Oscar (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2019 Legjobb adaptált forgatókönyv BlacKkKlansman (2018)
Csuklyások - BlacKkKlansman
Spike Lee - Charlie Wachtel - David Rabinowitz - Kevin Willmott
2019 Legjobb animációs film Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
Pókember: Irány a Pókverzum!
2019 Legjobb animációs rövidfilm Bao (2018)
 
2019 Legjobb betétdal A Star Is Born (2018)
Csillag születik
Shallow
2019 Legjobb dokumentumfilm Free Solo (2018)
Free Solo - Mászókötél nélkül
2019 Legjobb eredeti filmzene Black Panther (2018)
Fekete Párduc
Ludwig Göransson
2019 Legjobb eredeti forgatókönyv Green Book (2018)
Zöld könyv - Útmutató az élethez
Peter Farrelly - Nick Vallelonga - Brian Hayes Currie
2019 Legjobb férfi főszereplő Bohemian Rhapsody (2018)
Bohém rapszódia
Rami Malek
2019 Legjobb férfi mellékszereplő Green Book (2018)
Zöld könyv - Útmutató az élethez
Mahershala Ali
2019 Legjobb film Green Book (2018)
Zöld könyv - Útmutató az élethez
2019 Legjobb hang Bohemian Rhapsody (2018)
Bohém rapszódia
2019 Legjobb hangvágás Bohemian Rhapsody (2018)
Bohém rapszódia
2019 Legjobb idegen nyelvű film Roma (2018)
 
2019 Legjobb képi effektusok First Man (2018)
Az első ember
2019 Legjobb kosztümtervező Black Panther (2018)
Fekete Párduc
Ruth E. Carter
2019 Legjobb látványtervezés Black Panther (2018)
Fekete Párduc
Hannah Beachler - Jay Hart
2019 Legjobb női főszereplő The Favourite (2018)
A kedvenc
Olivia Colman
2019 Legjobb női mellékszereplő If Beale Street Could Talk (2018)
Ha a Beale utca mesélni tudna
Regina King
2019 Legjobb operatőr Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2019 Legjobb rendező Roma (2018)
 
Alfonso Cuarón
2019 Legjobb rövid dokumentumfilm Period. End of Sentence. (2018)
 
2019 Legjobb rövidfilm Skin (2018)
 
Guy Nattiv - Jaime Ray Newman (a film producere) megosztva a díj
2019 Legjobb smink/maszk Vice (2018)
Alelnök
2019 Legjobb vágás Bohemian Rhapsody (2018)
Bohém rapszódia
John Ottman
2018 Legjobb adaptált forgatókönyv Call Me by Your Name (2017)
Szólíts a neveden
James Ivory
2018 Legjobb animációs film Coco (2017)
 
2018 Legjobb animációs rövidfilm Dear Basketball (2017)
 
2018 Legjobb betétdal Coco (2017)
 
Remember Me
2018 Legjobb dokumentumfilm Icarus (2017)
 
2018 Legjobb eredeti filmzene The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Alexandre Desplat
2018 Legjobb eredeti forgatókönyv Get Out (2017)
Tűnj el!
Jordan Peele
2018 Legjobb férfi főszereplő Darkest Hour (2017)
A legsötétebb óra
Gary Oldman
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Sam Rockwell
2018 Legjobb film The Shape of Water (2017)
A víz érintése
2018 Legjobb hang Dunkirk (2017)
 
2018 Legjobb hangvágás Dunkirk (2017)
 
2018 Legjobb idegen nyelvű film Una mujer fantástica (2017)
Egy fantasztikus nő
2018 Legjobb képi effektusok Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
2018 Legjobb kosztümtervező Phantom Thread (2017)
Fantomszál
Mark Bridges
2018 Legjobb látványtervezés The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Paul Denham Austerberry - Shane Vieau - Jeff Melvin
2018 Legjobb női főszereplő Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
Három óriásplakát Ebbing határában
Frances McDormand
2018 Legjobb női mellékszereplő I, Tonya (2017)
Én, Tonya
Allison Janney
2018 Legjobb operatőr Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Roger Deakins
2018 Legjobb rendező The Shape of Water (2017)
A víz érintése
Guillermo del Toro
2018 Legjobb rövidfilm The Silent Child (2017)
 
2018 Legjobb smink/maszk Darkest Hour (2017)
A legsötétebb óra
2018 Legjobb vágás Dunkirk (2017)
 
Lee Smith
2017 Legjobb adaptált forgatókönyv Moonlight (2016)
Holdfény
Barry Jenkins - Tarell Alvin McCraney
2017 Legjobb animációs film Zootopia (2016)
Zootropolis - Állati nagy balhé
2017 Legjobb animációs rövidfilm Piper (2016)
Szalonka
2017 Legjobb betétdal La La Land (2016)
Kaliforniai álom
City of Stars
2017 Legjobb dokumentumfilm O.J.: Made in America (2016)
O. J. - Egy amerikai hős
2017 Legjobb eredeti filmzene La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Justin Hurwitz
2017 Legjobb eredeti forgatókönyv Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Kenneth Lonergan
2017 Legjobb férfi főszereplő Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Casey Affleck
2017 Legjobb férfi mellékszereplő Moonlight (2016)
Holdfény
Mahershala Ali
2017 Legjobb film Moonlight (2016)
Holdfény
2017 Legjobb hang Hacksaw Ridge (2016)
A fegyvertelen katona
2017 Legjobb hangvágás Arrival (2016)
Érkezés
2017 Legjobb idegen nyelvű film Forushande (2016)
Az ügyfél
2017 Legjobb képi effektusok The Jungle Book (2016)
A dzsungel könyve
2017 Legjobb kosztümtervező Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)
Legendás állatok és megfigyelésük
Colleen Atwood
2017 Legjobb látványtervezés La La Land (2016)
Kaliforniai álom
David Wasco - Sandy Reynolds-Wasco
2017 Legjobb női főszereplő La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Emma Stone
2017 Legjobb női mellékszereplő Fences (2016)
Kerítések
Viola Davis
2017 Legjobb operatőr La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Linus Sandgren
2017 Legjobb rendező La La Land (2016)
Kaliforniai álom
Damien Chazelle
2017 Legjobb rövidfilm Mindenki (2016)
Sing
2017 Legjobb smink/maszk Suicide Squad (2016)
Suicide Squad - Öngyilkos osztag
2017 Legjobb vágás Hacksaw Ridge (2016)
A fegyvertelen katona
John Gilbert
2016 Legjobb adaptált forgatókönyv The Big Short (2015)
A nagy dobás
Adam McKay - Charles Randolph
2016 Legjobb animációs film Inside Out (2015)
Agymanók
2016 Legjobb animációs rövidfilm Historia de un oso (2014)
Bear Story
2016 Legjobb betétdal Spectre (2015)
Spectre - A Fantom visszatér
Writing's On The Wall
2016 Legjobb dokumentumfilm Amy (2015)
Amy - Az Amy Winehouse-sztori
2016 Legjobb eredeti filmzene The Hateful Eight (2015)
Aljas nyolcas
Ennio Morricone
2016 Legjobb eredeti forgatókönyv Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
Thomas McCarthy - Josh Singer
2016 Legjobb férfi főszereplő The Revenant (2015)
A visszatérő
Leonardo DiCaprio
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Bridge of Spies (2015)
Kémek hídja
Mark Rylance
2016 Legjobb film Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
2016 Legjobb hang Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
2016 Legjobb hangvágás Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
2016 Legjobb idegen nyelvű film Saul fia (2015)
Son of Saul
2016 Legjobb képi effektusok Ex Machina (2015)
 
2016 Legjobb kosztümtervező Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Jenny Beavan
2016 Legjobb látványtervezés Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Colin Gibson - Katie Sharrock - Lisa Thompson
2016 Legjobb női főszereplő Room (2015)
A szoba
Brie Larson
2016 Legjobb női mellékszereplő The Danish Girl (2015)
A dán lány
Alicia Vikander
2016 Legjobb operatőr The Revenant (2015)
A visszatérő
Emmanuel Lubezki
2016 Legjobb rendező The Revenant (2015)
A visszatérő
Alejandro González Iñárritu
2016 Legjobb rövidfilm Stutterer (2015)
 
2016 Legjobb smink/maszk Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
2016 Legjobb vágás Mad Max: Fury Road (2015)
Mad Max: A harag útja
Margaret Sixel
2015 Legjobb adaptált forgatókönyv The Imitation Game (2014)
Kódjátszma
Graham Moore
2015 Legjobb animációs film Big Hero 6 (2014)
Hős6os
2015 Legjobb animációs rövidfilm Feast (2014)
Lakoma
2015 Legjobb betétdal Selma (2014)
 
Glory
2015 Legjobb dokumentumfilm Citizenfour (2014)
 
2015 Legjobb eredeti filmzene The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Alexandre Desplat
2015 Legjobb eredeti forgatókönyv Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Alejandro González Iñárritu - Nicolás Giacobone - Alexander Dinelaris - Armando Bo
2015 Legjobb férfi főszereplő The Theory of Everything (2014)
A mindenség elmélete
Eddie Redmayne
2015 Legjobb férfi mellékszereplő Whiplash (2014)
 
J.K. Simmons
2015 Legjobb film Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
2015 Legjobb hang Whiplash (2014)
 
Craig Mann - Ben Wilkins - Thomas Curley
2015 Legjobb hangvágás American Sniper (2014)
Amerikai mesterlövész
Alan Robert Murray - Bub Asman
2015 Legjobb idegen nyelvű film Ida (2013)
 
2015 Legjobb képi effektusok Interstellar (2014)
Csillagok között
2015 Legjobb kosztümtervező The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Milena Canonero
2015 Legjobb látványtervezés The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
Adam Stockhausen - Anna Pinnock
2015 Legjobb női főszereplő Still Alice (2014)
Megmaradt Alice-nek
Julianne Moore
2015 Legjobb női mellékszereplő Boyhood (2014)
Sráckor
Patricia Arquette
2015 Legjobb operatőr Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Emmanuel Lubezki
2015 Legjobb rendező Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
Alejandro González Iñárritu
2015 Legjobb rövidfilm The Phone Call (2013)
 
2015 Legjobb smink/maszk The Grand Budapest Hotel (2014)
A Grand Budapest Hotel
2015 Legjobb vágás Whiplash (2014)
 
Tom Cross
2014 Legjobb adaptált forgatókönyv 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
John Ridley
2014 Legjobb animációs film Frozen (2013)
Jégvarázs
2014 Legjobb animációs rövidfilm Mr Hublot (2013)
 
2014 Legjobb betétdal Frozen (2013)
Jégvarázs
Let It Go
2014 Legjobb dokumentumfilm 20 Feet from Stardom (2013)
 
2014 Legjobb eredeti filmzene Gravity (2013)
Gravitáció
Steven Price
2014 Legjobb eredeti forgatókönyv Her (2013)
A nő
Spike Jonze
2014 Legjobb férfi főszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Matthew McConaughey
2014 Legjobb férfi mellékszereplő Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
Jared Leto
2014 Legjobb film 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
2014 Legjobb hang Gravity (2013)
Gravitáció
Skip Lievsay - Niv Adiri - Christopher Benstead - Chris Munro
2014 Legjobb hangvágás Gravity (2013)
Gravitáció
Glenn Freemantle
2014 Legjobb idegen nyelvű film La grande bellezza (2013)
A nagy szépség
2014 Legjobb képi effektusok Gravity (2013)
Gravitáció
2014 Legjobb kosztümtervező The Great Gatsby (2013)
A nagy Gatsby
Catherine Martin
2014 Legjobb látványtervezés The Great Gatsby (2013)
A nagy Gatsby
Catherine Martin - Beverley Dunn
2014 Legjobb női főszereplő Blue Jasmine (2013)
 
Cate Blanchett
2014 Legjobb női mellékszereplő 12 Years a Slave (2013)
12 év rabszolgaság
Lupita Nyong'o
2014 Legjobb operatőr Gravity (2013)
Gravitáció
Emmanuel Lubezki
2014 Legjobb rendező Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón
2014 Legjobb rövidfilm Helium (2014)
 
2014 Legjobb smink/maszk Dallas Buyers Club (2013)
Mielőtt meghaltam
2014 Legjobb vágás Gravity (2013)
Gravitáció
Alfonso Cuarón - Mark Sanger
2013 Legjobb adaptált forgatókönyv Argo (2012)
Az Argo-akció
Chris Terrio
2013 Legjobb animációs film Brave (2012)
Merida, a bátor
2013 Legjobb animációs rövidfilm Paperman (2012)
 
2013 Legjobb betétdal Skyfall (2012)
 
Skyfall
2013 Legjobb dokumentumfilm Searching for Sugar Man (2012)
Rodriguez nyomában
2013 Legjobb eredeti filmzene Life of Pi (2012)
Pi élete
Mychael Danna
2013 Legjobb eredeti forgatókönyv Django Unchained (2012)
Django elszabadul
Quentin Tarantino
2013 Legjobb férfi főszereplő Lincoln (2012)
 
Daniel Day-Lewis
2013 Legjobb férfi mellékszereplő Django Unchained (2012)
Django elszabadul
Christoph Waltz
2013 Legjobb film Argo (2012)
Az Argo-akció
2013 Legjobb hang Les Misérables (2012)
A nyomorultak
Andy Nelson - Mark Paterson - Simon Hayes
2013 Legjobb hangvágás Zero Dark Thirty (2012)
Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza
Paul N.J. Ottosson
2013 Legjobb hangvágás Skyfall (2012)
 
Per Hallberg - Karen M. Baker
2013 Legjobb idegen nyelvű film Amour (2012)
Szerelem
2013 Legjobb képi effektusok Life of Pi (2012)
Pi élete
2013 Legjobb kosztümtervező Anna Karenina (2012)
 
Jacqueline Durran
2013 Legjobb látványtervezés Lincoln (2012)
 
Rick Carter - Jim Erickson
2013 Legjobb női főszereplő Silver Linings Playbook (2012)
Napos oldal
Jennifer Lawrence
2013 Legjobb női mellékszereplő Les Misérables (2012)
A nyomorultak
Anne Hathaway
2013 Legjobb operatőr Life of Pi (2012)
Pi élete
Claudio Miranda
2013 Legjobb rendező Life of Pi (2012)
Pi élete
Ang Lee
2013 Legjobb rövidfilm Curfew (2012)
 
2013 Legjobb smink/maszk Les Misérables (2012)
A nyomorultak
2013 Legjobb vágás Argo (2012)
Az Argo-akció
William Goldenberg
2012 Legjobb adaptált forgatókönyv The Descendants (2011)
Utódok
Alexander Payne - Nat Faxon - Jim Rash
2012 Legjobb animációs film Rango (2011)
 
2012 Legjobb animációs rövidfilm The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore (2011)
 
2012 Legjobb betétdal The Muppets (2011)
Muppets
Man or Muppet
2012 Legjobb dokumentumfilm Undefeated (2011)
 
2012 Legjobb eredeti filmzene The Artist (2011)
A némafilmes
Ludovic Bource
2012 Legjobb eredeti forgatókönyv Midnight in Paris (2011)
Éjfélkor Párizsban
Woody Allen
2012 Legjobb férfi főszereplő The Artist (2011)
A némafilmes
Jean Dujardin
2012 Legjobb férfi mellékszereplő Beginners (2010)
Kezdők
Christopher Plummer
2012 Legjobb film The Artist (2011)
A némafilmes
2012 Legjobb hang Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Tom Fleischman - John Midgley
2012 Legjobb hangvágás Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Philip Stockton - Eugene Gearty
2012 Legjobb idegen nyelvű film Jodaeiye Nader az Simin (2011)
Nader és Simin - Egy elválás története
2012 Legjobb képi effektusok Hugo (2011)
A leleményes Hugo
2012 Legjobb kosztümtervező The Artist (2011)
A némafilmes
Mark Bridges
2012 Legjobb látványtervezés Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Dante Ferretti - Francesca Lo Schiavo
2012 Legjobb női főszereplő The Iron Lady (2011)
A Vaslady
Meryl Streep
2012 Legjobb női mellékszereplő The Help (2011)
A segítség
Octavia Spencer
2012 Legjobb operatőr Hugo (2011)
A leleményes Hugo
Robert Richardson
2012 Legjobb rendező The Artist (2011)
A némafilmes
Michel Hazanavicius
2012 Legjobb smink/maszk The Iron Lady (2011)
A Vaslady
2012 Legjobb vágás The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
A tetovált lány
Angus Wall - Kirk Baxter
2011 Legjobb adaptált forgatókönyv The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Aaron Sorkin
2011 Legjobb animációs film Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
2011 Legjobb animációs rövidfilm The Lost Thing (2010)
 
2011 Legjobb betétdal Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
We Belong Together
2011 Legjobb dokumentumfilm Inside Job (2010)
Bennfentesek
2011 Legjobb eredeti filmzene The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Trent Reznor - Atticus Ross
2011 Legjobb eredeti forgatókönyv The King's Speech (2010)
A király beszéde
David Seidler
2011 Legjobb férfi főszereplő The King's Speech (2010)
A király beszéde
Colin Firth
2011 Legjobb férfi mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Christian Bale
2011 Legjobb film The King's Speech (2010)
A király beszéde
2011 Legjobb hang Inception (2010)
Eredet
Lora Hirschberg - Gary Rizzo - Ed Novick
2011 Legjobb hangvágás Inception (2010)
Eredet
Richard King
2011 Legjobb idegen nyelvű film Haevnen (2010)
Egy jobb világ
2011 Legjobb képi effektusok Inception (2010)
Eredet
Chris Corbould - Andrew Lockley - Pete Bebb - Paul J. Franklin
2011 Legjobb kosztümtervező Alice in Wonderland (2010)
Alice Csodaországban
Colleen Atwood
2011 Legjobb látványtervezés Alice in Wonderland (2010)
Alice Csodaországban
Robert Stromberg - Karen O'Hara
2011 Legjobb női főszereplő Black Swan (2010)
Fekete hattyú
Natalie Portman
2011 Legjobb női mellékszereplő The Fighter (2010)
A harcos
Melissa Leo
2011 Legjobb operatőr Inception (2010)
Eredet
Wally Pfister
2011 Legjobb rendező The King's Speech (2010)
A király beszéde
Tom Hooper
2011 Legjobb smink/maszk The Wolfman (2010)
Farkasember
2011 Legjobb vágás The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
Angus Wall - Kirk Baxter
2010 Legjobb adaptált forgatókönyv Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Geoffrey Fletcher
2010 Legjobb animációs film Up (2009)
Fel
2010 Legjobb animációs rövidfilm Logorama (2009)
 
2010 Legjobb betétdal Crazy Heart (2009)
Őrült szív
The Weary Kind
2010 Legjobb dokumentumfilm The Cove (2009)
Az öböl
2010 Legjobb eredeti filmzene Up (2009)
Fel
Michael Giacchino
2010 Legjobb eredeti forgatókönyv The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Mark Boal
2010 Legjobb férfi főszereplő Crazy Heart (2009)
Őrült szív
Jeff Bridges
2010 Legjobb férfi mellékszereplő Inglourious Basterds (2009)
Becstelen brigantyk
Christoph Waltz
2010 Legjobb film The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
2010 Legjobb hang The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Paul N.J. Ottosson - Ray Beckett
2010 Legjobb hangvágás The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Paul N.J. Ottosson
2010 Legjobb idegen nyelvű film El secreto de sus ojos (2009)
Szemekbe zárt titkok
2010 Legjobb képi effektusok Avatar (2009)
 
Joe Letteri - Stephen Rosenbaum - Richard Baneham - Andy Jones
2010 Legjobb kosztümtervező The Young Victoria (2009)
Az ifjú Viktória királynő
Sandy Powell
2010 Legjobb látványtervezés Avatar (2009)
 
Rick Carter - Robert Stromberg - Kim Sinclair
2010 Legjobb női főszereplő The Blind Side (2009)
A szív bajnokai
Sandra Bullock
2010 Legjobb női mellékszereplő Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)
Precious - A boldogság ára
Mo'Nique
2010 Legjobb operatőr Avatar (2009)
 
Mauro Fiore
2010 Legjobb rendező The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Kathryn Bigelow
2010 Legjobb smink/maszk Star Trek (2009)
 
2010 Legjobb vágás The Hurt Locker (2008)
A bombák földjén
Bob Murawski - Chris Innis
2009 Legjobb adaptált forgatókönyv Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Simon Beaufoy
2009 Legjobb animációs film WALL·E (2008)
 
2009 Legjobb animációs rövidfilm La maison en petits cubes (2008)
Tsumiki no ie
2009 Legjobb betétdal Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Jai Ho
2009 Legjobb dokumentumfilm Man on Wire (2008)
Ember a magasban
2009 Legjobb eredeti filmzene Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
A.R. Rahman
2009 Legjobb eredeti forgatókönyv Milk (2008)
 
Dustin Lance Black
2009 Legjobb férfi főszereplő Milk (2008)
 
Sean Penn
2009 Legjobb férfi mellékszereplő The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Heath Ledger
2009 Legjobb film Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
2009 Legjobb hang Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Ian Tapp - Richard Pryke - Resul Pookutty
2009 Legjobb hangvágás The Dark Knight (2008)
A sötét lovag
Richard King
2009 Legjobb idegen nyelvű film Okuribito (2008)
Eltávozók
2009 Legjobb képi effektusok The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
Eric Barba - Steve Preeg - Burt Dalton - Craig Barron
2009 Legjobb kosztümtervező The Duchess (2008)
A hercegnő
Michael O'Connor
2009 Legjobb látványtervezés The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
Donald Graham Burt - Victor J. Zolfo
2009 Legjobb női főszereplő The Reader (2008)
A felolvasó
Kate Winslet
2009 Legjobb női mellékszereplő Vicky Cristina Barcelona (2008)
 
Penélope Cruz
2009 Legjobb operatőr Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Anthony Dod Mantle
2009 Legjobb rendező Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Danny Boyle
2009 Legjobb smink/maszk The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
2009 Legjobb vágás Slumdog Millionaire (2008)
Gettómilliomos
Chris Dickens
2008 Legjobb adaptált forgatókönyv No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2008 Legjobb animációs film Ratatouille (2007)
L'ecsó
2008 Legjobb animációs rövidfilm Peter & the Wolf (2006)
Péter és a farkas
2008 Legjobb betétdal Once (2006)
Egyszer
Falling Slowly
2008 Legjobb dokumentumfilm Taxi to the Dark Side (2007)
 
2008 Legjobb eredeti filmzene Atonement (2007)
Vágy és vezeklés
Dario Marianelli
2008 Legjobb eredeti forgatókönyv Juno (2007)
 
Diablo Cody
2008 Legjobb férfi főszereplő There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Daniel Day-Lewis
2008 Legjobb férfi mellékszereplő No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Javier Bardem
2008 Legjobb film No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
2008 Legjobb hang The Bourne Ultimatum (2007)
A Bourne-ultimátum
Scott Millan - David Parker - Kirk Francis
2008 Legjobb hangvágás The Bourne Ultimatum (2007)
A Bourne-ultimátum
Karen M. Baker - Per Hallberg
2008 Legjobb idegen nyelvű film Die Fälscher (2007)
Pénzhamisítók
2008 Legjobb képi effektusok The Golden Compass (2007)
Az arany iránytű
Michael L. Fink - Bill Westenhofer - Ben Morris - Trevor Wood
2008 Legjobb kosztümtervező Elizabeth: The Golden Age (2007)
Elizabeth: Az aranykor
Alexandra Byrne
2008 Legjobb látványtervezés Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya
Dante Ferretti - Francesca Lo Schiavo
2008 Legjobb női főszereplő La Môme (2007)
Piaf
Marion Cotillard
2008 Legjobb női mellékszereplő Michael Clayton (2007)
 
Tilda Swinton
2008 Legjobb operatőr There Will Be Blood (2007)
Vérző olaj
Robert Elswit
2008 Legjobb rendező No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen
2008 Legjobb smink/maszk La Môme (2007)
Piaf
2008 Legjobb vágás The Bourne Ultimatum (2007)
A Bourne-ultimátum
Christopher Rouse
2007 Legjobb adaptált forgatókönyv The Departed (2006)
A tégla
William Monahan
2007 Legjobb animációs film Happy Feet (2006)
Táncoló talpak
2007 Legjobb animációs rövidfilm The Danish Poet (2006)
 
2007 Legjobb betétdal An Inconvenient Truth (2006)
Kellemetlen igazság
I Need To Wake Up
2007 Legjobb dokumentumfilm An Inconvenient Truth (2006)
Kellemetlen igazság
2007 Legjobb eredeti filmzene Babel (2006)
Bábel
Gustavo Santaolalla
2007 Legjobb eredeti forgatókönyv Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
Michael Arndt
2007 Legjobb férfi főszereplő The Last King of Scotland (2006)
Az utolsó skót király
Forest Whitaker
2007 Legjobb férfi mellékszereplő Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
Alan Arkin
2007 Legjobb film The Departed (2006)
A tégla
2007 Legjobb hang Dreamgirls (2006)
 
Michael Minkler - Bob Beemer - Willie D. Burton
2007 Legjobb hangvágás Letters from Iwo Jima (2006)
Levelek Ivo Dzsimáról
Alan Robert Murray - Bub Asman
2007 Legjobb idegen nyelvű film Das Leben der Anderen (2006)
A mások élete
2007 Legjobb képi effektusok Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006)
A Karib-tenger kalózai: Holtak kincse
John Knoll - Hal T. Hickel - Charles Gibson - Allen Hall
2007 Legjobb kosztümtervező Marie Antoinette (2006)
 
Milena Canonero
2007 Legjobb látványtervezés El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
Eugenio Caballero - Pilar Revuelta
2007 Legjobb női főszereplő The Queen (2006)
A királynő
Helen Mirren
2007 Legjobb női mellékszereplő Dreamgirls (2006)
 
Jennifer Hudson
2007 Legjobb operatőr El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
Guillermo Navarro
2007 Legjobb rendező The Departed (2006)
A tégla
Martin Scorsese
2007 Legjobb smink/maszk El laberinto del fauno (2006)
A faun labirintusa
2007 Legjobb vágás The Departed (2006)
A tégla
Thelma Schoonmaker
2006 Legjobb adaptált forgatókönyv Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Larry McMurtry - Diana Ossana
2006 Legjobb animációs film Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (2005)
Wallace & Gromit és az elvetemült veteménylény
2006 Legjobb animációs rövidfilm The Moon and the Son: An Imagined Conversation (2006)
 
2006 Legjobb betétdal Hustle & Flow (2005)
Nyomulj és nyerj!
It's Hard Out Here For a Pimp
2006 Legjobb dokumentumfilm La marche de l'empereur (2005)
Pingvinek vándorlása
2006 Legjobb eredeti filmzene Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Gustavo Santaolalla
2006 Legjobb eredeti forgatókönyv Crash (2004)
Ütközések
Paul Haggis - Bobby Moresco
2006 Legjobb férfi főszereplő Capote (2005)
 
Philip Seymour Hoffman
2006 Legjobb férfi mellékszereplő Syriana (2005)
Sziriána
George Clooney
2006 Legjobb film Crash (2004)
Ütközések
2006 Legjobb hang King Kong (2005)
 
Christopher Boyes - Michael Semanick - Michael Hedges - Hammond Peek
2006 Legjobb hangvágás King Kong (2005)
 
Mike Hopkins - Ethan Van der Ryn
2006 Legjobb idegen nyelvű film Tsotsi (2005)
 
2006 Legjobb képi effektusok King Kong (2005)
 
Joe Letteri - Brian Van't Hul - Christian Rivers - Richard Taylor (III)
2006 Legjobb kosztümtervező Memoirs of a Geisha (2005)
Egy gésa emlékiratai
Colleen Atwood
2006 Legjobb látványtervezés Memoirs of a Geisha (2005)
Egy gésa emlékiratai
John Myhre - Gretchen Rau
2006 Legjobb női főszereplő Walk the Line (2005)
A nyughatatlan
Reese Witherspoon
2006 Legjobb női mellékszereplő The Constant Gardener (2005)
Az elszánt diplomata
Rachel Weisz
2006 Legjobb operatőr Memoirs of a Geisha (2005)
Egy gésa emlékiratai
Dion Beebe
2006 Legjobb rendező Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain - Túl a barátságon
Ang Lee
2006 Legjobb rövidfilm Six Shooter (2004)
 
Martin McDonagh
2006 Legjobb smink/maszk The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
2006 Legjobb vágás Crash (2004)
Ütközések
Hughes Winborne
2005 Legjobb adaptált forgatókönyv Sideways (2004)
Kerülőutak
Alexander Payne - Jim Taylor
2005 Legjobb animációs film The Incredibles (2004)
A hihetetlen család
2005 Legjobb animációs rövidfilm Ryan (2004)
 
2005 Legjobb betétdal Diarios de motocicleta (2004)
Che Guevara: A motoros naplója
Al Otro Lado Del Río
2005 Legjobb dokumentumfilm Born Into Brothels: Calcutta's Red Light Kids (2004)
Bordélyba születve: Vöröslámpás gyerekek Kalkuttában
2005 Legjobb eredeti filmzene Finding Neverland (2004)
Én, Pán Péter
Jan A.P. Kaczmarek
2005 Legjobb eredeti forgatókönyv Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Egy makulátlan elme örök ragyogása
Charlie Kaufman
2005 Legjobb férfi főszereplő Ray (2004)
 
Jamie Foxx
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
Morgan Freeman
2005 Legjobb film Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
2005 Legjobb hang Ray (2004)
 
Scott Millan - Greg Orloff - Bob Beemer - Steve Cantamessa
2005 Legjobb hangvágás The Incredibles (2004)
A hihetetlen család
Michael Silvers - Randy Thom
2005 Legjobb idegen nyelvű film Mar adentro (2004)
A belső tenger
2005 Legjobb képi effektusok Spider-Man 2 (2004)
Pókember 2.
John Dykstra - Scott Stokdyk - Anthony LaMolinara - John Frazier
2005 Legjobb kosztümtervező The Aviator (2004)
Aviátor
2005 Legjobb látványtervezés The Aviator (2004)
Aviátor
Dante Ferretti - Francesca Lo Schiavo
2005 Legjobb női főszereplő Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
Hilary Swank
2005 Legjobb női mellékszereplő The Aviator (2004)
Aviátor
Cate Blanchett
2005 Legjobb operatőr The Aviator (2004)
Aviátor
Robert Richardson
2005 Legjobb rendező Million Dollar Baby (2004)
Millió dolláros bébi
Clint Eastwood
2005 Legjobb smink/maszk Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004)
Lemony Snicket: A balszerencse áradása
2005 Legjobb vágás The Aviator (2004)
Aviátor
Thelma Schoonmaker
2004 Legjobb adaptált forgatókönyv The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Phillippa Boyens - Peter Jackson - Fran Walsh
2004 Legjobb animációs film Finding Nemo (2003)
Némó nyomában
2004 Legjobb animációs rövidfilm Harvie Krumpet (2003)
 
2004 Legjobb betétdal The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Into the West
2004 Legjobb dokumentumfilm The Fog of War: Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara (2003)
A háború ködében
2004 Legjobb eredeti filmzene The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Howard Shore
2004 Legjobb eredeti forgatókönyv Lost in Translation (2003)
Elveszett jelentés
Sofia Coppola
2004 Legjobb férfi főszereplő Mystic River (2003)
Titokzatos folyó
Sean Penn
2004 Legjobb férfi mellékszereplő Mystic River (2003)
Titokzatos folyó
Tim Robbins
2004 Legjobb film The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb hang The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Christopher Boyes - Michael Semanick - Michael Hedges - Hammond Peek
2004 Legjobb hangvágás Master and Commander: The Far Side of the World (2003)
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
Richard King
2004 Legjobb idegen nyelvű film Les invasions barbares (2003)
Barbárok a kapuk előtt
2004 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Jim Rygiel - Joe Letteri - Randall William Cook - Alex Funke
2004 Legjobb kosztümtervező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb látványtervezés The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Grant Major - Dan Hennah - Alan Lee
2004 Legjobb női főszereplő Monster (2003)
A rém
Charlize Theron
2004 Legjobb női mellékszereplő Cold Mountain (2003)
Hideghegy
Renée Zellweger
2004 Legjobb operatőr Master and Commander: The Far Side of the World (2003)
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
Russell Boyd
2004 Legjobb rendező The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Peter Jackson
2004 Legjobb smink/maszk The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
2004 Legjobb vágás The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
A Gyűrűk Ura: A király visszatér
Jamie Selkirk
2003 Legjobb adaptált forgatókönyv The Pianist (2002)
A zongorista
Ronald Harwood
2003 Legjobb animációs film Sen to Chihiro no kamikakushi (2001)
Chihiro szellemországban
2003 Legjobb animációs rövidfilm The Chubbchubbs! (2002)
 
2003 Legjobb betétdal 8 Mile (2002)
8 mérföld
Lose Yourself
2003 Legjobb dokumentumfilm Bowling for Columbine (2002)
Kóla, puska, sültkrumpli
2003 Legjobb eredeti filmzene Frida (2002)
 
Elliot Goldenthal
2003 Legjobb eredeti forgatókönyv Hable con ella (2002)
Beszélj hozzá!
Pedro Almodóvar
2003 Legjobb férfi főszereplő The Pianist (2002)
A zongorista
Adrien Brody
2003 Legjobb férfi mellékszereplő Adaptation. (2002)
Adaptáció.
Chris Cooper
2003 Legjobb film Chicago (2002)
 
2003 Legjobb hang Chicago (2002)
 
Michael Minkler - Dominick Tavella - David Lee
2003 Legjobb hangvágás The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
Ethan Van der Ryn - Michael Hopkins
2003 Legjobb idegen nyelvű film Nirgendwo in Afrika (2001)
Hontalanul Afrikában
2003 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
A Gyűrűk Ura: A két torony
Jim Rygiel - Joe Letteri - Randall William Cook - Alex Funke
2003 Legjobb kosztümtervező Chicago (2002)
 
2003 Legjobb látványtervezés Chicago (2002)
 
John Myhre - Gordon Sim
2003 Legjobb női főszereplő The Hours (2002)
Az órák
Nicole Kidman
2003 Legjobb női mellékszereplő Chicago (2002)
 
Catherine Zeta-Jones
2003 Legjobb operatőr Road to Perdition (2002)
A kárhozat útja
Conrad L. Hall
2003 Legjobb rendező The Pianist (2002)
A zongorista
Roman Polański
2003 Legjobb smink/maszk Frida (2002)
 
2003 Legjobb vágás Chicago (2002)
 
Martin Walsh
2002 Legjobb adaptált forgatókönyv A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
Akiva Goldsman
2002 Legjobb animációs film Shrek (2001)
 
2002 Legjobb animációs rövidfilm For the Birds (2000)
Madárkák a dróton
2002 Legjobb betétdal Monsters Inc. (2001)
Szörny Rt.
If I Didn't Have You
2002 Legjobb dokumentumfilm Un coupable idéal (2001)
Murder on a Sunday Morning
2002 Legjobb eredeti filmzene The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Howard Shore
2002 Legjobb eredeti forgatókönyv Gosford Park (2001)
 
Julian Fellowes
2002 Legjobb férfi főszereplő Training Day (2001)
Kiképzés
Denzel Washington
2002 Legjobb férfi mellékszereplő Iris (2001)
Iris - Egy csodálatos női elme
Jim Broadbent
2002 Legjobb film A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
2002 Legjobb hang Black Hawk Down (2001)
A Sólyom végveszélyben
2002 Legjobb hangvágás Pearl Harbor (2001)
Pearl Harbor - Égi háború
2002 Legjobb idegen nyelvű film No Man's Land (2001)
Senkiföldje
2002 Legjobb képi effektusok The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Jim Rygiel - Randall William Cook - Richard Taylor (III) - Mark Stetson
2002 Legjobb kosztümtervező Moulin Rouge! (2001)
 
2002 Legjobb látványtervezés Moulin Rouge! (2001)
 
2002 Legjobb női főszereplő Monster's Ball (2001)
Szörnyek keringője
Halle Berry
2002 Legjobb női mellékszereplő A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
Jennifer Connelly
2002 Legjobb operatőr The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Andrew Lesnie
2002 Legjobb rendező A Beautiful Mind (2001)
Egy csodálatos elme
Ron Howard
2002 Legjobb smink/maszk The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
2002 Legjobb vágás Black Hawk Down (2001)
A Sólyom végveszélyben
Pietro Scalia
2001 Legjobb adaptált forgatókönyv Traffic (2000)
 
Stephen Gaghan
2001 Legjobb animációs rövidfilm Father and Daughter (2000)
Apa és lánya
2001 Legjobb betétdal Wonder Boys (2000)
Wonder Boys - Pokoli hétvége
Things Have Changed
2001 Legjobb dokumentumfilm Into the Arms of Strangers: Stories of the Kindertransport (2000)
Idegenek karjaiban
2001 Legjobb eredeti filmzene Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
Tan Dun
2001 Legjobb eredeti forgatókönyv Almost Famous (2000)
Majdnem híres
Cameron Crowe
2001 Legjobb férfi főszereplő Gladiator (2000)
Gladiátor
Russell Crowe
2001 Legjobb férfi mellékszereplő Traffic (2000)
 
Benicio Del Toro
2001 Legjobb film Gladiator (2000)
Gladiátor
2001 Legjobb hang Gladiator (2000)
Gladiátor
2001 Legjobb hangvágás U-571 (2000)
 
2001 Legjobb idegen nyelvű film Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
2001 Legjobb képi effektusok Gladiator (2000)
Gladiátor
2001 Legjobb kosztümtervező Gladiator (2000)
Gladiátor
2001 Legjobb látványtervezés Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
Timmy Yip
2001 Legjobb női főszereplő Erin Brockovich (2000)
Erin Brockovich, zűrös természet
Julia Roberts
2001 Legjobb női mellékszereplő Pollock (2000)
 
Marcia Gay Harden
2001 Legjobb operatőr Wo hu cang long (2000)
Tigris és sárkány
Peter Pau
2001 Legjobb rendező Traffic (2000)
 
Steven Soderbergh
2001 Legjobb smink/maszk How the Grinch Stole Christmas (2000)
A Grincs
2001 Legjobb vágás Traffic (2000)
 
Stephen Mirrione
2000 Legjobb adaptált forgatókönyv The Cider House Rules (1999)
Árvák hercege
John Irving
2000 Legjobb animációs rövidfilm The Old Man and the Sea (1999)
Az öreg halász és a tenger
2000 Legjobb betétdal Tarzan (1999)
 
You'll Be In My Heart
2000 Legjobb dokumentumfilm One Day in September (1999)
 
2000 Legjobb eredeti filmzene Le violon rouge (1998)
A vörös hegedű
John Corigliano
2000 Legjobb eredeti forgatókönyv American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Alan Ball
2000 Legjobb férfi főszereplő American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Kevin Spacey
2000 Legjobb férfi mellékszereplő The Cider House Rules (1999)
Árvák hercege
Michael Caine
2000 Legjobb film American Beauty (1999)
Amerikai szépség
2000 Legjobb hang The Matrix (1999)
Mátrix
2000 Legjobb hangvágás The Matrix (1999)
Mátrix
2000 Legjobb idegen nyelvű film Todo sobre mi madre (1999)
Mindent anyámról
2000 Legjobb képi effektusok The Matrix (1999)
Mátrix
2000 Legjobb kosztümtervező Topsy-Turvy (1999)
Tingli-tangli
2000 Legjobb látványtervezés Sleepy Hollow (1999)
Az Álmosvölgy legendája
2000 Legjobb női főszereplő Boys Don't Cry (1999)
A fiúk nem sírnak
Hilary Swank
2000 Legjobb női mellékszereplő Girl, Interrupted (1999)
Észvesztő
Angelina Jolie
2000 Legjobb operatőr American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Conrad L. Hall
2000 Legjobb rendező American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Sam Mendes
2000 Legjobb smink/maszk Topsy-Turvy (1999)
Tingli-tangli
2000 Legjobb vágás The Matrix (1999)
Mátrix
Zach Staenberg
1999 Legjobb adaptált forgatókönyv Gods and Monsters (1998)
Érzelmek tengerében
Bill Condon
1999 Legjobb animációs rövidfilm Bunny (1998)
Nyuszkó
1999 Legjobb betétdal The Prince of Egypt (1998)
Egyiptom hercege
When You Believe
1999 Legjobb dokumentumfilm The Last Days (1998)
Az utolsó napok
1999 Legjobb eredeti filmzene (dráma) La vita è bella (1997)
Az élet szép
Nicola Piovani
1999 Legjobb eredeti filmzene (musical vagy vígjáték) Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
Stephen Warbeck
1999 Legjobb eredeti forgatókönyv Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
Marc Norman - Tom Stoppard
1999 Legjobb férfi főszereplő La vita è bella (1997)
Az élet szép
Roberto Benigni
1999 Legjobb férfi mellékszereplő Affliction (1997)
Kisvárosi gyilkosság
James Coburn
1999 Legjobb film Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
1999 Legjobb hang Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
1999 Legjobb hangvágás Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
1999 Legjobb idegen nyelvű film La vita è bella (1997)
Az élet szép
1999 Legjobb képi effektusok What Dreams May Come (1998)
Csodás álmok jönnek
1999 Legjobb kosztümtervező Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
1999 Legjobb látványtervezés Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
1999 Legjobb női főszereplő Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
Gwyneth Paltrow
1999 Legjobb női mellékszereplő Shakespeare in Love (1998)
Szerelmes Shakespeare
Judi Dench
1999 Legjobb operatőr Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Janusz Kaminski
1999 Legjobb rendező Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Steven Spielberg
1999 Legjobb smink/maszk Elizabeth (1998)
 
1999 Legjobb vágás Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Michael Kahn
1998 Legjobb adaptált forgatókönyv L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
Brian Helgeland - Curtis Hanson
1998 Legjobb animációs rövidfilm Geri's Game (1997)
Geri sakkozik
1998 Legjobb betétdal Titanic (1997)
 
My Heart Will Go On
1998 Legjobb dokumentumfilm The Long Way Home (1997)
 
1998 Legjobb eredeti filmzene (dráma) Titanic (1997)
 
James Horner
1998 Legjobb eredeti filmzene (musical vagy vígjáték) The Full Monty (1997)
Alul semmi
Anne Dudley
1998 Legjobb eredeti forgatókönyv Good Will Hunting (1997)
 
Matt Damon - Ben Affleck
1998 Legjobb férfi főszereplő As Good As It Gets (1997)
Lesz ez még így se
Jack Nicholson
1998 Legjobb férfi mellékszereplő Good Will Hunting (1997)
 
Robin Williams
1998 Legjobb film Titanic (1997)
 
1998 Legjobb hang Titanic (1997)
 
1998 Legjobb hangvágás Titanic (1997)
 
1998 Legjobb idegen nyelvű film Karakter (1997)
Character
1998 Legjobb képi effektusok Titanic (1997)
 
1998 Legjobb kosztümtervező Titanic (1997)
 
1998 Legjobb látványtervezés Titanic (1997)
 
1998 Legjobb női főszereplő As Good As It Gets (1997)
Lesz ez még így se
Helen Hunt
1998 Legjobb női mellékszereplő L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas
Kim Basinger
1998 Legjobb operatőr Titanic (1997)
 
Russell Carpenter
1998 Legjobb rendező Titanic (1997)
 
James Cameron
1998 Legjobb smink/maszk Men in Black (1997)
Men in Black - Sötét zsaruk
1998 Legjobb vágás Titanic (1997)
 
Conrad Buff - James Cameron - Richard A. Harris
1997 Legjobb adaptált forgatókönyv Sling Blade (1996)
Pengeélen
Billy Bob Thornton
1997 Legjobb animációs rövidfilm Quest (1996)
 
1997 Legjobb betétdal Evita (1996)
 
You Must Love Me
1997 Legjobb dokumentumfilm When We Were Kings (1996)
Amikor királyok voltunk - Muhammad Ali
1997 Legjobb eredeti filmzene (dráma) The English Patient (1996)
Az angol beteg
Gabriel Yared
1997 Legjobb eredeti forgatókönyv Fargo (1996)
 
Ethan Coen - Joel Coen
1997 Legjobb férfi főszereplő Shine (1996)
Ragyogj!
Geoffrey Rush
1997 Legjobb férfi mellékszereplő Jerry Maguire (1996)
Jerry Maguire - A nagy hátraarc
Cuba Gooding Jr.
1997 Legjobb film The English Patient (1996)
Az angol beteg
1997 Legjobb hang The English Patient (1996)
Az angol beteg
1997 Legjobb hangvágás The Ghost and the Darkness (1996)
Ragadozók
1997 Legjobb idegen nyelvű film Kolja (1996)
Kolya
1997 Legjobb képi effektusok Independence Day (1996)
A függetlenség napja
1997 Legjobb kosztümtervező The English Patient (1996)
Az angol beteg
1997 Legjobb látványtervezés The English Patient (1996)
Az angol beteg
1997 Legjobb női főszereplő Fargo (1996)
 
Frances McDormand
1997 Legjobb női mellékszereplő The English Patient (1996)
Az angol beteg
Juliette Binoche
1997 Legjobb operatőr The English Patient (1996)
Az angol beteg
John Seale
1997 Legjobb rendező The English Patient (1996)
Az angol beteg
Anthony Minghella
1997 Legjobb smink/maszk The Nutty Professor (1996)
A bölcsek kövére
1997 Legjobb vágás The English Patient (1996)
Az angol beteg
Walter Murch
1996 Legjobb adaptált forgatókönyv Sense and Sensibility (1995)
Értelem és érzelem
Emma Thompson
1996 Legjobb animációs rövidfilm Wallace & Gromit in A Close Shave (1995)
Wallace és Gromit: Birka akció
1996 Legjobb betétdal Pocahontas (1995)
 
Colors of the Wind
1996 Legjobb dokumentumfilm Anne Frank Remembered (1995)
Anna Frank emlékezete
1996 Legjobb eredeti filmzene (dráma) Il postino (1994)
Neruda postása
Luis Enríquez Bacalov
1996 Legjobb eredeti filmzene (musical vagy vígjáték) Pocahontas (1995)
 
Alan Menken - Stephen Schwartz
1996 Legjobb eredeti forgatókönyv The Usual Suspects (1995)
Közönséges bűnözők
Christopher McQuarrie
1996 Legjobb férfi főszereplő Leaving Las Vegas (1995)
Las Vegas, végállomás
Nicolas Cage
1996 Legjobb férfi mellékszereplő The Usual Suspects (1995)
Közönséges bűnözők
Kevin Spacey
1996 Legjobb film Braveheart (1995)
A rettenthetetlen
1996 Legjobb hang Apollo 13 (1995)
 
1996 Legjobb hangvágás Braveheart (1995)
A rettenthetetlen
1996 Legjobb idegen nyelvű film Antonia (1995)
 
1996 Legjobb képi effektusok Babe (1995)
 
1996 Legjobb kosztümtervező Restoration (1995)
Változások kora
1996 Legjobb látványtervezés Restoration (1995)
Változások kora
1996 Legjobb női főszereplő Dead Man Walking (1995)
Ments meg, Uram!
Susan Sarandon
1996 Legjobb női mellékszereplő Mighty Aphrodite (1995)
Hatalmas Aphrodité
Mira Sorvino
1996 Legjobb operatőr Braveheart (1995)
A rettenthetetlen
John Toll
1996 Legjobb rendező Braveheart (1995)
A rettenthetetlen
Mel Gibson
1996 Legjobb smink/maszk Braveheart (1995)
A rettenthetetlen
1996 Legjobb vágás Apollo 13 (1995)
 
Mike Hill - Daniel P. Hanley
1995 Legjobb adaptált forgatókönyv Forrest Gump (1994)
 
Eric Roth
1995 Legjobb animációs rövidfilm Bob's Birthday (1993)
 
1995 Legjobb betétdal The Lion King (1994)
Az oroszlánkirály
Can You Feel the Love Tonight
1995 Legjobb dokumentumfilm Maya Lin: A Strong Clear Vision (1994)
 
1995 Legjobb eredeti filmzene The Lion King (1994)
Az oroszlánkirály
Hans Zimmer
1995 Legjobb eredeti forgatókönyv Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino - Roger Avary
1995 Legjobb férfi főszereplő Forrest Gump (1994)
 
Tom Hanks
1995 Legjobb férfi mellékszereplő Ed Wood (1994)
 
Martin Landau
1995 Legjobb film Forrest Gump (1994)
 
1995 Legjobb hang Speed (1994)
Féktelenül
1995 Legjobb hangvágás Speed (1994)
Féktelenül
1995 Legjobb idegen nyelvű film Utomlennije szolncem (1994)
Csalóka napfény
1995 Legjobb képi effektusok Forrest Gump (1994)
 
1995 Legjobb kosztümtervező The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert (1994)
Priscilla, a sivatag királynőjének kalandjai
1995 Legjobb látványtervezés The Madness of King George (1994)
György király
1995 Legjobb női főszereplő Blue Sky (1994)
Kék ég
Jessica Lange
1995 Legjobb női mellékszereplő Bullets Over Broadway (1994)
Lövések a Broadwayn
Dianne Wiest
1995 Legjobb operatőr Legends of the Fall (1994)
Szenvedélyek viharában
John Toll
1995 Legjobb rendező Forrest Gump (1994)
 
Robert Zemeckis
1995 Legjobb smink/maszk Ed Wood (1994)
 
1995 Legjobb vágás Forrest Gump (1994)
 
Arthur Schmidt
1994 Legjobb adaptált forgatókönyv Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Zaillian
1994 Legjobb animációs rövidfilm Wallace & Gromit in The Wrong Trousers (1993)
Wallace és Gromit: A bolond nadrág
1994 Legjobb betétdal Philadelphia (1993)
Philadelphia - Az érinthetetlen
Streets of Philadelphia
1994 Legjobb dokumentumfilm I Am a Promise: The Children of Stanton Elementary School (1993)
 
1994 Legjobb eredeti filmzene Schindler's List (1993)
Schindler listája
John Williams
1994 Legjobb eredeti forgatókönyv The Piano (1993)
Zongoralecke
Jane Campion
1994 Legjobb férfi főszereplő Philadelphia (1993)
Philadelphia - Az érinthetetlen
Tom Hanks
1994 Legjobb férfi mellékszereplő The Fugitive (1993)
A szökevény
Tommy Lee Jones
1994 Legjobb film Schindler's List (1993)
Schindler listája
1994 Legjobb hang Jurassic Park (1993)
 
1994 Legjobb hangvágás Jurassic Park (1993)
 
1994 Legjobb idegen nyelvű film Belle epoque (1992)
 
1994 Legjobb képi effektusok Jurassic Park (1993)
 
1994 Legjobb kosztümtervező The Age of Innocence (1993)
Az ártatlanság kora
1994 Legjobb látványtervezés Schindler's List (1993)
Schindler listája
1994 Legjobb női főszereplő The Piano (1993)
Zongoralecke
Holly Hunter
1994 Legjobb női mellékszereplő The Piano (1993)
Zongoralecke
Anna Paquin
1994 Legjobb operatőr Schindler's List (1993)
Schindler listája
Janusz Kaminski
1994 Legjobb rendező Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg
1994 Legjobb smink/maszk Mrs. Doubtfire (1993)
Mrs. Doubtfire - Apa csak egy van
1994 Legjobb vágás Schindler's List (1993)
Schindler listája
Michael Kahn
1993 Legjobb adaptált forgatókönyv Howards End (1992)
Szellem a házban
Ruth Prawer Jhabvala
1993 Legjobb animációs rövidfilm Mona Lisa Descending a Staircase (1992)
Mona Lisa leereszkedik egy mozgólépcsőn
1993 Legjobb betétdal Aladdin (1992)
 
A Whole New World
1993 Legjobb dokumentumfilm The Panama Deception (1992)
 
1993 Legjobb eredeti filmzene Aladdin (1992)
 
Alan Menken
1993 Legjobb eredeti forgatókönyv The Crying Game (1992)
A síró játék
Neil Jordan
1993 Legjobb férfi főszereplő Scent of a Woman (1992)
Egy asszony illata
Al Pacino
1993 Legjobb férfi mellékszereplő Unforgiven (1992)
Nincs bocsánat
Gene Hackman
1993 Legjobb film Unforgiven (1992)
Nincs bocsánat
1993 Legjobb hang The Last of the Mohicans (1992)
Az utolsó mohikán
1993 Legjobb hangvágás Dracula (1992)
Drakula
1993 Legjobb idegen nyelvű film Indochine (1992)
Indokína
1993 Legjobb képi effektusok Death Becomes Her (1992)
Jól áll neki a halál
1993 Legjobb kosztümtervező Dracula (1992)
Drakula
1993 Legjobb látványtervezés Howards End (1992)
Szellem a házban
1993 Legjobb női főszereplő Howards End (1992)
Szellem a házban
Emma Thompson
1993 Legjobb női mellékszereplő My Cousin Vinny (1992)
Vinny, az 1ügyű
Marisa Tomei
1993 Legjobb operatőr A River Runs Through It (1992)
Folyó szeli ketté
Philippe Rousselot
1993 Legjobb rendező Unforgiven (1992)
Nincs bocsánat
Clint Eastwood
1993 Legjobb smink/maszk Dracula (1992)
Drakula
1993 Legjobb vágás Unforgiven (1992)
Nincs bocsánat
Joel Cox
1992 Legjobb adaptált forgatókönyv The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Ted Tally
1992 Legjobb animációs rövidfilm Manipulation (1991)
 
1992 Legjobb betétdal Beauty and the Beast (1991)
A szépség és a szörnyeteg
Beauty and the Beast
1992 Legjobb dokumentumfilm In the Shadow of the Stars (1991)
 
1992 Legjobb eredeti filmzene Beauty and the Beast (1991)
A szépség és a szörnyeteg
Alan Menken
1992 Legjobb eredeti forgatókönyv Thelma and Louise (1991)
Thelma és Louise
Callie Khouri
1992 Legjobb férfi főszereplő The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Anthony Hopkins
1992 Legjobb férfi mellékszereplő City Slickers (1991)
Irány Colorado!
Jack Palance
1992 Legjobb film The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
1992 Legjobb hang Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminátor 2.: Az ítélet napja
1992 Legjobb hangvágás Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminátor 2.: Az ítélet napja
1992 Legjobb idegen nyelvű film Mediterraneo (1991)
 
1992 Legjobb képi effektusok Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminátor 2.: Az ítélet napja
1992 Legjobb kosztümtervező Bugsy (1991)
 
1992 Legjobb látványtervezés Bugsy (1991)
 
1992 Legjobb női főszereplő The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Jodie Foster
1992 Legjobb női mellékszereplő The Fisher King (1991)
A halászkirály legendája
Mercedes Ruehl
1992 Legjobb operatőr JFK (1991)
JFK - A nyitott dosszié
Robert Richardson
1992 Legjobb rendező The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Jonathan Demme
1992 Legjobb smink/maszk Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminátor 2.: Az ítélet napja
1992 Legjobb vágás JFK (1991)
JFK - A nyitott dosszié
Joe Hutshing - Pietro Scalia
1991 Legjobb adaptált forgatókönyv Dances With Wolves (1990)
Farkasokkal táncoló
Michael Blake
1991 Legjobb animációs rövidfilm Creature Comforts (1989)
Állatállapot
1991 Legjobb betétdal Dick Tracy (1990)
 
Sooner or Later (I Always Get My Man)
1991 Legjobb dokumentumfilm American Dream (1990)
 
1991 Legjobb eredeti filmzene Dances With Wolves (1990)
Farkasokkal táncoló
John Barry
1991 Legjobb eredeti forgatókönyv Ghost (1990)
 
Bruce Joel Rubin
1991 Legjobb férfi főszereplő Reversal of Fortune (1990)
A szerencse forgandó
Jeremy Irons
1991 Legjobb férfi mellékszereplő Goodfellas (1990)
Nagymenők
Joe Pesci
1991 Legjobb film Dances With Wolves (1990)
Farkasokkal táncoló
1991 Legjobb hang Dances With Wolves (1990)
Farkasokkal táncoló
1991 Legjobb hangvágás The Hunt for Red October (1990)
Vadászat a Vörös Októberre
1991 Legjobb idegen nyelvű film Reise der Hoffnung (1990)
A remény útja
1991 Legjobb kosztümtervező Cyrano de Bergerac (1990)
 
1991 Legjobb látványtervezés Dick Tracy (1990)
 
1991 Legjobb női főszereplő Misery (1990)
Tortúra
Kathy Bates
1991 Legjobb női mellékszereplő Ghost (1990)
 
Whoopi Goldberg
1991 Legjobb operatőr Dances With Wolves (1990)
Farkasokkal táncoló
Dean Semler
1991 Legjobb rendező Dances With Wolves (1990)
Farkasokkal táncoló
Kevin Costner
1991 Legjobb smink/maszk Dick Tracy (1990)
 
1991 Legjobb vágás Dances With Wolves (1990)
Farkasokkal táncoló
Neil Travis
1990 Legjobb adaptált forgatókönyv Driving Miss Daisy (1989)
Miss Daisy sofőrje
Alfred Uhry
1990 Legjobb animációs rövidfilm Balance (1989)
Egyensúly
1990 Legjobb betétdal The Little Mermaid (1989)
A kis hableány
Under the Sea
1990 Legjobb dokumentumfilm Common Threads: Stories from the Quilt (1989)
 
1990 Legjobb eredeti filmzene The Little Mermaid (1989)
A kis hableány
Alan Menken
1990 Legjobb eredeti forgatókönyv Dead Poets Society (1989)
Holt költők társasága
Tom Schulman
1990 Legjobb férfi főszereplő My Left Foot: The Story of Christy Brown (1989)
A bal lábam: Christy Brown története
Daniel Day-Lewis
1990 Legjobb férfi mellékszereplő Glory (1989)
Az 54. hadtest
Denzel Washington
1990 Legjobb film Driving Miss Daisy (1989)
Miss Daisy sofőrje
1990 Legjobb hang Glory (1989)
Az 54. hadtest
1990 Legjobb hangvágás Indiana Jones and the Last Crusade (1989)
Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag
1990 Legjobb idegen nyelvű film Nuovo Cinema Paradiso (1988)
Cinema Paradiso
1990 Legjobb képi effektusok The Abyss (1989)
A mélység titka
1990 Legjobb kosztümtervező Henry V (1989)
V. Henrik
1990 Legjobb látványtervezés Batman (1989)
Batman - A denevérember
1990 Legjobb női főszereplő Driving Miss Daisy (1989)
Miss Daisy sofőrje
Jessica Tandy
1990 Legjobb női mellékszereplő My Left Foot: The Story of Christy Brown (1989)
A bal lábam: Christy Brown története
Brenda Fricker
1990 Legjobb operatőr Glory (1989)
Az 54. hadtest
Freddie Francis
1990 Legjobb rendező Born on the Fourth of July (1989)
Született július negyedikén
Oliver Stone
1990 Legjobb smink/maszk Driving Miss Daisy (1989)
Miss Daisy sofőrje
1990 Legjobb vágás Born on the Fourth of July (1989)
Született július negyedikén
David Brenner - Joe Hutshing
1989 Legjobb adaptált forgatókönyv Dangerous Liaisons (1988)
Veszedelmes viszonyok
Christopher Hampton
1989 Legjobb animációs rövidfilm Tin Toy (1988)
Bádogjáték
1989 Legjobb betétdal Working Girl (1988)
Dolgozó lány
Let the River Run
1989 Legjobb dokumentumfilm Hôtel Terminus (1988)
 
1989 Legjobb eredeti filmzene The Milagro Beanfield War (1988)
A milagrói babháború
Dave Grusin
1989 Legjobb eredeti forgatókönyv Rain Man (1988)
Esőember
Ronald Bass - Barry Morrow
1989 Legjobb férfi főszereplő Rain Man (1988)
Esőember
Dustin Hoffman
1989 Legjobb férfi mellékszereplő A Fish Called Wanda (1988)
A hal neve: Wanda
Kevin Kline
1989 Legjobb film Rain Man (1988)
Esőember
1989 Legjobb hang Bird (1988)
Bird - Charlie Parker élete
1989 Legjobb hangvágás Who Framed Roger Rabbit (1988)
Roger nyúl a pácban
1989 Legjobb idegen nyelvű film Pelle erobreren (1987)
Hódító Pelle
1989 Legjobb képi effektusok Who Framed Roger Rabbit (1988)
Roger nyúl a pácban
1989 Legjobb kosztümtervező Dangerous Liaisons (1988)
Veszedelmes viszonyok
1989 Legjobb látványtervezés Dangerous Liaisons (1988)
Veszedelmes viszonyok
1989 Legjobb női főszereplő The Accused (1988)
A vádlottak
Jodie Foster
1989 Legjobb női mellékszereplő The Accidental Tourist (1988)
Az alkalmi turista
Geena Davis
1989 Legjobb operatőr Mississippi Burning (1988)
Lángoló Mississippi
Peter Biziou
1989 Legjobb rendező Rain Man (1988)
Esőember
Barry Levinson
1989 Legjobb smink/maszk Beetlejuice (1988)
Beetlejuice - Kísértethistória
1989 Legjobb vágás Who Framed Roger Rabbit (1988)
Roger nyúl a pácban
Arthur Schmidt
1988 Legjobb adaptált forgatókönyv The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
Mark Peploe - Bernardo Bertolucci
1988 Legjobb animációs rövidfilm L'homme qui plantait des arbres (1987)
Az ember, aki fát ültetett
1988 Legjobb betétdal Dirty Dancing (1987)
Dirty Dancing - Piszkos tánc
(I've Had) The Time of My Life
1988 Legjobb dokumentumfilm The Ten-Year Lunch (1987)
 
1988 Legjobb eredeti filmzene The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
Ryuichi Sakamoto - David Byrne - Cong Su
1988 Legjobb eredeti forgatókönyv Moonstruck (1987)
Holdkórosok
John Patrick Shanley
1988 Legjobb férfi főszereplő Wall Street (1987)
Tőzsdecápák
Michael Douglas
1988 Legjobb férfi mellékszereplő The Untouchables (1987)
Aki legyőzte Al Caponét
Sean Connery
1988 Legjobb film The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
1988 Legjobb hang The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
1988 Legjobb idegen nyelvű film Babettes gaestebud (1987)
Babette lakomája
1988 Legjobb képi effektusok Innerspace (1987)
Vérbeli hajsza
1988 Legjobb kosztümtervező The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
1988 Legjobb látványtervezés The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
1988 Legjobb női főszereplő Moonstruck (1987)
Holdkórosok
Cher
1988 Legjobb női mellékszereplő Moonstruck (1987)
Holdkórosok
Olympia Dukakis
1988 Legjobb operatőr The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
Vittorio Storaro
1988 Legjobb rendező The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
Bernardo Bertolucci
1988 Legjobb smink/maszk Harry and the Hendersons (1987)
Óriásláb esete Hendersonékkal
1988 Legjobb vágás The Last Emperor (1987)
Az utolsó császár
Gabriella Cristiani
1987 Legjobb adaptált forgatókönyv A Room with a View (1986)
Szoba kilátással
Ruth Prawer Jhabvala
1987 Legjobb animációs rövidfilm Een Griekse tragedie (1985)
Görög tragédia
1987 Legjobb betétdal Top Gun (1986)
 
Take My Breath Away
1987 Legjobb dokumentumfilm Artie Shaw: Time Is All You've Got (1985)
 
1987 Legjobb dokumentumfilm Down and Out in America (1986)
 
1987 Legjobb eredeti filmzene 'Round Midnight (1986)
Jazz Párizsban
Herbie Hancock
1987 Legjobb eredeti forgatókönyv Hannah and Her Sisters (1986)
Hannah és nővérei
Woody Allen
1987 Legjobb férfi főszereplő The Color of Money (1986)
A pénz színe
Paul Newman
1987 Legjobb férfi mellékszereplő Hannah and Her Sisters (1986)
Hannah és nővérei
Michael Caine
1987 Legjobb film Platoon (1986)
A szakasz
1987 Legjobb hang Platoon (1986)
A szakasz
1987 Legjobb hangvágás Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
1987 Legjobb idegen nyelvű film De Aanslag (1986)
Merénylet
1987 Legjobb képi effektusok Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
1987 Legjobb kosztümtervező A Room with a View (1986)
Szoba kilátással
1987 Legjobb látványtervezés A Room with a View (1986)
Szoba kilátással
1987 Legjobb női főszereplő Children of a Lesser God (1986)
Egy kisebb isten gyermekei
Marlee Matlin
1987 Legjobb női mellékszereplő Hannah and Her Sisters (1986)
Hannah és nővérei
Dianne Wiest
1987 Legjobb operatőr The Mission (1986)
A misszió
Chris Menges
1987 Legjobb rendező Platoon (1986)
A szakasz
Oliver Stone
1987 Legjobb smink/maszk The Fly (1986)
A légy
1987 Legjobb vágás Platoon (1986)
A szakasz
Claire Simpson
1986 Legjobb adaptált forgatókönyv Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
Kurt Luedtke
1986 Legjobb animációs rövidfilm Anna & Bella (1984)
 
1986 Legjobb betétdal White Nights (1985)
Halálbalett
Say You, Say Me
1986 Legjobb dokumentumfilm Broken Rainbow (1985)
 
1986 Legjobb eredeti filmzene Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
John Barry
1986 Legjobb eredeti forgatókönyv Witness (1985)
A kis szemtanú
William Kelley - Pamela Wallace - Earl W. Wallace
1986 Legjobb férfi főszereplő Kiss of the Spider Woman (1985)
A Pókasszony csókja
William Hurt
1986 Legjobb férfi mellékszereplő Cocoon (1985)
Selyemgubó
Don Ameche
1986 Legjobb film Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
1986 Legjobb hang Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
1986 Legjobb hangvágás Back to the Future (1985)
Vissza a jövőbe
1986 Legjobb idegen nyelvű film La historia oficial (1985)
A hivatalos változat
1986 Legjobb képi effektusok Cocoon (1985)
Selyemgubó
1986 Legjobb kosztümtervező Ran (1985)
Ran - Káosz
1986 Legjobb látványtervezés Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
1986 Legjobb női főszereplő The Trip to Bountiful (1985)
Út az ismeretlenbe
Geraldine Page
1986 Legjobb női mellékszereplő Prizzi's Honor (1985)
A Prizzik becsülete
Anjelica Huston
1986 Legjobb operatőr Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
David Watkin
1986 Legjobb rendező Out of Africa (1985)
Távol Afrikától
Sydney Pollack
1986 Legjobb smink/maszk Mask (1985)
Maszk
1986 Legjobb vágás Witness (1985)
A kis szemtanú
Thom Noble
1985 Legjobb adaptált forgatókönyv Amadeus (1984)
 
Peter Shaffer
1985 Legjobb animációs rövidfilm Charade (1984)
 
1985 Legjobb betétdal The Woman in Red (1984)
A piros ruhás nő
I Just Called to Say I Love You
1985 Legjobb dokumentumfilm The Times of Harvey Milk (1984)
 
1985 Legjobb eredeti filmzene A Passage to India (1984)
Út Indiába
Maurice Jarre
1985 Legjobb eredeti forgatókönyv Places in the Heart (1984)
Hely a szívemben
Robert Benton
1985 Legjobb férfi főszereplő Amadeus (1984)
 
F. Murray Abraham
1985 Legjobb férfi mellékszereplő The Killing Fields (1984)
Gyilkos mezők
Haing S. Ngor
1985 Legjobb film Amadeus (1984)
 
1985 Legjobb hang Amadeus (1984)
 
1985 Legjobb idegen nyelvű film La diagonale du fou (1984)
Veszélyes lépések
1985 Legjobb képi effektusok Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)
Indiana Jones és a végzet temploma
1985 Legjobb kosztümtervező Amadeus (1984)
 
1985 Legjobb látványtervezés Amadeus (1984)
 
Patrizia von Brandenstein - Karel Cenry
1985 Legjobb női főszereplő Places in the Heart (1984)
Hely a szívemben
Sally Field
1985 Legjobb női mellékszereplő A Passage to India (1984)
Út Indiába
Peggy Ashcroft
1985 Legjobb operatőr The Killing Fields (1984)
Gyilkos mezők
Chris Menges
1985 Legjobb rendező Amadeus (1984)
 
Milos Forman
1985 Legjobb smink/maszk Amadeus (1984)
 
1985 Legjobb vágás The Killing Fields (1984)
Gyilkos mezők
Jim Clark
1985 Zenei díj Purple Rain (1984)
Bíboreső
1984 Legjobb adaptált forgatókönyv Terms of Endearment (1983)
Becéző szavak
James L. Brooks
1984 Legjobb animációs rövidfilm Sundae in New York (1983)
 
1984 Legjobb betétdal Flashdance (1983)
 
Flashdance...What a Feeling
1984 Legjobb dokumentumfilm He Makes Me Feel Like Dancin' (1983)
 
1984 Legjobb eredeti filmzene The Right Stuff (1983)
Az igazak
Bill Conti
1984 Legjobb eredeti forgatókönyv Tender Mercies (1983)
Az Úr kegyelméből
Horton Foote
1984 Legjobb férfi főszereplő Tender Mercies (1983)
Az Úr kegyelméből
Robert Duvall
1984 Legjobb férfi mellékszereplő Terms of Endearment (1983)
Becéző szavak
Jack Nicholson
1984 Legjobb film Terms of Endearment (1983)
Becéző szavak
1984 Legjobb hang The Right Stuff (1983)
Az igazak
1984 Legjobb hangvágás The Right Stuff (1983)
Az igazak
1984 Legjobb idegen nyelvű film Fanny och Alexander (1982)
Fanny és Alexander
1984 Legjobb kosztümtervező Fanny och Alexander (1982)
Fanny és Alexander
1984 Legjobb látványtervezés Fanny och Alexander (1982)
Fanny és Alexander
1984 Legjobb női főszereplő Terms of Endearment (1983)
Becéző szavak
Shirley MacLaine
1984 Legjobb női mellékszereplő The Year of Living Dangerously (1982)
A veszélyes élet éve
Linda Hunt
1984 Legjobb operatőr Fanny och Alexander (1982)
Fanny és Alexander
Sven Nykvist
1984 Legjobb rendező Terms of Endearment (1983)
Becéző szavak
James L. Brooks
1984 Legjobb vágás The Right Stuff (1983)
Az igazak
Glenn Farr - Lisa Fruchtman - Stephen A. Rotter - Douglas Stewart - Tom Rolf
1984 Zenei díj Yentl (1983)
 
1983 Legjobb adaptált forgatókönyv Missing (1982)
Eltűntnek nyilvánítva
Constantin Costa-Gavras - Donald Stewart
1983 Legjobb animációs rövidfilm Tango (1981)
Tangó
1983 Legjobb betétdal An Officer and a Gentleman (1982)
Garni-zóna
Up Where We Belong
1983 Legjobb dokumentumfilm Just Another Missing Kid (1982)
 
1983 Legjobb eredeti filmzene E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
E.T., a földönkívüli
John Williams
1983 Legjobb eredeti forgatókönyv Gandhi (1982)
 
John Briley
1983 Legjobb férfi főszereplő Gandhi (1982)
 
Ben Kingsley
1983 Legjobb férfi mellékszereplő An Officer and a Gentleman (1982)
Garni-zóna
Louis Gossett Jr.
1983 Legjobb film Gandhi (1982)
 
1983 Legjobb hang E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
E.T., a földönkívüli
1983 Legjobb hangvágás E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
E.T., a földönkívüli
1983 Legjobb idegen nyelvű film Volver a empezar (1982)
Találkozás és búcsú
1983 Legjobb képi effektusok E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
E.T., a földönkívüli
1983 Legjobb kosztümtervező Gandhi (1982)
 
1983 Legjobb látványtervezés Gandhi (1982)
 
1983 Legjobb női főszereplő Sophie's Choice (1982)
Sophie választása
Meryl Streep
1983 Legjobb női mellékszereplő Tootsie (1982)
Aranyoskám
Jessica Lange
1983 Legjobb operatőr Gandhi (1982)
 
Billy Williams - Ronnie Taylor
1983 Legjobb rendező Gandhi (1982)
 
Richard Attenborough
1983 Legjobb smink/maszk La guerre du feu (1981)
A tűz háborúja
1983 Legjobb vágás Gandhi (1982)
 
John Bloom
1983 Zenei díj Victor Victoria (1982)
Viktor, Viktória
1982 Legjobb adaptált forgatókönyv On Golden Pond (1981)
Aranytó
Ernest Thompson
1982 Legjobb animációs rövidfilm Crac (1981)
Reccs!
1982 Legjobb betétdal Arthur (1981)
 
Arthur's Theme (Best That You Can Do)
1982 Legjobb dokumentumfilm Genocide (1982)
 
1982 Legjobb eredeti filmzene Chariots of Fire (1981)
Tűzszekerek
Vangelis
1982 Legjobb eredeti forgatókönyv Chariots of Fire (1981)
Tűzszekerek
Colin Welland
1982 Legjobb férfi főszereplő On Golden Pond (1981)
Aranytó
Henry Fonda
1982 Legjobb férfi mellékszereplő Arthur (1981)
 
John Gielgud
1982 Legjobb film Chariots of Fire (1981)
Tűzszekerek
1982 Legjobb hang Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
1982 Legjobb idegen nyelvű film Mephisto (1981)
 
1982 Legjobb képi effektusok Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
1982 Legjobb kosztümtervező Chariots of Fire (1981)
Tűzszekerek
1982 Legjobb látványtervezés Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
1982 Legjobb női főszereplő On Golden Pond (1981)
Aranytó
Katharine Hepburn
1982 Legjobb női mellékszereplő Reds (1981)
Vörösök
Maureen Stapleton
1982 Legjobb operatőr Reds (1981)
Vörösök
Vittorio Storaro
1982 Legjobb rendező Reds (1981)
Vörösök
Warren Beatty
1982 Legjobb smink/maszk An American Werewolf in London (1981)
Egy amerikai farkasember Londonban
1982 Legjobb vágás Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Michael Kahn
1981 Legjobb adaptált forgatókönyv Ordinary People (1980)
Átlagemberek
Alvin Sargent
1981 Legjobb animációs rövidfilm A légy (1980)
 
1981 Legjobb betétdal Fame (1980)
Hírnév
Fame
1981 Legjobb dokumentumfilm From Mao to Mozart: Isaac Stern in China (1981)
Maótól Mozartig
1981 Legjobb eredeti filmzene Fame (1980)
Hírnév
Michael Gore
1981 Legjobb eredeti forgatókönyv Melvin and Howard (1980)
Melvin és Howard
Bo Goldman
1981 Legjobb férfi főszereplő Raging Bull (1980)
Dühöngő bika
Robert De Niro
1981 Legjobb férfi mellékszereplő Ordinary People (1980)
Átlagemberek
Timothy Hutton
1981 Legjobb film Ordinary People (1980)
Átlagemberek
1981 Legjobb hang Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
1981 Legjobb idegen nyelvű film Moszkva szlezam nye verit (1979)
Moszkva nem hisz a könnyeknek
1981 Legjobb kosztümtervező Tess (1979)
Egy tiszta nő
1981 Legjobb látványtervezés Tess (1979)
Egy tiszta nő
1981 Legjobb női főszereplő Coal Miner's Daughter (1980)
A szénbányász lánya
Sissy Spacek
1981 Legjobb női mellékszereplő Melvin and Howard (1980)
Melvin és Howard
Mary Steenburgen
1981 Legjobb operatőr Tess (1979)
Egy tiszta nő
Ghislain Cloquet - Geoffrey Unsworth
1981 Legjobb rendező Ordinary People (1980)
Átlagemberek
Robert Redford
1981 Legjobb vágás Raging Bull (1980)
Dühöngő bika
Thelma Schoonmaker
1980 Legjobb adaptált forgatókönyv Kramer vs. Kramer (1979)
Kramer kontra Kramer
Robert Benton
1980 Legjobb animációs rövidfilm Every Child (1979)
Minden gyermek
1980 Legjobb betétdal Norma Rae (1979)
 
It Goes Like It Goes
1980 Legjobb dokumentumfilm Best Boy (1979)
 
1980 Legjobb eredeti filmzene A Little Romance (1979)
Egy kis romantika
Georges Delerue
1980 Legjobb eredeti forgatókönyv Breaking Away (1979)
Start két keréken
Steve Tesich
1980 Legjobb férfi főszereplő Kramer vs. Kramer (1979)
Kramer kontra Kramer
Dustin Hoffman
1980 Legjobb férfi mellékszereplő Being There (1979)
Isten hozta, Mister!
Melvyn Douglas
1980 Legjobb film Kramer vs. Kramer (1979)
Kramer kontra Kramer
1980 Legjobb hang Apocalypse Now (1979)
Apokalipszis most
1980 Legjobb idegen nyelvű film Die Blechtrommel (1979)
A bádogdob
1980 Legjobb képi effektusok Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
1980 Legjobb kosztümtervező All That Jazz (1979)
Mindhalálig zene
1980 Legjobb látványtervezés All That Jazz (1979)
Mindhalálig zene
1980 Legjobb női főszereplő Norma Rae (1979)
 
Sally Field
1980 Legjobb női mellékszereplő Kramer vs. Kramer (1979)
Kramer kontra Kramer
Meryl Streep
1980 Legjobb operatőr Apocalypse Now (1979)
Apokalipszis most
Vittorio Storaro
1980 Legjobb rendező Kramer vs. Kramer (1979)
Kramer kontra Kramer
Robert Benton
1980 Legjobb vágás All That Jazz (1979)
Mindhalálig zene
Alan Heim
1980 Zenei díj All That Jazz (1979)
Mindhalálig zene
1979 Legjobb adaptált forgatókönyv Midnight Express (1978)
Éjféli expressz
Oliver Stone
1979 Legjobb animációs rövidfilm Special Delivery (1978)
A fontos küldemény
1979 Legjobb betétdal Thank God It's Friday (1978)
Végre péntek van
Last Dance
1979 Legjobb dokumentumfilm Scared Straight! (1978)
 
1979 Legjobb eredeti filmzene Midnight Express (1978)
Éjféli expressz
Giorgio Moroder
1979 Legjobb eredeti forgatókönyv Coming Home (1978)
Hazatérés
Nancy Dowd - Waldo Salt - Robert C. Jones
1979 Legjobb férfi főszereplő Coming Home (1978)
Hazatérés
Jon Voight
1979 Legjobb férfi mellékszereplő The Deer Hunter (1978)
A szarvasvadász
Christopher Walken
1979 Legjobb film The Deer Hunter (1978)
A szarvasvadász
1979 Legjobb hang The Deer Hunter (1978)
A szarvasvadász
1979 Legjobb idegen nyelvű film Préparez vos mouchoirs (1978)
Elő a zsebkendőkkel!
1979 Legjobb kosztümtervező Death on the Nile (1978)
Halál a Níluson
1979 Legjobb látványtervezés Heaven Can Wait (1978)
Ép testben épp, hogy élek
1979 Legjobb női főszereplő Coming Home (1978)
Hazatérés
Jane Fonda
1979 Legjobb női mellékszereplő California Suite (1978)
Kaliforniai lakosztály
Maggie Smith
1979 Legjobb operatőr Days of Heaven (1978)
Mennyei napok
Néstor Almendros
1979 Legjobb rendező The Deer Hunter (1978)
A szarvasvadász
Michael Cimino
1979 Legjobb vágás The Deer Hunter (1978)
A szarvasvadász
Peter Zinner
1979 Zenei díj The Buddy Holly Story (1978)
Buddy Holly története
1978 Legjobb adaptált forgatókönyv Julia (1977)
Júlia
Alvin Sargent
1978 Legjobb animációs rövidfilm Le Château de sable (1977)
The Sand Castle
1978 Legjobb betétdal You Light Up My Life (1977)
 
You Light Up My Life
1978 Legjobb dokumentumfilm Who Are the DeBolts? And Where Did They Get Nineteen Kids? (1977)
 
1978 Legjobb eredeti filmzene Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
John Williams
1978 Legjobb eredeti forgatókönyv Annie Hall (1977)
 
Woody Allen - Marshall Brickman
1978 Legjobb férfi főszereplő The Goodbye Girl (1977)
Hölgyem, Isten áldja
Richard Dreyfuss
1978 Legjobb férfi mellékszereplő Julia (1977)
Júlia
Jason Robards
1978 Legjobb film Annie Hall (1977)
 
1978 Legjobb hang Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
1978 Legjobb idegen nyelvű film La vie devant soi (1977)
Előttem az élet
1978 Legjobb képi effektusok Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
1978 Legjobb kosztümtervező Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
1978 Legjobb látványtervezés Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
1978 Legjobb női főszereplő Annie Hall (1977)
 
Diane Keaton
1978 Legjobb női mellékszereplő Julia (1977)
Júlia
Vanessa Redgrave
1978 Legjobb operatőr Close Encounters of the Third Kind (1977)
Harmadik típusú találkozások
Zsigmond Vilmos
1978 Legjobb rendező Annie Hall (1977)
 
Woody Allen
1978 Legjobb vágás Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
Paul Hirsch - Marcia Lucas - Richard Chew
1978 Zenei díj A Little Night Music (1977)
Egy kis éji zene
1977 Legjobb adaptált forgatókönyv All the President's Men (1976)
Az elnök emberei
William Goldman
1977 Legjobb animációs rövidfilm Leisure (1976)
 
1977 Legjobb betétdal A Star Is Born (1976)
Csillag születik
Evergreen
1977 Legjobb dokumentumfilm Harlan County U.S.A. (1976)
Föld alatt, föld felett
1977 Legjobb eredeti filmzene The Omen (1976)
Ómen
Jerry Goldsmith
1977 Legjobb eredeti forgatókönyv Network (1976)
Hálózat
Paddy Chayefsky
1977 Legjobb férfi főszereplő Network (1976)
Hálózat
Peter Finch
1977 Legjobb férfi mellékszereplő All the President's Men (1976)
Az elnök emberei
Jason Robards
1977 Legjobb film Rocky (1976)
 
1977 Legjobb hang All the President's Men (1976)
Az elnök emberei
1977 Legjobb idegen nyelvű film Noirs et blancs en couleur (1976)
Fekete-fehér színesben
1977 Legjobb kosztümtervező Il Casanova di Federico Fellini (1976)
Casanova
1977 Legjobb látványtervezés All the President's Men (1976)
Az elnök emberei
1977 Legjobb női főszereplő Network (1976)
Hálózat
Faye Dunaway
1977 Legjobb női mellékszereplő Network (1976)
Hálózat
Beatrice Straight
1977 Legjobb operatőr Bound for Glory (1976)
Dicsőségre ítélve
Haskell Wexler
1977 Legjobb rendező Rocky (1976)
 
John G. Avildsen
1977 Legjobb vágás Rocky (1976)
 
Richard Halsey - Scott Conrad
1977 Zenei díj Bound for Glory (1976)
Dicsőségre ítélve
1976 Legjobb adaptált forgatókönyv One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
Lawrence Hauben - Bo Goldman
1976 Legjobb animációs rövidfilm Great (Isambard Kingdom Brunel) (1975)
 
1976 Legjobb betétdal Nashville (1975)
 
I'm Easy
1976 Legjobb dokumentumfilm The Man Who Skied Down Everest (1975)
 
1976 Legjobb eredeti filmzene Jaws (1975)
Cápa
John Williams
1976 Legjobb eredeti forgatókönyv Dog Day Afternoon (1975)
Kánikulai délután
Frank Pierson
1976 Legjobb férfi főszereplő One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
Jack Nicholson
1976 Legjobb férfi mellékszereplő The Sunshine Boys (1975)
Napsugár fiúk
George Burns
1976 Legjobb film One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
1976 Legjobb hang Jaws (1975)
Cápa
1976 Legjobb idegen nyelvű film Derszu Uzala (1975)
 
1976 Legjobb kosztümtervező Barry Lyndon (1975)
 
1976 Legjobb látványtervezés Barry Lyndon (1975)
 
1976 Legjobb női főszereplő One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
Louise Fletcher
1976 Legjobb női mellékszereplő Shampoo (1975)
Sampon
Lee Grant
1976 Legjobb operatőr Barry Lyndon (1975)
 
John Alcott
1976 Legjobb rendező One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
Milos Forman
1976 Legjobb vágás Jaws (1975)
Cápa
Verna Fields
1976 Zenei díj Barry Lyndon (1975)
 
1975 Legjobb adaptált forgatókönyv The Godfather: Part II (1974)
A keresztapa 2.
Francis Ford Coppola - Mario Puzo
1975 Legjobb animációs rövidfilm Closed Mondays (1974)
 
1975 Legjobb betétdal The Towering Inferno (1974)
Pokoli torony
We May Never Love Like This Again
1975 Legjobb dokumentumfilm Hearts and Minds (1974)
 
1975 Legjobb eredeti filmzene The Godfather: Part II (1974)
A keresztapa 2.
Nino Rota - Carmine Coppola
1975 Legjobb eredeti forgatókönyv Chinatown (1974)
Kínai negyed
Robert Towne
1975 Legjobb férfi főszereplő Harry and Tonto (1974)
A macskás öregúr
Art Carney
1975 Legjobb férfi mellékszereplő The Godfather: Part II (1974)
A keresztapa 2.
Robert De Niro
1975 Legjobb film The Godfather: Part II (1974)
A keresztapa 2.
1975 Legjobb hang Earthquake (1974)
Földrengés
1975 Legjobb idegen nyelvű film Amarcord (1973)
 
1975 Legjobb kosztümtervező The Great Gatsby (1974)
A nagy Gatsby
1975 Legjobb látványtervezés The Godfather: Part II (1974)
A keresztapa 2.
George R. Nelson - Angelo P. Graham - Dean Tavoularis
1975 Legjobb női főszereplő Alice Doesn't Live Here Anymore (1974)
Alice már nem lakik itt
Ellen Burstyn
1975 Legjobb női mellékszereplő Murder on the Orient Express (1974)
Gyilkosság az Orient expresszen
Ingrid Bergman
1975 Legjobb operatőr The Towering Inferno (1974)
Pokoli torony
Fred J. Koenekamp - Joseph F. Biroc
1975 Legjobb rendező The Godfather: Part II (1974)
A keresztapa 2.
Francis Ford Coppola
1975 Legjobb vágás The Towering Inferno (1974)
Pokoli torony
Harold F. Kress - Carl Kress
1975 Zenei díj The Great Gatsby (1974)
A nagy Gatsby
1974 Legjobb adaptált forgatókönyv The Exorcist (1973)
Az ördögűző
William Peter Blatty
1974 Legjobb animációs rövidfilm Frank Film (1973)
 
1974 Legjobb betétdal The Way We Were (1973)
Ilyenek voltunk
The Way We Were
1974 Legjobb dokumentumfilm The Great American Cowboy (1973)
 
1974 Legjobb eredeti filmzene The Way We Were (1973)
Ilyenek voltunk
Marvin Hamlisch
1974 Legjobb eredeti forgatókönyv The Sting (1973)
A nagy balhé
David S. Ward
1974 Legjobb férfi főszereplő Save the Tiger (1973)
Mentsd meg a tigrist!
Jack Lemmon
1974 Legjobb férfi mellékszereplő The Paper Chase (1973)
Vizsgaláz
John Houseman
1974 Legjobb film The Sting (1973)
A nagy balhé
1974 Legjobb hang The Exorcist (1973)
Az ördögűző
1974 Legjobb idegen nyelvű film La nuit américaine (1973)
Amerikai éjszaka
1974 Legjobb kosztümtervező The Sting (1973)
A nagy balhé
1974 Legjobb látványtervezés The Sting (1973)
A nagy balhé
1974 Legjobb női főszereplő A Touch of Class (1973)
Egy kis előkelőség
Glenda Jackson
1974 Legjobb női mellékszereplő Paper Moon (1973)
Papírhold
Tatum O'Neal
1974 Legjobb operatőr Viskningar och rop (1972)
Suttogások, sikolyok
Sven Nykvist
1974 Legjobb rendező The Sting (1973)
A nagy balhé
George Roy Hill
1974 Legjobb vágás The Sting (1973)
A nagy balhé
William Reynolds (II)
1974 Zenei díj The Sting (1973)
A nagy balhé
1973 Legjobb adaptált forgatókönyv The Godfather (1972)
A keresztapa
Mario Puzo - Francis Ford Coppola
1973 Legjobb animációs rövidfilm A Christmas Carol (1971)
 
1973 Legjobb betétdal The Poseidon Adventure (1972)
A Poseidon-katasztrófa
The Morning After
1973 Legjobb dokumentumfilm Marjoe (1972)
 
1973 Legjobb eredeti filmzene Limelight (1952)
Rivaldafény
Charles Chaplin - Ray Rasch - Larry Russell
1973 Legjobb eredeti forgatókönyv The Candidate (1972)
A jelölt
Jeremy Larner
1973 Legjobb férfi főszereplő The Godfather (1972)
A keresztapa
Marlon Brando
1973 Legjobb férfi mellékszereplő Cabaret (1972)
Kabaré
Joel Grey
1973 Legjobb film The Godfather (1972)
A keresztapa
1973 Legjobb hang Cabaret (1972)
Kabaré
1973 Legjobb idegen nyelvű film Le charme discret de la bourgeoisie (1972)
A burzsoázia diszkrét bája
1973 Legjobb kosztümtervező Travels with My Aunt (1972)
Utazások nagynénémmel
1973 Legjobb látványtervezés Cabaret (1972)
Kabaré
1973 Legjobb női főszereplő Cabaret (1972)
Kabaré
Liza Minnelli
1973 Legjobb női mellékszereplő Butterflies Are Free (1972)
A pillangók szabadok
Eileen Heckart
1973 Legjobb operatőr Cabaret (1972)
Kabaré
Geoffrey Unsworth
1973 Legjobb rendező Cabaret (1972)
Kabaré
Bob Fosse
1973 Legjobb vágás Cabaret (1972)
Kabaré
David Bretherton
1973 Zenei díj Cabaret (1972)
Kabaré
1972 Legjobb adaptált filmzene Fiddler on the Roof (1971)
Hegedűs a háztetőn
John Williams
1972 Legjobb adaptált forgatókönyv The French Connection (1971)
Francia kapcsolat
Ernest Tidyman
1972 Legjobb animációs rövidfilm The Crunch Bird (1971)
Zabamadár
1972 Legjobb betétdal Shaft (1971)
 
Theme from Shaft
1972 Legjobb dokumentumfilm The Hellstrom Chronicle (1971)
 
1972 Legjobb effektusok (képi) Bedknobs and Broomsticks (1971)
Ágygömb és seprűnyél
1972 Legjobb eredeti filmzene Summer of '42 (1971)
Kamaszkorom legszebb nyara
Michel Legrand
1972 Legjobb eredeti forgatókönyv The Hospital (1971)
A kórház
Paddy Chayefsky
1972 Legjobb férfi főszereplő The French Connection (1971)
Francia kapcsolat
Gene Hackman
1972 Legjobb férfi mellékszereplő The Last Picture Show (1971)
Az utolsó mozielőadás
Ben Johnson (I)
1972 Legjobb film The French Connection (1971)
Francia kapcsolat
1972 Legjobb hang Fiddler on the Roof (1971)
Hegedűs a háztetőn
1972 Legjobb idegen nyelvű film Il giardino dei Finzi Contini (1970)
Finzi-Continiék kertje
1972 Legjobb kosztümtervező Nicholas and Alexandra (1971)
Cárok végnapjai
1972 Legjobb látványtervezés Nicholas and Alexandra (1971)
Cárok végnapjai
1972 Legjobb női főszereplő Klute (1971)
 
Jane Fonda
1972 Legjobb női mellékszereplő The Last Picture Show (1971)
Az utolsó mozielőadás
Cloris Leachman
1972 Legjobb operatőr Fiddler on the Roof (1971)
Hegedűs a háztetőn
Oswald Morris
1972 Legjobb rendező The French Connection (1971)
Francia kapcsolat
William Friedkin
1972 Legjobb vágás The French Connection (1971)
Francia kapcsolat
Gerald B. Greenberg
1971 Legjobb adaptált forgatókönyv MASH (1970)
 
Ring Lardner Jr.
1971 Legjobb animációs rövidfilm Is It Always Right to Be Right? (1970)
 
1971 Legjobb betétdal Lovers and Other Strangers (1970)
 
For All We Know
1971 Legjobb betétdal Let It Be (1970)
 
Let It Be
1971 Legjobb dokumentumfilm Woodstock (1970)
 
1971 Legjobb effektusok (képi) Tora! Tora! Tora! (1970)
 
1971 Legjobb eredeti filmzene Love Story (1970)
 
Francis Lai
1971 Legjobb eredeti forgatókönyv Patton (1970)
A tábornok
Francis Ford Coppola - Edmund H. North
1971 Legjobb férfi főszereplő Patton (1970)
A tábornok
George C. Scott
1971 Legjobb férfi mellékszereplő Ryan's Daughter (1970)
Ryan lánya
John Mills
1971 Legjobb film Patton (1970)
A tábornok
1971 Legjobb hang Patton (1970)
A tábornok
1971 Legjobb idegen nyelvű film Indagine su un cittadino al di sopra di ogni sospetto (1970)
Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében
1971 Legjobb kosztümtervező Cromwell (1970)
 
1971 Legjobb látványtervezés Patton (1970)
A tábornok
1971 Legjobb női főszereplő Women in Love (1969)
Szerelmes asszonyok
Glenda Jackson
1971 Legjobb női mellékszereplő Airport (1970)
Airport - Repülőtér
Helen Hayes
1971 Legjobb operatőr Ryan's Daughter (1970)
Ryan lánya
Freddie Young
1971 Legjobb rendező Patton (1970)
A tábornok
Franklin J. Schaffner
1971 Legjobb vágás Patton (1970)
A tábornok
Hugh S. Fowler
1970 Legjobb animációs rövidfilm It's Tough to Be a Bird (1969)
 
1970 Legjobb betétdal Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
Raindrops Keep Fallin' on My Head
1970 Legjobb dokumentumfilm L'amour de la vie - Artur Rubinstein (1969)
Az élet szerelmese: Arthur Rubinstein
1970 Legjobb effektusok (képi) Marooned (1969)
Űrkaland
1970 Legjobb eredeti filmzene (nem musical) Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
Burt Bacharach
1970 Legjobb eredeti fimzene (musical) Hello, Dolly! (1969)
 
Lennie Hayton - Lionel Newman
1970 Legjobb eredeti forgatókönyv Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
William Goldman
1970 Legjobb eredeti forgatókönyv Midnight Cowboy (1969)
Éjféli cowboy
Waldo Salt
1970 Legjobb férfi főszereplő True Grit (1969)
A félszemű seriff
John Wayne
1970 Legjobb férfi mellékszereplő They Shoot Horses, Don't They? (1969)
A lovakat lelövik, ugye?
Gig Young
1970 Legjobb film Midnight Cowboy (1969)
Éjféli cowboy
1970 Legjobb hang Hello, Dolly! (1969)
 
1970 Legjobb idegen nyelvű film Z (1969)
Z, avagy egy politikai gyilkosság anatómiája
1970 Legjobb kosztümtervező Anne of the Thousand Days (1969)
Anna ezer napja
1970 Legjobb látványtervezés Hello, Dolly! (1969)
 
1970 Legjobb női főszereplő The Prime of Miss Jean Brodie (1969)
Miss Brody virágzása
Maggie Smith
1970 Legjobb női mellékszereplő Cactus Flower (1969)
A kaktusz virága
Goldie Hawn
1970 Legjobb operatőr Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
Conrad L. Hall
1970 Legjobb rendező Midnight Cowboy (1969)
Éjféli cowboy
John Schlesinger
1970 Legjobb vágás Z (1969)
Z, avagy egy politikai gyilkosság anatómiája
Françoise Bonnot
1969 Legjobb adaptált forgatókönyv The Lion in Winter (1968)
Az oroszlán télen
James Goldman
1969 Legjobb animációs rövidfilm Winnie the Pooh and the Blustery Day (1968)
Micimackó lármás napja
1969 Legjobb betétdal The Thomas Crown Affair (1968)
A Thomas Crown-affér
The Windmills of Your Mind
1969 Legjobb dokumentumfilm Journey Into Self (1969)
 
1969 Legjobb effektusok (képi) 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
1969 Legjobb eredeti filmzene (nem musical) The Lion in Winter (1968)
Az oroszlán télen
John Barry
1969 Legjobb eredeti fimzene (musical) Oliver! (1968)
Olivér
Johnny Green
1969 Legjobb eredeti forgatókönyv The Producers (1968)
Katasztrofális siker
Mel Brooks
1969 Legjobb férfi főszereplő Charly (1968)
Charly - Virágot Algernonnak
Cliff Robertson
1969 Legjobb férfi mellékszereplő The Subject Was Roses (1968)
 
Jack Albertson
1969 Legjobb film Oliver! (1968)
Olivér
1969 Legjobb hang Oliver! (1968)
Olivér
1969 Legjobb idegen nyelvű film Vojna i mir (1968)
Háború és béke
1969 Legjobb kosztümtervező Romeo and Juliet (1968)
Rómeó és Júlia
1969 Legjobb látványtervezés Oliver! (1968)
Olivér
1969 Legjobb női főszereplő Funny Girl (1968)
 
Barbra Streisand
1969 Legjobb női főszereplő The Lion in Winter (1968)
Az oroszlán télen
Katharine Hepburn
1969 Legjobb női mellékszereplő Rosemary's Baby (1968)
Rosemary gyermeke
Ruth Gordon
1969 Legjobb operatőr Romeo and Juliet (1968)
Rómeó és Júlia
Pasqualino De Santis
1969 Legjobb rendező Oliver! (1968)
Olivér
Carol Reed
1969 Legjobb vágás Bullitt (1968)
San Franciscó-i zsaru
Frank P. Keller
1968 Legjobb adaptált filmzene Camelot (1967)
 
Alfred Newman - Ken Darby
1968 Legjobb adaptált forgatókönyv In the Heat of the Night (1967)
Forró éjszakában
Stirling Silliphant
1968 Legjobb animációs rövidfilm The Box (1967)
 
1968 Legjobb betétdal Doctor Dolittle (1967)
 
Talk to the Animals
1968 Legjobb dokumentumfilm La section Anderson (1967)
Az Anderson szakasz
1968 Legjobb effektusok (hang) The Dirty Dozen (1967)
A piszkos tizenkettő
1968 Legjobb effektusok (képi) Doctor Dolittle (1967)
 
1968 Legjobb eredeti filmzene Thoroughly Modern Millie (1967)
Modern Millie
Elmer Bernstein
1968 Legjobb eredeti forgatókönyv Guess Who's Coming to Dinner (1967)
Találd ki, ki jön vacsorára!
William Rose
1968 Legjobb férfi főszereplő In the Heat of the Night (1967)
Forró éjszakában
Rod Steiger
1968 Legjobb férfi mellékszereplő Cool Hand Luke (1967)
Bilincs és mosoly
George Kennedy
1968 Legjobb film In the Heat of the Night (1967)
Forró éjszakában
1968 Legjobb hang In the Heat of the Night (1967)
Forró éjszakában
1968 Legjobb idegen nyelvű film Ostře sledované vlaky (1966)
Szigorúan ellenőrzött vonatok
1968 Legjobb kosztümtervező Camelot (1967)
 
1968 Legjobb látványtervezés Camelot (1967)
 
1968 Legjobb női főszereplő Guess Who's Coming to Dinner (1967)
Találd ki, ki jön vacsorára!
Katharine Hepburn
1968 Legjobb női mellékszereplő Bonnie and Clyde (1967)
Bonnie és Clyde
Estelle Parsons
1968 Legjobb operatőr Bonnie and Clyde (1967)
Bonnie és Clyde
Burnett Guffey
1968 Legjobb rendező The Graduate (1967)
Diploma előtt
Mike Nichols
1968 Legjobb vágás In the Heat of the Night (1967)
Forró éjszakában
Hal Ashby
1967 Legjobb adaptált filmzene A Funny Thing Happened on the Way to the Forum (1966)
Ez mind megtörtént útban a Fórum felé
Ken Thorne
1967 Legjobb adaptált forgatókönyv A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
Robert Bolt
1967 Legjobb animációs rövidfilm Herb Alpert and the Tijuana Brass Double Feature (1966)
 
1967 Legjobb betétdal Born Free (1966)
Elza, a vadon szülötte
Born Free
1967 Legjobb dokumentumfilm The War Game (1965)
 
1967 Legjobb effektusok (hang) Grand Prix (1966)
A nagy verseny
1967 Legjobb effektusok (képi) Fantastic Voyage (1966)
Fantasztikus utazás
1967 Legjobb eredeti filmzene Born Free (1966)
Elza, a vadon szülötte
John Barry
1967 Legjobb eredeti forgatókönyv Un homme et une femme (1966)
Egy férfi és egy nő
Claude Lelouch - Pierre Uytterhoeven
1967 Legjobb férfi főszereplő A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
Paul Scofield
1967 Legjobb férfi mellékszereplő The Fortune Cookie (1966)
Sógorom a zugügyvéd
Walter Matthau
1967 Legjobb film A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
1967 Legjobb hang Grand Prix (1966)
A nagy verseny
1967 Legjobb idegen nyelvű film Un homme et une femme (1966)
Egy férfi és egy nő
1967 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966)
Nem félünk a farkastól
1967 Legjobb kosztüm (színes) A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
1967 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966)
Nem félünk a farkastól
1967 Legjobb látványtervezés (színes) Fantastic Voyage (1966)
Fantasztikus utazás
1967 Legjobb női főszereplő Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966)
Nem félünk a farkastól
Elizabeth Taylor
1967 Legjobb női mellékszereplő Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966)
Nem félünk a farkastól
Sandy Dennis
1967 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966)
Nem félünk a farkastól
Haskell Wexler
1967 Legjobb operatőr (színes) A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
Ted Moore
1967 Legjobb rendező A Man for All Seasons (1966)
Egy ember az örökkévalóságnak
Fred Zinnemann
1967 Legjobb vágás Grand Prix (1966)
A nagy verseny
Fredric Steinkamp - Henry Berman - Stu Linder - Frank Santillo
1966 Legjobb adaptált filmzene The Sound of Music (1965)
A muzsika hangja
Irwin Kostal
1966 Legjobb adaptált forgatókönyv Doctor Zhivago (1965)
Doktor Zsivágó
Robert Bolt
1966 Legjobb animációs rövidfilm The Dot and the Line: A Romance in Lower Mathematics (1965)
A pont és a vonal
1966 Legjobb betétdal The Sandpiper (1965)
Út a szeretet felé
The Shadow of Your Smile
1966 Legjobb dokumentumfilm The Eleanor Roosevelt Story (1965)
 
1966 Legjobb effektusok (hang) The Great Race (1965)
Verseny a javából
1966 Legjobb effektusok (képi) Thunderball (1965)
Tűzgolyó
1966 Legjobb eredeti filmzene Doctor Zhivago (1965)
Doktor Zsivágó
Maurice Jarre
1966 Legjobb eredeti forgatókönyv Darling (1965)
 
Frederic Raphael
1966 Legjobb férfi főszereplő Cat Ballou (1965)
Cat Ballou legendája
Lee Marvin
1966 Legjobb férfi mellékszereplő A Thousand Clowns (1965)
Ezer bohóc
Martin Balsam
1966 Legjobb film The Sound of Music (1965)
A muzsika hangja
1966 Legjobb hang The Sound of Music (1965)
A muzsika hangja
1966 Legjobb idegen nyelvű film Obchod na korze (1965)
Üzlet a korzón
1966 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) Darling (1965)
 
1966 Legjobb kosztüm (színes) Doctor Zhivago (1965)
Doktor Zsivágó
1966 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Ship of Fools (1965)
Bolondok hajója
1966 Legjobb látványtervezés (színes) Doctor Zhivago (1965)
Doktor Zsivágó
1966 Legjobb női főszereplő Darling (1965)
 
Julie Christie
1966 Legjobb női mellékszereplő A Patch of Blue (1965)
Fekete-fehér
Shelley Winters
1966 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Ship of Fools (1965)
Bolondok hajója
Ernest Laszlo
1966 Legjobb operatőr (színes) Doctor Zhivago (1965)
Doktor Zsivágó
Freddie Young
1966 Legjobb rendező The Sound of Music (1965)
A muzsika hangja
Robert Wise
1966 Legjobb vágás The Sound of Music (1965)
A muzsika hangja
William Reynolds (II)
1965 Legjobb adaptált filmzene My Fair Lady (1964)
 
André Previn
1965 Legjobb adaptált forgatókönyv Becket (1964)
 
Edward Anhalt
1965 Legjobb animációs rövidfilm The Pink Phink (1964)
 
1965 Legjobb betétdal Mary Poppins (1964)
 
Chim Chim Cher-ee
1965 Legjobb dokumentumfilm Le Monde sans soleil (1964)
A sötétség birodalma
1965 Legjobb effektusok (hang) Goldfinger (1964)
 
1965 Legjobb effektusok (képi) Mary Poppins (1964)
 
1965 Legjobb eredeti filmzene Mary Poppins (1964)
 
Richard M. Sherman - Robert B. Sherman
1965 Legjobb eredeti forgatókönyv Father Goose (1964)
 
S.H. Barnett - Peter Stone - Frank Tarloff
1965 Legjobb férfi főszereplő My Fair Lady (1964)
 
Rex Harrison
1965 Legjobb film My Fair Lady (1964)
 
1965 Legjobb hang My Fair Lady (1964)
 
1965 Legjobb idegen nyelvű film Ieri, oggi, domani (1963)
Tegnap, ma, holnap
1965 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) The Night of the Iguana (1964)
Az iguána éjszakája
1965 Legjobb kosztüm (színes) My Fair Lady (1964)
 
1965 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Alexis Zorbas (1964)
Zorba, a görög
1965 Legjobb látványtervezés (színes) My Fair Lady (1964)
 
1965 Legjobb női főszereplő Mary Poppins (1964)
 
Julie Andrews
1965 Legjobb női mellékszereplő Alexis Zorbas (1964)
Zorba, a görög
Lila Kedrova
1965 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Alexis Zorbas (1964)
Zorba, a görög
Walter Lassally
1965 Legjobb operatőr (színes) My Fair Lady (1964)
 
Harry Stradling Sr.
1965 Legjobb rendező My Fair Lady (1964)
 
George Cukor
1965 Legjobb vágás Mary Poppins (1964)
 
Cotton Warburton
1964 Legjobb adaptált filmzene Irma la Douce (1963)
Irma, te édes
André Previn
1964 Legjobb adaptált forgatókönyv Tom Jones (1963)
 
John Osborne
1964 Legjobb animációs rövidfilm The Critic (1963)
 
1964 Legjobb betétdal Papa's Delicate Condition (1963)
 
Call Me Irresponsible
1964 Legjobb dokumentumfilm Robert Frost: A Lover's Quarrel with the World (1963)
 
1964 Legjobb effektusok (hang) It's a Mad Mad Mad Mad World (1963)
Bolond, bolond világ
1964 Legjobb effektusok (képi) Cleopatra (1963)
Kleopátra
1964 Legjobb eredeti filmzene Tom Jones (1963)
 
John Addison
1964 Legjobb eredeti forgatókönyv How the West Was Won (1962)
A vadnyugat hőskora
James R. Webb
1964 Legjobb férfi főszereplő Lilies Of The Field (1963)
Nézzétek a mező liliomait
Sidney Poitier
1964 Legjobb férfi mellékszereplő Hud (1963)
 
Melvyn Douglas
1964 Legjobb férfi mellékszereplő Topkapi (1964)
A Topkapi kincse
Peter Ustinov
1964 Legjobb film Tom Jones (1963)
 
1964 Legjobb hang How the West Was Won (1962)
A vadnyugat hőskora
1964 Legjobb idegen nyelvű film (1963)
8 és 1/2
1964 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) (1963)
8 és 1/2
1964 Legjobb kosztüm (színes) Cleopatra (1963)
Kleopátra
1964 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) America, America (1963)
Amerika, Amerika
1964 Legjobb látványtervezés (színes) Cleopatra (1963)
Kleopátra
1964 Legjobb női főszereplő Hud (1963)
 
Patricia Neal
1964 Legjobb női mellékszereplő The V.I.P.s (1963)
A fontos személyek
Margaret Rutherford
1964 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Hud (1963)
 
James Wong Howe
1964 Legjobb operatőr (színes) Cleopatra (1963)
Kleopátra
Leon Shamroy
1964 Legjobb rendező Tom Jones (1963)
 
Tony Richardson
1964 Legjobb vágás How the West Was Won (1962)
A vadnyugat hőskora
Harold F. Kress
1963 Legjobb adaptált filmzene The Music Man (1962)
 
Ray Heindorf
1963 Legjobb adaptált forgatókönyv To Kill a Mockingbird (1962)
Ne bántsátok a feketerigót!
Horton Foote
1963 Legjobb animációs rövidfilm The Hole (1962)
 
1963 Legjobb betétdal Days of Wine and Roses (1962)
Míg tart a bor és friss a rózsa
Days of Wine and Roses
1963 Legjobb dokumentumfilm Black Fox: The True Story of Adolf Hitler (1962)
 
1963 Legjobb effektusok The Longest Day (1962)
A leghosszabb nap
1963 Legjobb eredeti filmzene Lawrence of Arabia (1962)
Arábiai Lawrence
Maurice Jarre
1963 Legjobb eredeti forgatókönyv Divorzio all'italiana (1961)
Válás olasz módra
Ennio De Concini - Alfredo Giannetti - Pietro Germi
1963 Legjobb férfi főszereplő To Kill a Mockingbird (1962)
Ne bántsátok a feketerigót!
Gregory Peck
1963 Legjobb férfi mellékszereplő Sweet Bird of Youth (1962)
Az ifjúság édes madara
Ed Begley
1963 Legjobb film Lawrence of Arabia (1962)
Arábiai Lawrence
1963 Legjobb hang Lawrence of Arabia (1962)
Arábiai Lawrence
John Cox
1963 Legjobb idegen nyelvű film Les dimanches de Ville d'Avray (1962)
Vasárnapok Ville d'Avray-ban
1963 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) What Ever Happened to Baby Jane? (1962)
Mi történt Baby Jane-nel?
1963 Legjobb kosztüm (színes) The Wonderful World of the Brothers Grimm (1962)
Igaz mese a Grimm testvérekről
1963 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) To Kill a Mockingbird (1962)
Ne bántsátok a feketerigót!
1963 Legjobb látványtervezés (színes) Lawrence of Arabia (1962)
Arábiai Lawrence
1963 Legjobb női főszereplő The Miracle Worker (1962)
A csodatevő
Anne Bancroft
1963 Legjobb női mellékszereplő The Miracle Worker (1962)
A csodatevő
Patty Duke
1963 Legjobb operatőr (fekete-fehér) The Longest Day (1962)
A leghosszabb nap
Jean Bourgoin - Walter Wottitz
1963 Legjobb operatőr (színes) Lawrence of Arabia (1962)
Arábiai Lawrence
Freddie Young
1963 Legjobb rendező Lawrence of Arabia (1962)
Arábiai Lawrence
David Lean
1963 Legjobb vágás Lawrence of Arabia (1962)
Arábiai Lawrence
Anne V. Coates
1962 Legjobb adaptált forgatókönyv Judgment at Nuremberg (1961)
Ítélet Nürnbergben
Abby Mann
1962 Legjobb animációs rövidfilm Surogat (1961)
The Substitute
1962 Legjobb betétdal Breakfast at Tiffany's (1961)
Álom luxuskivitelben
Moon River
1962 Legjobb dokumentumfilm Le ciel et la boue (1961)
 
1962 Legjobb effektusok The Guns of Navarone (1961)
Navarone ágyúi
1962 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) Breakfast at Tiffany's (1961)
Álom luxuskivitelben
Henry Mancini
1962 Legjobb eredeti fimzene (musical) West Side Story (1961)
 
Saul Chaplin - Johnny Green - Sid Ramin - Irwin Kostal
1962 Legjobb eredeti forgatókönyv Splendor in the Grass (1961)
Ragyogás a fűben
William Inge
1962 Legjobb férfi főszereplő Judgment at Nuremberg (1961)
Ítélet Nürnbergben
Maximilian Schell
1962 Legjobb férfi mellékszereplő West Side Story (1961)
 
George Chakiris
1962 Legjobb film West Side Story (1961)
 
1962 Legjobb hang West Side Story (1961)
 
Fred Hynes - Gordon E. Sawyer
1962 Legjobb idegen nyelvű film Såsom i en spegel (1961)
Tükör által homályosan
1962 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) La dolce vita (1960)
Az édes élet
1962 Legjobb kosztüm (színes) West Side Story (1961)
 
1962 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) The Hustler (1961)
A svindler
1962 Legjobb látványtervezés (színes) West Side Story (1961)
 
Boris Leven - Victor A. Gangelin
1962 Legjobb női főszereplő La ciociara (1960)
Egy asszony meg a lánya
Sophia Loren
1962 Legjobb női mellékszereplő West Side Story (1961)
 
Rita Moreno
1962 Legjobb operatőr (fekete-fehér) The Hustler (1961)
A svindler
Eugen Schüfftan
1962 Legjobb operatőr (színes) West Side Story (1961)
 
Daniel L. Fapp
1962 Legjobb rendező West Side Story (1961)
 
Robert Wise - Jerome Robbins
1962 Legjobb vágás West Side Story (1961)
 
Thomas Stanford
1961 Legjobb adaptált forgatókönyv Elmer Gantry (1960)
 
Richard Brooks (I)
1961 Legjobb animációs rövidfilm Munro (1961)
 
1961 Legjobb betétdal Pote tin Kyriaki (1960)
Vasárnap soha
Never on Sunday
1961 Legjobb dokumentumfilm The Horse with the Flying Tail (1960)
 
1961 Legjobb effektusok The Time Machine (1960)
Az időgép
1961 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) Exodus (1960)
 
Ernest Gold
1961 Legjobb eredeti fimzene (musical) Song Without End (1960)
Befejezetlen dal - Liszt Ferenc
Morris Stoloff - Harry Sukman
1961 Legjobb eredeti forgatókönyv The Apartment (1960)
Legénylakás
Billy Wilder - I.A.L. Diamond
1961 Legjobb férfi főszereplő Elmer Gantry (1960)
 
Burt Lancaster
1961 Legjobb férfi mellékszereplő Spartacus (1960)
 
Peter Ustinov
1961 Legjobb film The Apartment (1960)
Legénylakás
1961 Legjobb hang The Alamo (1960)
Alamo
1961 Legjobb idegen nyelvű film Jungfrukällan (1960)
Szűzforrás
1961 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) The Facts of Life (1960)
Az élet körülményei
1961 Legjobb kosztüm (színes) Spartacus (1960)
 
1961 Legjobb látványtervezés (színes) Spartacus (1960)
 
1961 Legjobb női főszereplő BUtterfield 8 (1960)
Modern kaméliás hölgy
Elizabeth Taylor
1961 Legjobb női mellékszereplő Elmer Gantry (1960)
 
Shirley Jones
1961 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Sons and Lovers (1960)
Fiúk és szeretők
Freddie Francis
1961 Legjobb operatőr (színes) Spartacus (1960)
 
Russell Metty
1961 Legjobb rendező The Apartment (1960)
Legénylakás
Billy Wilder
1961 Legjobb vágás The Apartment (1960)
Legénylakás
Daniel Mandell
1960 Legjobb adaptált forgatókönyv Room at the Top (1959)
Hely a tetőn
Neil Paterson
1960 Legjobb animációs rövidfilm Moonbird (1959)
 
1960 Legjobb betétdal A Hole in the Head (1959)
Púp a háton
High Hopes
1960 Legjobb dokumentumfilm Serengeti darf nicht sterben (1959)
 
1960 Legjobb effektusok Ben-Hur (1959)
Ben Hur
1960 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) Ben-Hur (1959)
Ben Hur
Rózsa Miklós
1960 Legjobb eredeti fimzene (musical) Porgy and Bess (1959)
 
André Previn - Ken Darby
1960 Legjobb eredeti forgatókönyv Pillow Talk (1959)
Párnacsaták
Russell Rouse - Clarence Greene - Stanley Shapiro - Maurice Richlin
1960 Legjobb férfi főszereplő Ben-Hur (1959)
Ben Hur
Charlton Heston
1960 Legjobb férfi mellékszereplő Ben-Hur (1959)
Ben Hur
Hugh Griffith
1960 Legjobb film Ben-Hur (1959)
Ben Hur
1960 Legjobb hang Ben-Hur (1959)
Ben Hur
Franklin E. Milton
1960 Legjobb idegen nyelvű film Orfeu Negro (1959)
Fekete Orfeusz
1960 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) Some Like It Hot (1959)
Van, aki forrón szereti
1960 Legjobb kosztüm (színes) Ben-Hur (1959)
Ben Hur
1960 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) The Diary of Anne Frank (1959)
Anna Frank naplója
1960 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) The Apartment (1960)
Legénylakás
1960 Legjobb látványtervezés (színes) Ben-Hur (1959)
Ben Hur
William A. Horning - Edward Carfagno - Hugh Hunt
1960 Legjobb női főszereplő Room at the Top (1959)
Hely a tetőn
Simone Signoret
1960 Legjobb női mellékszereplő The Diary of Anne Frank (1959)
Anna Frank naplója
Shelley Winters
1960 Legjobb operatőr (fekete-fehér) The Diary of Anne Frank (1959)
Anna Frank naplója
William C. Mellor
1960 Legjobb operatőr (színes) Ben-Hur (1959)
Ben Hur
Robert L. Surtees
1960 Legjobb rendező Ben-Hur (1959)
Ben Hur
William Wyler
1960 Legjobb vágás Ben-Hur (1959)
Ben Hur
Ralph E. Winters - John D. Dunning
1959 Legjobb adaptált forgatókönyv Gigi (1958)
 
Alan Jay Lerner
1959 Legjobb animációs rövidfilm Knighty Knight Bugs (1958)
Tapsi Hapsi és a Fekete Lovag
1959 Legjobb betétdal Gigi (1958)
 
Gigi
1959 Legjobb dokumentumfilm White Wilderness (1958)
 
1959 Legjobb effektusok Tom Thumb (1958)
Hüvelyk Matyi
1959 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) The Old Man and the Sea (1958)
Az öreg halász és a tenger
Dimitri Tiomkin
1959 Legjobb eredeti fimzene (musical) Gigi (1958)
 
Andre Previn
1959 Legjobb eredeti forgatókönyv The Defiant Ones (1958)
A megbilincseltek
Nedrick Young - Harold Jacob Smith
1959 Legjobb férfi főszereplő Separate Tables (1958)
Külön asztalok
David Niven
1959 Legjobb férfi mellékszereplő The Big Country (1958)
Idegen a cowboyok között
Burl Ives
1959 Legjobb film Gigi (1958)
 
1959 Legjobb hang South Pacific (1958)
 
1959 Legjobb idegen nyelvű film Mon oncle (1958)
Nagybácsim
1959 Legjobb jelmeztervezés Gigi (1958)
 
Cecil Beaton
1959 Legjobb látványtervezés Gigi (1958)
 
William A. Horning - E. Preston Ames - Henry Grace - F. Keogh Gleason
1959 Legjobb női főszereplő I Want to Live! (1958)
Élni akarok!
Susan Hayward
1959 Legjobb női mellékszereplő Separate Tables (1958)
Külön asztalok
Wendy Hiller
1959 Legjobb operatőr (fekete-fehér) The Defiant Ones (1958)
A megbilincseltek
Sam Leavitt
1959 Legjobb operatőr (színes) Gigi (1958)
 
Joseph Ruttenberg
1959 Legjobb rendező Gigi (1958)
 
Vincente Minnelli
1959 Legjobb vágás Gigi (1958)
 
Adrienne Fazan
1958 Legjobb adaptált forgatókönyv The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
Pierre Boulle - Michael Wilson (I) - Carl Foreman
1958 Legjobb animációs rövidfilm Birds Anonymous (1957)
 
1958 Legjobb betétdal The Joker Is Wild (1957)
A vad pasas
All the Way
1958 Legjobb dokumentumfilm Albert Schweitzer (1957)
 
1958 Legjobb effektusok The Enemy Below (1957)
Alattunk az ellenség
1958 Legjobb eredeti filmzene The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
Malcolm Arnold
1958 Legjobb eredeti forgatókönyv Designing Woman (1957)
Formatervezett nő
George Wells
1958 Legjobb férfi főszereplő The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
Alec Guinness
1958 Legjobb férfi mellékszereplő Sayonara (1957)
Szajonara
Red Buttons
1958 Legjobb film The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
1958 Legjobb hang Sayonara (1957)
Szajonara
1958 Legjobb idegen nyelvű film Le notti di Cabiria (1957)
Cabiria éjszakái
1958 Legjobb kosztümtervező Les Girls (1957)
A lányok
1958 Legjobb látványtervezés Sayonara (1957)
Szajonara
1958 Legjobb női főszereplő The Three Faces of Eve (1957)
Éva három arca
Joanne Woodward
1958 Legjobb női mellékszereplő Sayonara (1957)
Szajonara
Umeki Miyoshi
1958 Legjobb operatőr The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
Jack Hildyard
1958 Legjobb rendező The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
David Lean
1958 Legjobb vágás The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
Peter Taylor
1957 Legjobb adaptált forgatókönyv Around the World in Eighty Days (1956)
80 nap alatt a föld körül
James Poe - John Farrow - S.J. Perelman
1957 Legjobb animációs rövidfilm Magoo's Puddle Jumper (1956)
 
1957 Legjobb betétdal The Man Who Knew Too Much (1956)
Az ember, aki túl sokat tudott
Whatever Will Be, Will Be (Que Sera, Sera)
1957 Legjobb dokumentumfilm Le Monde du silence (1956)
A csend világa
1957 Legjobb effektusok The Ten Commandments (1956)
Tízparancsolat
1957 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) Around the World in Eighty Days (1956)
80 nap alatt a föld körül
Victor Young
1957 Legjobb eredeti fimzene (musical) The King and I (1956)
Anna és a sziámi király
Alfred Newman - Ken Darby
1957 Legjobb eredeti forgatókönyv Le ballon rouge (1956)
A piros léggömb
Albert Lamorisse
1957 Legjobb férfi főszereplő The King and I (1956)
Anna és a sziámi király
Yul Brynner
1957 Legjobb férfi mellékszereplő Lust for Life (1956)
A nap szerelmese
Anthony Quinn
1957 Legjobb film Around the World in Eighty Days (1956)
80 nap alatt a föld körül
1957 Legjobb hang The King and I (1956)
Anna és a sziámi király
1957 Legjobb idegen nyelvű film La strada (1954)
Országúton
1957 Legjobb írói teljesítmény The Brave One (1956)
 
Dalton Trumbo (Robert Rich néven)
1957 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) The Solid Gold Cadillac (1956)
 
1957 Legjobb kosztüm (színes) The King and I (1956)
Anna és a sziámi király
1957 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Somebody Up There Likes Me (1956)
Valaki ott fenn szeret engem
1957 Legjobb látványtervezés (színes) The King and I (1956)
Anna és a sziámi király
1957 Legjobb női főszereplő Anastasia (1956)
Anasztázia
Ingrid Bergman
1957 Legjobb női mellékszereplő Written on the Wind (1956)
Szélbe írva
Dorothy Malone
1957 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Somebody Up There Likes Me (1956)
Valaki ott fenn szeret engem
Joseph Ruttenberg
1957 Legjobb operatőr (színes) Around the World in Eighty Days (1956)
80 nap alatt a föld körül
Lionel Lindon
1957 Legjobb rendező Giant (1956)
Óriás
George Stevens
1957 Legjobb vágás Around the World in Eighty Days (1956)
80 nap alatt a föld körül
Gene Ruggiero - Paul Weatherwax
1956 Legjobb animációs rövidfilm Speedy Gonzales (1955)
 
1956 Legjobb betétdal Love Is a Many-Splendored Thing (1955)
A szerelem nagyon ragyogó dolog
1956 Legjobb dokumentumfilm The Unconquered (1954)
 
1956 Legjobb effektusok The Bridges at Toko-Ri (1955)
Toko-ri hídjai
1956 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) Love Is a Many-Splendored Thing (1955)
A szerelem nagyon ragyogó dolog
Alfred Newman
1956 Legjobb eredeti fimzene (musical) Oklahoma! (1955)
 
Robert Russell Bennett - Jay Blackton - Adolph Deutsch
1956 Legjobb férfi főszereplő Marty (1955)
 
Ernest Borgnine
1956 Legjobb férfi mellékszereplő Mister Roberts (1955)
Mr. Roberts
Jack Lemmon
1956 Legjobb film Marty (1955)
 
1956 Legjobb hang Oklahoma! (1955)
 
1956 Legjobb írói teljesítmény Marty (1955)
 
Paddy Chayefsky
1956 Legjobb írói teljesítmény Interrupted Melody (1955)
Félbeszakított dallam
William Ludwig - Sonya Levien
1956 Legjobb írói teljesítmény Love Me or Leave Me (1955)
Szeress vagy hagyj el
Daniel Fuchs
1956 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) I'll Cry Tomorrow (1955)
 
1956 Legjobb kosztüm (színes) Love Is a Many-Splendored Thing (1955)
A szerelem nagyon ragyogó dolog
1956 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) The Rose Tattoo (1955)
 
1956 Legjobb látványtervezés (színes) Picnic (1955)
Piknik
1956 Legjobb női főszereplő The Rose Tattoo (1955)
 
Anna Magnani
1956 Legjobb női mellékszereplő East of Eden (1955)
Édentől keletre
Jo Van Fleet
1956 Legjobb operatőr (fekete-fehér) The Rose Tattoo (1955)
 
James Wong Howe
1956 Legjobb operatőr (színes) To Catch a Thief (1955)
Fogjunk tolvajt!
Robert Burks
1956 Legjobb rendező Marty (1955)
 
Delbert Mann
1956 Legjobb vágás Picnic (1955)
Piknik
Charlie Nelson - William A. Lyon
1955 Legjobb animációs rövidfilm When Magoo Flew (1954)
 
1955 Legjobb betétdal Three Coins in the Fountain (1954)
Három pénzdarab a szökőkútban
1955 Legjobb dokumentumfilm The Vanishing Prairie (1954)
 
1955 Legjobb effektusok 20,000 Leagues Under the Sea (1954)
Némó kapitány
1955 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) The High and the Mighty (1954)
 
Dimitri Tiomkin
1955 Legjobb eredeti fimzene (musical) Seven Brides for Seven Brothers (1954)
Hét menyasszony hét fivérnek
Adolph Deutsch - Saul Chaplin
1955 Legjobb férfi főszereplő On the Waterfront (1954)
A rakparton
Marlon Brando
1955 Legjobb férfi mellékszereplő The Barefoot Contessa (1954)
Mezítlábas grófnő
Edmond O'Brien
1955 Legjobb film On the Waterfront (1954)
A rakparton
1955 Legjobb hang The Glenn Miller Story (1953)
Glenn Miller élete
1955 Legjobb írói teljesítmény On the Waterfront (1954)
A rakparton
Budd Schulberg
1955 Legjobb írói teljesítmény The Country Girl (1954)
A vidéki lány
George Seaton
1955 Legjobb írói teljesítmény Broken Lance (1954)
Törött lándzsa
Philip Yordan
1955 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) Sabrina (1954)
 
1955 Legjobb kosztüm (színes) Jigokumon (1953)
 
1955 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) On the Waterfront (1954)
A rakparton
1955 Legjobb látványtervezés (színes) 20,000 Leagues Under the Sea (1954)
Némó kapitány
1955 Legjobb női főszereplő The Country Girl (1954)
A vidéki lány
Grace Kelly
1955 Legjobb női mellékszereplő On the Waterfront (1954)
A rakparton
Eva Marie Saint
1955 Legjobb operatőr (fekete-fehér) On the Waterfront (1954)
A rakparton
Boris Kaufman
1955 Legjobb operatőr (színes) Three Coins in the Fountain (1954)
Három pénzdarab a szökőkútban
Milton R. Krasner
1955 Legjobb rendező On the Waterfront (1954)
A rakparton
Elia Kazan
1955 Legjobb vágás On the Waterfront (1954)
A rakparton
Gene Milford
1954 Legjobb animációs rövidfilm Toot Whistle Plunk and Boom (1953)
 
1954 Legjobb betétdal Calamity Jane (1953)
Bajkeverő Jane
1954 Legjobb dokumentumfilm The Living Desert (1953)
Az élő sivatag
1954 Legjobb effektusok The War of the Worlds (1953)
Világok háborúja
1954 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) Lili (1953)
 
Bronislau Kaper
1954 Legjobb eredeti fimzene (musical) Call Me Madam (1953)
 
Alfred Newman
1954 Legjobb férfi főszereplő Stalag 17 (1953)
A 17-es fogolytábor
William Holden
1954 Legjobb férfi mellékszereplő From Here to Eternity (1953)
Most és mindörökké
Frank Sinatra
1954 Legjobb film From Here to Eternity (1953)
Most és mindörökké
1954 Legjobb hang From Here to Eternity (1953)
Most és mindörökké
1954 Legjobb írói teljesítmény From Here to Eternity (1953)
Most és mindörökké
Daniel Taradash
1954 Legjobb írói teljesítmény Roman Holiday (1953)
Római vakáció
Ian McLellan Hunter - Dalton Trumbo
1954 Legjobb írói teljesítmény Titanic (1953)
 
Charles Brackett - Walter Reisch - Richard L. Breen
1954 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) Roman Holiday (1953)
Római vakáció
1954 Legjobb kosztüm (színes) The Robe (1953)
A palást
1954 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Julius Caesar (1953)
 
1954 Legjobb látványtervezés (színes) The Robe (1953)
A palást
1954 Legjobb női főszereplő Roman Holiday (1953)
Római vakáció
Audrey Hepburn
1954 Legjobb női mellékszereplő From Here to Eternity (1953)
Most és mindörökké
Donna Reed
1954 Legjobb operatőr (fekete-fehér) From Here to Eternity (1953)
Most és mindörökké
Burnett Guffey
1954 Legjobb operatőr (színes) Shane (1953)
Idegen a vadnyugaton
Loyal Griggs
1954 Legjobb rendező From Here to Eternity (1953)
Most és mindörökké
Fred Zinnemann
1954 Legjobb vágás From Here to Eternity (1953)
Most és mindörökké
William A. Lyon
1953 Legjobb animációs rövidfilm Johann Mouse (1952)
A bécsi egér
1953 Legjobb betétdal High Noon (1952)
Délidő
1953 Legjobb dokumentumfilm The Sea Around Us (1952)
 
1953 Legjobb effektusok Plymouth Adventure (1952)
 
1953 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) High Noon (1952)
Délidő
Dimitri Tiomkin
1953 Legjobb eredeti fimzene (musical) With a Song in My Heart (1952)
 
Alfred Newman
1953 Legjobb férfi főszereplő High Noon (1952)
Délidő
Gary Cooper
1953 Legjobb férfi mellékszereplő Viva Zapata! (1952)
 
Anthony Quinn
1953 Legjobb film The Greatest Show on Earth (1952)
A földkerekség legnagyobb show-ja
1953 Legjobb hang The Sound Barrier (1952)
 
1953 Legjobb írói teljesítmény The Greatest Show on Earth (1952)
A földkerekség legnagyobb show-ja
Fredric M. Frank - Theodore St. John - Frank Cavett
1953 Legjobb írói teljesítmény The Bad and the Beautiful (1952)
A szörnyeteg és a szépség
Charles Schnee
1953 Legjobb írói teljesítmény The Lavender Hill Mob (1951)
A Levendula-dombi csőcselék
T.E.B. Clarke
1953 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) The Bad and the Beautiful (1952)
A szörnyeteg és a szépség
1953 Legjobb kosztüm (színes) Moulin Rouge (1952)
 
1953 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) The Bad and the Beautiful (1952)
A szörnyeteg és a szépség
1953 Legjobb látványtervezés (színes) Moulin Rouge (1952)
 
1953 Legjobb női főszereplő Come Back, Little Sheba (1952)
Térj vissza, kicsi Sheba!
Shirley Booth
1953 Legjobb női mellékszereplő The Bad and the Beautiful (1952)
A szörnyeteg és a szépség
Gloria Grahame
1953 Legjobb operatőr (fekete-fehér) The Bad and the Beautiful (1952)
A szörnyeteg és a szépség
Robert Surtees
1953 Legjobb operatőr (színes) The Quiet Man (1952)
A nyugodt férfi
Winton C. Hoch - Archie Stout
1953 Legjobb rendező The Quiet Man (1952)
A nyugodt férfi
John Ford
1953 Legjobb vágás High Noon (1952)
Délidő
Elmo Williams - Harry W. Gerstad
1952 Legjobb animációs rövidfilm The Two Mouseketeers (1951)
A két muskétás
1952 Legjobb betétdal Here Comes the Groom (1951)
 
1952 Legjobb dokumentumfilm Kon-Tiki (1950)
 
1952 Legjobb effektusok When Worlds Collide (1951)
Amikor világok ütköznek
1952 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) A Place in the Sun (1951)
Egy hely a nap alatt
Franz Waxman
1952 Legjobb eredeti fimzene (musical) An American in Paris (1951)
Egy amerikai Párizsban
Johnny Green - Saul Chaplin
1952 Legjobb férfi főszereplő The African Queen (1951)
Afrika királynője
Humphrey Bogart
1952 Legjobb férfi mellékszereplő A Streetcar Named Desire (1951)
A vágy villamosa
Karl Malden
1952 Legjobb film An American in Paris (1951)
Egy amerikai Párizsban
1952 Legjobb hang The Great Caruso (1951)
A nagy Caruso
1952 Legjobb írói teljesítmény Seven Days to Noon (1950)
 
Paul Dehn - James Bernard
1952 Legjobb írói teljesítmény A Place in the Sun (1951)
Egy hely a nap alatt
Michael Wilson (I) - Harry Brown
1952 Legjobb írói teljesítmény An American in Paris (1951)
Egy amerikai Párizsban
Alan Jay Lerner
1952 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) A Place in the Sun (1951)
Egy hely a nap alatt
1952 Legjobb kosztüm (színes) An American in Paris (1951)
Egy amerikai Párizsban
1952 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) A Streetcar Named Desire (1951)
A vágy villamosa
1952 Legjobb látványtervezés (színes) An American in Paris (1951)
Egy amerikai Párizsban
1952 Legjobb női főszereplő A Streetcar Named Desire (1951)
A vágy villamosa
Vivien Leigh
1952 Legjobb női mellékszereplő A Streetcar Named Desire (1951)
A vágy villamosa
Kim Hunter
1952 Legjobb operatőr (fekete-fehér) A Place in the Sun (1951)
Egy hely a nap alatt
William C. Mellor
1952 Legjobb operatőr (színes) An American in Paris (1951)
Egy amerikai Párizsban
Alfred Gilks - John Alton
1952 Legjobb rendező A Place in the Sun (1951)
Egy hely a nap alatt
George Stevens
1952 Legjobb vágás A Place in the Sun (1951)
Egy hely a nap alatt
William Hornbeck
1951 Legjobb animációs rövidfilm Gerald McBoing-Boing (1951)
 
1951 Legjobb betétdal Captain Carey, U.S.A. (1950)
 
1951 Legjobb dokumentumfilm The Titan: Story of Michelangelo (1950)
 
1951 Legjobb effektusok Destination Moon (1950)
Végállomás a Hold
1951 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) Sunset Blvd. (1950)
Alkony sugárút
Franz Waxman
1951 Legjobb eredeti fimzene (musical) Annie Get Your Gun (1950)
 
Adolph Deutsch - Roger Edens
1951 Legjobb férfi főszereplő Cyrano de Bergerac (1950)
 
José Ferrer
1951 Legjobb férfi mellékszereplő All About Eve (1950)
Mindent Éváról
George Sanders
1951 Legjobb film All About Eve (1950)
Mindent Éváról
1951 Legjobb hang All About Eve (1950)
Mindent Éváról
1951 Legjobb írói teljesítmény All About Eve (1950)
Mindent Éváról
Joseph L. Mankiewicz
1951 Legjobb írói teljesítmény Sunset Blvd. (1950)
Alkony sugárút
Charles Brackett - Billy Wilder - D.M. Marshman Jr.
1951 Legjobb írói teljesítmény Panic in the Streets (1950)
Pánik az utcákon
Edna Anhalt - Edward Anhalt
1951 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) All About Eve (1950)
Mindent Éváról
1951 Legjobb kosztüm (színes) Samson and Delilah (1949)
Sámson és Delilah
1951 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Sunset Blvd. (1950)
Alkony sugárút
1951 Legjobb látványtervezés (színes) Samson and Delilah (1949)
Sámson és Delilah
1951 Legjobb női főszereplő Born Yesterday (1950)
Tegnap született
Judy Holliday
1951 Legjobb női mellékszereplő Harvey (1950)
Barátom, Harvey
Josephine Hull
1951 Legjobb operatőr (fekete-fehér) The Third Man (1949)
A harmadik ember
Robert Krasker
1951 Legjobb operatőr (színes) King Solomon's Mines (1950)
Salamon király bányái
Robert Surtees
1951 Legjobb rendező All About Eve (1950)
Mindent Éváról
Joseph L. Mankiewicz
1951 Legjobb vágás King Solomon's Mines (1950)
Salamon király bányái
Ralph E. Winters - Conrad A. Nervig
1950 Legjobb animációs rövidfilm For Scent-imental Reasons (1949)
Borzalom és érzelem
1950 Legjobb betétdal Neptune's Daughter (1949)
 
1950 Legjobb dokumentumfilm Daybreak in Udi (1949)
 
1950 Legjobb effektusok Mighty Joe Young (1949)
Joe, az óriásgorilla
1950 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) The Heiress (1949)
Az örökösnő
Aaron Copland
1950 Legjobb eredeti fimzene (musical) On the Town (1949)
Egy nap New Yorkban
Roger Edens - Lennie Hayton
1950 Legjobb férfi főszereplő All the King's Men (1949)
A király összes embere
Broderick Crawford
1950 Legjobb férfi mellékszereplő Twelve O'Clock High (1949)
Szárnyaló bátorság
Dean Jagger
1950 Legjobb film All the King's Men (1949)
A király összes embere
1950 Legjobb hang Twelve O'Clock High (1949)
Szárnyaló bátorság
1950 Legjobb írói teljesítmény A Letter to Three Wives (1949)
Egy levél három asszonynak
Joseph L. Mankiewicz
1950 Legjobb írói teljesítmény Battleground (1949)
Csatatér
Robert Pirosh
1950 Legjobb írói teljesítmény The Stratton Story (1949)
A Stratton történet
Douglas Morrow
1950 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) The Heiress (1949)
Az örökösnő
1950 Legjobb kosztüm (színes) Adventures of Don Juan (1948)
Don Juan kalandjai
1950 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) The Heiress (1949)
Az örökösnő
1950 Legjobb látványtervezés (színes) Little Women (1949)
Kisasszonyok
1950 Legjobb női főszereplő The Heiress (1949)
Az örökösnő
Olivia de Havilland
1950 Legjobb női mellékszereplő All the King's Men (1949)
A király összes embere
Mercedes McCambridge
1950 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Battleground (1949)
Csatatér
Paul Vogel
1950 Legjobb operatőr (színes) She Wore a Yellow Ribbon (1949)
Sárga szalagot viselt
Winton C. Hoch
1950 Legjobb rendező A Letter to Three Wives (1949)
Egy levél három asszonynak
Joseph L. Mankiewicz
1950 Legjobb vágás Champion (1949)
 
Harry W. Gerstad
1949 Legjobb animációs rövidfilm The Little Orphan (1948)
A kis árva
1949 Legjobb betétdal The Paleface (1948)
A sápadt arcú
1949 Legjobb dokumentumfilm The Secret Land (1948)
 
1949 Legjobb effektusok Portrait of Jennie (1948)
 
1949 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) The Red Shoes (1948)
Piros cipellők
Brian Easdale
1949 Legjobb eredeti fimzene (musical) Easter Parade (1948)
Húsvéti parádé
Johnny Green - Roger Edens
1949 Legjobb férfi főszereplő Hamlet (1948)
 
Laurence Olivier
1949 Legjobb férfi mellékszereplő The Treasure of the Sierra Madre (1948)
A Sierra Madre kincse
Walter Huston
1949 Legjobb film Hamlet (1948)
 
1949 Legjobb hang The Snake Pit (1948)
Kígyóverem
1949 Legjobb írói teljesítmény The Treasure of the Sierra Madre (1948)
A Sierra Madre kincse
John Huston
1949 Legjobb írói teljesítmény The Search (1948)
 
Richard Schweizer - David Wechsler
1949 Legjobb kosztüm (fekete-fehér) Hamlet (1948)
 
1949 Legjobb kosztüm (színes) Joan of Arc (1948)
Szent Johanna
1949 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Hamlet (1948)
 
1949 Legjobb látványtervezés (színes) The Red Shoes (1948)
Piros cipellők
1949 Legjobb női főszereplő Johnny Belinda (1948)
 
Jane Wyman
1949 Legjobb női mellékszereplő Key Largo (1948)
 
Claire Trevor
1949 Legjobb operatőr (fekete-fehér) The Naked City (1948)
A meztelen város
William H. Daniels
1949 Legjobb operatőr (színes) Joan of Arc (1948)
Szent Johanna
Joseph A. Valentine - William V. Skall - Winton C. Hoch
1949 Legjobb rendező The Treasure of the Sierra Madre (1948)
A Sierra Madre kincse
John Huston
1949 Legjobb vágás The Naked City (1948)
A meztelen város
Paul Weatherwax
1948 Legjobb animációs rövidfilm Tweetie Pie (1947)
 
1948 Legjobb betétdal Song of the South (1946)
A Dél dala
1948 Legjobb dokumentumfilm Design for Death (1947)
 
1948 Legjobb effektusok Green Dolphin Street (1947)
A zöld delfin utca
1948 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) A Double Life (1947)
Kettős élet
Rózsa Miklós
1948 Legjobb eredeti fimzene (musical) Mother Wore Tights (1947)
 
Alfred Newman
1948 Legjobb férfi főszereplő A Double Life (1947)
Kettős élet
Ronald Colman
1948 Legjobb férfi mellékszereplő Miracle on 34th Street (1947)
Csoda a 34. utcában
Edmund Gwenn
1948 Legjobb film Gentleman's Agreement (1947)
Úri becsületszó
1948 Legjobb hang The Bishop's Wife (1947)
A püspök felesége
1948 Legjobb írói teljesítmény Miracle on 34th Street (1947)
Csoda a 34. utcában
Valentine Davies
1948 Legjobb írói teljesítmény Miracle on 34th Street (1947)
Csoda a 34. utcában
George Seaton
1948 Legjobb írói teljesítmény The Bachelor and the Bobby-Soxer (1947)
Az agglegény és a tinédzser
Sidney Sheldon
1948 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Great Expectations (1946)
Szép remények
1948 Legjobb látványtervezés (színes) Black Narcissus (1947)
Fekete nárcisz
1948 Legjobb női főszereplő The Farmer's Daughter (1947)
 
Loretta Young
1948 Legjobb női mellékszereplő Gentleman's Agreement (1947)
Úri becsületszó
Celeste Holm
1948 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Great Expectations (1946)
Szép remények
Guy Green
1948 Legjobb operatőr (színes) Black Narcissus (1947)
Fekete nárcisz
Jack Cardiff
1948 Legjobb rendező Gentleman's Agreement (1947)
Úri becsületszó
Elia Kazan
1948 Legjobb vágás Body and Soul (1947)
Test és lélek
Francis D. Lyon - Robert Parrish
1947 Legjobb animációs rövidfilm The Cat Concerto (1947)
Zongorakoncert
1947 Legjobb betétdal The Harvey Girls (1946)
A Harvey lányok
1947 Legjobb effektusok Blithe Spirit (1945)
Vidám kísértet
1947 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) The Best Years of Our Lives (1946)
Életünk legszebb évei
Hugo Friedhofer
1947 Legjobb eredeti fimzene (musical) The Jolson Story (1946)
 
Morris Stoloff
1947 Legjobb férfi főszereplő The Best Years of Our Lives (1946)
Életünk legszebb évei
Fredric March
1947 Legjobb férfi mellékszereplő The Best Years of Our Lives (1946)
Életünk legszebb évei
Harold Russell
1947 Legjobb film The Best Years of Our Lives (1946)
Életünk legszebb évei
1947 Legjobb hang The Jolson Story (1946)
 
1947 Legjobb írói teljesítmény The Best Years of Our Lives (1946)
Életünk legszebb évei
Robert E. Sherwood
1947 Legjobb írói teljesítmény The Seventh Veil (1946)
 
Muriel Box - Sydney Box
1947 Legjobb írói teljesítmény Perfect Strangers (1945)
Tökéletes idegenek
Clemence Dane
1947 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Anna and the King of Siam (1946)
 
1947 Legjobb látványtervezés (színes) The Yearling (1946)
Az őzgida
1947 Legjobb női főszereplő To Each His Own (1946)
Kisiklott élet
Olivia de Havilland
1947 Legjobb női mellékszereplő The Razor's Edge (1946)
A borotva éle
Anne Baxter
1947 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Anna and the King of Siam (1946)
 
Arthur C. Miller
1947 Legjobb operatőr (színes) The Yearling (1946)
Az őzgida
Charles Rosher - Leonard Smith - Arthur E. Arling
1947 Legjobb rendező The Best Years of Our Lives (1946)
Életünk legszebb évei
William Wyler
1947 Legjobb vágás The Best Years of Our Lives (1946)
Életünk legszebb évei
Daniel Mandell
1946 Legjobb animációs rövidfilm Quiet Please! (1945)
Csendet kérünk!
1946 Legjobb betétdal State Fair (1945)
 
1946 Legjobb dokumentumfilm The True Glory (1945)
 
1946 Legjobb effektusok Wonder Man (1945)
Csuda pasi
1946 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) Spellbound (1945)
Elbűvölve
Rózsa Miklós
1946 Legjobb eredeti fimzene (musical) Anchors Aweigh (1945)
Horgonyt fel!
George E. Stoll
1946 Legjobb férfi főszereplő The Lost Weekend (1945)
Férfiszenvedély
Ray Milland
1946 Legjobb férfi mellékszereplő A Tree Grows in Brooklyn (1945)
Egy fa nő Brooklynban
James Dunn
1946 Legjobb film The Lost Weekend (1945)
Férfiszenvedély
1946 Legjobb hang The Bells of St. Mary's (1945)
A Szent Mary harangjai
1946 Legjobb írói teljesítmény The Lost Weekend (1945)
Férfiszenvedély
Charles Brackett - Billy Wilder
1946 Legjobb írói teljesítmény Marie-Louise (1944)
 
Richard Schweizer
1946 Legjobb írói teljesítmény The House on 92nd Street (1945)
Ház a 92. utcában
Charles G. Booth
1946 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Blood on the Sun (1945)
Vér a felkelő Napon
1946 Legjobb látványtervezés (színes) Frenchman's Creek (1944)
 
1946 Legjobb női főszereplő Mildred Pierce (1945)
 
Joan Crawford
1946 Legjobb női mellékszereplő National Velvet (1944)
A nagy derby
Anne Revere
1946 Legjobb operatőr (fekete-fehér) The Picture of Dorian Gray (1945)
Dorian Gray arcképe
Harry Stradling Sr.
1946 Legjobb operatőr (színes) Leave Her to Heaven (1945)
Halálos bűn
Leon Shamroy
1946 Legjobb rendező The Lost Weekend (1945)
Férfiszenvedély
Billy Wilder
1946 Legjobb vágás National Velvet (1944)
A nagy derby
Robert Kern
1945 Legjobb animációs rövidfilm Mouse Trouble (1944)
Egerész ötperc
1945 Legjobb betétdal Going My Way (1944)
A magam útját járom
1945 Legjobb dokumentumfilm The Fighting Lady (1944)
A harcias hölgy
1945 Legjobb effektusok Thirty Seconds Over Tokyo (1944)
30 másodperc Tokió fölött
1945 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) Since You Went Away (1944)
Mióta távol vagy
Max Steiner
1945 Legjobb eredeti fimzene (musical) Cover Girl (1944)
Címlaplány
Carmen Dragon - Morris Stoloff
1945 Legjobb férfi főszereplő Going My Way (1944)
A magam útját járom
Bing Crosby
1945 Legjobb férfi mellékszereplő Going My Way (1944)
A magam útját járom
Barry Fitzgerald
1945 Legjobb film Going My Way (1944)
A magam útját járom
1945 Legjobb hang Wilson (1944)
 
1945 Legjobb írói teljesítmény Going My Way (1944)
A magam útját járom
Leo McCarey
1945 Legjobb írói teljesítmény Going My Way (1944)
A magam útját járom
Frank Butler - Frank Cavett
1945 Legjobb írói teljesítmény Wilson (1944)
 
Lamar Trotti
1945 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Gaslight (1944)
Gázláng
1945 Legjobb látványtervezés (színes) Wilson (1944)
 
1945 Legjobb női főszereplő Gaslight (1944)
Gázláng
Ingrid Bergman
1945 Legjobb női mellékszereplő None But the Lonely Heart (1944)
 
Ethel Barrymore
1945 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Laura (1944)
Valakit megöltek
Joseph LaShelle
1945 Legjobb operatőr (színes) Wilson (1944)
 
Leon Shamroy
1945 Legjobb rendező Going My Way (1944)
A magam útját járom
Leo McCarey
1945 Legjobb vágás Wilson (1944)
 
Barbara McLean
1944 Legjobb animációs rövidfilm The Yankee Doodle Mouse (1943)
Jerry, a jó hazafi
1944 Legjobb betétdal Hello Frisco, Hello (1943)
 
1944 Legjobb dokumentumfilm Desert Victory (1943)
 
1944 Legjobb effektusok Crash Dive (1943)
 
1944 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) The Song of Bernadette (1943)
Bernadette
Alfred Newman
1944 Legjobb eredeti fimzene (musical) This Is the Army (1943)
 
Ray Heindorf
1944 Legjobb férfi főszereplő Watch on the Rhine (1943)
Őrség a Rajnán
Paul Lukas (Lukács Pál)
1944 Legjobb férfi mellékszereplő The More the Merrier (1943)
Társbérlet
Charles Coburn
1944 Legjobb film Casablanca (1942)
 
1944 Legjobb hang This Land Is Mine (1943)
Ütött az óra
1944 Legjobb írói teljesítmény Casablanca (1942)
 
Julius J. Epstein - Philip G. Epstein - Howard Koch
1944 Legjobb írói teljesítmény Princess O'Rourke (1943)
Der Pilot und die Prinzessin
Norman Krasna
1944 Legjobb írói teljesítmény The Human Comedy (1943)
Emberi színjáték
William Saroyan
1944 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) The Song of Bernadette (1943)
Bernadette
1944 Legjobb látványtervezés (színes) Phantom of the Opera (1943)
Az Operaház fantomja
1944 Legjobb női főszereplő The Song of Bernadette (1943)
Bernadette
Jennifer Jones
1944 Legjobb női mellékszereplő For Whom the Bell Tolls (1943)
Akiért a harang szól
Katina Paxinou
1944 Legjobb operatőr (fekete-fehér) The Song of Bernadette (1943)
Bernadette
Arthur C. Miller
1944 Legjobb operatőr (színes) Phantom of the Opera (1943)
Az Operaház fantomja
Hal Mohr - W. Howard Greene
1944 Legjobb rendező Casablanca (1942)
 
Michael Curtiz (Kertész Mihály)
1944 Legjobb vágás Air Force (1943)
A légierő
George Amy
1943 Legjobb animációs rövidfilm Der Fuehrer's Face (1942)
Donald Duck in Nutzi Land
1943 Legjobb betétdal Holiday Inn (1942)
Egész évben farsang
1943 Legjobb dokumentumfilm The Battle of Midway (1942)
 
1943 Legjobb dokumentumfilm Kokoda Front Line! (1942)
 
1943 Legjobb dokumentumfilm Moscow Strikes Back (1942)
 
1943 Legjobb dokumentumfilm Prelude to War (1943)
A háború előjátéka
1943 Legjobb effektusok Reap the Wild Wind (1942)
Arat a vihar
1943 Legjobb eredeti filmzene (dráma vagy vígjáték) Now, Voyager (1942)
Utazás a múltból
Max Steiner
1943 Legjobb eredeti fimzene (musical) Yankee Doodle Dandy (1942)
 
Ray Heindorf - Heinz Roemheld
1943 Legjobb férfi főszereplő Yankee Doodle Dandy (1942)
 
James Cagney
1943 Legjobb férfi mellékszereplő Johnny Eager (1941)
 
Van Heflin
1943 Legjobb film Mrs. Miniver (1942)
 
1943 Legjobb hang Yankee Doodle Dandy (1942)
 
1943 Legjobb írói teljesítmény Mrs. Miniver (1942)
 
George Froeschel - James Hilton - Claudine West - Arthur Wimperis
1943 Legjobb írói teljesítmény Woman of the Year (1942)
Az év asszonya
Michael Kanin - Ring Lardner Jr.
1943 Legjobb írói teljesítmény 49th Parallel (1941)
A negyvenkilences szélességi fok
Emeric Pressburger
1943 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) This Above All (1942)
 
1943 Legjobb látványtervezés (színes) My Gal Sal (1942)
 
1943 Legjobb női főszereplő Mrs. Miniver (1942)
 
Greer Garson
1943 Legjobb női mellékszereplő Mrs. Miniver (1942)
 
Teresa Wright
1943 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Mrs. Miniver (1942)
 
Joseph Ruttenberg
1943 Legjobb operatőr (színes) The Black Swan (1942)
A fekete hattyú
Leon Shamroy
1943 Legjobb rendező Mrs. Miniver (1942)
 
William Wyler
1943 Legjobb vágás The Pride of the Yankees (1942)
A Yankee-k dicsősége
Daniel Mandell
1942 Legjobb animációs rövidfilm Lend a Paw (1941)
 
1942 Legjobb betétdal Lady Be Good (1941)
Ó, légy jó hozzám!
1942 Legjobb dokumentumfilm Churchill's Island (1941)
 
1942 Legjobb effektusok I Wanted Wings (1941)
 
1942 Legjobb eredeti filmzene (dráma) All That Money Can Buy (1941)
The Devil and Daniel Webster
Bernard Herrmann
1942 Legjobb eredeti fimzene (musical) Dumbo (1941)
Dumbó
Frank Churchill - Oliver Wallace
1942 Legjobb férfi főszereplő Sergeant York (1941)
York őrmester
Gary Cooper
1942 Legjobb férfi mellékszereplő How Green Was My Valley (1941)
Hová lettél, drága völgyünk?
Donald Crisp
1942 Legjobb film How Green Was My Valley (1941)
Hová lettél, drága völgyünk?
1942 Legjobb hang That Hamilton Woman (1941)
Lady Hamilton
1942 Legjobb írói teljesítmény Citizen Kane (1941)
Aranypolgár
Herman J. Mankiewicz - Orson Welles
1942 Legjobb írói teljesítmény Here Comes Mr. Jordan (1941)
 
Harry Segall
1942 Legjobb írói teljesítmény Here Comes Mr. Jordan (1941)
 
Sidney Buchman - Seton I. Miller
1942 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) How Green Was My Valley (1941)
Hová lettél, drága völgyünk?
1942 Legjobb látványtervezés (színes) Blossoms In the Dust (1941)
Virágok a porban
1942 Legjobb női főszereplő Suspicion (1941)
Gyanakvó szerelem
Joan Fontaine
1942 Legjobb női mellékszereplő The Great Lie (1941)
A nagy hazugság
Mary Astor
1942 Legjobb operatőr (fekete-fehér) How Green Was My Valley (1941)
Hová lettél, drága völgyünk?
Arthur C. Miller
1942 Legjobb operatőr (színes) Blood and Sand (1941)
 
Ernest Palmer - Ray Rennahan
1942 Legjobb rendező How Green Was My Valley (1941)
Hová lettél, drága völgyünk?
John Ford
1942 Legjobb vágás Sergeant York (1941)
York őrmester
William Holmes
1941 Legjobb animációs rövidfilm The Milky Way (1940)
 
1941 Legjobb betétdal Pinocchio (1940)
Pinokkió
1941 Legjobb effektusok The Thief of Bagdad (1940)
A bagdadi tolvaj
1941 Legjobb eredeti filmzene Pinocchio (1940)
Pinokkió
1941 Legjobb férfi főszereplő The Philadelphia Story (1940)
Philadelphiai történet
James Stewart
1941 Legjobb férfi mellékszereplő The Westerner (1940)
Ember a láthatáron
Walter Brennan
1941 Legjobb film Rebecca (1940)
A Manderley-ház asszonya
1941 Legjobb hang Strike Up the Band (1940)
La Conga
1941 Legjobb írói teljesítmény The Philadelphia Story (1940)
Philadelphiai történet
Donald Ogden Stewart
1941 Legjobb írói teljesítmény The Great McGinty (1940)
A botcsinálta kormányzó
Preston Sturges
1941 Legjobb írói teljesítmény Arise, My Love (1940)
Ébredj, szerelmem!
Benjamin Glazer - Hans Székely
1941 Legjobb látványtervezés (fekete-fehér) Pride and Prejudice (1940)
Talpig úriember
1941 Legjobb látványtervezés (színes) The Thief of Bagdad (1940)
A bagdadi tolvaj
1941 Legjobb női főszereplő Kitty Foyle (1940)
Leánysors
Ginger Rogers
1941 Legjobb női mellékszereplő The Grapes of Wrath (1940)
Érik a gyümölcs
Jane Darwell
1941 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Rebecca (1940)
A Manderley-ház asszonya
George Barnes
1941 Legjobb operatőr (színes) The Thief of Bagdad (1940)
A bagdadi tolvaj
Georges Périnal
1941 Legjobb rendező The Grapes of Wrath (1940)
Érik a gyümölcs
John Ford
1941 Legjobb vágás North West Mounted Police (1940)
 
Anne Bauchens
1941 Zenei díj Tin Pan Alley (1940)
 
1940 Legjobb animációs rövidfilm Ugly Duckling (1939)
A rút kiskacsa
1940 Legjobb betétdal The Wizard of Oz (1939)
Óz, a csodák csodája
1940 Legjobb effektusok The Rains Came (1939)
Árvíz Indiában
1940 Legjobb eredeti filmzene The Wizard of Oz (1939)
Óz, a csodák csodája
1940 Legjobb férfi főszereplő Goodbye, Mr. Chips (1939)
Isten vele, tanár úr!
Robert Donat
1940 Legjobb férfi mellékszereplő Stagecoach (1939)
Hatosfogat
Thomas Mitchell
1940 Legjobb film Gone with the Wind (1939)
Elfújta a szél
1940 Legjobb hang When Tomorrow Comes (1939)
Ha eljön a holnap...
1940 Legjobb írói teljesítmény Gone with the Wind (1939)
Elfújta a szél
Sidney Howard
1940 Legjobb írói teljesítmény Mr. Smith Goes to Washington (1939)
Becsületből elégtelen
Lewis R. Foster
1940 Legjobb látványtervezés Gone with the Wind (1939)
Elfújta a szél
Lyle Wheeler
1940 Legjobb női főszereplő Gone with the Wind (1939)
Elfújta a szél
Vivien Leigh
1940 Legjobb női mellékszereplő Gone with the Wind (1939)
Elfújta a szél
Hattie McDaniel
1940 Legjobb operatőr (fekete-fehér) Wuthering Heights (1939)
Üvöltő szelek
Gregg Toland
1940 Legjobb operatőr (színes) Gone with the Wind (1939)
Elfújta a szél
Ernest Haller - Ray Rennahan
1940 Legjobb rendező Gone with the Wind (1939)
Elfújta a szél
Victor Fleming
1940 Legjobb rövidfilm Sons of Liberty (1939)
 
Michael Curtiz (Kertész Mihály)
1940 Legjobb vágás Gone with the Wind (1939)
Elfújta a szél
Hal C. Kern - James E. Newcom
1940 Zenei díj Stagecoach (1939)
Hatosfogat
1939 Legjobb animációs rövidfilm Ferdinand the Bull (1938)
 
1939 Legjobb betétdal The Big Broadcast of 1938 (1938)
 
1939 Legjobb eredeti filmzene The Adventures of Robin Hood (1938)
Robin Hood kalandjai
1939 Legjobb férfi főszereplő Boys Town (1938)
A fiúk városa
Spencer Tracy
1939 Legjobb férfi mellékszereplő Kentucky (1938)
 
Walter Brennan
1939 Legjobb film You Can't Take It with You (1938)
Így élni jó
1939 Legjobb hang The Cowboy and the Lady (1938)
Floridai kaland
1939 Legjobb írói teljesítmény Pygmalion (1938)
 
George Bernard Shaw - Ian Dalrymple - Cecil Lewis - W.P. Lipscomb
1939 Legjobb írói teljesítmény Boys Town (1938)
A fiúk városa
Eleanore Griffin - Dore Schary
1939 Legjobb látványtervezés The Adventures of Robin Hood (1938)
Robin Hood kalandjai
1939 Legjobb női főszereplő Jezebel (1938)
Jezabel
Bette Davis
1939 Legjobb női mellékszereplő Jezebel (1938)
Jezabel
Fay Bainter
1939 Legjobb operatőr The Great Waltz (1938)
A nagy keringő
Joseph Ruttenberg
1939 Legjobb rendező You Can't Take It with You (1938)
Így élni jó
Frank Capra
1939 Legjobb vágás The Adventures of Robin Hood (1938)
Robin Hood kalandjai
Ralph Dawson
1939 Zenei díj Alexander's Ragtime Band (1938)
 
1938 Legjobb animációs rövidfilm The Old Mill (1937)
Az öreg malom
1938 Legjobb betétdal Waikiki Wedding (1937)
 
1938 Legjobb eredeti filmzene One Hundred Men and a Girl (1937)
 
1938 Legjobb férfi főszereplő Captains Courageous (1937)
A bátrak kapítánya
Spencer Tracy
1938 Legjobb férfi mellékszereplő The Life of Emile Zola (1937)
Zola élete
Joseph Schildkraut
1938 Legjobb film The Life of Emile Zola (1937)
Zola élete
1938 Legjobb hang The Hurricane (1937)
Hurrikán
1938 Legjobb írói teljesítmény The Life of Emile Zola (1937)
Zola élete
Heinz Herald - Herczeg Géza - Norman Reilly Raine
1938 Legjobb látványtervezés Lost Horizon (1937)
A Kék Hold völgye
1938 Legjobb női főszereplő The Good Earth (1937)
Édes anyaföld
Luise Rainer
1938 Legjobb női mellékszereplő In Old Chicago (1937)
 
Alice Brady
1938 Legjobb operatőr The Good Earth (1937)
Édes anyaföld
Karl Freund
1938 Legjobb rendező The Awful Truth (1937)
Kár volt hazudni
Leo McCarey
1938 Legjobb vágás Lost Horizon (1937)
A Kék Hold völgye
Gene Havlick - Gene Milford
1937 Legjobb animációs rövidfilm The Country Cousin (1936)
 
1937 Legjobb betétdal Swing Time (1936)
Egymásnak születtünk
1937 Legjobb eredeti filmzene Anthony Adverse (1936)
 
1937 Legjobb férfi főszereplő The Story of Louis Pasteur (1935)
Louis Pasteur története
Paul Muni
1937 Legjobb férfi mellékszereplő Come and Get It (1936)
Egy gazdag ember regénye
Walter Brennan
1937 Legjobb film The Great Ziegfeld (1936)
A Nagy Ziegfeld
1937 Legjobb hang San Francisco (1936)
 
1937 Legjobb írói teljesítmény The Story of Louis Pasteur (1935)
Louis Pasteur története
Pierre Collings - Sheridan Gibney
1937 Legjobb írói teljesítmény The Story of Louis Pasteur (1935)
Louis Pasteur története
Pierre Collings - Sheridan Gibney
1937 Legjobb látványtervezés Dodsworth (1936)
Az élnivágyó asszony
1937 Legjobb női főszereplő The Great Ziegfeld (1936)
A Nagy Ziegfeld
Luise Rainer
1937 Legjobb női mellékszereplő Anthony Adverse (1936)
 
Gale Sondergaard
1937 Legjobb operatőr Anthony Adverse (1936)
 
Tony Gaudio
1937 Legjobb rendező Mr. Deeds Goes to Town (1936)
Váratlan örökség
Frank Capra
1937 Legjobb vágás Anthony Adverse (1936)
 
Ralph Dawson
1936 Legjobb animációs rövidfilm Three Orphan Kittens (1935)
 
1936 Legjobb betétdal Gold Diggers of 1935 (1935)
 
1936 Legjobb eredeti filmzene The Informer (1935)
A besúgó
1936 Legjobb férfi főszereplő The Informer (1935)
A besúgó
Victor McLaglen
1936 Legjobb film Mutiny on the Bounty (1935)
Lázadás a Bountyn
1936 Legjobb hang Naughty Marietta (1935)
 
1936 Legjobb írói teljesítmény The Scoundrel (1935)
 
Ben Hecht - Charles MacArthur
1936 Legjobb írói teljesítmény The Informer (1935)
A besúgó
Dudley Nichols
1936 Legjobb írói teljesítmény A Star Is Born (1937)
Csillag születik
William A. Wellman - Robert Carson
1936 Legjobb látványtervezés The Dark Angel (1935)
Fekete angyal
1936 Legjobb női főszereplő Dangerous (1935)
Veszélyes
Bette Davis
1936 Legjobb operatőr A Midsummer Night's Dream (1935)
Szentivánéji álom
Hal Mohr
1936 Legjobb rendező The Informer (1935)
A besúgó
John Ford
1936 Legjobb vágás A Midsummer Night's Dream (1935)
Szentivánéji álom
Ralph Dawson
1935 Legjobb animációs rövidfilm The Tortoise and the Hare (1935)
A teknősbéka és a nyúl
1935 Legjobb betétdal The Gay Divorcee (1934)
Continental
1935 Legjobb eredeti filmzene One Night of Love (1934)
 
1935 Legjobb férfi főszereplő It Happened One Night (1934)
Ez történt egy éjszaka
Clark Gable
1935 Legjobb film It Happened One Night (1934)
Ez történt egy éjszaka
1935 Legjobb hang One Night of Love (1934)
 
1935 Legjobb írói teljesítmény Manhattan Melodrama (1934)
Manhattani melodráma
Arthur Caesar
1935 Legjobb írói teljesítmény It Happened One Night (1934)
Ez történt egy éjszaka
Robert Riskin
1935 Legjobb látványtervezés The Merry Widow (1934)
A víg özvegy
1935 Legjobb női főszereplő It Happened One Night (1934)
Ez történt egy éjszaka
Claudette Colbert
1935 Legjobb operatőr Cleopatra (1934)
Kleopátra
Victor Milner
1935 Legjobb rendező It Happened One Night (1934)
Ez történt egy éjszaka
Frank Capra
1935 Legjobb vágás Eskimo (1933)
Eszkimó
Conrad A. Nervig
1934 Legjobb animációs rövidfilm Three Little Pigs (1933)
A három kismalac
1934 Legjobb férfi főszereplő The Private Life of Henry VIII (1933)
VIII. Henrik magánélete
Charles Laughton
1934 Legjobb film Cavalcade (1933)
Kavalkád
1934 Legjobb hang A Farewell to Arms (1932)
Búcsú a fegyverektől
1934 Legjobb írói teljesítmény One Way Passage (1932)
 
Robert Lord
1934 Legjobb írói teljesítmény Little Women (1933)
Fiatal asszonyok
Victor Heerman - Sarah Y. Mason
1934 Legjobb látványtervezés Cavalcade (1933)
Kavalkád
1934 Legjobb női főszereplő Morning Glory (1933)
Ébredj velünk!
Katharine Hepburn
1934 Legjobb operatőr A Farewell to Arms (1932)
Búcsú a fegyverektől
Charles Lang
1934 Legjobb rendező Cavalcade (1933)
Kavalkád
Frank Lloyd
1932 Legjobb animációs rövidfilm Flowers and Trees (1932)
 
1932 Legjobb férfi főszereplő The Champ (1931)
A bajnok
Wallace Beery
1932 Legjobb férfi főszereplő Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1931)
Dr. Jekyll és Mr. Hyde
Fredric March
1932 Legjobb film Grand Hotel (1932)
 
1932 Legjobb írói teljesítmény The Champ (1931)
A bajnok
Frances Marion
1932 Legjobb írói teljesítmény Bad Girl (1931)
Rossz lány
Edwin J. Burke
1932 Legjobb látványtervezés Transatlantic (1931)
 
1932 Legjobb női főszereplő The Sin of Madelon Claudet (1931)
 
Helen Hayes
1932 Legjobb operatőr Shanghai Express (1932)
Sanghaj expressz
Lee Garmes
1932 Legjobb rendező Bad Girl (1931)
Rossz lány
Frank Borzage
1931 Legjobb férfi főszereplő A Free Soul (1931)
Egy szabad lélek
Lionel Barrymore
1931 Legjobb film Cimarron (1931)
 
1931 Legjobb írói teljesítmény The Dawn Patrol (1930)
Hajnali őrjárat
John Monk Saunders
1931 Legjobb írói teljesítmény Cimarron (1931)
 
Howard Estabrook
1931 Legjobb látványtervezés Cimarron (1931)
 
1931 Legjobb női főszereplő Min and Bill (1930)
 
Marie Dressler
1931 Legjobb operatőr Tabu: A Story of the South Seas (1931)
 
Floyd Crosby
1931 Legjobb rendező Skippy (1931)
 
Norman Taurog
1930/2 Legjobb férfi főszereplő Disraeli (1929)
 
George Arliss
1930/2 Legjobb film All Quiet on the Western Front (1930)
Nyugaton a helyzet változatlan
1930/2 Legjobb hang The Big House (1930)
 
1930/2 Legjobb írói teljesítmény The Big House (1930)
 
Frances Marion
1930/2 Legjobb látványtervezés The King of Jazz (1930)
 
1930/2 Legjobb női főszereplő The Divorcee (1930)
 
Norma Shearer
1930/2 Legjobb operatőr With Byrd at the South Pole (1930)
 
Joseph T. Rucker - Willard Van der Veer
1930/2 Legjobb rendező All Quiet on the Western Front (1930)
Nyugaton a helyzet változatlan
Lewis Milestone
1930/1 Legjobb férfi főszereplő In Old Arizona (1928)
 
Warner Baxter
1930/1 Legjobb film The Broadway Melody (1929)
 
1930/1 Legjobb írói teljesítmény The Patriot (1928)
 
Hanns Kräly
1930/1 Legjobb látványtervezés The Bridge of San Luis Rey (1929)
 
1930/1 Legjobb női főszereplő Coquette (1929)
A kacér
Mary Pickford
1930/1 Legjobb operatőr White Shadows in the South Seas (1928)
 
Clyde De Vinna
1930/1 Legjobb rendező The Divine Lady (1929)
A trafalgári oroszlán
Frank Lloyd
1929 Legjobb effektusok Wings (1927)
Fiatal sasok
1929 Legjobb férfi főszereplő The Last Command (1928)
A hontalan hős
Emil Jannings
1929 Legjobb film Wings (1927)
Fiatal sasok
1929 Legjobb film (művész- vagy kísérleti film) Sunrise: A Song of Two Humans (1927)
Virradat
1929 Legjobb írói teljesítmény Underworld (1927)
Alvilág
Ben Hecht
1929 Legjobb írói teljesítmény 7th Heaven (1927)
A hetedik mennyország
Benjamin Glazer
1929 Legjobb látványtervezés The Dove (1927)
 
1929 Legjobb látványtervezés Tempest (1928)
A vihar
1929 Legjobb női főszereplő 7th Heaven (1927)
A hetedik mennyország
Janet Gaynor
1929 Legjobb operatőr Sunrise: A Song of Two Humans (1927)
Virradat
Charles Rosher - Karl Struss
1929 Legjobb rendező (dráma) 7th Heaven (1927)
A hetedik mennyország
Frank Borzage
1929 Legjobb rendező (vígjáték) Two Arabian Knights (1927)
Két arab lovag
Lewis Milestone
1929 Speciális díj The Circus (1928)
A cirkusz
Charles Chaplin