
Vik Muniz - A szemét művésze
2010 Legjobb elsőfilmes rendező Bi, dung so! (2010)
Bi, Don't Be Afraid
Phang Dang di
2010 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
2010 Legjobb forgatókönyv Animal Kingdom (2010)
Animal Kingdom - A rettegés birodalma
David Michôd
2010 Legjobb operatőr Bi, dung so! (2010)
Bi, Don't Be Afraid
Pham Quang Minh
2010 Legjobb színész Eu când vreau sa fluier, fluier (2010)
Fütyülök az egészre
George Pistereanu
2010 Legjobb színésznő Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
Jennifer Lawrence
2009 Közönségdíj a legjobb filmnek The Cove (2009)
Az öböl
2009 Legjobb elsőfilmes rendező Sin Nombre (2009)
 
Cary Fukunaga
2009 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Kynodontas (2009)
Kutyafog
2009 Legjobb forgatókönyv Shifty (2008)
 
Eran Creevy
2009 Legjobb operatőr Mr. Nobody (2009)
 
Christophe Beaucarne
2009 Legjobb színész Sin Nombre (2009)
 
Edgar Flores
2009 Legjobb színésznő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Mo'Nique
2008 A zsűri különdíja Johnny Mad Dog (2008)
Őrült Johnny
Jean-Stéphane Sauvaire
2008 Közönségdíj a legjobb filmnek De ofrivilliga (2008)
Akaratlanul
2008 Legjobb elsőfilmes rendező Hunger (2008)
Éhség
Steve McQueen (III)
2008 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Frozen River (2008)
A befagyott folyó
2008 Legjobb forgatókönyv De ofrivilliga (2008)
Akaratlanul
Erik Hemmendorff - Ruben Östlund
2008 Legjobb operatőr Venkovský ucitel (2008)
A vidéki tanító
Divis Marek
2008 Legjobb színész Hunger (2008)
Éhség
Michael Fassbender
2008 Legjobb színésznő Venkovský ucitel (2008)
A vidéki tanító
Zuzana Bydzovská
2007 A zsűri különdíja Control (2007)
 
Anton Corbijn
2007 Közönségdíj a legjobb filmnek Juno (2007)
 
2007 Legjobb elsőfilmes rendező La zona (2007)
A zóna
Rodrigo Plá
2007 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile (2007)
4 hónap, 3 hét, 2 nap
2007 Legjobb forgatókönyv Luz silenciosa (2007)
Silent Light
Carlos Reygadas
2007 Legjobb operatőr Le scaphandre et le papillon (2007)
Szkafander és pillangó
Janusz Kaminski
2007 Legjobb színész Expired (2007)
Parkolópályán
Jason Patric
2007 Legjobb színésznő 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile (2007)
4 hónap, 3 hét, 2 nap
Anamaria Marinca
2006 Közönségdíj a legjobb filmnek Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
2006 Legjobb elsőfilmes rendező Azuloscurocasinegro (2006)
Sötétkékmajdnemfekete
Daniel Sánchez Arévalo
2006 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) SherryBaby (2006)
 
2006 Legjobb forgatókönyv Jindabyne (2006)
Vízbe fojtott bűnök
Beatrix Christian
2006 Legjobb operatőr The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Anthony Dod Mantle
2006 Legjobb színész Half Nelson (2006)
Fél Nelson
Ryan Gosling
2006 Legjobb színésznő SherryBaby (2006)
 
Maggie Gyllenhaal
2005 Közönségdíj a legjobb filmnek Storm (2005)
Vihar
2005 Legjobb elsőfilmes rendező Me And You And Everyone We Know (2005)
Te meg én és minden ismerősünk
Miranda July
2005 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Nordeste (2005)
Északkelet
2005 Legjobb forgatókönyv Festival (2005)
 
Annie Griffin
2005 Legjobb operatőr Be with Me (2005)
Maradj velem!
Adrian Tan
2005 Legjobb színész Thumbsucker (2005)
Ujj-függő
Vincent D'Onofrio
2005 Legjobb színésznő Nordeste (2005)
Északkelet
Carole Bouquet
2005 Legjobb színésznő Nordeste (2005)
Északkelet
Aymará Rovera
2004 A zsűri különdíja L'esquive (2003)
A kitérés
Abdellatif Kechiche
2004 Közönségdíj a legjobb filmnek Oldeuboi (2003)
Oldboy
2004 Legjobb elsőfilmes rendező Mean Creek (2004)
A harag sodrása
Jacob Aaron Estes
2004 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Innocence (2004)
 
2004 Legjobb forgatókönyv Comme une image (2004)
Mint egy angyal
Jean-Pierre Bacri - Agnès Jaoui
2004 Legjobb operatőr Innocence (2004)
 
Benoît Debie
2004 Legjobb színész Garden State (2004)
A régi környék
Peter Sarsgaard
2004 Legjobb színésznő Chrystal (2004)
 
Lisa Blount
2003 A zsűri különdíja Wasp (2003)
Darázs
Natalie Press
2003 Közönségdíj a legjobb filmnek The Station Agent (2003)
Az állomásfőnök
2003 Legjobb elsőfilmes rendező Schultze Gets the Blues (2003)
 
Michael Schorr
2003 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Schultze Gets the Blues (2003)
 
2003 Legjobb forgatókönyv Schultze Gets the Blues (2003)
 
Michael Schorr
2003 Legjobb operatőr Baramnan gajok (2003)
A Good Lawyer's Wife
Kim Woo-hyung
2003 Legjobb színész Schultze Gets the Blues (2003)
 
Horst Krause
2003 Legjobb színésznő Baramnan gajok (2003)
A Good Lawyer's Wife
Moon So-ri
2002 Közönségdíj a legjobb filmnek Japón (2002)
Japán
2002 Legjobb elsőfilmes rendező Piedras (2002)
Sorsfordítók
Ramón Salazar
2002 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Irréversible (2002)
Visszafordíthatatlan
2002 Legjobb forgatókönyv Carnages (2002)
Véresen komolytalan
Delphine Gleize
2002 Legjobb operatőr Morvern Callar (2002)
Ellopott siker
Alwin H. Kuchler
2002 Legjobb színész Bloody Sunday (2002)
Véres vasárnap
James Nesbitt
2002 Legjobb színésznő Piedras (2002)
Sorsfordítók
Vicky Peña
2001 A zsűri különdíja Hedwig and the Angry Inch (2001)
Hedwig és a Mérges Csonk
John Cameron Mitchell
2001 Közönségdíj a legjobb filmnek Lost and Delirious (2001)
Szép szédülés
2001 Legjobb elsőfilmes rendező L.I.E. (2001)
 
Michael Cuesta
2001 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Bully (2001)
Genya
2001 Legjobb forgatókönyv Elling (2001)
 
Axel Hellstenius
2001 Legjobb operatőr Rain (2001)
 
Vanja Cernjul
2001 Legjobb színész L.I.E. (2001)
 
Paul Dano
2001 Legjobb színésznő Bully (2001)
Genya
Rachel Miner
2000 A zsűri különdíja The Low Down (2000)
Bohém London
Jamie Thraves
2000 A zsűri különdíja Krámpack (2000)
Őrültségek nyara
Cesc Gay
2000 Közönségdíj a legjobb filmnek Billy Elliot (2000)
 
2000 Legjobb elsőfilmes rendező Billy Elliot (2000)
 
Stephen Daldry
2000 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Ali Zaoua, prince de la rue (2000)
Ali Zaoua, az utca hercege
2000 Legjobb forgatókönyv Virilité (2000)
Manhood and Other Modern Dilemmas
Ronan Girre
2000 Legjobb operatőr George Washington (2000)
 
Tim Orr
2000 Legjobb színész Chopper (2000)
Chopper - A kegyetlen
Eric Bana
2000 Legjobb színésznő Requiem for a Dream (2000)
Rekviem egy álomért
Ellen Burstyn
1999 A zsűri különdíja Les convoyeurs attendent (1999)
Feltörekvők
Morgane Simon
1999 Közönségdíj a legjobb filmnek Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
1999 Legjobb elsőfilmes rendező Nordrand (1999)
A város peremén
Barbara Albert
1999 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Les convoyeurs attendent (1999)
Feltörekvők
1999 Legjobb forgatókönyv Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
Kimberly Peirce
1999 Legjobb operatőr Tin seung yan gaan (1999)
Love Will Tear Us Apart
Lai Yiu-Fai
1999 Legjobb színész Nasty Neighbours (2000)
 
Ricky Tomlinson
1999 Legjobb színésznő Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
Hilary Swank
1998 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Rane (1998)
Sebek
1997 A zsűri különdíja Histoire Milosne (1997)
Szerelmes történetek
Karolina Ostrozna
1997 A zsűri különdíja Assassin(s) (1997)
Gyilkos(ok)
Mehdi Benoufa
1997 Közönségdíj a legjobb filmnek Lawn Dogs (1997)
Gyepkutyák
1997 Legjobb elsőfilmes rendező House of America (1997)
 
Marc Evans
1997 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Unmade Beds (1997)
Vetetlen ágyak
1997 Legjobb forgatókönyv Deceiver (1997)
A hazug
Jonas Pate - Josh Pate
1997 Legjobb operatőr Deceiver (1997)
A hazug
Bill Butler
1997 Legjobb színész Cop Land (1997)
Copland
Sylvester Stallone
1997 Legjobb színésznő The Well (1997)
 
Pamela Rabe
1996 A zsűri különdíja Bound (1996)
Fülledtség
Andy Wachowski - Lana Wachowski
1996 Legjobb elsőfilmes rendező Fistful of Flies (1996)
 
Monica Pellizzari
1996 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Lepa sela lepo gore (1996)
A szép falvak szépen égnek
1996 Legjobb forgatókönyv Un héros très discret (1996)
Csinálj magadból hőst
Jacques Audiard - Alain Le Henry
1996 Legjobb operatőr Fistful of Flies (1996)
 
Jane Castle
1996 Legjobb színésznő I Shot Andy Warhol (1996)
Én lőttem le Andy Warholt
Lili Taylor
1995 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Institute Benjamenta, or This Dream People Call Human Life (1995)
Benjamenta Intézet
1994 Legjobb elsőfilmes rendező Pred dozhdot (1994)
Eső előtt
Milko Mancsevszki
1994 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
1994 Legjobb forgatókönyv Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino
1994 Legjobb operatőr Tyihie sztranyici (1994)
Csendes oldalak
Alekszandr Burov
1994 Legjobb színész Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
John Travolta
1994 Legjobb színésznő Chung Hing sam lam (1994)
Csungking expressz
Faye Wong
1993 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Un, deux, trois, soleil (1993)
Ipi-apacs egy, kettő, három...
1993 Legjobb színésznő La madre muerta (1993)
A halott anya
Ana Álvarez
1992 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Reservoir Dogs (1992)
Kutyaszorítóban
1992 Legjobb színésznő Romper Stomper (1992)
 
Jacqueline McKenzie
1991 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) Europa (1991)
Európa
1990 Legjobb film (Bronshästen - Bronz Ló) The Natural History of Parking Lots (1990)