Satellite díj (International Press Academy) (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2014 Legjobb adaptált forgatókönyv The Imitation Game (2014)
Kódjátszma
Graham Moore
2014 Legjobb animációs film Song of the Sea (2014)
A tenger dala
2014 Legjobb betétdal Virunga (2014)
 
We Will Not Go
2014 Legjobb dokumentumfilm Citizenfour (2014)
 
2014 Legjobb eredeti filmzene Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Antonio Sanchez
2014 Legjobb eredeti forgatókönyv Nightcrawler (2014)
Éjjeli féreg
Dan Gilroy
2014 Legjobb férfi főszereplő Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Michael Keaton
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Whiplash (2014)
 
J.K. Simmons
2014 Legjobb film Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
2014 Legjobb hang Whiplash (2014)
 
2014 Legjobb idegen nyelvű film Mandariinid (2013)
Mandarinok
2014 Legjobb képi effektusok Dawn of the Planet of the Apes (2014)
A majmok bolygója: Forradalom
2014 Legjobb kosztümtervező The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Milena Canonero
2014 Legjobb látványtervezés The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Adam Stockhausen
2014 Legjobb női főszereplő Still Alice (2014)
Megmaradt Alice-nek
Julianne Moore
2014 Legjobb női mellékszereplő Boyhood (2014)
Sráckor
Patricia Arquette
2014 Legjobb operatőr Mr. Turner (2014)
 
Dick Pope
2014 Legjobb rendező Boyhood (2014)
Sráckor
Richard Linklater
2014 Legjobb vágás Dawn of the Planet of the Apes (2014)
A majmok bolygója: Forradalom
Dan Lemmon - Joe Letteri - Matt Kutcher
2013 Legjobb adaptált forgatókönyv Philomena (2013)
Philomena - Határtalan szeretet
Steve Coogan - Jeff Pope
2013 Legjobb animációs film Kaze tachinu (2013)
Szél támad
2013 Legjobb betétdal The Great Gatsby (2013)
A nagy Gatsby
Young and Beautiful
2013 Legjobb dokumentumfilm Blackfish (2013)
Blackfish – Egy kardszárnyú delfin története
2013 Legjobb eredeti filmzene Gravity (2013)
Gravitáció
Steven Price
2013 Legjobb eredeti forgatókönyv American Hustle (2013)
Amerikai botrány
David O. Russell - Eric Singer
2013 Legjobb férfi főszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Matthew McConaughey
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Jared Leto
2013 Legjobb film 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
2013 Legjobb hang Gravity (2013)
Gravitáció
2013 Legjobb idegen nyelvű film The Broken Circle Breakdown (2012)
Alabama és Monroe
2013 Legjobb képi effektusok Gravity (2013)
Gravitáció
2013 Legjobb kosztümtervező The Invisible Woman (2013)
A titokzatos szerető
Michael O’Connor
2013 Legjobb látványtervezés The Great Gatsby (2013)
A nagy Gatsby
Catherine Martin - Beverley Dunn
2013 Legjobb női főszereplő Blue Jasmine (2013)
 
Cate Blanchett
2013 Legjobb női mellékszereplő Nebraska (2013)
 
June Squibb
2013 Legjobb operatőr Inside Llewyn Davis (2013)
Llewyn Davis világa
Bruno Delbonnel
2013 Legjobb rendező 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Steve McQueen (III)
2013 Legjobb színészgárda Nebraska (2013)
 
2013 Legjobb vágás American Hustle (2013)
Amerikai botrány
Alan Baumgarten - Jay Cassidy - Crispin Struthers
2012 Legjobb adaptált forgatókönyv Life of Pi (2012)
Pi élete
David Magee
2012 Legjobb animációs film Rise of the Guardians (2012)
Az öt legenda
2012 Legjobb betétdal Les Misérables (2012)
A nyomorultak
Suddenly
2012 Legjobb dokumentumfilm Chasing Ice (2012)
A jégvadász
2012 Legjobb eredeti filmzene Argo (2012)
Az Argo-akció
Alexandre Desplat
2012 Legjobb eredeti forgatókönyv Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Mark Boal
2012 Legjobb férfi főszereplő Silver Linings Playbook (2012)
Napos oldal
Bradley Cooper
2012 Legjobb férfi mellékszereplő Skyfall (2012)
 
Javier Bardem
2012 Legjobb film Silver Linings Playbook (2012)
Napos oldal
2012 Legjobb hang Les Misérables (2012)
A nyomorultak
2012 Legjobb idegen nyelvű film Intouchables (2011)
Életrevalók
2012 Legjobb idegen nyelvű film Pieta (2012)
 
2012 Legjobb képi effektusok Flight (2012)
Kényszerleszállás
2012 Legjobb kosztümtervező En kongelig affære (2012)
Egy veszedelmes viszony
Manon Rasmussen
2012 Legjobb látványtervezés Lincoln (2012)
 
Rick Carter - Curt Beech - David Crank - Leslie McDonald
2012 Legjobb női főszereplő Silver Linings Playbook (2012)
Napos oldal
Jennifer Lawrence
2012 Legjobb női mellékszereplő Les Misérables (2012)
A nyomorultak
Anne Hathaway
2012 Legjobb operatőr Life of Pi (2012)
Pi élete
Claudio Miranda
2012 Legjobb rendező Silver Linings Playbook (2012)
Napos oldal
David O. Russell
2012 Legjobb vágás Silver Linings Playbook (2012)
Napos oldal
Jay Cassidy - Crispin Struthers
2011 Legjobb adaptált forgatókönyv The Descendants (2011)
Utódok
Alexander Payne - Nat Faxon - Jim Rash
2011 Legjobb animációs film The Adventures of Tintin (2011)
Tintin kalandjai
2011 Legjobb betétdal Albert Nobbs (2011)
 
Lay Down Your Head
2011 Legjobb dokumentumfilm Senna (2010)
 
2011 Legjobb elsőfilmes rendező Tyrannosaur (2011)
Tirannoszaurusz
Paddy Considine
2011 Legjobb eredeti filmzene Soul Surfer (2011)
Életem a szörf
Marco Bletrami
2011 Legjobb eredeti forgatókönyv The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Terrence Malick
2011 Legjobb férfi főszereplő Drive (2011)
Drive - Gázt!
Ryan Gosling
2011 Legjobb férfi mellékszereplő Drive (2011)
Drive - Gázt!
Albert Brooks
2011 Legjobb film The Descendants (2011)
Utódok
2011 Legjobb hang Drive (2011)
Drive - Gázt!
2011 Legjobb idegen nyelvű film Mistérios de Lisboa (2010)
 
2011 Legjobb képi effektusok Hugo (2011)
A leleményes Hugo
2011 Legjobb kosztümtervező Water for Elephants (2011)
Vizet az elefántnak
Jacquline West
2011 Legjobb látványtervezés The Artist (2011)
A némafilmes
Gregory S. Hooper - Laurence Bennett
2011 Legjobb női főszereplő The Help (2011)
A segítség
Viola Davis
2011 Legjobb női mellékszereplő The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Jessica Chastain
2011 Legjobb operatőr War Horse (2011)
Hadak útján
Janusz Kaminski
2011 Legjobb rendező Drive (2011)
Drive - Gázt!
Nicolas Winding Refn
2011 Legjobb színészgárda The Help (2011)
A segítség
2011 Legjobb vágás The Guard (2011)
A guardista
Chris Gill
2010 Legjobb adaptált forgatókönyv The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Aaron Sorkin
2010 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2010 Legjobb betétdal Burlesque (2010)
Díva
You haven't seen the last of me
2010 Legjobb dokumentumfilm Restrepo (2010)
 
2010 Legjobb eredeti filmzene Inception (2010)
Eredet
Hans Zimmer
2010 Legjobb eredeti forgatókönyv The King's Speech (2010)
A király beszéde
David Seidler
2010 Legjobb férfi főszereplő (dráma) The King's Speech (2010)
A király beszéde
Colin Firth
2010 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Scott Pilgrim vs. the World (2010)
Scott Pilgrim a világ ellen
Michael Cera
2010 Legjobb férfi mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Christian Bale
2010 Legjobb film (dráma) The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
2010 Legjobb film (musical/vígjáték) Scott Pilgrim vs. the World (2010)
Scott Pilgrim a világ ellen
2010 Legjobb hang Unstoppable (2010)
Száguldó bomba
2010 Legjobb idegen nyelvű film Män som hatar kvinnor (2009)
A tetovált lány
2010 Legjobb képi effektusok Alice in Wonderland (2010)
Alice Csodaországban
2010 Legjobb kosztümtervező Alice in Wonderland (2010)
Alice Csodaországban
Colleen Atwood
2010 Legjobb látványtervezés Inception (2010)
Eredet
Guy Hendrix Dyas - Luke Freeborn - Brad Ricker - Dean Wolcott
2010 Legjobb női főszereplő (dráma) Män som hatar kvinnor (2009)
A tetovált lány
Noomi Rapace
2010 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Love and Other Drugs (2010)
Szerelem és más drogok
Anne Hathaway
2010 Legjobb női mellékszereplő Animal Kingdom (2010)
Animal Kingdom - A rettegés birodalma
Jacki Weaver
2010 Legjobb operatőr Inception (2010)
Eredet
Wally Pfister
2010 Legjobb rendező The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher
2010 Legjobb vágás Please Give (2010)
Adni jó
Robert Frazen
2009 Legjobb adaptált forgatókönyv Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Geoffrey Fletcher
2009 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film The Princess and the Frog (2009)
A hercegnő és a béka
2009 Legjobb betétdal Crazy Heart (2009)
Őrült szív
The Weary Kind
2009 Legjobb dokumentumfilm Every Little Step (2008)
 
2009 Legjobb eredeti filmzene Up in the Air (2009)
Egek ura
Rolfe Kent
2009 Legjobb eredeti forgatókönyv (500) Days of Summer (2009)
500 nap (nyár)
Scott Neustadter - Michael H. Weber
2009 Legjobb férfi főszereplő (dráma) The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Jeremy Renner
2009 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) A Serious Man (2009)
Egy komoly ember
Michael Stuhlbarg
2009 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Into the Storm (2009)
Churchill háborúja
Brendan Gleeson
2009 Legjobb férfi mellékszereplő Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Christoph Waltz
2009 Legjobb film (dráma) The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
2009 Legjobb film (musical/vígjáték) Nine (2009)
Kilenc
2009 Legjobb hang 2012 (2009)
 
2009 Legjobb idegen nyelvű film La nana (2009)
The Maid
2009 Legjobb idegen nyelvű film Los abrazos rotos (2009)
Megtört ölelések
2009 Legjobb képi effektusok 2012 (2009)
 
2009 Legjobb kosztümtervező The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)
Doctor Parnassus és a képzelet birodalma
Monique Prudhomme
2009 Legjobb látványtervezés A Single Man (2009)
Egy egyedülálló férfi
Ian Phillips - Dan Bishop
2009 Legjobb minisorozat Little Dorrit (2008)
Kis Dorrit
2009 Legjobb női főszereplő (dráma) The Stoning of Soraya M. (2008)
 
Shohreh Aghdashloo
2009 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Julie & Julia (2009)
Julie & Julia - Két nő, egy recept
Meryl Streep
2009 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Grey Gardens (2009)
Két nő - Egy ház
Drew Barrymore
2009 Legjobb női mellékszereplő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Mo'Nique
2009 Legjobb operatőr Nine (2009)
Kilenc
Dion Beebe
2009 Legjobb rendező The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Kathryn Bigelow
2009 Legjobb tévéfilm Grey Gardens (2009)
Két nő - Egy ház
2009 Legjobb vágás The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Bob Murawski - Chris Innis
2008 Legjobb adaptált forgatókönyv Frost/Nixon (2008)
 
Peter Morgan
2008 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film WALL·E (2008)
 
2008 Legjobb betétdal Quantum of Solace (2008)
A Quantum csendje
Another Way to Die
2008 Legjobb dokumentumfilm Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2008 Legjobb dokumentumfilm Anita O'Day: The Life of a Jazz Singer (2007)
 
2008 Legjobb eredeti filmzene Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
A.R. Rahman
2008 Legjobb eredeti forgatókönyv The Visitor (2007)
A látogató
Thomas McCarthy
2008 Legjobb férfi főszereplő (dráma) The Visitor (2007)
A látogató
Richard Jenkins
2008 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Ghost Town (2008)
Kísértetváros
Ricky Gervais
2008 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) John Adams (2008)
 
Paul Giamatti
2008 Legjobb férfi mellékszereplő Revolutionary Road (2008)
A szabadság útjai
Michael Shannon (V)
2008 Legjobb film (dráma) Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
2008 Legjobb film (musical/vígjáték) Happy-Go-Lucky (2008)
Hajrá, boldogság!
2008 Legjobb hang The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
2008 Legjobb idegen nyelvű film Gomorra (2008)
 
2008 Legjobb képi effektusok Australia (2008)
Ausztrália
2008 Legjobb kosztümtervező The Duchess (2008)
A hercegnő
Michael O'Connor
2008 Legjobb látványtervezés Australia (2008)
Ausztrália
Catherine Martin - Ian Gracie - Karen Murphy - Beverley Dunn
2008 Legjobb minisorozat Cranford (2007)
 
2008 Legjobb női főszereplő (dráma) Changeling (2008)
Elcserélt életek
Angelina Jolie
2008 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Happy-Go-Lucky (2008)
Hajrá, boldogság!
Sally Hawkins
2008 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Cranford (2007)
 
Judi Dench
2008 Legjobb női mellékszereplő Rachel Getting Married (2008)
Rachel esküvője
Rosemarie DeWitt
2008 Legjobb operatőr Australia (2008)
Ausztrália
Mandy Walker
2008 Legjobb rendező Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Danny Boyle
2008 Legjobb tévéfilm Filth: The Mary Whitehouse Story (2008)
Becstelenség - Mary Whitehouse története
2008 Legjobb vágás Iron Man (2008)
A Vasember
Dan Lebental
2007 Legjobb adaptált forgatókönyv Atonement (2007)
Vágy és vezeklés
Christopher Hampton
2007 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2007 Legjobb betétdal Grace Is Gone (2007)
Grace nélkül az élet
Grace Is Gone
2007 Legjobb dokumentumfilm Sicko (2007)
 
2007 Legjobb eredeti filmzene The Kite Runner (2007)
Papírsárkányok
Alberto Iglesias
2007 Legjobb eredeti forgatókönyv Juno (2007)
 
Diablo Cody
2007 Legjobb férfi főszereplő (dráma) Eastern Promises (2007)
Eastern Promises - Gyilkos ígéretek
Viggo Mortensen
2007 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Lars and the Real Girl (2007)
Plasztik szerelem
Ryan Gosling
2007 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Five Days (2007)
 
David Oyelowo
2007 Legjobb férfi mellékszereplő Michael Clayton (2007)
 
Tom Wilkinson
2007 Legjobb férfi mellékszereplő The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007)
Jesse James meggyilkolása, a tettes a gyáva Robert Ford
Casey Affleck
2007 Legjobb film (dráma) No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2007 Legjobb film (musical/vígjáték) Juno (2007)
 
2007 Legjobb hang The Bourne Ultimatum (2007)
A Bourne-ultimátum
2007 Legjobb képi effektusok 300 (2006)
 
2007 Legjobb kosztümtervező Elizabeth: The Golden Age (2007)
Elizabeth: Az aranykor
Alexandra Byrne
2007 Legjobb külföldi film Se, jie (2007)
Ellenséges vágyak
2007 Legjobb látványtervezés Elizabeth: The Golden Age (2007)
Elizabeth: Az aranykor
Guy Dyas - David Allday
2007 Legjobb női főszereplő (dráma) La Môme (2007)
Piaf
Marion Cotillard
2007 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Juno (2007)
 
Ellen Page
2007 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Longford (2006)
 
Samantha Morton
2007 Legjobb női mellékszereplő Gone Baby Gone (2007)
Hideg nyomon
Amy Ryan
2007 Legjobb operatőr Le scaphandre et le papillon (2007)
Szkafander és pillangó
Janusz Kaminski
2007 Legjobb rendező No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2007 Legjobb színészgárda Before the Devil Knows You're Dead (2007)
Mielőtt az ördög rádtalál
2007 Legjobb színészgárda Nine (2009)
Kilenc
2007 Legjobb tévéfilm Oprah Winfrey Presents: Mitch Albom's For One More Day (2007)
 
2007 Legjobb vágás American Gangster (2007)
Amerikai gengszter
Pietro Scalia
2006 Legjobb adaptált forgatókönyv The Departed (2006)
A tégla
William Monahan
2006 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2006 Legjobb betétdal Casino Royale (2006)
 
You Know My Name
2006 Legjobb dokumentumfilm Deliver Us from Evil (2006)
 
2006 Legjobb eredeti filmzene Babel (2006)
Bábel
Gustavo Santaolalla
2006 Legjobb eredeti forgatókönyv The Queen (2006)
A királynő
Peter Morgan
2006 Legjobb férfi főszereplő (dráma) The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Forest Whitaker
2006 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Running with Scissors (2006)
Kés, villa, olló
Joseph Cross
2006 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Gideon's Daughter (2005)
Gideon lánya
Bill Nighy
2006 Legjobb férfi mellékszereplő The Departed (2006)
A tégla
Leonardo DiCaprio
2006 Legjobb film (dráma) The Departed (2006)
A tégla
2006 Legjobb film (musical/vígjáték) Dreamgirls (2006)
 
2006 Legjobb hang Dreamgirls (2006)
 
2006 Legjobb képi effektusok Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006)
A Karib-tenger kalózai: Holtak kincse
2006 Legjobb kosztümtervező The Devil Wears Prada (2006)
Az ördög Pradát visel
Patricia Field
2006 Legjobb külföldi film Volver (2006)
 
2006 Legjobb látványtervezés Flags of Our Fathers (2006)
A dicsőség zászlaja
Henry Bumstead - Jack G. Taylor Jr. - Richard C. Goddard
2006 Legjobb minisorozat To the Ends of the Earth (2005)
Utazás a világ végére
2006 Legjobb női főszereplő (dráma) The Queen (2006)
A királynő
Helen Mirren
2006 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) The Devil Wears Prada (2006)
Az ördög Pradát visel
Meryl Streep
2006 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) A Little Thing Called Murder (2006)
Családi bűnbanda
Judy Davis
2006 Legjobb női mellékszereplő Dreamgirls (2006)
 
Jennifer Hudson
2006 Legjobb operatőr Flags of Our Fathers (2006)
A dicsőség zászlaja
Tom Stern
2006 Legjobb rendező Dreamgirls (2006)
 
Bill Condon
2006 Legjobb rendező Flags of Our Fathers (2006)
A dicsőség zászlaja
Clint Eastwood
2006 Legjobb színészgárda The Departed (2006)
A tégla
2006 Legjobb tévéfilm A Little Thing Called Murder (2006)
Családi bűnbanda
2006 Legjobb vágás X-Men: The Last Stand (2006)
X-Men: Az ellenállás vége
Mark Helfrich - Mark Goldblatt - Julia Wong
2005/1 Legjobb adaptált forgatókönyv Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
Paul Haggis
2005/1 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film The Incredibles (2004)
A hihetetlen család
2005/1 Legjobb betétdal Hotel Rwanda (2004)
Hotel Ruanda
Million Voices
2005/1 Legjobb dokumentumfilm Super Size Me (2004)
 
2005/1 Legjobb eredeti filmzene Napoleon Dynamite (2004)
Nevetséges Napóleon
John Swihart
2005/1 Legjobb eredeti forgatókönyv Ray (2004)
 
James L. White
2005/1 Legjobb férfi főszereplő (dráma) Hotel Rwanda (2004)
Hotel Ruanda
Don Cheadle
2005/1 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Ray (2004)
 
Jamie Foxx
2005/1 Legjobb férfi mellékszereplő (dráma) Around the Bend (2004)
A kanyaron túl
Christopher Walken
2005/1 Legjobb férfi mellékszereplő (musical/vígjáték) Sideways (2004)
Kerülőutak
Thomas Haden Church
2005/1 Legjobb film (dráma) Hotel Rwanda (2004)
Hotel Ruanda
2005/1 Legjobb film (musical/vígjáték) Sideways (2004)
Kerülőutak
2005/1 Legjobb hang Collateral (2004)
Collateral - A halál záloga
2005/1 Legjobb képi effektusok Shi mian mai fu (2004)
Repülő tőrök klánja
2005/1 Legjobb képi effektusok The Aviator (2004)
Aviátor
2005/1 Legjobb kosztümtervező Vanity Fair (2004)
Hiúság vására
Beatrix Aruna Pasztor
2005/1 Legjobb külföldi film Mar adentro (2004)
A belső tenger
2005/1 Legjobb látványtervezés De-Lovely (2004)
De-Lovely - Ragyogó évek
Eve Stewart - John Bush - John Hill
2005/1 Legjobb női főszereplő (dráma) Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
Hilary Swank
2005/1 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Being Julia (2004)
Csodálatos Júlia
Annette Bening
2005/1 Legjobb női mellékszereplő (dráma) The Notebook (2004)
Szerelmünk lapjai
Gena Rowlands
2005/1 Legjobb női mellékszereplő (musical/vígjáték) Ray (2004)
 
Regina King
2005/1 Legjobb operatőr Shi mian mai fu (2004)
Repülő tőrök klánja
Zhao Xiaoding
2005/1 Legjobb rendező The Passion of the Christ (2004)
A passió
Mel Gibson
2005/1 Legjobb vágás Collateral (2004)
Collateral - A halál záloga
Jim Miller - Paul Rubell
2005 Legjobb adaptált forgatókönyv Memoirs of a Geisha (2005)
Egy gésa emlékiratai
Robin Swicord
2005 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
2005 Legjobb betétdal Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
A Love That Will Never Grow Old
2005 Legjobb dokumentumfilm Mad Hot Ballroom (2005)
Forró táncparkett
2005 Legjobb eredeti filmzene Kingdom of Heaven (2005)
Mennyei királyság
Harry Gregson-Williams
2005 Legjobb eredeti forgatókönyv Good Night, and Good Luck. (2005)
Jó estét, jó szerencsét!
George Clooney - Grant Heslov
2005 Legjobb férfi főszereplő (dráma) Capote (2005)
 
Philip Seymour Hoffman
2005 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Hustle & Flow (2005)
Nyomulj és nyerj!
Terrence Howard
2005 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Elvis (2005)
Elvis - A kezdet kezdete
Jonathan Rhys Meyers
2005 Legjobb férfi mellékszereplő (dráma) The Constant Gardener (2005)
Az elszánt diplomata
Danny Huston
2005 Legjobb férfi mellékszereplő (musical/vígjáték) Kiss Kiss Bang Bang (2005)
Durr, durr és csók
Val Kilmer
2005 Legjobb férfi mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) Elvis (2005)
Elvis - A kezdet kezdete
Randy Quaid
2005 Legjobb film Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
2005 Legjobb film (musical/vígjáték) Walk the Line (2005)
A nyughatatlan
2005 Legjobb hang Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja
2005 Legjobb kosztümtervező Pride & Prejudice (2005)
Büszkeség és balítélet
Jacqueline Durran
2005 Legjobb külföldi film Äideistä parhain (2005)
Az anyukám
2005 Legjobb látványtervezés Good Night, and Good Luck. (2005)
Jó estét, jó szerencsét!
James D. Bissell
2005 Legjobb minisorozat Elvis (2005)
Elvis - A kezdet kezdete
2005 Legjobb női főszereplő (dráma) Transamerica (2005)
 
Felicity Huffman
2005 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Walk the Line (2005)
A nyughatatlan
Reese Witherspoon
2005 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Reefer Madness: The Movie Musical (2005)
Spangli - A mozimusical
Kristen Bell
2005 Legjobb női mellékszereplő (dráma) The Squid and the Whale (2005)
A tintahal és a bálna
Laura Linney
2005 Legjobb női mellékszereplő (musical/vígjáték) Rent (2005)
Bohém élet
Rosario Dawson
2005 Legjobb operatőr The Constant Gardener (2005)
Az elszánt diplomata
César Charlone
2005 Legjobb rendező Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Ang Lee
2005 Legjobb színészgárda Crash (2004)
Ütközések
2005 Legjobb tévéfilm Reefer Madness: The Movie Musical (2005)
Spangli - A mozimusical
2005 Legjobb vágás Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Geraldine Peroni - Dylan Tichenor
2004 Legjobb adaptált forgatókönyv Mystic River (2003)
Titokzatos folyó
Brian Helgeland
2004 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film Les triplettes de Belleville (2003)
Belleville randevú - Francia rémes
2004 Legjobb betétdal Once Upon a Time in Mexico (2003)
Volt egyszer egy Mexikó
Siente Mi Amor
2004 Legjobb dokumentumfilm Amandla! A Revolution in Four Part Harmony (2002)
Amandla! Forradalom négy szólamban
2004 Legjobb eredeti filmzene The Last Samurai (2003)
Az utolsó szamuráj
Hans Zimmer
2004 Legjobb eredeti forgatókönyv Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
Sofia Coppola
2004 Legjobb férfi főszereplő (dráma) Mystic River (2003)
Titokzatos folyó
Sean Penn
2004 Legjobb férfi főszereplő (dráma) 21 Grams (2003)
21 gramm
Sean Penn
2004 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
Bill Murray
2004 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Rudy: The Rudy Giuliani Story (2003)
New York lángokban - A Rudy Giuliani-sztori
James Woods
2004 Legjobb férfi mellékszereplő (dráma) In America (2002)
Amerikában
Djimon Hounsou
2004 Legjobb férfi mellékszereplő (musical/vígjáték) A Mighty Wind (2003)
Egy húron
Eugene Levy
2004 Legjobb férfi mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) Angels in America (2003)
Angyalok Amerikában
Justin Kirk
2004 Legjobb film (dráma) In America (2002)
Amerikában
2004 Legjobb film (musical/vígjáték) Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
2004 Legjobb hang Master and Commander: The Far Side of the World (2003)
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
2004 Legjobb képi effektusok Master and Commander: The Far Side of the World (2003)
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
2004 Legjobb kosztümtervező The Last Samurai (2003)
Az utolsó szamuráj
Ngila Dickson
2004 Legjobb külföldi film Cidade de Deus (2002)
Isten városa
2004 Legjobb látványtervezés The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Grant Major - Dan Hennah - Alan Lee
2004 Legjobb minisorozat Angels in America (2003)
Angyalok Amerikában
2004 Legjobb női főszereplő (dráma) Monster (2003)
A rém
Charlize Theron
2004 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Something's Gotta Give (2003)
Minden végzet nehéz
Diane Keaton
2004 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Angels in America (2003)
Angyalok Amerikában
Meryl Streep
2004 Legjobb női mellékszereplő (dráma) The Cooler (2003)
A szerencseforgató
Maria Bello
2004 Legjobb női mellékszereplő (musical/vígjáték) Pieces of April (2003)
Hálaadás
Patricia Clarkson
2004 Legjobb női mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) Out of Order (2003)
Változó idők
Justine Bateman
2004 Legjobb operatőr The Last Samurai (2003)
Az utolsó szamuráj
John Toll
2004 Legjobb rendező In America (2002)
Amerikában
Jim Sheridan
2004 Legjobb tévéfilm Rudy: The Rudy Giuliani Story (2003)
New York lángokban - A Rudy Giuliani-sztori
2004 Legjobb vágás The Last Samurai (2003)
Az utolsó szamuráj
Victor Du Bois - Steven Rosenblum
2003 Legjobb adaptált forgatókönyv Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Charlie Kaufman - Donald Kaufman
2003 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film Sen to Chihiro no kamikakushi (2001)
Chihiro szellemországban
2003 Legjobb betétdal About a Boy (2002)
Egy fiúról
Something To Talk About
2003 Legjobb dokumentumfilm The Kid Stays in the Picture (2002)
A kölyök képben marad
2003 Legjobb eredeti filmzene Frida (2002)
 
Elliot Goldenthal
2003 Legjobb eredeti forgatókönyv Hable con ella (2002)
Beszélj hozzá!
Pedro Almodóvar
2003 Legjobb férfi főszereplő (dráma) Gangs of New York (2002)
New York bandái
Daniel Day-Lewis
2003 Legjobb férfi főszereplő (dráma) The Quiet American (2002)
A csendes amerikai
Michael Caine
2003 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Igby Goes Down (2002)
Minden jöhet
Kieran Culkin
2003 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Door to Door (2002)
Házról házra
William H. Macy
2003 Legjobb férfi mellékszereplő (dráma) Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Dennis Haysbert
2003 Legjobb férfi mellékszereplő (musical/vígjáték) My Big Fat Greek Wedding (2002)
Bazi nagy görög lagzi
Michael Constantine
2003 Legjobb férfi mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) The Gathering Storm (2002)
Gomolygó viharfelhők
Linus Roache
2003 Legjobb film (dráma) Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
2003 Legjobb film (musical/vígjáték) My Big Fat Greek Wedding (2002)
Bazi nagy görög lagzi
2003 Legjobb hang Solaris (2002)
 
2003 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb kosztümtervező Frida (2002)
 
Julie Weiss
2003 Legjobb külföldi film Hable con ella (2002)
Beszélj hozzá!
2003 Legjobb látványtervezés Gangs of New York (2002)
New York bandái
Dante Ferretti
2003 Legjobb minisorozat Taken (2002)
Harmadik típusú emberrablások
2003 Legjobb női főszereplő (dráma) Unfaithful (2002)
A hűtlen
Diane Lane
2003 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Kissing Jessica Stein (2001)
Csók, Jessica Stein
Jennifer Westfeldt
2003 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Keep the Faith, Baby (2002)
Őrizd meg a hited!
Vanessa Williams (VII)
2003 Legjobb női mellékszereplő (dráma) Sunshine State (2002)
Napfényes Florida
Edie Falco
2003 Legjobb női mellékszereplő (musical/vígjáték) Kissing Jessica Stein (2001)
Csók, Jessica Stein
Tovah Feldshuh
2003 Legjobb női mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) Door to Door (2002)
Házról házra
Helen Mirren
2003 Legjobb operatőr Road to Perdition (2002)
A kárhozat útja
Conrad L. Hall
2003 Legjobb rendező Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Todd Haynes
2003 Legjobb színészgárda The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb tévéfilm Door to Door (2002)
Házról házra
2003 Legjobb vágás Gangs of New York (2002)
New York bandái
Thelma Schoonmaker
2002 Legjobb adaptált forgatókönyv In the Bedroom (2001)
A hálószobában
Robert Festinger - Todd Field
2002 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
2002 Legjobb betétdal A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
All Love Can Be
2002 Legjobb dokumentumfilm A Vida em Cana (2001)
In Cane for Life
2002 Legjobb eredeti filmzene Moulin Rouge! (2001)
 
Craig Armstrong
2002 Legjobb eredeti forgatókönyv Monster's Ball (2001)
Szörnyek keringője
Milo Addica - Will Rokos
2002 Legjobb férfi főszereplő (dráma) L.I.E. (2001)
 
Brian Cox
2002 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Moulin Rouge! (2001)
 
Ewan McGregor
2002 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) The Day Reagan Was Shot (2001)
A merénylet napja
Richard Dreyfuss
2002 Legjobb férfi mellékszereplő (dráma) Sexy Beast (2000)
Szexi dög
Ben Kingsley
2002 Legjobb férfi mellékszereplő (musical/vígjáték) Moulin Rouge! (2001)
 
Jim Broadbent
2002 Legjobb férfi mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) Band of Brothers (2001)
Az elit alakulat
David Schwimmer
2002 Legjobb film (dráma) In the Bedroom (2001)
A hálószobában
2002 Legjobb film (musical/vígjáték) Moulin Rouge! (2001)
 
2002 Legjobb hang The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
2002 Legjobb képi effektusok Moulin Rouge! (2001)
 
2002 Legjobb kosztümtervező Moulin Rouge! (2001)
 
Catherine Martin - Angus Strathie
2002 Legjobb külföldi film No Man's Land (2001)
Senkiföldje
2002 Legjobb látványtervezés Moulin Rouge! (2001)
 
Ian Gracie - Catherine Martin - Annie Beauchamp
2002 Legjobb minisorozat Life with Judy Garland: Me and My Shadows (2001)
Judy Garland: Én és az árnyékaim
2002 Legjobb női főszereplő (dráma) In the Bedroom (2001)
A hálószobában
Sissy Spacek
2002 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Moulin Rouge! (2001)
 
Nicole Kidman
2002 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Life with Judy Garland: Me and My Shadows (2001)
Judy Garland: Én és az árnyékaim
Judy Davis
2002 Legjobb női mellékszereplő (dráma) A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
Jennifer Connelly
2002 Legjobb női mellékszereplő (musical/vígjáték) Gosford Park (2001)
 
Maggie Smith
2002 Legjobb női mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) Varian's War (2001)
Varian háborúja
Julia Ormond
2002 Legjobb operatőr The Man Who Wasn't There (2001)
Az ember, aki ott se volt
Roger Deakins
2002 Legjobb rendező Moulin Rouge! (2001)
 
Baz Luhrmann
2002 Legjobb színészgárda Gosford Park (2001)
 
2002 Legjobb tévéfilm The Day Reagan Was Shot (2001)
A merénylet napja
2002 Legjobb vágás The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
John Gilbert (IX)
2001 Legjobb adaptált forgatókönyv Quills (2000)
Sade márki játékai
Doug Wright
2001 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film Chicken Run (2000)
Csibefutam
2001 Legjobb betétdal Dancer in the Dark (2000)
Táncos a sötétben
I've Seen It All
2001 Legjobb dokumentumfilm Reckless Indifference (2000)
 
2001 Legjobb eredeti filmzene Gladiator (2000)
Gladiátor
Hans Zimmer - Lisa Gerrard
2001 Legjobb eredeti forgatókönyv You Can Count on Me (2000)
Számíthatsz rám
Kenneth Lonergan
2001 Legjobb férfi főszereplő (dráma) Quills (2000)
Sade márki játékai
Geoffrey Rush
2001 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Wonder Boys (2000)
Wonder Boys - Pokoli hétvége
Michael Douglas
2001 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Dirty Pictures (2000)
Tiltott képek
James Woods
2001 Legjobb férfi mellékszereplő (dráma) Thirteen Days (2000)
Tizenhárom nap - Az idegháború
Bruce Greenwood
2001 Legjobb férfi mellékszereplő (musical/vígjáték) Shadow of the Vampire (2000)
A vámpír árnyéka
Willem Dafoe
2001 Legjobb film (dráma) Traffic (2000)
 
2001 Legjobb film (musical/vígjáték) Nurse Betty (2000)
Betty nővér - SzappanopAra
2001 Legjobb hang Dinosaur (2000)
Dínó
2001 Legjobb képi effektusok Gladiator (2000)
Gladiátor
2001 Legjobb kosztümtervező How the Grinch Stole Christmas (2000)
A Grincs
Rita Ryack
2001 Legjobb külföldi film Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
2001 Legjobb látványtervezés The House of Mirth (2000)
Az Öröm háza
Don Taylor (II)
2001 Legjobb minisorozat American Tragedy (2000)
 
2001 Legjobb női főszereplő (dráma) Requiem for a Dream (2000)
Rekviem egy álomért
Ellen Burstyn
2001 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Nurse Betty (2000)
Betty nővér - SzappanopAra
Renée Zellweger
2001 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Nuremberg (2000)
Nürnberg
Jill Hennessy
2001 Legjobb női mellékszereplő (dráma) Sunshine (1999)
A napfény íze
Jennifer Ehle
2001 Legjobb női mellékszereplő (dráma) Sunshine (1999)
A napfény íze
Rosemary Harris
2001 Legjobb női mellékszereplő (musical/vígjáték) Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Kate Hudson
2001 Legjobb operatőr Gladiator (2000)
Gladiátor
John Mathieson
2001 Legjobb rendező Traffic (2000)
 
Steven Soderbergh
2001 Legjobb színészgárda Traffic (2000)
 
2001 Legjobb tévéfilm Harlan County War (2000)
 
2001 Legjobb vágás Thirteen Days (2000)
Tizenhárom nap - Az idegháború
Conrad Buff IV
2000 Legjobb adaptált forgatókönyv The Cider House Rules (1999)
Árvák hercege
John Irving
2000 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film Toy Story 2 (1999)
Toy Story - Játékháború 2.
2000 Legjobb betétdal Toy Story 2 (1999)
Toy Story - Játékháború 2.
When She Loved Me
2000 Legjobb dokumentumfilm Buena Vista Social Club (1999)
 
2000 Legjobb eredeti filmzene Sleepy Hollow (1999)
Az Álmosvölgy legendája
Danny Elfman
2000 Legjobb eredeti forgatókönyv The Sixth Sense (1999)
Hatodik érzék
M. Night Shyamalan
2000 Legjobb férfi főszereplő (dráma) The Limey (1999)
Amerikai vérbosszú
Terence Stamp
2000 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) A Slight Case of Murder (1999)
Kritikus pont
William H. Macy
2000 Legjobb férfi mellékszereplő (dráma) Titus (1999)
 
Harry Lennix
2000 Legjobb férfi mellékszereplő (musical/vígjáték) Flawless (1999)
Hibátlanok
Philip Seymour Hoffman
2000 Legjobb férfi mellékszereplő (musical/vígjáték) Happy, Texas (1999)
Szép kis páros
William H. Macy
2000 Legjobb film (dráma) The Insider (1999)
A bennfentes
2000 Legjobb film (musical/vígjáték) Being John Malkovich (1999)
A John Malkovich-menet
2000 Legjobb hang Sleepy Hollow (1999)
Az Álmosvölgy legendája
2000 Legjobb képi effektusok Stuart Little (1999)
Stuart Little, kisegér
2000 Legjobb kosztümtervező Sleepy Hollow (1999)
Az Álmosvölgy legendája
Colleen Atwood
2000 Legjobb külföldi film Three Seasons (1999)
A három évszak
2000 Legjobb külföldi film Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
2000 Legjobb látványtervezés Sleepy Hollow (1999)
Az Álmosvölgy legendája
Rick Heinrichs - Ken Court - John Dexter - Andy Nicholson - Leslie Tomkins
2000 Legjobb minisorozat Hornblower: The Even Chance (1998)
Őfelsége kapitánya: Egyenlő esélyek
2000 Legjobb minisorozat Hornblower: The Duchess and the Devil (1999)
Őfelsége kapitánya: A hercegnő és az ördög
2000 Legjobb minisorozat Hornblower: The Examination for Lieutenant (1998)
Őfelsége kapitánya: A vizsga
2000 Legjobb minisorozat Hornblower: The Frogs and the Lobsters (1999)
Őfelsége kapitánya: Békák és homárok
2000 Legjobb női főszereplő (dráma) Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
Hilary Swank
2000 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Tumbleweeds (1999)
Pasifogó
Janet McTeer
2000 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) The Color of Courage (1999)
A bátorság színe
Linda Hamilton
2000 Legjobb női mellékszereplő (dráma) Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
Chloë Sevigny
2000 Legjobb női mellékszereplő (musical/vígjáték) Being John Malkovich (1999)
A John Malkovich-menet
Catherine Keener
2000 Legjobb operatőr Sleepy Hollow (1999)
Az Álmosvölgy legendája
Emmanuel Lubezki
2000 Legjobb rendező The Insider (1999)
A bennfentes
Michael Mann
2000 Legjobb színészgárda Magnolia (1999)
Magnólia
2000 Legjobb tévéfilm Strange Justice (1999)
 
2000 Legjobb vágás The Sixth Sense (1999)
Hatodik érzék
Andrew Mondshein
1999 Legjobb adaptált forgatókönyv Gods and Monsters (1998)
Érzelmek tengerében
Bill Condon
1999 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film A Bug's Life (1998)
Egy bogár élete
1999 Legjobb betétdal Armageddon (1998)
 
I Don't Want To Miss A Thing
1999 Legjobb dokumentumfilm Ayn Rand: A Sense of Life (1997)
 
1999 Legjobb eredeti filmzene The Thin Red Line (1998)
Az őrület határán
Hans Zimmer
1999 Legjobb eredeti forgatókönyv Pleasantville (1998)
 
Gary Ross
1999 Legjobb férfi főszereplő (dráma) American History X (1998)
Amerikai história X
Edward Norton
1999 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Waking Ned Devine (1998)
Lottózsonglőrök
Ian Bannen
1999 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Waking Ned Devine (1998)
Lottózsonglőrök
David Kelly
1999 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Glory & Honor (1998)
Az expedíció
Delroy Lindo
1999 Legjobb férfi mellékszereplő (dráma) Without Limits (1998)
Korlátok nélkül
Donald Sutherland
1999 Legjobb férfi mellékszereplő (musical/vígjáték) Rushmore (1998)
Okostojás
Bill Murray
1999 Legjobb férfi mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) From the Earth to the Moon (1998)
A végtelen szerelmesei - Az Apolló-program
David Clennon
1999 Legjobb film (dráma) The Thin Red Line (1998)
Az őrület határán
1999 Legjobb film (musical/vígjáték) Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
1999 Legjobb képi effektusok What Dreams May Come (1998)
Csodás álmok jönnek
1999 Legjobb kosztümtervező Elizabeth (1998)
 
Alexandra Byrne
1999 Legjobb külföldi film Central do Brasil (1998)
Központi pályaudvar
1999 Legjobb látványtervezés The Truman Show (1998)
Truman show
Dennis Gassner
1999 Legjobb női főszereplő (dráma) Elizabeth (1998)
 
Cate Blanchett
1999 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) The Opposite of Sex (1998)
Nem ér a nemem!
Christina Ricci
1999 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Gia (1998)
Kifutó a semmibe
Angelina Jolie
1999 Legjobb női mellékszereplő (dráma) Beloved (1998)
Rabszolgalelkek
Kimberly Elise
1999 Legjobb női mellékszereplő (musical/vígjáték) Pleasantville (1998)
 
Joan Allen
1999 Legjobb női mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) From the Earth to the Moon (1998)
A végtelen szerelmesei - Az Apolló-program
Rita Wilson
1999 Legjobb operatőr The Thin Red Line (1998)
Az őrület határán
John Toll
1999 Legjobb rendező The Thin Red Line (1998)
Az őrület határán
Terrence Malick
1999 Legjobb színész An Ideal Husband (1999)
Eszményi férj
Rupert Everett
1999 Legjobb színészgárda The Thin Red Line (1998)
Az őrület határán
1999 Legjobb tévéfilm vagy minisorozat From the Earth to the Moon (1998)
A végtelen szerelmesei - Az Apolló-program
1999 Legjobb vágás Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Michael Kahn
1998 Legjobb adaptált forgatókönyv L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
Brian Helgeland - Curtis Hanson
1998 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film Men in Black (1997)
Men in Black - Sötét zsaruk
1998 Legjobb betétdal Titanic (1997)
 
My Heart Will Go On
1998 Legjobb dokumentumfilm 4 Little Girls (1997)
 
1998 Legjobb eredeti filmzene Titanic (1997)
 
James Horner
1998 Legjobb eredeti forgatókönyv Good Will Hunting (1997)
 
Matt Damon - Ben Affleck
1998 Legjobb férfi főszereplő (dráma) The Apostle (1997)
 
Robert Duvall
1998 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) As Good As It Gets (1997)
Lesz ez még így se
Jack Nicholson
1998 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) George Wallace (1997)
 
Gary Sinise
1998 Legjobb férfi mellékszereplő (dráma) Boogie Nights (1997)
 
Burt Reynolds
1998 Legjobb férfi mellékszereplő (musical/vígjáték) My Best Friend's Wedding (1997)
Álljon meg a nászmenet!
Rupert Everett
1998 Legjobb férfi mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) Don King: Only in America (1997)
 
Vondie Curtis-Hall
1998 Legjobb film (dráma) Titanic (1997)
 
1998 Legjobb film (musical/vígjáték) As Good As It Gets (1997)
Lesz ez még így se
1998 Legjobb kosztümtervező Titanic (1997)
 
Deborah Lynn Scott
1998 Legjobb külföldi film Shall we dansu? (1996)
Hölgyválasz - Én táncolnék veled
1998 Legjobb látványtervezés Titanic (1997)
 
Peter Lamont
1998 Legjobb női főszereplő (dráma) Mrs. Brown (1997)
Botrány a birodalomban
Judi Dench
1998 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) As Good As It Gets (1997)
Lesz ez még így se
Helen Hunt
1998 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Miss Evers' Boys (1997)
Miss Evers fiai
Alfre Woodard
1998 Legjobb női mellékszereplő (dráma) Boogie Nights (1997)
 
Julianne Moore
1998 Legjobb női mellékszereplő (musical/vígjáték) In & Out (1997)
A boldogító nem
Joan Cusack
1998 Legjobb női mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) Before Women Had Wings (1997)
 
Ellen Barkin
1998 Legjobb operatőr Amistad (1997)
 
Janusz Kaminski
1998 Legjobb rendező Titanic (1997)
 
James Cameron
1998 Legjobb színészgárda Boogie Nights (1997)
 
1998 Legjobb tévéfilm vagy minisorozat Don King: Only in America (1997)
 
1998 Legjobb vágás Titanic (1997)
 
Richard A. Harris - Conrad Buff IV
1997 Legjobb adaptált forgatókönyv The English Patient (1996)
Az angol beteg
Anthony Minghella
1997 Legjobb animációs- vagy vegyes technikával készült film The Hunchback of Notre Dame (1996)
A Notre Dame-i toronyőr
1997 Legjobb betétdal Evita (1996)
 
You Must Love Me
1997 Legjobb eredeti filmzene The English Patient (1996)
Az angol beteg
Gabriel Yared
1997 Legjobb eredeti forgatókönyv Lone Star (1996)
Lone Star - Ahol a legendák születnek
John Sayles
1997 Legjobb eredeti forgatókönyv The People vs. Larry Flynt (1996)
Larry Flynt, a provokátor
Larry Karaszewski - Scott Alexander
1997 Legjobb férfi főszereplő (dráma) Killer: A Journal of Murder (1996)
Killer - Egy sorozatgyilkos naplója
James Woods
1997 Legjobb férfi főszereplő (dráma) Shine (1996)
Ragyogj!
Geoffrey Rush
1997 Legjobb férfi főszereplő (musical/vígjáték) Jerry Maguire (1996)
Jerry Maguire - A nagy hátraarc
Tom Cruise
1997 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Rasputin (1996)
Raszputyin
Alan Rickman
1997 Legjobb férfi mellékszereplő (dráma) Shine (1996)
Ragyogj!
Armin Mueller-Stahl
1997 Legjobb férfi mellékszereplő (musical/vígjáték) Jerry Maguire (1996)
Jerry Maguire - A nagy hátraarc
Cuba Gooding Jr.
1997 Legjobb film (dráma) Fargo (1996)
 
1997 Legjobb film (musical/vígjáték) Evita (1996)
 
1997 Legjobb képi effektusok Independence Day (1996)
A függetlenség napja
1997 Legjobb kosztümtervező Evita (1996)
 
Penny Rose
1997 Legjobb külföldi film Breaking the Waves (1996)
Hullámtörés
1997 Legjobb látványtervezés Romeo+Juliet (1996)
Romeo+Júlia
Catherine Martin
1997 Legjobb női főszereplő (dráma) Fargo (1996)
 
Frances McDormand
1997 Legjobb női főszereplő (musical/vígjáték) Emma (1996)
 
Gwyneth Paltrow
1997 Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy minisorozat) Prime Suspect 5: Errors of Judgment (1996)
 
Helen Mirren
1997 Legjobb női mellékszereplő (dráma) The People vs. Larry Flynt (1996)
Larry Flynt, a provokátor
Courtney Love
1997 Legjobb női mellékszereplő (musical/vígjáték) Mother (1996)
Anya
Debbie Reynolds
1997 Legjobb női mellékszereplő (tévéfilm, sorozat, minisorozat) The Late Shift (1996)
 
Kathy Bates
1997 Legjobb operatőr The English Patient (1996)
Az angol beteg
John Seale
1997 Legjobb rendező Fargo (1996)
 
Joel Coen
1997 Legjobb tévéfilm vagy minisorozat Gulliver's Travels (1996)
Gulliver utazásai
1997 Legjobb vágás Independence Day (1996)
A függetlenség napja
David Brenner