Phoenix-i Filmkritikusok Szövetségének díja (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2018 Breakthrough Performance Eighth Grade (2018)
 
Elsie Fisher
2018 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Eighth Grade (2018)
 
Elsie Fisher
2018 Legjobb adaptált forgatókönyv Can You Ever Forgive Me? (2018)
Megbocsátasz valaha?
Nicole Holofcener - Jeff Whitty
2018 Legjobb animációs film Isle of Dogs (2018)
Kutyák szigete
2018 Legjobb betétdal A Star Is Born (2018)
Csillag születik
Shallow
2018 Legjobb dokumentumfilm Won't You Be My Neighbor? (2018)
 
2018 Legjobb eredeti filmzene First Man (2018)
Az első ember
Justin Hurwitz
2018 Legjobb eredeti forgatókönyv Green Book (2018)
Zöld könyv - Útmutató az élethez
Peter Farrelly - Nick Vallelonga - Brian Hayes Currie
2018 Legjobb férfi főszereplő Green Book (2018)
Zöld könyv - Útmutató az élethez
Viggo Mortensen
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Green Book (2018)
Zöld könyv - Útmutató az élethez
Mahershala Ali
2018 Legjobb film Green Book (2018)
Zöld könyv - Útmutató az élethez
2018 Legjobb idegen nyelvű film Roma (2018)
 
2018 Legjobb képi effektusok Black Panther (2018)
Fekete Párduc
2018 Legjobb kosztümtervező The Favourite (2018)
A kedvenc
Sandy Powell
2018 Legjobb látványtervezés The Favourite (2018)
A kedvenc
Fiona Crombie
2018 Legjobb női főszereplő A Star Is Born (2018)
Csillag születik
Lady Gaga
2018 Legjobb női mellékszereplő The Favourite (2018)
A kedvenc
Emma Stone
2018 Legjobb operatőr Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2018 Legjobb rendező Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2018 Legjobb színészgárda Vice (2018)
Alelnök
2018 Legjobb vágás Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón - Adam Gough
2017 Breakthrough Performance Gifted (2017)
A tehetség
Mckenna Grace
2017 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Gifted (2017)
A tehetség
Mckenna Grace
2017 Legjobb adaptált forgatókönyv The Disaster Artist (2017)
A katasztrófaművész
Scott Neustadter - Michael H. Weber
2017 Legjobb animációs film Coco (2017)
 
2017 Legjobb betétdal Coco (2017)
 
Remember Me
2017 Legjobb dokumentumfilm City of Ghosts (2017)
Szellemváros
2017 Legjobb eredeti filmzene The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Alexandre Desplat
2017 Legjobb eredeti forgatókönyv Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Martin McDonagh
2017 Legjobb férfi főszereplő Darkest Hour (2017)
A legsötétebb óra
Gary Oldman
2017 Legjobb férfi mellékszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Sam Rockwell
2017 Legjobb film The Shape of Water (2017)
A víz érintése
2017 Legjobb idegen nyelvű film First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers (2017)
 
2017 Legjobb képi effektusok War for the Planet of the Apes (2017)
A majmok bolygója: Háború
2017 Legjobb kosztümtervező Beauty and the Beast (2017)
A szépség és a szörnyeteg
Jacqueline Durran
2017 Legjobb látványtervezés The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Paul D. Austerberry - Nigel Churcher
2017 Legjobb női főszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Frances McDormand
2017 Legjobb női mellékszereplő I, Tonya (2017)
Én, Tonya
Allison Janney
2017 Legjobb operatőr Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Roger Deakins
2017 Legjobb rendező The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Guillermo del Toro
2017 Legjobb színészgárda Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
2017 Legjobb vágás Dunkirk (2017)
 
Lee Smith
2016 Legjobb akció/kalandfilm/thriller Hell or High Water (2016)
A préri urai
2016 Legjobb animációs film Kubo and the Two Strings (2016)
Kubo és a varázshúrok
2016 Legjobb dokumentumfilm O.J.: Made in America (2016)
O. J. - Egy amerikai hős
2016 Legjobb eredeti filmzene La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Justin Hurwitz
2016 Legjobb férfi főszereplő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Casey Affleck
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Moonlight (2016)
Holdfény
Mahershala Ali
2016 Legjobb film Moonlight (2016)
Holdfény
2016 Legjobb film (vígjáték) Hunt for the Wilderpeople (2016)
Vademberek hajszája
2016 Legjobb forgatókönyv The Lobster (2015)
A homár
Yorgos Lanthimos - Efthymis Filippou
2016 Legjobb horror The Witch (2015)
A boszorkány
2016 Legjobb idegen nyelvű film Ah-ga-ssi (2016)
A szobalány
2016 Legjobb női főszereplő Jackie (2016)
 
Natalie Portman
2016 Legjobb női mellékszereplő Fences (2016)
Kerítések
Viola Davis
2016 Legjobb rendező Moonlight (2016)
Holdfény
Barry Jenkins
2016 Legjobb rendező La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Damien Chazelle
2016 Legjobb sci-fi Arrival (2016)
Érkezés
2015 Legjobb animációs film Inside Out (2015)
Agymanók
2015 Legjobb dokumentumfilm Amy (2015)
Amy - Az Amy Winehouse-sztori
2015 Legjobb eredeti filmzene Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Junkie XL
2015 Legjobb férfi főszereplő Steve Jobs (2015)
 
Michael Fassbender
2015 Legjobb férfi mellékszereplő Creed (2015)
Creed - Apollo fia
Sylvester Stallone
2015 Legjobb film Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
2015 Legjobb forgatókönyv Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
Thomas McCarthy - Josh Singer
2015 Legjobb külföldi film Youth (2015)
Ifjúság
2015 Legjobb női főszereplő Room (2015)
A szoba
Brie Larson
2015 Legjobb női mellékszereplő Ex Machina (2015)
 
Alicia Vikander
2015 Legjobb rendező Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
George Miller (II)
2014 Legjobb animációs film The LEGO Movie (2014)
A LEGO-kaland
2014 Legjobb férfi főszereplő Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Michael Keaton
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Whiplash (2014)
 
J.K. Simmons
2014 Legjobb film Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
2014 Legjobb forgatókönyv Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Alejandro González Iñárritu - Nicolás Giacobone - Alexander Dinelaris - Armando Bo
2014 Legjobb idegen nyelvű film Turist (2014)
Lavina
2014 Legjobb idegen nyelvű film Ida (2013)
 
2014 Legjobb női főszereplő Wild (2014)
Vadon
Reese Witherspoon
2014 Legjobb női mellékszereplő Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Emma Stone
2014 Legjobb rendező Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Alejandro González Iñárritu
2012 Breakthrough Director Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
Benh Zeitlin
2012 Breakthrough Performance Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
Quvenzhané Wallis
2012 Legjobb adaptált forgatókönyv Argo (2012)
Az Argo-akció
Chris Terrio
2012 Legjobb animációs film Wreck-It Ralph (2012)
Rontó Ralph
2012 Legjobb betétdal Skyfall (2012)
 
Skyfall
2012 Legjobb családi film Life of Pi (2012)
Pi élete
2012 Legjobb dokumentumfilm Searching for Sugar Man (2012)
Rodriguez nyomában
2012 Legjobb eredeti filmzene Skyfall (2012)
 
Thomas Newman
2012 Legjobb eredeti forgatókönyv Moonrise Kingdom (2012)
Holdfény királyság
Roman Coppola - Wes Anderson
2012 Legjobb férfi főszereplő Lincoln (2012)
 
Daniel Day-Lewis
2012 Legjobb férfi mellékszereplő The Master (2012)
 
Philip Seymour Hoffman
2012 Legjobb fiatal színész Lo imposible (2012)
A lehetetlen
Tom Holland (X)
2012 Legjobb fiatal színésznő Beasts of the Southern Wild (2012)
A messzi dél vadjai
Quvenzhané Wallis
2012 Legjobb film Argo (2012)
Az Argo-akció
2012 Legjobb idegen nyelvű film Intouchables (2011)
Életrevalók
2012 Legjobb kaszkadőrök Skyfall (2012)
 
2012 Legjobb képi effektusok Life of Pi (2012)
Pi élete
2012 Legjobb kosztümtervező Anna Karenina (2012)
 
Jacqueline Durran
2012 Legjobb látványtervezés Moonrise Kingdom (2012)
Holdfény királyság
Gerald Sullivan - Adam Stockhausen
2012 Legjobb női főszereplő Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Jessica Chastain
2012 Legjobb női mellékszereplő Les Misérables (2012)
A nyomorultak
Anne Hathaway
2012 Legjobb operatőr Life of Pi (2012)
Pi élete
Claudio Miranda
2012 Legjobb rendező Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Kathryn Bigelow
2012 Legjobb színészgárda Moonrise Kingdom (2012)
Holdfény királyság
2012 Legjobb vágás Argo (2012)
Az Argo-akció
William Goldenberg
2011 Breakthrough Director The Artist (2011)
A némafilmes
Michel Hazanavicius
2011 Breakthrough Performance Extremely Loud and Incredibly Close (2011)
Rém hangosan és irtó közel
Thomas Horn
2011 Legjobb adaptált forgatókönyv The Help (2011)
A segítség
Tate Taylor
2011 Legjobb animációs film Rango (2011)
 
2011 Legjobb betétdal The Muppets (2011)
Muppets
Life's a Happy Song
2011 Legjobb családi film The Muppets (2011)
Muppets
2011 Legjobb dokumentumfilm Page One: Inside the New York Times (2011)
 
2011 Legjobb eredeti filmzene The Artist (2011)
A némafilmes
Ludovic Bource
2011 Legjobb eredeti forgatókönyv The Artist (2011)
A némafilmes
Michel Hazanavicius
2011 Legjobb férfi főszereplő The Artist (2011)
A némafilmes
Jean Dujardin
2011 Legjobb férfi mellékszereplő Drive (2011)
Drive - Gázt!
Albert Brooks
2011 Legjobb fiatal színész Extremely Loud and Incredibly Close (2011)
Rém hangosan és irtó közel
Thomas Horn
2011 Legjobb fiatal színésznő Hanna (2011)
Hanna - Gyilkos természet
Saoirse Ronan
2011 Legjobb film The Artist (2011)
A némafilmes
2011 Legjobb idegen nyelvű film La piel que habito (2011)
A bőr, amelyben élek
2011 Legjobb kaszkadőrök Drive (2011)
Drive - Gázt!
2011 Legjobb képi effektusok Hugo (2011)
A leleményes Hugo
2011 Legjobb kosztümtervező The Artist (2011)
A némafilmes
Mark Bridges
2011 Legjobb látványtervezés Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Dante Ferretti
2011 Legjobb női főszereplő Martha Marcy May Marlene (2011)
 
Elizabeth Olsen
2011 Legjobb női mellékszereplő The Artist (2011)
A némafilmes
Bérénice Bejo
2011 Legjobb operatőr The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Emmanuel Lubezki
2011 Legjobb rendező The Artist (2011)
A némafilmes
Michel Hazanavicius
2011 Legjobb színészgárda Super 8 (2011)
 
2011 Legjobb vágás The Artist (2011)
A némafilmes
Anne-Sophie Bion - Michel Hazanavicius
2010/2 Breakthrough Director Winter's Bone (2010)
Winter's Bone - A hallgatás törvénye
Debra Granik
2010/2 Breakthrough Performance Kick-Ass (2010)
Ha/ver
Chloë Grace Moretz
2010/2 Legjobb adaptált forgatókönyv The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Aaron Sorkin
2010/2 Legjobb animációs film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2010/2 Legjobb betétdal Burlesque (2010)
Díva
You Haven’t See the Last of Me
2010/2 Legjobb családi film Alice in Wonderland (2010)
Alice Csodaországban
2010/2 Legjobb dokumentumfilm Restrepo (2010)
 
2010/2 Legjobb eredeti filmzene Inception (2010)
Eredet
Hans Zimmer
2010/2 Legjobb eredeti forgatókönyv Inception (2010)
Eredet
Christopher Nolan
2010/2 Legjobb férfi főszereplő The King's Speech (2010)
A király beszéde
Colin Firth
2010/2 Legjobb férfi mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Christian Bale
2010/2 Legjobb fiatal színész Let Me In (2010)
Engedj be!
Kodi Smit-McPhee
2010/2 Legjobb film The King's Speech (2010)
A király beszéde
2010/2 Legjobb idegen nyelvű film Biutiful (2010)
 
2010/2 Legjobb kaszkadőrök Inception (2010)
Eredet
2010/2 Legjobb képi effektusok Inception (2010)
Eredet
2010/2 Legjobb kosztümtervező Alice in Wonderland (2010)
Alice Csodaországban
Colleen Atwood
2010/2 Legjobb látványtervezés Inception (2010)
Eredet
Guy Hendrix Dyas - Brad Ricker
2010/2 Legjobb női főszereplő Black Swan (2010)
Fekete hattyú
Natalie Portman
2010/2 Legjobb női mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Melissa Leo
2010/2 Legjobb operatőr True Grit (2010)
A félszemű
Roger Deakins
2010/2 Legjobb rendező Inception (2010)
Eredet
Christopher Nolan
2010/2 Legjobb színészgárda The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
2010/2 Legjobb vágás Inception (2010)
Eredet
Lee Smith
2010 Breakthrough Director District 9 (2009)
 
Neill Blomkamp
2010 Breakthrough Performance Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Gabourey Sidibe
2010 Legjobb adaptált forgatókönyv Up in the Air (2009)
Egek ura
Jason Reitman - Sheldon Turner
2010 Legjobb animációs film Up (2009)
Fel
2010 Legjobb betétdal Crazy Heart (2009)
Őrült szív
Weary Kind
2010 Legjobb családi film Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Harry Potter és a félvér herceg
2010 Legjobb dokumentumfilm Capitalism: A Love Story (2009)
Kapitalizmus: Szeretem!
2010 Legjobb eredeti filmzene Up (2009)
Fel
Michael Giacchino
2010 Legjobb eredeti forgatókönyv Up (2009)
Fel
Bob Peterson - Pete Docter
2010 Legjobb férfi főszereplő Up in the Air (2009)
Egek ura
George Clooney
2010 Legjobb férfi mellékszereplő Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Christoph Waltz
2010 Legjobb fiatal színész The Blind Side (2009)
A szív bajnokai
Jae Head
2010 Legjobb fiatal színésznő The Lovely Bones (2009)
Komfortos mennyország
Saoirse Ronan
2010 Legjobb film Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
2010 Legjobb idegen nyelvű film Los abrazos rotos (2009)
Megtört ölelések
2010 Legjobb kaszkadőrök Star Trek (2009)
 
2010 Legjobb képi effektusok Avatar (2009)
 
2010 Legjobb kosztümtervező The Young Victoria (2009)
Az ifjú Viktória királynő
Sandy Powell
2010 Legjobb látványtervezés Avatar (2009)
 
Rick Carter - Robert Stromberg
2010 Legjobb női főszereplő Julie & Julia (2009)
Julie & Julia - Két nő, egy recept
Meryl Streep
2010 Legjobb női mellékszereplő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Mo'Nique
2010 Legjobb operatőr Avatar (2009)
 
Mauro Fiore
2010 Legjobb rendező Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Quentin Tarantino
2010 Legjobb színészgárda Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
2010 Legjobb vágás Avatar (2009)
 
James Cameron - John Refoua - Stephen E. Rivkin
2009 Breakthrough Director In Bruges (2008)
Erőszakik
Martin McDonagh
2009 Breakthrough Performance Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Dev Patel
2009 Legjobb adaptált forgatókönyv Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Simon Beaufoy
2009 Legjobb animációs film WALL·E (2008)
 
2009 Legjobb betétdal The Wrestler (2008)
A pankrátor
The Wrestler
2009 Legjobb családi film High School Musical 3: Senior Year (2008)
High School Musical 3: Végzősök
2009 Legjobb dokumentumfilm Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2009 Legjobb eredeti filmzene The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
Alexandre Desplat
2009 Legjobb eredeti forgatókönyv In Bruges (2008)
Erőszakik
Martin McDonagh
2009 Legjobb férfi főszereplő Milk (2008)
 
Sean Penn
2009 Legjobb férfi mellékszereplő The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Heath Ledger
2009 Legjobb fiatal színész Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Ayush Mahesh Khedekar
2009 Legjobb fiatal színésznő The Secret Life of Bees (2008)
A méhek titkos élete
Dakota Fanning
2009 Legjobb film Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
2009 Legjobb idegen nyelvű film Låt den rätte komma in (2008)
Engedj be!
2009 Legjobb képi effektusok The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
2009 Legjobb kosztümtervező The Duchess (2008)
A hercegnő
Michael O'Connor
2009 Legjobb látványtervezés The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Nathan Crowley
2009 Legjobb női főszereplő Doubt (2008)
Kétely
Meryl Streep
2009 Legjobb női mellékszereplő The Wrestler (2008)
A pankrátor
Marisa Tomei
2009 Legjobb operatőr The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
Claudio Miranda
2009 Legjobb rendező Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Danny Boyle
2009 Legjobb színészgárda Milk (2008)
 
2009 Legjobb vágás Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Chris Dickens
2008 Legjobb adaptált forgatókönyv No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2008 Legjobb animációs film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2008 Legjobb betétdal Once (2006)
Egyszer
Falling Slowly
2008 Legjobb családi film Enchanted (2007)
Bűbáj
2008 Legjobb dokumentumfilm Sicko (2007)
 
2008 Legjobb eredeti filmzene Atonement (2007)
Vágy és vezeklés
Dario Marianelli
2008 Legjobb eredeti forgatókönyv Juno (2007)
 
Diablo Cody
2008 Legjobb férfi főszereplő There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Daniel Day-Lewis
2008 Legjobb férfi mellékszereplő No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Javier Bardem
2008 Legjobb fiatal színész Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya
Ed Sanders
2008 Legjobb fiatal színésznő Atonement (2007)
Vágy és vezeklés
Saoirse Ronan
2008 Legjobb film No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2008 Legjobb idegen nyelvű film Le scaphandre et le papillon (2007)
Szkafander és pillangó
2008 Legjobb képi effektusok 300 (2006)
 
2008 Legjobb kosztümtervező Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya
Colleen Atwood
2008 Legjobb látványtervezés Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya
Dante Ferretti
2008 Legjobb női főszereplő Away from Her (2006)
Egyre távolabb
Julie Christie
2008 Legjobb női mellékszereplő Gone Baby Gone (2007)
Hideg nyomon
Amy Ryan
2008 Legjobb operatőr Atonement (2007)
Vágy és vezeklés
Seamus McGarvey
2008 Legjobb rendező No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2008 Legjobb színészgárda No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2008 Legjobb vágás No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2007 Legjobb adaptált forgatókönyv The Departed (2006)
A tégla
William Monahan
2007 Legjobb animációs film Flushed Away (2006)
Elvitte a víz
2007 Legjobb családi film Charlotte's Web (2006)
Malac a pácban
2007 Legjobb dokumentumfilm An Inconvenient Truth (2006)
Kellemetlen igazság
2007 Legjobb eredeti forgatókönyv Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
Michael Arndt
2007 Legjobb férfi főszereplő The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Forest Whitaker
2007 Legjobb férfi mellékszereplő The Departed (2006)
A tégla
Jack Nicholson
2007 Legjobb fiatal színész The Pursuit of Happyness (2006)
A boldogság nyomában
Jaden Smith
2007 Legjobb fiatal színésznő Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
Abigail Breslin
2007 Legjobb film United 93 (2006)
A United 93-as
2007 Legjobb idegen nyelvű film Letters from Iwo Jima (2006)
Levelek Ivo Dzsimáról
2007 Legjobb képi effektusok Superman Returns (2006)
Superman visszatér
2007 Legjobb kosztümtervező Marie Antoinette (2006)
 
Milena Canonero
2007 Legjobb látványtervezés Marie Antoinette (2006)
 
K.K. Barrett
2007 Legjobb női főszereplő The Queen (2006)
A királynő
Helen Mirren
2007 Legjobb női mellékszereplő Notes on a Scandal (2006)
Egy botrány részletei
Cate Blanchett
2007 Legjobb operatőr Apocalypto (2006)
 
Dean Semler
2007 Legjobb rendező The Departed (2006)
A tégla
Martin Scorsese
2007 Legjobb színészgárda Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
2007 Legjobb vágás The Departed (2006)
A tégla
Thelma Schoonmaker
2006 Legjobb adaptált forgatókönyv Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Larry McMurtry - Diana Ossana
2006 Legjobb betétdal Transamerica (2005)
 
Travelin' Thru
2006 Legjobb férfi főszereplő Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Heath Ledger
2006 Legjobb férfi mellékszereplő Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Jake Gyllenhaal
2006 Legjobb fiatal színész Charlie and the Chocolate Factory (2005)
Charlie és a csokigyár
Freddie Highmore
2006 Legjobb fiatal színésznő The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
Georgie Henley
2006 Legjobb film Cinderella Man (2005)
A remény bajnoka
2006 Legjobb női főszereplő Transamerica (2005)
 
Felicity Huffman
2006 Legjobb női mellékszereplő Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Michelle Williams
2006 Legjobb operatőr Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Rodrigo Prieto
2005 Legjobb animációs film The Incredibles (2004)
A hihetetlen család
2005 Legjobb betétdal Shrek 2 (2004)
Shrek 2.
Accidentally in Love
2005 Legjobb családi film Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Harry Potter és az azkabani fogoly
2005 Legjobb dokumentumfilm Fahrenheit 9/11 (2004)
 
2005 Legjobb eredeti filmzene Sideways (2004)
Kerülőutak
Rolfe Kent
2005 Legjobb eredeti forgatókönyv Sideways (2004)
Kerülőutak
Alexander Payne - Jim Taylor
2005 Legjobb eredeti forgatókönyv Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
Charlie Kaufman
2005 Legjobb férfi főszereplő Ray (2004)
 
Jamie Foxx
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Sideways (2004)
Kerülőutak
Thomas Haden Church
2005 Legjobb fiatal színész Finding Neverland (2004)
Én, Pán Péter
Freddie Highmore
2005 Legjobb fiatal színésznő Spanglish (2004)
Spangol - Magamat sem értem
Sarah Steele
2005 Legjobb film The Aviator (2004)
Aviátor
2005 Legjobb idegen nyelvű film Ying xiong (2002)
Hős
2005 Legjobb képi effektusok Sky Captain and the World of Tomorrow (2004)
Sky kapitány és a holnap világa
2005 Legjobb kosztümtervező The Aviator (2004)
Aviátor
Sandy Powell
2005 Legjobb látványtervezés The Aviator (2004)
Aviátor
Dante Ferretti
2005 Legjobb női főszereplő Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
Hilary Swank
2005 Legjobb női mellékszereplő Kinsey (2004)
Kinsey - Mindenki másképp csinálja
Laura Linney
2005 Legjobb operatőr The Aviator (2004)
Aviátor
Robert Richardson
2005 Legjobb rendező The Aviator (2004)
Aviátor
Martin Scorsese
2005 Legjobb smink/maszk Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004)
Lemony Snicket: A balszerencse áradása
2005 Legjobb színészgárda Sideways (2004)
Kerülőutak
2005 Legjobb vágás Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
Valdís Óskarsdóttir
2004 Legjobb adaptált forgatókönyv The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Phillippa Boyens - Peter Jackson - Fran Walsh
2004 Legjobb animációs film Finding Nemo (2003)
Némó nyomában
2004 Legjobb betétdal In America (2002)
Amerikában
Time Enough for Tears
2004 Legjobb családi film Freaky Friday (2003)
Nem férek a bőrödbe
2004 Legjobb eredeti filmzene The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Howard Shore
2004 Legjobb eredeti forgatókönyv In America (2002)
Amerikában
Jim Sheridan - Kirsten Sheridan - Naomi Sheridan
2004 Legjobb férfi főszereplő House of Sand and Fog (2003)
Ház a ködben
Ben Kingsley
2004 Legjobb férfi mellékszereplő The Cooler (2003)
A szerencseforgató
Alec Baldwin
2004 Legjobb fiatal színész Bad Santa (2003)
Tapló télapó
Brett Kelly
2004 Legjobb fiatal színésznő In America (2002)
Amerikában
Sarah Bolger
2004 Legjobb film The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb idegen nyelvű film Cidade de Deus (2002)
Isten városa
2004 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb kosztümtervező Down with Love (2003)
Pokolba a szerelemmel!
Daniel Orlandi
2004 Legjobb látványtervezés The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Grant Major
2004 Legjobb női főszereplő 21 Grams (2003)
21 gramm
Naomi Watts
2004 Legjobb női mellékszereplő Pieces of April (2003)
Hálaadás
Patricia Clarkson
2004 Legjobb operatőr The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Andrew Lesnie
2004 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Peter Jackson
2004 Legjobb smink/maszk The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb színészgárda 21 Grams (2003)
21 gramm
2004 Legjobb vágás The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Jamie Selkirk
2003 Legjobb adaptált forgatókönyv The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
Frances Wals - Philippa Boyens - Stephen Sinclair - Peter Jackson
2003 Legjobb animációs film Sen to Chihiro no kamikakushi (2001)
Chihiro szellemországban
2003 Legjobb betétdal The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
Gollum's Song
2003 Legjobb családi film Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter és a Titkok Kamrája
2003 Legjobb dokumentumfilm Bowling for Columbine (2002)
Kóla, puska, sültkrumpli
2003 Legjobb eredeti filmzene Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Elmer Bernstein
2003 Legjobb eredeti forgatókönyv Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Todd Haynes
2003 Legjobb férfi főszereplő Confessions of a Dangerous Mind (2002)
Egy veszedelmes elme vallomásai
Sam Rockwell
2003 Legjobb férfi mellékszereplő Road to Perdition (2002)
A kárhozat útja
Paul Newman
2003 Legjobb fiatal színész About a Boy (2002)
Egy fiúról
Nicholas Hoult
2003 Legjobb fiatal színésznő Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter és a Titkok Kamrája
Emma Watson
2003 Legjobb film The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb idegen nyelvű film Atanarjuat, the Fast Runner (2001)
Atanarjuat
2003 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb kosztümtervező Chicago (2002)
 
Colleen Atwood
2003 Legjobb látványtervezés The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
Grant Major
2003 Legjobb női főszereplő Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Julianne Moore
2003 Legjobb női mellékszereplő Chicago (2002)
 
Catherine Zeta-Jones
2003 Legjobb operatőr The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
Andrew Lesnie
2003 Legjobb rendező Far from Heaven (2002)
Távol a mennyországtól
Todd Haynes
2003 Legjobb smink/maszk The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb színészgárda The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
2003 Legjobb vágás Chicago (2002)
 
Martin Walsh
2002 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő I Am Sam (2001)
Nevem Sam
Dakota Fanning
2002 Legjobb adaptált forgatókönyv The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Fran Walsh - Philippa Boyens - Peter Jackson
2002 Legjobb animációs film Shrek (2001)
 
2002 Legjobb animációs film Monsters Inc. (2001)
Szörny Rt.
2002 Legjobb betétdal The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
May It Be
2002 Legjobb családi film Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001)
Harry Potter és a bölcsek köve
2002 Legjobb eredeti filmzene The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Howard Shore
2002 Legjobb eredeti forgatókönyv Memento (2000)
Mementó
Christopher Nolan
2002 Legjobb férfi főszereplő A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
Russell Crowe
2002 Legjobb férfi mellékszereplő Sexy Beast (2000)
Szexi dög
Ben Kingsley
2002 Legjobb film The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
2002 Legjobb idegen nyelvű film Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)
Amélie csodálatos élete
2002 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
2002 Legjobb kosztümtervező The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Ngila Dickson - Richard Taylor
2002 Legjobb látványtervezés The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Grant Major
2002 Legjobb női főszereplő Monster's Ball (2001)
Szörnyek keringője
Halle Berry
2002 Legjobb női mellékszereplő A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
Jennifer Connelly
2002 Legjobb operatőr The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Andrew Lesnie
2002 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Peter Jackson
2002 Legjobb smink/maszk Planet of the Apes (2001)
A majmok bolygója
2002 Legjobb színészgárda The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
2002 Legjobb vágás Memento (2000)
Mementó
Dody Dorn
2001 Legígéretesebb fiatal színész/színésznő Billy Elliot (2000)
 
Jamie Bell
2001 Legjobb adaptált forgatókönyv Quills (2000)
Sade márki játékai
Doug Wright
2001 Legjobb animációs film Chicken Run (2000)
Csibefutam
2001 Legjobb betétdal The Emperor's New Groove (2000)
Eszeveszett birodalom
My Funny Friend and Me
2001 Legjobb családi film Chicken Run (2000)
Csibefutam
2001 Legjobb eredeti filmzene The Legend of Bagger Vance (2000)
Bagger Vance legendája
Rachel Portman
2001 Legjobb eredeti forgatókönyv Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Cameron Crowe
2001 Legjobb férfi főszereplő Quills (2000)
Sade márki játékai
Geoffrey Rush
2001 Legjobb férfi mellékszereplő Shadow of the Vampire (2000)
A vámpír árnyéka
Willem Dafoe
2001 Legjobb film Almost Famous (2000)
Majdnem híres
2001 Legjobb idegen nyelvű film Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
2001 Legjobb képi effektusok Vertical Limit (2000)
Jég és föld között
2001 Legjobb kosztümtervező How the Grinch Stole Christmas (2000)
A Grincs
Rita Ryack
2001 Legjobb női főszereplő Requiem for a Dream (2000)
Rekviem egy álomért
Ellen Burstyn
2001 Legjobb női mellékszereplő Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Kate Hudson
2001 Legjobb operatőr The Cell (2000)
A sejt
Paul Laufer
2001 Legjobb rendező Traffic (2000)
 
Steven Soderbergh
2001 Legjobb smink/maszk How the Grinch Stole Christmas (2000)
A Grincs
2001 Legjobb vágás Requiem for a Dream (2000)
Rekviem egy álomért
Jay Rabinowitz