Saturn díj (Sci-Fi, Horror és Fantasy Filmek Akadémiája, USA) (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2016 Legjobb akciófilm/kalandfilm Furious 7 (2015)
Halálos iramban 7.
2016 Legjobb animációs film Inside Out (2015)
Agymanók
2016 Legjobb eredeti filmzene Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
John Williams
2016 Legjobb fantasy Cinderella (2015)
Hamupipőke
2016 Legjobb férfi főszereplő Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
Harrison Ford
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
Adam Driver
2016 Legjobb fiatal színész Jurassic World (2015)
 
Ty Simpkins
2016 Legjobb forgatókönyv Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
J.J. Abrams - Lawrence Kasdan - Michael Arndt
2016 Legjobb független film Room (2015)
A szoba
2016 Legjobb horror Crimson Peak (2015)
Bíborhegy
2016 Legjobb képi effektusok Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
2016 Legjobb kosztümtervező Avengers: Age of Ultron (2015)
Bosszúállók: Ultron kora
Alexandra Byrne
2016 Legjobb külföldi film Turbo Kid (2015)
 
2016 Legjobb látványtervezés Crimson Peak (2015)
Bíborhegy
Thomas E. Sanders
2016 Legjobb női főszereplő Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Charlize Theron
2016 Legjobb női mellékszereplő Crimson Peak (2015)
Bíborhegy
Jessica Chastain
2016 Legjobb rendező The Martian (2015)
Mentőexpedíció
Ridley Scott
2016 Legjobb sci-fi Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
2016 Legjobb smink/maszk Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
2016 Legjobb thriller Bridge of Spies (2015)
Kémek hídja
2016 Legjobb vágás Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
Maryann Brandon - Mary Jo Markey
2015 Legjobb akciófilm/kalandfilm Unbroken (2014)
Rendíthetetlen
2015 Legjobb animációs film The LEGO Movie (2014)
A LEGO-kaland
2015 Legjobb eredeti filmzene Interstellar (2014)
Csillagok között
Hans Zimmer
2015 Legjobb fantasy The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)
A hobbit: Az öt sereg csatája
2015 Legjobb férfi főszereplő Guardians of the Galaxy (2014)
A galaxis őrzői
Chris Pratt
2015 Legjobb férfi mellékszereplő The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)
A hobbit: Az öt sereg csatája
Richard Armitage
2015 Legjobb fiatal színésznő Interstellar (2014)
Csillagok között
Mackenzie Foy
2015 Legjobb forgatókönyv Interstellar (2014)
Csillagok között
Christopher Nolan - Jonathan Nolan
2015 Legjobb független film Whiplash (2014)
 
2015 Legjobb horror Dracula Untold (2014)
Az ismeretlen Drakula
2015 Legjobb képi effektusok Interstellar (2014)
Csillagok között
2015 Legjobb kosztümtervező Dracula Untold (2014)
Az ismeretlen Drakula
Ngila Dickson
2015 Legjobb külföldi film The Theory of Everything (2014)
A mindenség elmélete
2015 Legjobb látványtervezés Interstellar (2014)
Csillagok között
Nathan Crowley
2015 Legjobb női főszereplő Gone Girl (2014)
Holtodiglan
Rosamund Pike
2015 Legjobb női mellékszereplő Nightcrawler (2014)
Éjjeli féreg
Rene Russo
2015 Legjobb rendező Guardians of the Galaxy (2014)
A galaxis őrzői
James Gunn
2015 Legjobb sci-fi Interstellar (2014)
Csillagok között
2015 Legjobb smink/maszk Guardians of the Galaxy (2014)
A galaxis őrzői
2015 Legjobb thriller Gone Girl (2014)
Holtodiglan
2015 Legjobb vágás Edge of Tomorrow (2014)
A holnap határa
James Herbert - Laura Jennings
2014 Legjobb akciófilm/kalandfilm Fast & Furious 6 (2013)
Halálos iramban 6.
2014 Legjobb animációs film Frozen (2013)
Jégvarázs
2014 Legjobb eredeti filmzene Big Bad Wolves (2013)
Csúnya, gonosz bácsik
Haim Frank Ilfman
2014 Legjobb fantasy Her (2013)
A nő
2014 Legjobb férfi főszereplő Iron Man 3 (2013)
Vasember 3.
Robert Downey Jr.
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Iron Man 3 (2013)
Vasember 3.
Ben Kingsley
2014 Legjobb fiatal színésznő Carrie (2013)
 
Chloë Grace Moretz
2014 Legjobb forgatókönyv Her (2013)
A nő
Spike Jonze
2014 Legjobb független film 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
2014 Legjobb horror The Conjuring (2013)
Démonok között
2014 Legjobb képi effektusok Gravity (2013)
Gravitáció
2014 Legjobb kosztümtervező The Hunger Games: Catching Fire (2013)
Az éhezők viadala: Futótűz
Trish Summerville
2014 Legjobb külföldi film Big Bad Wolves (2013)
Csúnya, gonosz bácsik
2014 Legjobb látványtervezés The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)
A hobbit: Smaug pusztasága
Dan Hennah
2014 Legjobb női főszereplő Gravity (2013)
Gravitáció
Sandra Bullock
2014 Legjobb női mellékszereplő Her (2013)
A nő
Scarlett Johansson
2014 Legjobb rendező Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón
2014 Legjobb sci-fi Gravity (2013)
Gravitáció
2014 Legjobb smink/maszk Prisoners (2013)
Fogságban
2014 Legjobb thriller World War Z (2013)
Z világháború
2014 Legjobb vágás Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón - Mark Sanger
2013 Legjobb akciófilm/kalandfilm Skyfall (2012)
 
2013 Legjobb animációs film Frankenweenie (2012)
Frankenweenie - Ebcsont beforr
2013 Legjobb eredeti filmzene Frankenweenie (2012)
Frankenweenie - Ebcsont beforr
Danny Elfman
2013 Legjobb fantasy Life of Pi (2012)
Pi élete
2013 Legjobb férfi főszereplő Killer Joe (2011)
Gyilkos Joe
Matthew McConaughey
2013 Legjobb férfi mellékszereplő The Avengers (2012)
Bosszúállók
Clark Gregg
2013 Legjobb fiatal színész Life of Pi (2012)
Pi élete
Suraj Sharma
2013 Legjobb forgatókönyv Django Unchained (2012)
Django elszabadul
Quentin Tarantino
2013 Legjobb független film Killer Joe (2011)
Gyilkos Joe
2013 Legjobb horror/thriller The Cabin in the Woods (2012)
Ház az erdő mélyén
2013 Legjobb képi effektusok The Avengers (2012)
Bosszúállók
2013 Legjobb kosztümtervező Les Misérables (2012)
A nyomorultak
Paco Delgado
2013 Legjobb külföldi film Hodejegerne (2011)
Fejvadászok
2013 Legjobb látványtervezés The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
A hobbit: Váratlan utazás
Dan Hennah
2013 Legjobb női főszereplő The Hunger Games (2012)
Az éhezők viadala
Jennifer Lawrence
2013 Legjobb női mellékszereplő The Dark Knight Rises (2012)
A sötét lovag: Felemelkedés
Anne Hathaway
2013 Legjobb rendező The Avengers (2012)
Bosszúállók
Joss Whedon
2013 Legjobb sci-fi The Avengers (2012)
Bosszúállók
2013 Legjobb smink/maszk Cloud Atlas (2012)
Felhőatlasz
2013 Legjobb vágás Cloud Atlas (2012)
Felhőatlasz
Alexander Berner
2012 Legígéretesebb fiatal színész Super 8 (2011)
 
Joel Courtney
2012 Legjobb akciófilm/kalandfilm Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)
Mission: Impossible: Fantom protokoll
2012 Legjobb animációs film Puss in Boots (2011)
Csizmás, a kandúr
2012 Legjobb eredeti filmzene Super 8 (2011)
 
Michael Giacchino
2012 Legjobb fantasy Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter és a Halál ereklyéi - II. rész
2012 Legjobb férfi főszereplő Take Shelter (2011)
 
Michael Shannon (V)
2012 Legjobb férfi mellékszereplő Rise of the Planet of the Apes (2011)
A majmok bolygója: Lázadás
Andy Serkis
2012 Legjobb forgatókönyv Take Shelter (2011)
 
Jeff Nichols
2012 Legjobb horror/thriller The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
A tetovált lány
2012 Legjobb képi effektusok Rise of the Planet of the Apes (2011)
A majmok bolygója: Lázadás
2012 Legjobb kosztümtervező Thor (2011)
 
Alexandra Byrne
2012 Legjobb külföldi film La piel que habito (2011)
A bőr, amelyben élek
2012 Legjobb látványtervezés Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Dante Ferretti
2012 Legjobb női főszereplő Melancholia (2011)
Melankólia
Kirsten Dunst
2012 Legjobb női mellékszereplő The Adjustment Bureau (2011)
Sorsügynökség
Emily Blunt
2012 Legjobb rendező Super 8 (2011)
 
J.J. Abrams
2012 Legjobb sci-fi Rise of the Planet of the Apes (2011)
A majmok bolygója: Lázadás
2012 Legjobb smink/maszk X-Men: First Class (2011)
X-Men: Az elsők
2012 Legjobb vágás Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)
Mission: Impossible: Fantom protokoll
Paul Hirsch
2011 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Salt (2010)
Salt ügynök
2011 Legjobb animációs film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2011 Legjobb eredeti filmzene Inception (2010)
Eredet
Hans Zimmer
2011 Legjobb fantasy Alice in Wonderland (2010)
Alice Csodaországban
2011 Legjobb férfi főszereplő TRON: Legacy (2010)
TRON: Örökség
Jeff Bridges
2011 Legjobb férfi mellékszereplő Never Let Me Go (2010)
Ne engedj el!
Andrew Garfield
2011 Legjobb fiatal színésznő Let Me In (2010)
Engedj be!
Chloë Grace Moretz
2011 Legjobb forgatókönyv Inception (2010)
Eredet
Christopher Nolan
2011 Legjobb horror Let Me In (2010)
Engedj be!
2011 Legjobb képi effektusok Inception (2010)
Eredet
2011 Legjobb kosztümtervező Alice in Wonderland (2010)
Alice Csodaországban
Colleen Atwood
2011 Legjobb külföldi film Monsters (2010)
 
2011 Legjobb látványtervezés TRON: Legacy (2010)
TRON: Örökség
Darren Gilford
2011 Legjobb női főszereplő Black Swan (2010)
Fekete hattyú
Natalie Portman
2011 Legjobb női mellékszereplő Black Swan (2010)
Fekete hattyú
Mila Kunis
2011 Legjobb rendező Inception (2010)
Eredet
Christopher Nolan
2011 Legjobb sci-fi Inception (2010)
Eredet
2011 Legjobb smink/maszk The Wolfman (2010)
Farkasember
2010 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
2010 Legjobb eredeti filmzene Avatar (2009)
 
James Horner
2010 Legjobb fantasy Watchmen (2009)
Watchmen - Az őrzők
2010 Legjobb férfi mellékszereplő Avatar (2009)
 
Stephen Lang
2010 Legjobb fiatal színész The Lovely Bones (2009)
Komfortos mennyország
Saoirse Ronan
2010 Legjobb forgatókönyv Avatar (2009)
 
James Cameron
2010 Legjobb horror Drag Me to Hell (2009)
Pokolba taszítva
2010 Legjobb képi effektusok Avatar (2009)
 
2010 Legjobb kosztümtervező Watchmen (2009)
Watchmen - Az őrzők
Michael Wilkinson
2010 Legjobb külföldi film District 9 (2009)
 
2010 Legjobb látványtervezés Avatar (2009)
 
Rick Carter - Robert Stromberg
2010 Legjobb női mellékszereplő Avatar (2009)
 
Sigourney Weaver
2010 Legjobb rendező Avatar (2009)
 
James Cameron
2010 Legjobb sci-fi Avatar (2009)
 
2010 Legjobb smink/maszk Star Trek (2009)
 
2010 Legjobb színész Avatar (2009)
 
Sam Worthington
2010 Legjobb színésznő Avatar (2009)
 
Zoe Saldana
2009 Legjobb akció/kalandfilm/thriller The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
2009 Legjobb animációs film WALL·E (2008)
 
2009 Legjobb eredeti filmzene The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
James Newton Howard - Hans Zimmer
2009 Legjobb fantasy The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
2009 Legjobb férfi mellékszereplő The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Heath Ledger
2009 Legjobb fiatal színész The Day the Earth Stood Still (2008)
Amikor megállt a Föld
Jaden Smith
2009 Legjobb forgatókönyv The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Christopher Nolan - Jonathan Nolan
2009 Legjobb horror Hellboy II: The Golden Army (2008)
Hellboy II.: Az Aranyhadsereg
2009 Legjobb képi effektusok The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
2009 Legjobb kosztümtervező Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)
Indiana Jones és a kristálykoponya királysága
2009 Legjobb külföldi film Låt den rätte komma in (2008)
Engedj be!
2009 Legjobb női mellékszereplő The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
Tilda Swinton
2009 Legjobb rendező Iron Man (2008)
A Vasember
Jon Favreau
2009 Legjobb sci-fi Iron Man (2008)
A Vasember
2009 Legjobb smink/maszk The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
2009 Legjobb színész Iron Man (2008)
A Vasember
Robert Downey Jr.
2009 Legjobb színésznő Changeling (2008)
Elcserélt életek
Angelina Jolie
2008 Legjobb "csak videón" film The Cabinet of Dr. Caligari (2005)
 
2008 Legjobb akció/kalandfilm/thriller 300 (2006)
 
2008 Legjobb animációs film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2008 Legjobb eredeti filmzene Enchanted (2007)
Bűbáj
Alan Menken
2008 Legjobb fantasy Enchanted (2007)
Bűbáj
2008 Legjobb férfi mellékszereplő No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Javier Bardem
2008 Legjobb fiatal színész August Rush (2007)
A szeretet szimfóniája
Freddie Highmore
2008 Legjobb forgatókönyv Ratatouille (2007)
L'ecsó
Brad Bird
2008 Legjobb horror Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya
2008 Legjobb képi effektusok Transformers (2007)
 
2008 Legjobb kosztümtervező Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya
2008 Legjobb külföldi film Eastern Promises (2007)
Eastern Promises - Gyilkos ígéretek
2008 Legjobb női mellékszereplő The Mist (2007)
A köd
Marcia Gay Harden
2008 Legjobb rendező 300 (2006)
 
Zack Snyder
2008 Legjobb sci-fi Cloverfield (2008)
 
2008 Legjobb smink/maszk Pirates of the Caribbean: At World's End (2007)
A Karib-tenger kalózai: A világ végén
2008 Legjobb színész I Am Legend (2007)
Legenda vagyok
Will Smith
2008 Legjobb színésznő Enchanted (2007)
Bűbáj
Amy Adams (III)
2007 Legjobb "csak videón" film The Sci-Fi Boys (2006)
A sci-fi nagyjai
2007 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Casino Royale (2006)
 
2007 Legjobb animációs film Cars (2006)
Verdák
2007 Legjobb eredeti filmzene Superman Returns (2006)
Superman visszatér
John Ottman
2007 Legjobb fantasy Superman Returns (2006)
Superman visszatér
2007 Legjobb férfi mellékszereplő Hollywoodland (2006)
 
Ben Affleck
2007 Legjobb fiatal színész El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
Ivana Baquero
2007 Legjobb forgatókönyv Superman Returns (2006)
Superman visszatér
Michael Dougherty - Dan Harris
2007 Legjobb horror The Descent (2005)
The Descent - A barlang
2007 Legjobb képi effektusok Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006)
A Karib-tenger kalózai: Holtak kincse
2007 Legjobb kosztümtervező Man cheng jin dai huang jin jia (2006)
Az aranyszirmok átka
2007 Legjobb külföldi film El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2007 Legjobb női mellékszereplő X-Men: The Last Stand (2006)
X-Men: Az ellenállás vége
Famke Janssen
2007 Legjobb rendező Superman Returns (2006)
Superman visszatér
Bryan Singer
2007 Legjobb sci-fi Children of Men (2006)
Az ember gyermeke
2007 Legjobb smink/maszk Slither (2006)
Slither - Féltél már nevetve?
2007 Legjobb színész Superman Returns (2006)
Superman visszatér
Brandon Routh
2007 Legjobb színésznő V for Vendetta (2005)
V mint vérbosszú
Natalie Portman
2006 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Sin City (2005)
Sin City - A bűn városa
2006 Legjobb animációs film Corpse Bride (2005)
A halott menyasszony
2006 Legjobb eredeti filmzene Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja
John Williams
2006 Legjobb fantasy Batman Begins (2005)
Batman: Kezdődik!
2006 Legjobb férfi mellékszereplő Sin City (2005)
Sin City - A bűn városa
Mickey Rourke
2006 Legjobb fiatal színész War of the Worlds (2005)
Világok harca
Dakota Fanning
2006 Legjobb forgatókönyv Batman Begins (2005)
Batman: Kezdődik!
Christopher Nolan - David S. Goyer
2006 Legjobb horror The Exorcism of Emily Rose (2005)
Ördögűzés Emily Rose üdvéért
2006 Legjobb képi effektusok King Kong (2005)
 
2006 Legjobb kosztümtervező The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
2006 Legjobb női mellékszereplő Serenity (2005)
 
Summer Glau
2006 Legjobb rendező King Kong (2005)
 
Peter Jackson
2006 Legjobb sci-fi Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja
2006 Legjobb smink/maszk The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
2006 Legjobb színész Batman Begins (2005)
Batman: Kezdődik!
Christian Bale
2006 Legjobb színésznő King Kong (2005)
 
Naomi Watts
2005 Legjobb "csak videón" film Starship Troopers 2: Hero of the Federation (2004)
Csillagközi invázió 2. - A szövetség hőse
2005 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Kill Bill: Vol. 2 (2004)
Kill Bill 2.
2005 Legjobb animációs film The Incredibles (2004)
A hihetetlen család
2005 Legjobb eredeti filmzene Van Helsing (2004)
 
Alan Silvestri
2005 Legjobb fantasy Spider-Man 2 (2004)
Pókember 2.
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Kill Bill: Vol. 2 (2004)
Kill Bill 2.
David Carradine
2005 Legjobb fiatal színész The Phantom of the Opera (2004)
Az operaház fantomja
Emmy Rossum
2005 Legjobb forgatókönyv Spider-Man 2 (2004)
Pókember 2.
Alvin Sargent
2005 Legjobb horror Shaun of the Dead (2004)
Haláli hullák hajnala
2005 Legjobb képi effektusok Spider-Man 2 (2004)
Pókember 2.
2005 Legjobb képi effektusok Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja
2005 Legjobb kosztümtervező Sky Captain and the World of Tomorrow (2004)
Sky kapitány és a holnap világa
2005 Legjobb női mellékszereplő Kill Bill: Vol. 2 (2004)
Kill Bill 2.
Daryl Hannah
2005 Legjobb rendező Spider-Man 2 (2004)
Pókember 2.
Sam Raimi
2005 Legjobb sci-fi Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
2005 Legjobb smink/maszk Hellboy (2004)
Pokolfajzat
2005 Legjobb színész Spider-Man 2 (2004)
Pókember 2.
Tobey Maguire
2005 Legjobb színésznő Open Water (2003)
Nyílt tengeren
Blanchard Ryan
2004 Legjobb "csak videón" film Bionicle: Mask of Light (2003)
Bionicle - A fényálarc
2004 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Kill Bill: Vol. 1 (2003)
Kill Bill
2004 Legjobb animációs film Finding Nemo (2003)
Némó nyomában
2004 Legjobb eredeti filmzene The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Howard Shore
2004 Legjobb fantasy The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb férfi mellékszereplő The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Sean Astin
2004 Legjobb fiatal színész Peter Pan (2003)
Pán Péter
Jeremy Sumpter
2004 Legjobb forgatókönyv The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Phillippa Boyens - Peter Jackson - Fran Walsh
2004 Legjobb horror 28 Days Later (2002)
28 nappal később
2004 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb kosztümtervező Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)
A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka
2004 Legjobb női mellékszereplő Finding Nemo (2003)
Némó nyomában
Ellen DeGeneres
2004 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Peter Jackson
2004 Legjobb sci-fi X2 (2003)
X-Men 2.
2004 Legjobb smink/maszk The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb színész The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Elijah Wood
2004 Legjobb színésznő Kill Bill: Vol. 1 (2003)
Kill Bill
Uma Thurman
2003 Legjobb "csak videón" film Dog Soldiers (2002)
Démoni harcosok
2003 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Road to Perdition (2002)
A kárhozat útja
2003 Legjobb animációs film Sen to Chihiro no kamikakushi (2001)
Chihiro szellemországban
2003 Legjobb eredeti filmzene Spider-Man (2002)
Pókember
Danny Elfman
2003 Legjobb fantasy The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb férfi mellékszereplő The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
Andy Serkis
2003 Legjobb fiatal színész Road to Perdition (2002)
A kárhozat útja
Tyler Hoechlin
2003 Legjobb forgatókönyv Minority Report (2002)
Különvélemény
Scott Frank - Jon Cohen
2003 Legjobb horror The Ring (2002)
A kör
2003 Legjobb képi effektusok Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)
Star Wars II. rész: A klónok támadása
2003 Legjobb kosztümtervező The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb kosztümtervező Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)
Star Wars II. rész: A klónok támadása
2003 Legjobb női mellékszereplő Minority Report (2002)
Különvélemény
Samantha Morton
2003 Legjobb rendező Minority Report (2002)
Különvélemény
Steven Spielberg
2003 Legjobb sci-fi Minority Report (2002)
Különvélemény
2003 Legjobb smink/maszk The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb színész One Hour Photo (2002)
Sötétkamra
Robin Williams
2003 Legjobb színésznő The Ring (2002)
A kör
Naomi Watts
2002 Legjobb "csak videón" film Ginger Snaps (2000)
Farkasvér
2002 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Memento (2000)
Mementó
2002 Legjobb eredeti filmzene A.I. Artificial Intelligence (2001)
A.I. - Mesterséges értelem
John Williams
2002 Legjobb fantasy The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
2002 Legjobb férfi mellékszereplő The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Ian McKellen
2002 Legjobb fiatal színész A.I. Artificial Intelligence (2001)
A.I. - Mesterséges értelem
Haley Joel Osment
2002 Legjobb forgatókönyv A.I. Artificial Intelligence (2001)
A.I. - Mesterséges értelem
Steven Spielberg
2002 Legjobb horror The Others (2001)
Más világ
2002 Legjobb képi effektusok A.I. Artificial Intelligence (2001)
A.I. - Mesterséges értelem
2002 Legjobb kosztümtervező Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001)
Harry Potter és a bölcsek köve
2002 Legjobb női mellékszereplő The Others (2001)
Más világ
Fionnula Flanagan
2002 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Peter Jackson
2002 Legjobb sci-fi A.I. Artificial Intelligence (2001)
A.I. - Mesterséges értelem
2002 Legjobb smink/maszk Hannibal (2001)
 
2002 Legjobb színész Vanilla Sky (2001)
Vanília égbolt
Tom Cruise
2002 Legjobb színésznő The Others (2001)
Más világ
Nicole Kidman
2001 Legjobb "csak videón" film Mononoke-hime (1997)
A vadon hercegnője
2001 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
2001 Legjobb eredeti filmzene How the Grinch Stole Christmas (2000)
A Grincs
James Horner
2001 Legjobb fantasy Frequency (2000)
 
2001 Legjobb férfi mellékszereplő Shadow of the Vampire (2000)
A vámpír árnyéka
Willem Dafoe
2001 Legjobb fiatal színész Final Destination (2000)
Végső állomás
Devon Sawa
2001 Legjobb forgatókönyv X-Men (2000)
X-Men - A kívülállók
David Hayter
2001 Legjobb horror Final Destination (2000)
Végső állomás
2001 Legjobb képi effektusok Hollow Man (2000)
Árnyék nélkül
2001 Legjobb kosztümtervező X-Men (2000)
X-Men - A kívülállók
2001 Legjobb női mellékszereplő X-Men (2000)
X-Men - A kívülállók
Rebecca Romijn
2001 Legjobb rendező X-Men (2000)
X-Men - A kívülállók
Bryan Singer
2001 Legjobb sci-fi X-Men (2000)
X-Men - A kívülállók
2001 Legjobb smink/maszk How the Grinch Stole Christmas (2000)
A Grincs
2001 Legjobb színész X-Men (2000)
X-Men - A kívülállók
Hugh Jackman
2001 Legjobb színésznő The Family Man (2000)
Segítség, apa lettem!
Téa Leoni
2000 Legjobb "csak videón" film Free Enterprise (1998)
 
2000 Legjobb akció/kalandfilm/thriller The Green Mile (1999)
Halálsoron
2000 Legjobb eredeti filmzene Sleepy Hollow (1999)
Az Álmosvölgy legendája
Danny Elfman
2000 Legjobb fantasy Being John Malkovich (1999)
A John Malkovich-menet
2000 Legjobb férfi mellékszereplő The Green Mile (1999)
Halálsoron
Michael Clarke Duncan
2000 Legjobb fiatal színész The Sixth Sense (1999)
Hatodik érzék
Haley Joel Osment
2000 Legjobb forgatókönyv Being John Malkovich (1999)
A John Malkovich-menet
Charlie Kaufman
2000 Legjobb horror The Sixth Sense (1999)
Hatodik érzék
2000 Legjobb képi effektusok Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)
Star Wars I. rész: Baljós árnyak
2000 Legjobb kosztümtervező Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)
Star Wars I. rész: Baljós árnyak
2000 Legjobb női mellékszereplő The Green Mile (1999)
Halálsoron
Patricia Clarkson
2000 Legjobb rendező The Matrix (1999)
Mátrix
Andy Wachowski - Larry Wachowski
2000 Legjobb sci-fi The Matrix (1999)
Mátrix
2000 Legjobb smink/maszk The Mummy (1999)
A múmia
2000 Legjobb színész Galaxy Quest (1999)
Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés
Tim Allen
2000 Legjobb színésznő Sleepy Hollow (1999)
Az Álmosvölgy legendája
Christina Ricci
1999 Legjobb "csak videón" film From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money (1999)
Alkonyattól pirkadatig 2.: A texasi vérdíj
1999 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
1999 Legjobb eredeti filmzene Vampires (1998)
Vámpírok
John Carpenter
1999 Legjobb fantasy The Truman Show (1998)
Truman show
1999 Legjobb férfi mellékszereplő Apt Pupil (1998)
Stephen King: Az eminens
Ian McKellen
1999 Legjobb fiatal színész Pleasantville (1998)
 
Tobey Maguire
1999 Legjobb forgatókönyv The Truman Show (1998)
Truman show
Andrew Niccol
1999 Legjobb horror Apt Pupil (1998)
Stephen King: Az eminens
1999 Legjobb képi effektusok Godzilla (1998)
 
1999 Legjobb kosztümtervező Ever After (1998)
Örökkön-örökké
1999 Legjobb női mellékszereplő Pleasantville (1998)
 
Joan Allen
1999 Legjobb rendező Armageddon (1998)
 
Michael Bay
1999 Legjobb sci-fi Armageddon (1998)
 
1999 Legjobb sci-fi Dark City (1998)
 
1999 Legjobb smink/maszk Vampires (1998)
Vámpírok
1999 Legjobb színész Vampires (1998)
Vámpírok
James Woods
1999 Legjobb színésznő Ever After (1998)
Örökkön-örökké
Drew Barrymore
1998 Legjobb "csak videón" film Cats Don't Dance (1997)
Macskák nem táncolhatnak!
1998 Legjobb akció/kalandfilm/thriller L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
1998 Legjobb eredeti filmzene Men in Black (1997)
Men in Black - Sötét zsaruk
Danny Elfman
1998 Legjobb fantasy Austin Powers: International Man of Mystery (1997)
Szőr Austin Powers, Őfelsége titkolt ügynöke
1998 Legjobb férfi mellékszereplő Men in Black (1997)
Men in Black - Sötét zsaruk
Vincent D'Onofrio
1998 Legjobb fiatal színész Contact (1997)
Kapcsolat
Jena Malone
1998 Legjobb forgatókönyv Face/Off (1997)
Ál/arc
Mike Werb - Michael Colleary
1998 Legjobb horror The Devil's Advocate (1997)
Az ördög ügyvédje
1998 Legjobb képi effektusok Starship Troopers (1997)
Csillagközi invázió
1998 Legjobb kosztümtervező Starship Troopers (1997)
Csillagközi invázió
1998 Legjobb női mellékszereplő Titanic (1997)
 
Gloria Stuart
1998 Legjobb rendező Face/Off (1997)
Ál/arc
John Woo
1998 Legjobb sci-fi Men in Black (1997)
Men in Black - Sötét zsaruk
1998 Legjobb smink/maszk Mimic (1997)
Mimic - A júdás-faj
1998 Legjobb színész Tomorrow Never Dies (1997)
A Holnap markában
Pierce Brosnan
1998 Legjobb színésznő Contact (1997)
Kapcsolat
Jodie Foster
1997 Legjobb "csak videón" film The Arrival (1996)
Galaktikus támadás
1997 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Fargo (1996)
 
1997 Legjobb eredeti filmzene Mars Attacks! (1996)
Támad a Mars!
Danny Elfman
1997 Legjobb fantasy Dragonheart (1996)
Sárkányszív
1997 Legjobb férfi mellékszereplő Star Trek: First Contact (1996)
Star Trek: Kapcsolatfelvétel
Brent Spiner
1997 Legjobb fiatal színész Sling Blade (1996)
Pengeélen
Lucas Black
1997 Legjobb forgatókönyv Scream (1996)
Sikoly
Kevin Williamson
1997 Legjobb horror Scream (1996)
Sikoly
1997 Legjobb képi effektusok Independence Day (1996)
A függetlenség napja
1997 Legjobb kosztümtervező Star Trek: First Contact (1996)
Star Trek: Kapcsolatfelvétel
1997 Legjobb női mellékszereplő Star Trek: First Contact (1996)
Star Trek: Kapcsolatfelvétel
Alice Krige
1997 Legjobb rendező Independence Day (1996)
A függetlenség napja
Roland Emmerich
1997 Legjobb sci-fi Independence Day (1996)
A függetlenség napja
1997 Legjobb smink/maszk The Nutty Professor (1996)
A bölcsek kövére
1997 Legjobb színész The Nutty Professor (1996)
A bölcsek kövére
Eddie Murphy
1997 Legjobb színésznő Scream (1996)
Sikoly
Neve Campbell
1996 Legjobb "csak videón" film V: The Final Battle (1984)
 
1996 Legjobb akció/kalandfilm/thriller The Usual Suspects (1995)
Közönséges bűnözők
1996 Legjobb eredeti filmzene The Usual Suspects (1995)
Közönséges bűnözők
John Ottman
1996 Legjobb fantasy Babe (1995)
 
1996 Legjobb férfi mellékszereplő Twelve Monkeys (1995)
12 majom
Brad Pitt
1996 Legjobb fiatal színész Casper (1995)
 
Christina Ricci
1996 Legjobb forgatókönyv Se7en (1995)
Hetedik
Andrew Kevin Walker
1996 Legjobb horror From Dusk Till Dawn (1996)
Alkonyattól pirkadatig
1996 Legjobb képi effektusok Jumanji (1995)
 
1996 Legjobb kosztümtervező Twelve Monkeys (1995)
12 majom
1996 Legjobb női mellékszereplő Jumanji (1995)
 
Bonnie Hunt
1996 Legjobb rendező Strange Days (1995)
Strange Days - A halál napja
Kathryn Bigelow
1996 Legjobb sci-fi Twelve Monkeys (1995)
12 majom
1996 Legjobb smink/maszk Se7en (1995)
Hetedik
1996 Legjobb színész From Dusk Till Dawn (1996)
Alkonyattól pirkadatig
George Clooney
1996 Legjobb színésznő Strange Days (1995)
Strange Days - A halál napja
Angela Bassett
1995 Legjobb "csak videón" film Cronos (1993)
 
1995 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
1995 Legjobb eredeti filmzene Ed Wood (1994)
 
Howard Shore
1995 Legjobb fantasy Forrest Gump (1994)
 
1995 Legjobb férfi mellékszereplő Forrest Gump (1994)
 
Gary Sinise
1995 Legjobb fiatal színész Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994)
Interjú a vámpírral
Kirsten Dunst
1995 Legjobb forgatókönyv Wolf (1994)
Farkas
Jim Harrison - Wesley Strick
1995 Legjobb horror Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994)
Interjú a vámpírral
1995 Legjobb képi effektusok True Lies (1994)
Két tűz között
1995 Legjobb kosztümtervező Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994)
Interjú a vámpírral
1995 Legjobb női mellékszereplő Timecop (1994)
Időzsaru
Mia Sara
1995 Legjobb rendező True Lies (1994)
Két tűz között
James Cameron
1995 Legjobb sci-fi Stargate (1994)
Csillagkapu
1995 Legjobb smink/maszk Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994)
Interjú a vámpírral
1995 Legjobb színész Ed Wood (1994)
 
Martin Landau
1995 Legjobb színésznő Speed (1994)
Féktelenül
Sandra Bullock
1995 Legjobb színésznő True Lies (1994)
Két tűz között
Jamie Lee Curtis
1994 Legjobb "csak videón" film Braindead (1992)
Hullajó
1994 Legjobb eredeti filmzene The Nightmare Before Christmas (1993)
Karácsonyi lidércnyomás
Danny Elfman
1994 Legjobb fantasy The Nightmare Before Christmas (1993)
Karácsonyi lidércnyomás
1994 Legjobb férfi mellékszereplő Hard Target (1993)
Tökéletes célpont
Lance Henriksen
1994 Legjobb fiatal színész The Good Son (1993)
A jófiú
Elijah Wood
1994 Legjobb forgatókönyv Jurassic Park (1993)
 
Michael Crichton - David Koepp
1994 Legjobb horror Army of Darkness (1993)
A sötétség serege
1994 Legjobb képi effektusok Jurassic Park (1993)
 
1994 Legjobb kosztümtervező Hocus Pocus (1993)
Hókusz pókusz
1994 Legjobb női mellékszereplő Needful Things (1993)
Hasznos holmik
Amanda Plummer
1994 Legjobb rendező Jurassic Park (1993)
 
Steven Spielberg
1994 Legjobb sci-fi Jurassic Park (1993)
 
1994 Legjobb smink/maszk Addams Family Values (1993)
Addams Family 2. - Egy kicsivel galádabb a család
1994 Legjobb színész Heart and Souls (1993)
Lelkünk rajta!
Robert Downey Jr.
1994 Legjobb színésznő Groundhog Day (1993)
Idétlen időkig
Andie MacDowell
1993 Legjobb "csak videón" film Killer! (1989)
 
1993 Legjobb eredeti filmzene Twin Peaks: Fire Walk with Me (1992)
Twin Peaks - Tűz, jöjj velem!
Angelo Badalamenti
1993 Legjobb fantasy Aladdin (1992)
 
1993 Legjobb férfi mellékszereplő Aladdin (1992)
 
Robin Williams
1993 Legjobb fiatal színész Aladdin (1992)
 
Scott Weinger
1993 Legjobb forgatókönyv Dracula (1992)
Drakula
James V. Hart
1993 Legjobb horror Dracula (1992)
Drakula
1993 Legjobb képi effektusok Death Becomes Her (1992)
Jól áll neki a halál
1993 Legjobb kosztümtervező Dracula (1992)
Drakula
1993 Legjobb női mellékszereplő Death Becomes Her (1992)
Jól áll neki a halál
Isabella Rossellini
1993 Legjobb rendező Dracula (1992)
Drakula
Francis Ford Coppola
1993 Legjobb sci-fi Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991)
Űrszekerek VI.: A nem ismert tartomány
1993 Legjobb smink/maszk Batman Returns (1992)
Batman visszatér
1993 Legjobb színész Dracula (1992)
Drakula
Gary Oldman
1993 Legjobb színésznő Candyman (1992)
Kampókéz
Virginia Madsen
1992 Legjobb "csak videón" film Soultaker (1990)
 
1992 Legjobb eredeti filmzene Body Parts (1991)
Gyilkos testrész
Loek Dikker
1992 Legjobb fantasy Edward Scissorhands (1990)
Ollókezű Edward
1992 Legjobb férfi mellékszereplő Bill & Ted's Bogus Journey (1991)
Bill és Ted haláli túrája
William Sadler
1992 Legjobb fiatal színész Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminátor 2.: Az ítélet napja
Edward Furlong
1992 Legjobb forgatókönyv The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Ted Tally
1992 Legjobb horror The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
1992 Legjobb képi effektusok Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminátor 2.: Az ítélet napja
1992 Legjobb kosztümtervező The Rocketeer (1991)
Rocketeer
1992 Legjobb női mellékszereplő The Fisher King (1991)
A halászkirály legendája
Mercedes Ruehl
1992 Legjobb rendező Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminátor 2.: Az ítélet napja
James Cameron
1992 Legjobb sci-fi Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminátor 2.: Az ítélet napja
1992 Legjobb smink/maszk The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
1992 Legjobb színész The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Anthony Hopkins
1992 Legjobb színésznő Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminátor 2.: Az ítélet napja
Linda Hamilton
1991 Legjobb eredeti filmzene Back to the Future Part III (1990)
Vissza a jövőbe 3.
Alan Silvestri
1991 Legjobb fantasy Ghost (1990)
 
1991 Legjobb férfi mellékszereplő Back to the Future Part III (1990)
Vissza a jövőbe 3.
Thomas F. Wilson
1991 Legjobb fiatal színész Santa sangre (1989)
Szent vér
Adan Jodorowsky
1991 Legjobb forgatókönyv The Exorcist III (1990)
Az ördögűző 3.
William Peter Blatty
1991 Legjobb horror Arachnophobia (1990)
Arachnophobia - Pókiszony
1991 Legjobb képi effektusok Back to the Future Part II (1989)
Vissza a jövőbe 2.
1991 Legjobb kosztümtervező Total Recall (1990)
Total Recall - Az emlékmás
1991 Legjobb női mellékszereplő Ghost (1990)
 
Whoopi Goldberg
1991 Legjobb rendező The Abyss (1989)
A mélység titka
James Cameron
1991 Legjobb sci-fi Total Recall (1990)
Total Recall - Az emlékmás
1991 Legjobb smink/maszk Dick Tracy (1990)
 
1991 Legjobb színész Arachnophobia (1990)
Arachnophobia - Pókiszony
Jeff Daniels
1991 Legjobb színésznő Ghost (1990)
 
Demi Moore
1990 Legjobb eredeti filmzene Hellbound: Hellraiser II (1988)
A pokol mezsgyéje - Hellraiser 2.
Christopher Young
1990 Legjobb fantasy Who Framed Roger Rabbit (1988)
Roger nyúl a pácban
1990 Legjobb férfi mellékszereplő Big (1988)
Segítség, felnőttem!
Robert Loggia
1990 Legjobb fiatal színész Vice Versa (1988)
Egymás bőrében
Fred Savage
1990 Legjobb forgatókönyv Big (1988)
Segítség, felnőttem!
Gary Ross - Anne Spielberg
1990 Legjobb horror Beetlejuice (1988)
Beetlejuice - Kísértethistória
1990 Legjobb képi effektusok Who Framed Roger Rabbit (1988)
Roger nyúl a pácban
1990 Legjobb kosztümtervező Willow (1988)
 
1990 Legjobb női mellékszereplő Beetlejuice (1988)
Beetlejuice - Kísértethistória
Sylvia Sidney
1990 Legjobb rendező Who Framed Roger Rabbit (1988)
Roger nyúl a pácban
Robert Zemeckis
1990 Legjobb sci-fi Alien Nation (1988)
Földönkívüli zsaru
1990 Legjobb smink/maszk Beetlejuice (1988)
Beetlejuice - Kísértethistória
1990 Legjobb színész Big (1988)
Segítség, felnőttem!
Tom Hanks
1990 Legjobb színésznő Child's Play (1988)
Gyerekjáték
Catherine Hicks
1988 Legjobb eredeti filmzene Predator (1987)
A ragadozó
Alan Silvestri
1988 Legjobb fantasy The Princess Bride (1987)
A herceg menyasszonya
1988 Legjobb férfi mellékszereplő The Running Man (1987)
Menekülő ember
Richard Dawson
1988 Legjobb fiatal színész Like Father Like Son (1987)
Apja fia
Kirk Cameron
1988 Legjobb forgatókönyv RoboCop (1987)
Robotzsaru
Michael Miner - Edward Neumeier
1988 Legjobb horror The Lost Boys (1987)
Az elveszett fiúk
1988 Legjobb képi effektusok RoboCop (1987)
Robotzsaru
1988 Legjobb kosztümtervező The Princess Bride (1987)
A herceg menyasszonya
1988 Legjobb női mellékszereplő Throw Momma from the Train (1987)
Dobjuk ki anyut a vonatból!
Anne Ramsey
1988 Legjobb rendező RoboCop (1987)
Robotzsaru
Paul Verhoeven
1988 Legjobb sci-fi RoboCop (1987)
Robotzsaru
1988 Legjobb smink/maszk RoboCop (1987)
Robotzsaru
1988 Legjobb színész The Witches of Eastwick (1987)
Az eastwicki boszorkányok
Jack Nicholson
1988 Legjobb színésznő *batteries not included (1987)
Elem nélkül nem megy
Jessica Tandy
1987 Legjobb eredeti filmzene Little Shop of Horrors (1986)
Rémségek kicsiny boltja
Alan Menken
1987 Legjobb fantasy The Boy Who Could Fly (1986)
Repül a haverom
1987 Legjobb férfi mellékszereplő Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
Bill Paxton
1987 Legjobb fiatal színész Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
Carrie Henn
1987 Legjobb forgatókönyv Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
James Cameron
1987 Legjobb horror The Fly (1986)
A légy
1987 Legjobb képi effektusok Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
1987 Legjobb kosztümtervező Star Trek IV: The Voyage Home (1986)
Űrszekerek IV.: Hazatérés
1987 Legjobb női mellékszereplő Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
Jenette Goldstein
1987 Legjobb rendező Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
James Cameron
1987 Legjobb sci-fi Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
1987 Legjobb smink/maszk The Fly (1986)
A légy
1987 Legjobb színész The Fly (1986)
A légy
Jeff Goldblum
1987 Legjobb színésznő Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
Sigourney Weaver
1986 Legjobb eredeti filmzene Young Sherlock Holmes (1985)
Ifjú Sherlock Holmes és a félelem piramisa
Bruce Broughton
1986 Legjobb fantasy Ladyhawke (1985)
Sólyomasszony
1986 Legjobb férfi mellékszereplő Fright Night (1985)
Frászkarika
Roddy McDowall
1986 Legjobb fiatal színész D.A.R.Y.L. (1985)
D.A.R.Y.L. - A múlt nélküli fiú
Barret Oliver
1986 Legjobb forgatókönyv Fright Night (1985)
Frászkarika
Tom Holland
1986 Legjobb horror Fright Night (1985)
Frászkarika
1986 Legjobb képi effektusok Back to the Future (1985)
Vissza a jövőbe
1986 Legjobb kosztümtervező Ladyhawke (1985)
Sólyomasszony
1986 Legjobb női mellékszereplő The Goonies (1985)
Kincsvadászok
Anne Ramsey
1986 Legjobb rendező Cocoon (1985)
Selyemgubó
Ron Howard
1986 Legjobb sci-fi Back to the Future (1985)
Vissza a jövőbe
1986 Legjobb smink/maszk Day of the Dead (1985)
A holtak napja
1986 Legjobb színész Back to the Future (1985)
Vissza a jövőbe
Michael J. Fox
1986 Legjobb színésznő Dreamchild (1985)
Álomgyermek
Coral Browne
1985 Legjobb eredeti filmzene Gremlins (1984)
Szörnyecskék
Jerry Goldsmith
1985 Legjobb fantasy Ghostbusters (1984)
Szellemirtók
1985 Legjobb férfi mellékszereplő Repo Man (1984)
Segítő kezek
Tracey Walter
1985 Legjobb fiatal színész Die unendliche Geschichte (1984)
Végtelen történet
Noah Hathaway
1985 Legjobb forgatókönyv The Terminator (1984)
Terminátor - A halálosztó
James Cameron - Gale Anne Hurd
1985 Legjobb horror Gremlins (1984)
Szörnyecskék
1985 Legjobb képi effektusok Gremlins (1984)
Szörnyecskék
1985 Legjobb kosztümtervező Dune (1984)
Dűne
1985 Legjobb női mellékszereplő Gremlins (1984)
Szörnyecskék
Polly Holliday
1985 Legjobb rendező Gremlins (1984)
Szörnyecskék
Joe Dante
1985 Legjobb sci-fi The Terminator (1984)
Terminátor - A halálosztó
1985 Legjobb smink/maszk The Terminator (1984)
Terminátor - A halálosztó
1985 Legjobb színész Starman (1984)
Csillagember
Jeff Bridges
1985 Legjobb színésznő Splash (1984)
A nagy csobbanás
Daryl Hannah
1984 Legjobb eredeti filmzene Brainstorm (1983)
Agyhalál
James Horner
1984 Legjobb fantasy Something Wicked This Way Comes (1983)
Gonosz lélek közeleg
1984 Legjobb férfi mellékszereplő Twilight Zone: The Movie (1983)
Homályzóna - A film
John Lithgow
1984 Legjobb forgatókönyv Something Wicked This Way Comes (1983)
Gonosz lélek közeleg
Ray Bradbury
1984 Legjobb horror The Dead Zone (1983)
A holtsáv
1984 Legjobb képi effektusok Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)
Star Wars VI. rész: A Jedi visszatér
1984 Legjobb kosztümtervező Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)
Star Wars VI. rész: A Jedi visszatér
1984 Legjobb női mellékszereplő Blue Thunder (1983)
Kék villám
Candy Clark
1984 Legjobb rendező WarGames (1983)
Háborús játékok
John Badham
1984 Legjobb sci-fi Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)
Star Wars VI. rész: A Jedi visszatér
1984 Legjobb smink/maszk Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)
Star Wars VI. rész: A Jedi visszatér
1984 Legjobb színész Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)
Star Wars VI. rész: A Jedi visszatér
Mark Hamill
1984 Legjobb színésznő Brainstorm (1983)
Agyhalál
Louise Fletcher
1983 Legjobb animációs film The Secret of NIMH (1982)
A NIMH titka
1983 Legjobb eredeti filmzene E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
E.T., a földönkívüli
John Williams
1983 Legjobb fantasy The Dark Crystal (1982)
A sötét kristály
1983 Legjobb férfi mellékszereplő The Sword and the Sorcerer (1982)
Talen kardja - Harc a mágia ellen
Richard Lynch
1983 Legjobb forgatókönyv E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
E.T., a földönkívüli
Melissa Mathison
1983 Legjobb horror Poltergeist (1982)
Poltergeist - Kopogó szellem
1983 Legjobb képi effektusok E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
E.T., a földönkívüli
1983 Legjobb kis költségvetésű film The Evil Dead (1981)
Gonosz halott
1983 Legjobb kosztümtervező TRON (1982)
TRON, avagy a számítógép lázadása
1983 Legjobb külföldi film Mad Max 2 (1981)
Mad Max 2.: Az országúti harcos
1983 Legjobb női mellékszereplő Poltergeist (1982)
Poltergeist - Kopogó szellem
Zelda Rubinstein
1983 Legjobb rendező Star Trek: The Wrath of Khan (1982)
Űrszekerek II.: Khan haragja
Nicholas Meyer
1983 Legjobb sci-fi E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
E.T., a földönkívüli
1983 Legjobb smink/maszk Poltergeist (1982)
Poltergeist - Kopogó szellem
1983 Legjobb színész Star Trek: The Wrath of Khan (1982)
Űrszekerek II.: Khan haragja
William Shatner
1983 Legjobb színésznő Conan the Barbarian (1982)
Conan, a barbár
Sandahl Bergman
1982 Legjobb eredeti filmzene Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
John Williams
1982 Legjobb fantasy Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
1982 Legjobb férfi mellékszereplő Clash of the Titans (1981)
Titánok harca
Burgess Meredith
1982 Legjobb forgatókönyv Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Lawrence Kasdan
1982 Legjobb horror An American Werewolf in London (1981)
Egy amerikai farkasember Londonban
1982 Legjobb képi effektusok Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
1982 Legjobb kis költségvetésű film Fear No Evil (1981)
 
1982 Legjobb kosztümtervező Excalibur (1981)
Excalibur - Vér és mágia
1982 Legjobb külföldi film La guerre du feu (1981)
A tűz háborúja
1982 Legjobb női mellékszereplő Outland (1981)
Gyilkos bolygó
Frances Sternhagen
1982 Legjobb rendező Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Steven Spielberg
1982 Legjobb sci-fi Superman II (1980)
Superman 2.
1982 Legjobb smink/maszk An American Werewolf in London (1981)
Egy amerikai farkasember Londonban
1982 Legjobb színész Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Harrison Ford
1982 Legjobb színésznő Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Karen Allen
1981 Legjobb eredeti filmzene Somewhere in Time (1980)
Valahol, valamikor
John Barry
1981 Legjobb fantasy Somewhere in Time (1980)
Valahol, valamikor
1981 Legjobb férfi mellékszereplő The Shining (1980)
Ragyogás
Scatman Crothers
1981 Legjobb forgatókönyv The Ninth Configuration (1980)
A kilencedik alakzat
William Peter Blatty
1981 Legjobb horror The Howling (1981)
Üvöltés
1981 Legjobb képi effektusok Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
1981 Legjobb kis költségvetésű film Scared to Death (1981)
Scared to Death: Syngenor
1981 Legjobb kosztümtervező Somewhere in Time (1980)
Valahol, valamikor
1981 Legjobb külföldi film Scanners (1981)
Agyfürkészők
1981 Legjobb női mellékszereplő Fade to Black (1980)
 
Eve Brent
1981 Legjobb rendező Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
Irvin Kershner
1981 Legjobb sci-fi Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
1981 Legjobb smink/maszk Scanners (1981)
Agyfürkészők
1981 Legjobb smink/maszk Altered States (1980)
Változó állapotok
1981 Legjobb színész Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
Mark Hamill
1981 Legjobb színésznő Dressed to Kill (1980)
Gyilkossághoz öltözve
Angie Dickinson
1980 Legjobb eredeti filmzene Time After Time (1979)
Időről időre
Rózsa Miklós
1980 Legjobb fantasy The Muppet Movie (1979)
Muppet show
1980 Legjobb férfi mellékszereplő Love at First Bite (1979)
Szerelem első harapásra
Arte Johnson
1980 Legjobb forgatókönyv Time After Time (1979)
Időről időre
Nicholas Meyer
1980 Legjobb horror Dracula (1979)
Drakula
1980 Legjobb képi effektusok Star Trek: The Motion Picture (1979)
Űrszekerek
1980 Legjobb kis költségvetésű film Planet of Dinosaurs (1978)
 
1980 Legjobb kosztümtervező Buck Rogers in the 25th Century (1979)
Buck Rogers és a 25. század
1980 Legjobb külföldi film Adéla jeste nevecerela (1977)
Nick Carter, a szuperdetektív
1980 Legjobb női mellékszereplő Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
Veronica Cartwright
1980 Legjobb rendező Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
Ridley Scott
1980 Legjobb sci-fi Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
1980 Legjobb smink/maszk Love at First Bite (1979)
Szerelem első harapásra
1980 Legjobb színész Love at First Bite (1979)
Szerelem első harapásra
George Hamilton
1980 Legjobb színésznő Time After Time (1979)
Időről időre
Mary Steenburgen
1979 Legjobb eredeti filmzene Superman (1978)
 
John Williams
1979 Legjobb fantasy Heaven Can Wait (1978)
Ép testben épp, hogy élek
1979 Legjobb férfi mellékszereplő Magic (1978)
A mágus
Burgess Meredith
1979 Legjobb forgatókönyv Heaven Can Wait (1978)
Ép testben épp, hogy élek
Elaine May - Warren Beatty
1979 Legjobb hang Invasion of the Body Snatchers (1978)
A testrablók támadása
1979 Legjobb horror The Wicker Man (1973)
A vesszőből font ember
1979 Legjobb képi effektusok Superman (1978)
 
1979 Legjobb kosztümtervező Eyes of Laura Mars (1978)
Laura Mars szemei
1979 Legjobb látványtervezés Superman (1978)
 
1979 Legjobb női mellékszereplő Heaven Can Wait (1978)
Ép testben épp, hogy élek
Dyan Cannon
1979 Legjobb operatőr Picnic at Hanging Rock (1975)
Piknik a Függő sziklánál
Russel Boyd
1979 Legjobb rendező Invasion of the Body Snatchers (1978)
A testrablók támadása
Philip Kaufman
1979 Legjobb sci-fi Superman (1978)
 
1979 Legjobb smink/maszk The Fury (1978)
Őrjöngés
1979 Legjobb színész Heaven Can Wait (1978)
Ép testben épp, hogy élek
Warren Beatty
1979 Legjobb színésznő Superman (1978)
 
Margot Kidder
1979 Legjobb vágó Piranha (1978)
 
Mark Goldblatt - Joe Dante
1978 Legjobb eredeti filmzene Close Encounters of the Third Kind (1977)
Harmadik típusú találkozások
John Williams
1978 Legjobb eredeti filmzene Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
John Williams
1978 Legjobb fantasy Oh, God! (1977)
Te jó Isten!
1978 Legjobb férfi mellékszereplő Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
Alec Guinness
1978 Legjobb forgatókönyv Close Encounters of the Third Kind (1977)
Harmadik típusú találkozások
Steven Spielberg
1978 Legjobb forgatókönyv Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
George Lucas
1978 Legjobb horror The Little Girl Who Lives Down the Lane (1976)
A kislány, aki az utcánkban lakik
1978 Legjobb képi effektusok Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
1978 Legjobb kosztümtervező Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
1978 Legjobb női mellékszereplő Bad (1977)
 
Susan Tyrrell
1978 Legjobb rendező Close Encounters of the Third Kind (1977)
Harmadik típusú találkozások
Steven Spielberg
1978 Legjobb rendező Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
George Lucas
1978 Legjobb sci-fi Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
1978 Legjobb smink/maszk Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
1978 Legjobb színész Oh, God! (1977)
Te jó Isten!
George Burns
1978 Legjobb színésznő The Little Girl Who Lives Down the Lane (1976)
A kislány, aki az utcánkban lakik
Jodie Foster
1978 Legjobb színésznő Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
Carrie Fisher
1978 Legjobb színésznő Oh, God! (1977)
Te jó Isten!
Teri Garr
1978 Legjobb vágó Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
Paul Hirsch (I) - Marcia Lucas - Richard Chew (I)
1977 Legjobb fantasy Les Gaspards (1974)
Párizsi alvilág
1977 Legjobb férfi mellékszereplő Train Ride to Hollywood (1975)
 
Jay Robinson
1977 Legjobb horror Burnt Offerings (1976)
Rémálmok háza
1977 Legjobb kosztümtervező Logan's Run (1976)
Logan futása
1977 Legjobb látványtervezés Logan's Run (1976)
Logan futása
1977 Legjobb női mellékszereplő Burnt Offerings (1976)
Rémálmok háza
Bette Davis
1977 Legjobb operatőr Logan's Run (1976)
Logan futása
Ernest Laszlo
1977 Legjobb rendező Burnt Offerings (1976)
Rémálmok háza
Dan Curtis (I)
1977 Legjobb sci-fi Logan's Run (1976)
Logan futása
1977 Legjobb smink/maszk Logan's Run (1976)
Logan futása
1977 Legjobb színész The Man Who Fell to Earth (1976)
A Földre pottyant férfi
David Bowie
1977 Legjobb színésznő Futureworld (1976)
Eljövendő világ
Blythe Danner
1976 Legjobb fantasy Doc Savage: The Man of Bronze (1975)
 
1976 Legjobb férfi mellékszereplő Young Frankenstein (1974)
Az ifjú Frankenstein
Marty Feldman
1976 Legjobb horror Young Frankenstein (1974)
Az ifjú Frankenstein
1976 Legjobb képi effektusok Dark Star (1974)
Sötét csillag
Douglas Knapp (I) - Bill Taylor (III) - John Carpenter (I) - Dan O'Bannon (I)
1976 Legjobb látványtervezés Young Frankenstein (1974)
Az ifjú Frankenstein
1976 Legjobb női mellékszereplő The Devil's Rain (1975)
Hell Rain
Ida Lupino
1976 Legjobb operatőr Rollerball (1975)
 
Douglas Slocombe (I)
1976 Legjobb rendező Young Frankenstein (1974)
Az ifjú Frankenstein
Mel Brooks
1976 Legjobb sci-fi Rollerball (1975)
 
1976 Legjobb smink/maszk Young Frankenstein (1974)
Az ifjú Frankenstein
1976 Legjobb színész Rollerball (1975)
 
James Caan
1976 Legjobb színész A Boy and His Dog (1975)
A fiú és a kutyája
Don Johnson (I)
1976 Legjobb színésznő The Stepford Wives (1975)
A stepfordi feleségek
Katharine Ross
1975 Legjobb fantasy The Golden Voyage of Sinbad (1974)
Szindbád arany utazása
1975 Legjobb forgatókönyv The Exorcist (1973)
Az ördögűző
William Peter Blatty
1975 Legjobb horror The Exorcist (1973)
Az ördögűző
1975 Legjobb képi effektusok The Golden Voyage of Sinbad (1974)
Szindbád arany utazása
Ray Harryhausen
1975 Legjobb képi effektusok The Exorcist (1973)
Az ördögűző
Marcel Vercoutere
1975 Legjobb sci-fi Soylent Green (1973)
Zöld szója
1975 Legjobb smink/maszk The Exorcist (1973)
Az ördögűző
1973 Legjobb horror Blacula (1972)
 
1973 Legjobb sci-fi Slaughterhouse-Five (1972)
Az ötös számú vágóhíd