San Diego-i Filmkritikusok díja (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Leave No Trace (2018)
Ne hagyj nyomot!
Thomasin McKenzie
2018 Legjobb adaptált forgatókönyv The Death of Stalin (2017)
Sztálin halála
Armando Iannucci - David Schneider - Ian Martin - Peter Fellows - Fabien Nury
2018 Legjobb animációs film Isle of Dogs (2018)
Kutyák szigete
2018 Legjobb dokumentumfilm Three Identical Strangers (2018)
Három egyforma idegen
2018 Legjobb eredeti filmzene Bad Times at the El Royale (2018)
Húzós éjszaka az El Royale-ban
Michael Giacchino
2018 Legjobb eredeti forgatókönyv Eighth Grade (2018)
 
Bo Burnham
2018 Legjobb férfi főszereplő First Reformed (2017)
A hitehagyott
Ethan Hawke
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Can You Ever Forgive Me? (2018)
Megbocsátasz valaha?
Richard E. Grant
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Beautiful Boy (2018)
Csodálatos fiú
Timothée Chalamet
2018 Legjobb film Leave No Trace (2018)
Ne hagyj nyomot!
2018 Legjobb idegen nyelvű film Manbiki kazoku (2018)
Bolti tolvajok
2018 Legjobb képi effektusok Ready Player One (2018)
 
2018 Legjobb kosztümtervező The Favourite (2018)
A kedvenc
Sandy Powell
2018 Legjobb látványtervezés The Favourite (2018)
A kedvenc
Fiona Crombie
2018 Legjobb női főszereplő The Wife (2017)
A férfi mögött
Glenn Close
2018 Legjobb női mellékszereplő Boy Erased (2018)
Eltörölt fiú
Nicole Kidman
2018 Legjobb operatőr The Ballad of Buster Scruggs (2018)
Buster Scruggs balladája
Bruno Delbonnel
2018 Legjobb operatőr The Rider (2017)
A rodeós
Joshua James Richards
2018 Legjobb rendező Leave No Trace (2018)
Ne hagyj nyomot!
Debra Granik
2018 Legjobb színészgárda Game Night (2018)
Éjszakai játék
2018 Legjobb vágás Game Night (2018)
Éjszakai játék
Jamie Gross - David Egan
2017 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Call Me by Your Name (2017)
Szólíts a neveden
Timothée Chalamet
2017 Legjobb adaptált forgatókönyv The Disaster Artist (2017)
A katasztrófaművész
Scott Neustadter - Michael H. Weber
2017 Legjobb animációs film Ma vie de Courgette (2016)
Életem Cukkiniként
2017 Legjobb dokumentumfilm Jane (2017)
 
2017 Legjobb eredeti filmzene Baby Driver (2017)
Nyomd, Bébi, nyomd!
Steven Price
2017 Legjobb eredeti forgatókönyv Get Out (2017)
Tűnj el!
Jordan Peele
2017 Legjobb férfi főszereplő Split (2016)
Széttörve
James McAvoy
2017 Legjobb férfi mellékszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Sam Rockwell
2017 Legjobb film Get Out (2017)
Tűnj el!
2017 Legjobb idegen nyelvű film Thelma (2017)
 
2017 Legjobb képi effektusok War for the Planet of the Apes (2017)
A majmok bolygója: Háború
2017 Legjobb kosztümtervező Beauty and the Beast (2017)
A szépség és a szörnyeteg
Jacqueline Durran
2017 Legjobb kosztümtervező Phantom Thread (2017)
Fantomszál
Mark Bridges
2017 Legjobb látványtervezés The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Paul D. Austerberry - Nigel Churcher
2017 Legjobb női főszereplő Maudie (2016)
 
Sally Hawkins
2017 Legjobb női mellékszereplő Lady Bird (2017)
 
Laurie Metcalf
2017 Legjobb női mellékszereplő I, Tonya (2017)
Én, Tonya
Allison Janney
2017 Legjobb operatőr Dunkirk (2017)
 
Hoyte Van Hoytema
2017 Legjobb rendező Lady Bird (2017)
 
Greta Gerwig
2017 Legjobb színészgárda Mudbound (2017)
 
2017 Legjobb vágás Baby Driver (2017)
Nyomd, Bébi, nyomd!
Paul Machliss - Jonathan Amos
2016 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Certain Women (2016)
Egyes nők
Lily Gladstone
2016 Legjobb adaptált forgatókönyv Love & Friendship (2016)
Szerelem és barátság
Whit Stillman
2016 Legjobb animációs film Kubo and the Two Strings (2016)
Kubo és a varázshúrok
2016 Legjobb dokumentumfilm Weiner (2016)
 
2016 Legjobb eredeti filmzene Sing Street (2016)
 
2016 Legjobb eredeti forgatókönyv Hell or High Water (2016)
A préri urai
Taylor Sheridan
2016 Legjobb férfi főszereplő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Casey Affleck
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Hell or High Water (2016)
A préri urai
Ben Foster
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Moonlight (2016)
Holdfény
Mahershala Ali
2016 Legjobb film Hell or High Water (2016)
A préri urai
2016 Legjobb idegen nyelvű film Shan he gu ren (2015)
Ősi folyók
2016 Legjobb képi effektusok The Jungle Book (2016)
A dzsungel könyve
2016 Legjobb kosztümtervező La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Mary Zophres
2016 Legjobb látványtervezés Hail, Caesar! (2016)
Ave, Cézár!
Jess Gonchor
2016 Legjobb női főszereplő Aquarius (2016)
 
Sonia Braga
2016 Legjobb női mellékszereplő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Michelle Williams
2016 Legjobb operatőr Hell or High Water (2016)
A préri urai
Giles Nuttgens
2016 Legjobb rendező Hell or High Water (2016)
A préri urai
David Mackenzie
2016 Legjobb színészgárda Hell or High Water (2016)
A préri urai
2016 Legjobb vágás Sully (2016)
Sully - Csoda a Hudson folyón
Blu Murray
2015 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Room (2015)
A szoba
Jacob Tremblay
2015 Legjobb adaptált forgatókönyv Room (2015)
A szoba
Emma Donoghue
2015 Legjobb adaptált forgatókönyv What We Do in the Shadows (2014)
Hétköznapi vámpírok
Jemaine Clement
2015 Legjobb adaptált forgatókönyv What We Do in the Shadows (2014)
Hétköznapi vámpírok
Taika Waititi
2015 Legjobb animációs film Anomalisa (2015)
 
2015 Legjobb dokumentumfilm Cartel Land (2015)
 
2015 Legjobb eredeti filmzene The Hateful Eight (2015)
Aljas nyolcas
Ennio Morricone
2015 Legjobb férfi főszereplő The Revenant (2015)
A visszatérő
Leonardo DiCaprio
2015 Legjobb férfi mellékszereplő Anomalisa (2015)
 
Tom Noonan
2015 Legjobb film Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
2015 Legjobb hang Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
2015 Legjobb idegen nyelvű film Taxi (2015)
Taxi Teherán
2015 Legjobb képi effektusok The Walk (2015)
Kötéltánc
2015 Legjobb látványtervezés Brooklyn (2015)
 
François Séguin
2015 Legjobb női főszereplő Room (2015)
A szoba
Brie Larson
2015 Legjobb női mellékszereplő The Hateful Eight (2015)
Aljas nyolcas
Jennifer Jason Leigh
2015 Legjobb operatőr Sicario (2015)
Sicario - A bérgyilkos
Roger Deakins
2015 Legjobb rendező Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
George Miller (II)
2015 Legjobb színészgárda What We Do in the Shadows (2014)
Hétköznapi vámpírok
2015 Legjobb vágás Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Margaret Sixel
2014 Legjobb adaptált forgatókönyv Gone Girl (2014)
Holtodiglan
Gillian Flynn
2014 Legjobb animációs film The Boxtrolls (2014)
Doboztrollok
2014 Legjobb dokumentumfilm Citizenfour (2014)
 
2014 Legjobb eredeti filmzene Nightcrawler (2014)
Éjjeli féreg
James Newton Howard
2014 Legjobb eredeti forgatókönyv Nightcrawler (2014)
Éjjeli féreg
Dan Gilroy
2014 Legjobb férfi főszereplő Nightcrawler (2014)
Éjjeli féreg
Jake Gyllenhaal
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Foxcatcher (2014)
 
Mark Ruffalo
2014 Legjobb film Nightcrawler (2014)
Éjjeli féreg
2014 Legjobb idegen nyelvű film Turist (2014)
Lavina
2014 Legjobb látványtervezés The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Adam Stockhausen
2014 Legjobb női főszereplő Deux jours, une nuit (2014)
Két nap, egy éjszaka
Marion Cotillard
2014 Legjobb női mellékszereplő Nightcrawler (2014)
Éjjeli féreg
Rene Russo
2014 Legjobb operatőr Nightcrawler (2014)
Éjjeli féreg
Robert Elswit
2014 Legjobb rendező Nightcrawler (2014)
Éjjeli féreg
Dan Gilroy
2014 Legjobb színészgárda Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
2014 Legjobb vágás Edge of Tomorrow (2014)
A holnap határa
James Herbert - Laura Jennings
2013 Legjobb adaptált forgatókönyv Before Midnight (2013)
Mielőtt éjfélt üt az óra
Richard Linklater - Ethan Hawke - Julie Delpy
2013 Legjobb animációs film Kaze tachinu (2013)
Szél támad
2013 Legjobb dokumentumfilm The Act of Killing (2012)
Az ölés aktusa
2013 Legjobb eredeti filmzene Her (2013)
A nő
Arcade Fire
2013 Legjobb férfi főszereplő Inside Llewyn Davis (2013)
Llewyn Davis világa
Oscar Isaac
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Jared Leto
2013 Legjobb film Her (2013)
A nő
2013 Legjobb forgatókönyv Her (2013)
A nő
Spike Jonze
2013 Legjobb idegen nyelvű film Du zhan (2012)
Drogháború
2013 Legjobb látványtervezés The Great Gatsby (2013)
A nagy Gatsby
2013 Legjobb női főszereplő Blue Jasmine (2013)
 
Cate Blanchett
2013 Legjobb női mellékszereplő The Spectacular Now (2013)
Az élet habzsolva jó
Shailene Woodley
2013 Legjobb operatőr To the Wonder (2012)
 
Emmanuel Lubezki
2013 Legjobb rendező Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón
2013 Legjobb színészgárda American Hustle (2013)
Amerikai botrány
2013 Legjobb vágás Captain Phillips (2013)
Phillips kapitány
Christopher Rouse
2012 Legjobb adaptált forgatókönyv Argo (2012)
Az Argo-akció
Chris Terrio
2012 Legjobb animációs film ParaNorman (2012)
 
2012 Legjobb dokumentumfilm The Invisible War (2012)
 
2012 Legjobb eredeti filmzene The Master (2012)
 
Jonny Greenwood
2012 Legjobb eredeti forgatókönyv The Master (2012)
 
Paul Thomas Anderson
2012 Legjobb férfi főszereplő Lincoln (2012)
 
Daniel Day-Lewis
2012 Legjobb férfi mellékszereplő Django Unchained (2012)
Django elszabadul
Christoph Waltz
2012 Legjobb film Argo (2012)
Az Argo-akció
2012 Legjobb idegen nyelvű film Le gamin au vélo (2011)
Srác a biciklivel
2012 Legjobb látványtervezés Cloud Atlas (2012)
Felhőatlasz
2012 Legjobb női főszereplő Take This Waltz (2011)
Volt egy tánc
Michelle Williams
2012 Legjobb női mellékszereplő The Perks of Being a Wallflower (2012)
Egy különc srác feljegyzései
Emma Watson
2012 Legjobb operatőr Life of Pi (2012)
Pi élete
Claudio Miranda
2012 Legjobb rendező Argo (2012)
Az Argo-akció
Ben Affleck
2012 Legjobb színészgárda The Perks of Being a Wallflower (2012)
Egy különc srác feljegyzései
2012 Legjobb vágás Argo (2012)
Az Argo-akció
William Goldenberg
2011 Legjobb adaptált forgatókönyv Moneyball (2011)
Pénzcsináló
Steven Zaillian - Aaron Sorkin
2011 Legjobb animációs film Arthur Christmas (2011)
Karácsony Artúr
2011 Legjobb dokumentumfilm Project Nim (2011)
 
2011 Legjobb eredeti filmzene Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter és a Halál ereklyéi - II. rész
Alexandre Desplat
2011 Legjobb eredeti forgatókönyv Midnight in Paris (2011)
Éjfélkor Párizsban
Woody Allen
2011 Legjobb férfi főszereplő Take Shelter (2011)
 
Michael Shannon (V)
2011 Legjobb férfi mellékszereplő Warrior (2011)
Warrior - A végső menet
Nick Nolte
2011 Legjobb film The Artist (2011)
A némafilmes
2011 Legjobb idegen nyelvű film Le quattro volte (2010)
Élet négyszer
2011 Legjobb látványtervezés Hugo (2011)
A leleményes Hugo
2011 Legjobb női főszereplő Another Earth (2011)
Felettünk a Föld
Brit Marling
2011 Legjobb női mellékszereplő The Descendants (2011)
Utódok
Shailene Woodley
2011 Legjobb operatőr The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Emmanuel Lubezki
2011 Legjobb rendező Drive (2011)
Drive - Gázt!
Nicolas Winding Refn
2011 Legjobb színészgárda Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter és a Halál ereklyéi - II. rész
2011 Legjobb vágás Beginners (2010)
Kezdők
Oliver Bugge Coutté
2010 Legjobb adaptált forgatókönyv The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Aaron Sorkin
2010 Legjobb animációs film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2010 Legjobb dokumentumfilm Exit Through the Gift Shop (2010)
Kijárat az ajándékbolton át
2010 Legjobb eredeti filmzene Never Let Me Go (2010)
Ne engedj el!
Rachel Portman
2010 Legjobb eredeti forgatókönyv Four Lions (2010)
 
Jesse Armstrong - Sam Bain - Chris Morris
2010 Legjobb férfi főszereplő Ondine (2009)
 
Colin Farrell
2010 Legjobb férfi mellékszereplő Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
John Hawkes (I)
2010 Legjobb film Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
2010 Legjobb idegen nyelvű film Io sono l'amore (2009)
Szerelmes lettem
2010 Legjobb látványtervezés Shutter Island (2010)
Viharsziget
2010 Legjobb női főszereplő Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
Jennifer Lawrence
2010 Legjobb női mellékszereplő Another Year (2010)
Még egy év
Lesley Manville
2010 Legjobb operatőr Inception (2010)
Eredet
Wally Pfister
2010 Legjobb rendező Black Swan (2010)
Fekete hattyú
Darren Aronofsky
2010 Legjobb színészgárda 44 Inch Chest (2009)
Tartozol a haláloddal
2010 Legjobb vágás Scott Pilgrim vs. the World (2010)
Scott Pilgrim a világ ellen
Jonathan Amos - Paul Machliss
2009 Legjobb adaptált forgatókönyv Fantastic Mr. Fox (2009)
A fantasztikus Róka úr
Wes Anderson - Noah Baumbach
2009 Legjobb animációs film Up (2009)
Fel
2009 Legjobb dokumentumfilm The Cove (2009)
Az öböl
2009 Legjobb eredeti filmzene A Single Man (2009)
Egy egyedülálló férfi
Abel Korzeniowski
2009 Legjobb eredeti forgatókönyv Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Quentin Tarantino
2009 Legjobb férfi főszereplő A Single Man (2009)
Egy egyedülálló férfi
Colin Firth
2009 Legjobb férfi mellékszereplő Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Christoph Waltz
2009 Legjobb film Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
2009 Legjobb idegen nyelvű film Il divo (2008)
Il Divo - A megfoghatatlan
2009 Legjobb látványtervezés Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
2009 Legjobb női főszereplő Trucker (2008)
Útfélen
Michelle Monaghan
2009 Legjobb női mellékszereplő The Messenger (2009)
A harcmező hírnökei
Samantha Morton
2009 Legjobb operatőr The Road (2009)
Az út
Javier Aguirresarobe
2009 Legjobb rendező Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Quentin Tarantino
2009 Legjobb színészgárda Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
2009 Legjobb vágás (500) Days of Summer (2009)
500 nap (nyár)
Alan Edward Bell
2008 Legjobb adaptált forgatókönyv Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Simon Beaufoy
2008 Legjobb animációs film WALL·E (2008)
 
2008 Legjobb dokumentumfilm Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2008 Legjobb eredeti filmzene Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
A.R. Rahman
2008 Legjobb eredeti forgatókönyv The Visitor (2007)
A látogató
Thomas McCarthy
2008 Legjobb férfi főszereplő The Wrestler (2008)
A pankrátor
Mickey Rourke
2008 Legjobb férfi mellékszereplő The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Heath Ledger
2008 Legjobb film Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
2008 Legjobb idegen nyelvű film Låt den rätte komma in (2008)
Engedj be!
2008 Legjobb látványtervezés The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
2008 Legjobb női főszereplő The Reader (2008)
A felolvasó
Kate Winslet
2008 Legjobb női mellékszereplő The Wrestler (2008)
A pankrátor
Marisa Tomei
2008 Legjobb operatőr Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Anthony Dod Mantle
2008 Legjobb rendező Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Danny Boyle
2008 Legjobb színészgárda Frost/Nixon (2008)
 
2008 Legjobb vágás Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Chris Dickens
2007 Legjobb adaptált forgatókönyv There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Paul Thomas Anderson
2007 Legjobb animációs film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2007 Legjobb dokumentumfilm Crazy Love (2007)
 
2007 Legjobb dokumentumfilm Deep Water (2006)
 
2007 Legjobb eredeti filmzene There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Jonny Greenwood
2007 Legjobb eredeti forgatókönyv Juno (2007)
 
Diablo Cody
2007 Legjobb férfi főszereplő There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Daniel Day-Lewis
2007 Legjobb férfi mellékszereplő No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Tommy Lee Jones
2007 Legjobb film No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2007 Legjobb idegen nyelvű film Le scaphandre et le papillon (2007)
Szkafander és pillangó
2007 Legjobb látványtervezés Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya
2007 Legjobb női főszereplő Away from Her (2006)
Egyre távolabb
Julie Christie
2007 Legjobb női mellékszereplő Gone Baby Gone (2007)
Hideg nyomon
Amy Ryan
2007 Legjobb operatőr No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Roger Deakins
2007 Legjobb rendező There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Paul Thomas Anderson
2007 Legjobb színészgárda No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2007 Legjobb vágás Atonement (2007)
Vágy és vezeklés
Paul Tothill
2006 Legjobb adaptált forgatókönyv Thank You for Smoking (2005)
Thank You For Smoking - Köszönjük, hogy rágyújtott!
Jason Reitman
2006 Legjobb animációs film Cars (2006)
Verdák
2006 Legjobb dokumentumfilm Shut Up & Sing (2006)
Tartsd a szád és énekelj!
2006 Legjobb eredeti filmzene Babel (2006)
Bábel
Gustavo Santaolalla
2006 Legjobb eredeti forgatókönyv The Dead Girl (2006)
A halott lány
Karen Moncrieff
2006 Legjobb férfi főszereplő Qian li zou dan qi (2005)
Lelki vándorúton
Ken Takakura / Takakura Ken
2006 Legjobb férfi mellékszereplő The Proposition (2005)
Az ajánlat
Ray Winstone
2006 Legjobb film Letters from Iwo Jima (2006)
Levelek Ivo Dzsimáról
2006 Legjobb idegen nyelvű film Qian li zou dan qi (2005)
Lelki vándorúton
2006 Legjobb látványtervezés V for Vendetta (2005)
V mint vérbosszú
2006 Legjobb női főszereplő The Queen (2006)
A királynő
Helen Mirren
2006 Legjobb női mellékszereplő Factotum (2005)
Tótumfaktum
Lili Taylor
2006 Legjobb operatőr The Illusionist (2006)
A mágus
Dick Pope
2006 Legjobb rendező Letters from Iwo Jima (2006)
Levelek Ivo Dzsimáról
Clint Eastwood
2006 Legjobb színészgárda Babel (2006)
Bábel
2006 Legjobb vágás United 93 (2006)
A United 93-as
Clare Douglas - Richard Pearson - Christopher Rouse
2005 Legjobb adaptált forgatókönyv Capote (2005)
 
Dan Futterman
2005 Legjobb animációs film Hauru no ugoku shiro (2004)
A vándorló palota
2005 Legjobb dokumentumfilm Grizzly Man (2005)
Medvebarát
2005 Legjobb eredeti forgatókönyv Kiss Kiss Bang Bang (2005)
Durr, durr és csók
Shane Black
2005 Legjobb férfi főszereplő Capote (2005)
 
Philip Seymour Hoffman
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Broken Flowers (2005)
Hervadó virágok
Jeffrey Wright
2005 Legjobb film King Kong (2005)
 
2005 Legjobb idegen nyelvű film Voces inocentes (2004)
Az ártatlanság hangjai
2005 Legjobb női főszereplő The Upside of Anger (2005)
Apátlan anyátlanok
Joan Allen
2005 Legjobb női mellékszereplő The Constant Gardener (2005)
Az elszánt diplomata
Rachel Weisz
2005 Legjobb rendező Capote (2005)
 
Bennett Miller
2004 Legjobb adaptált forgatókönyv Sideways (2004)
Kerülőutak
Alexander Payne - Jim Taylor
2004 Legjobb animációs film The Incredibles (2004)
A hihetetlen család
2004 Legjobb díszlettervező The Aviator (2004)
Aviátor
Dante Ferretti
2004 Legjobb dokumentumfilm Tarnation (2003)
 
2004 Legjobb eredeti filmzene Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
Clint Eastwood
2004 Legjobb eredeti forgatókönyv Vera Drake (2004)
 
Mike Leigh
2004 Legjobb férfi főszereplő Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
Jim Carrey
2004 Legjobb férfi mellékszereplő Vera Drake (2004)
 
Philip Davis
2004 Legjobb film Vera Drake (2004)
 
2004 Legjobb idegen nyelvű film Mar adentro (2004)
A belső tenger
2004 Legjobb női főszereplő Vera Drake (2004)
 
Imelda Staunton
2004 Legjobb női mellékszereplő Closer (2004)
Közelebb
Natalie Portman
2004 Legjobb operatőr The Phantom of the Opera (2004)
Az operaház fantomja
John Mathieson
2004 Legjobb operatőr Ying xiong (2002)
Hős
Christopher Doyle (II)
2004 Legjobb rendező Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
Clint Eastwood
2004 Legjobb vágás Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
Valdís Óskarsdóttir
2003 Legjobb adaptált forgatókönyv American Splendor (2003)
Sikersztori
Robert Pulcini - Shari Springer Berman
2003 Legjobb animációs film Les triplettes de Belleville (2003)
Belleville randevú - Francia rémes
2003 Legjobb díszlettervező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Grant Major
2003 Legjobb dokumentumfilm Rivers and Tides (2001)
Folyók, dagályok
2003 Legjobb eredeti forgatókönyv The Magdalene Sisters (2002)
A Magdolna nővérek
Peter Mullan
2003 Legjobb férfi főszereplő Dirty Pretty Things (2002)
Gyönyörű mocsokságok
Chiwetel Ejiofor
2003 Legjobb férfi mellékszereplő In America (2002)
Amerikában
Djimon Hounsou
2003 Legjobb film Dirty Pretty Things (2002)
Gyönyörű mocsokságok
2003 Legjobb idegen nyelvű film Les invasions barbares (2003)
Barbárok a kapuk előtt
2003 Legjobb idegen nyelvű film Irréversible (2002)
Visszafordíthatatlan
2003 Legjobb női főszereplő 21 Grams (2003)
21 gramm
Naomi Watts
2003 Legjobb női mellékszereplő Cold Mountain (2003)
Hideghegy
Renée Zellweger
2003 Legjobb operatőr Girl with a Pearl Earring (2003)
Leány gyöngy fülbevalóval
Eduardo Serra
2003 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Peter Jackson
2003 Legjobb vágás Kill Bill: Vol. 1 (2003)
Kill Bill
Sally Menke
2002 Legjobb díszlettervező Minority Report (2002)
Különvélemény
Alex McDowell
2002 Legjobb eredeti forgatókönyv Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Charlie Kaufman
2002 Legjobb eredeti forgatókönyv Thirteen Conversations About One Thing (2001)
Kavalkád az élet
Jill Sprecher - Karen Sprecher
2002 Legjobb férfi főszereplő Gangs of New York (2002)
New York bandái
Daniel Day-Lewis
2002 Legjobb férfi mellékszereplő Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Chris Cooper
2002 Legjobb film Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
2002 Legjobb idegen nyelvű film Hable con ella (2002)
Beszélj hozzá!
2002 Legjobb női főszereplő Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Julianne Moore
2002 Legjobb női mellékszereplő White Oleander (2002)
Fehér leander
Michelle Pfeiffer
2002 Legjobb operatőr Road to Perdition (2002)
A kárhozat útja
Conrad L. Hall
2002 Legjobb rendező Thirteen Conversations About One Thing (2001)
Kavalkád az élet
Jill Sprecher
2002 Legjobb vágás Thirteen Conversations About One Thing (2001)
Kavalkád az élet
Stephen Mirrione
2001 Legjobb adaptált forgatókönyv Ghost World (2001)
Tétova tinédzserek
Daniel Clowes - Terry Zwigoff
2001 Legjobb díszlettervező Moulin Rouge! (2001)
 
Catherine Martin
2001 Legjobb eredeti forgatókönyv Donnie Darko (2001)
 
Richard Kelly
2001 Legjobb férfi főszereplő Memento (2000)
Mementó
Guy Pearce
2001 Legjobb férfi mellékszereplő Sexy Beast (2000)
Szexi dög
Ben Kingsley
2001 Legjobb film Ghost World (2001)
Tétova tinédzserek
2001 Legjobb idegen nyelvű film Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)
Amélie csodálatos élete
2001 Legjobb női főszereplő Ghost World (2001)
Tétova tinédzserek
Thora Birch
2001 Legjobb női mellékszereplő Mulholland Dr. (2001)
Mulholland Drive - A sötétség útja
Naomi Watts
2001 Legjobb operatőr The Man Who Wasn't There (2001)
Az ember, aki ott se volt
Roger Deakins
2001 Legjobb rendező Ghost World (2001)
Tétova tinédzserek
Terry Zwigoff
2000 Legjobb adaptált forgatókönyv Chocolat (2000)
Csokoládé
Robert Nelson Jacobs
2000 Legjobb eredeti forgatókönyv Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Cameron Crowe
2000 Legjobb férfi főszereplő Gladiator (2000)
Gladiátor
Russell Crowe
2000 Legjobb férfi mellékszereplő Traffic (2000)
 
Benicio Del Toro
2000 Legjobb film Almost Famous (2000)
Majdnem híres
2000 Legjobb idegen nyelvű film Rang-e khoda (1999)
A mennyország színe
2000 Legjobb női főszereplő Erin Brockovich (2000)
Erin Brockovich, zűrös természet
Julia Roberts
2000 Legjobb női főszereplő You Can Count on Me (2000)
Számíthatsz rám
Laura Linney
2000 Legjobb női mellékszereplő Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Frances McDormand
2000 Legjobb operatőr Gladiator (2000)
Gladiátor
John Mathieson
2000 Legjobb rendező Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Cameron Crowe
1999 Legjobb adaptált forgatókönyv Election (1999)
Gimiboszi
Alexander Payne - Jim Taylor
1999 Legjobb eredeti forgatókönyv Being John Malkovich (1999)
A John Malkovich-menet
Charlie Kaufman
1999 Legjobb férfi főszereplő American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Kevin Spacey
1999 Legjobb férfi mellékszereplő Flawless (1999)
Hibátlanok
Philip Seymour Hoffman
1999 Legjobb film American Beauty (1999)
Amerikai szépség
1999 Legjobb idegen nyelvű film Tango (1998)
Tangó
1999 Legjobb női főszereplő American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Annette Bening
1999 Legjobb női mellékszereplő American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Thora Birch
1999 Legjobb rendező The Straight Story (1999)
The Straight Story - Igaz történet
David Lynch
1998 Legjobb adaptált forgatókönyv A Simple Plan (1998)
Szimpla ügy
Scott B. Smith
1998 Legjobb eredeti forgatókönyv Sliding Doors (1998)
A nő kétszer
Peter Howitt
1998 Legjobb férfi főszereplő Gods and Monsters (1998)
Érzelmek tengerében
Ian McKellen
1998 Legjobb férfi mellékszereplő A Simple Plan (1998)
Szimpla ügy
Billy Bob Thornton
1998 Legjobb film Gods and Monsters (1998)
Érzelmek tengerében
1998 Legjobb idegen nyelvű film La vita è bella (1997)
Az élet szép
1998 Legjobb női főszereplő Stepmom (1998)
Édesek és mostohák
Susan Sarandon
1998 Legjobb női mellékszereplő Primary Colors (1998)
A nemzet színe-java
Kathy Bates
1998 Legjobb rendező Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
John Madden
1996 Legjobb férfi főszereplő Hamlet (1996)
 
Kenneth Branagh
1996 Legjobb férfi mellékszereplő Shine (1996)
Ragyogj!
Armin Mueller-Stahl
1996 Legjobb film Fargo (1996)
 
1996 Legjobb idegen nyelvű film Ridicule (1996)
Rizsporos intrikák
1996 Legjobb női főszereplő Fargo (1996)
 
Frances McDormand
1996 Legjobb női mellékszereplő The Mirror Has Two Faces (1996)
Tükröm, tükröm
Lauren Bacall
1996 Legjobb rendező Fargo (1996)
 
Joel Coen