Magyar Filmszemle (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2011 Legjobb dokumentumfilm Láthatatlan húrok - A tehetséges Pusker nővérek (2010)
 
2011 Legjobb film Pál Adrienn (2010)
 
2011 Legjobb hang Pál Adrienn (2010)
 
Juhász Róbert
2011 Legjobb operatőr Szelíd teremtés - A Frankenstein-terv (2010)
 
Erdély Mátyás
2011 Legjobb rendező Szelíd teremtés - A Frankenstein-terv (2010)
 
Mundruczó Kornél
2011 Legjobb rövidfilm Csicska (2011)
 
2011 Legjobb színész The Maiden Danced to Death (2011)
A halálba táncoltatott leány
László Zsolt
2011 Legjobb színésznő East Side Stories (2012)
 
Bacskó Tünde
2011 Legjobb tévéfilm Apacsok (2010)
 
2011 Legjobb tévéfilm Szégyen (2010)
 
2011 Legjobb vágás Utolér (2010)
 
Czakó Judit
2010 Gene Moskowitz-díj Bibliothéque Pascal (2010)
 
2010 Legjobb dokumentumfilm Puskás Hungary (2009)
 
2010 Legjobb dokumentumfilm Bádogváros (2009)
Tincity
2010 Legjobb első film Team Building (2010)
 
Almási Réka
2010 Legjobb eredeti filmzene Vespa (2010)
 
Kardos Dániel - Balogh Rudolf
2010 Legjobb film Bibliothéque Pascal (2010)
 
2010 Legjobb forgatókönyv A vágyakozás napjai (2009)
 
Pacskovszky József
2010 Legjobb hang A vágyakozás napjai (2009)
 
Kőporossy János
2010 Legjobb kísérleti film Lena (2009)
 
2010 Legjobb közönségfilm Kolorádó Kid (2009)
 
2010 Legjobb látványtervezés Kolorádó Kid (2009)
 
Banovich Tamás
2010 Legjobb operatőr Bibliothéque Pascal (2010)
 
Nagy András
2010 Legjobb producer Team Building (2010)
 
Pusztai Ferenc
2010 Legjobb producer Czukor Show (2010)
 
Pusztai Ferenc
2010 Legjobb rendező Köntörfalak (2010)
 
Dyga Zsombor
2010 Legjobb rendező Látogatás (2010)
Der Kameramörder
Pejó Róbert
2010 Legjobb rövidfilm Itt vagyok (2010)
 
2010 Legjobb színész Köntörfalak (2010)
 
Elek Ferenc
2010 Legjobb színésznő Ki/Be Tawaret (2009)
 
Kerekes Vica
2010 Legjobb tévéfilm Átok (2009)
 
2010 Legjobb vágás Köntörfalak (2010)
 
Czakó Judit
2009 Gene Moskowitz-díj Apaföld (2009)
 
2009 Legjobb dokumentumfilm Kémek a porfészekben - Rimner Gábor története (2009)
 
2009 Legjobb dokumentumfilm Csempelevél (2008)
 
2009 Legjobb első film Papírrepülők (2009)
 
Szabó Simon
2009 Legjobb első film Intim fejlövés (2008)
 
Szajki Péter
2009 Legjobb eredeti filmzene Utolsó idők (2009)
 
Márkos Albert - Harcsa Veronika
2009 Legjobb film Utolsó idők (2009)
 
2009 Legjobb forgatókönyv Mázli (2008)
 
Hegedűs Bálint
2009 Legjobb hang Mázli (2008)
 
Major Csaba
2009 Legjobb hang Valami Amerika 2. (2008)
 
Major Csaba
2009 Legjobb hang Pinprick (2009)
Szobafogság
Major Csaba
2009 Legjobb közönségfilm Valami Amerika 2. (2008)
 
2009 Legjobb látványtervezés 1 (2009)
One Human Minute
Lányi Fruzsina - Pater Sparrow - Varga Judit
2009 Legjobb operatőr 1 (2009)
One Human Minute
Tóth Widamon Máté
2009 Legjobb producer 1 (2009)
One Human Minute
Csáky Attila
2009 Legjobb producer Papírrepülők (2009)
 
Csáky Attila
2009 Legjobb rendező Tréfa (2009)
 
Gárdos Péter
2009 Legjobb rövidfilm Alena utazása (2008)
Alenino putovanje
2009 Legjobb rövidfilm Hideg Berek (2008)
 
2009 Legjobb színész Mázli (2008)
 
Lukáts Andor
2009 Legjobb színész Príma primavéra (2008)
 
Lukáts Andor
2009 Legjobb színésznő Majdnem szűz (2008)
 
Ubrankovics Júlia
2009 Legjobb tévéfilm A barátkozás lehetőségei (2007)
 
2009 Legjobb vágás 1 (2009)
One Human Minute
Kiss Wanda
2008 A zsüri különdíja Tejút (2007)
 
2008 Gene Moskowitz-díj Delta (2008)
 
2008 Legjobb dokumentumfilm Hosszú utazás (2007)
 
2008 Legjobb első film Kalandorok (2008)
 
Paczolay Béla
2008 Legjobb eredeti filmzene Delta (2008)
 
Lajkó Félix
2008 Legjobb film Delta (2008)
 
2008 Legjobb forgatókönyv A nyomozó (2008)
The Investigator
Gigor (Galambos) Attila
2008 Legjobb hang Tejút (2007)
 
Beke Tamás
2008 Legjobb kísérleti film Saját halál (2008)
 
2008 Legjobb kísérleti film Kócos (2007)
 
2008 Legjobb közönségfilm A nyomozó (2008)
The Investigator
2008 Legjobb látványtervezés Overnight (2007)
 
Hujber Balázs
2008 Legjobb operatőr Tejút (2007)
 
Pohárnok Gergely
2008 Legjobb operatőr Fövenyóra (2007)
 
Pohárnok Gergely
2008 Legjobb producer Nincs kegyelem (2006)
Fekete fehér
Szekeres Dénes
2008 Legjobb producer A Nap utcai fiúk (2007)
 
Szekeres Dénes
2008 Legjobb rendező Nincs kegyelem (2006)
Fekete fehér
Ragályi Elemér
2008 Legjobb rövidfilm Megyünk! (2007)
 
2008 Legjobb rövidfilm Gyengébb napok (2007)
 
2008 Legjobb színész A nyomozó (2008)
The Investigator
Anger Zsolt
2008 Legjobb színésznő Pánik (2008)
 
Gubik Ági
2008 Legjobb vágás A nyomozó (2008)
The Investigator
Kovács Zoltán
2007 Gene Moskowitz-díj Ópium - Egy elmebeteg nő naplója (2007)
 
2007 Legjobb dokumentumfilm Balkán bajnok (2006)
 
2007 Legjobb első film Boldog új élet (2007)
 
Bogdán Árpád
2007 Legjobb eredeti filmzene Boldog új élet (2007)
 
Membrán
2007 Legjobb film Iszka utazása (2007)
 
2007 Legjobb forgatókönyv A hét nyolcadik napja (2006)
 
Elek Judit
2007 Legjobb hang Ópium - Egy elmebeteg nő naplója (2007)
 
Matthias Schwab - Manuel Laval - Sipos István
2007 Legjobb kísérleti film Álszent (2006)
 
2007 Legjobb közönségfilm Konyec - Az utolsó csekk a pohárban (2007)
 
2007 Legjobb látványtervezés Dolina (2007)
Az érsek látogatása
2007 Legjobb operatőr Ópium - Egy elmebeteg nő naplója (2007)
 
Máthé Tibor
2007 Legjobb producer Boldog új élet (2007)
 
Sipos Gábor - Rajna Gábor
2007 Legjobb rendező Ópium - Egy elmebeteg nő naplója (2007)
 
Szász János
2007 Legjobb rövidfilm Türelem (2006)
 
2007 Legjobb színész Töredék (2007)
 
Zsótér Sándor
2007 Legjobb színésznő Kythéra (2006)
 
Kovács Kata
2007 Legjobb vágás Kythéra (2006)
 
Czakó Judit
2007 Legjobb vágás Iszka utazása (2007)
 
Czakó Judit
2006 Gene Moskowitz-díj Fehér tenyér (2006)
 
2006 Gene Moskowitz-díj Taxidermia (2006)
 
2006 Legjobb dokumentumfilm El Perro Negro: Stories from the Spanish Civil War (2005)
A fekete kutya
2006 Legjobb első film Friss levegő (2006)
 
Kocsis Ágnes
2006 Legjobb eredeti filmzene Johanna (2005)
 
Tallér Zsófia
2006 Legjobb férfi mellékszereplő Miraq (2005)
 
Czene Csaba
2006 Legjobb férfi mellékszereplő Taxidermia (2006)
 
Czene Csaba
2006 Legjobb film Taxidermia (2006)
 
2006 Legjobb forgatókönyv Csak szex és más semmi (2005)
Just Sex and Nothing Else
Goda Krisztina - Heller Gábor - Divinyi Réka
2006 Legjobb hang Az élet vendége - Csoma-legendárium (2005)
 
Zányi Tamás
2006 Legjobb kísérleti film Herminamező - Szellemjárás (2006)
 
2006 Legjobb látványtervezés Taxidermia (2006)
 
Asztalos Adrien - Szőllősi Géza - Patkós Júlia - Haide Hildegard - Pohárnok Iván
2006 Legjobb női mellékszereplő Taxidermia (2006)
 
Stanczel Adél
2006 Legjobb operatőr Johanna (2005)
 
Nagy András
2006 Legjobb operatőr Fehér tenyér (2006)
 
Nagy András
2006 Legjobb operatőr Vadászat angolokra (2006)
 
Máthé Tibor
2006 Legjobb producer Fehér tenyér (2006)
 
Angelusz Iván - Kovács Gábor - Pataki Ágnes - Reich Péter
2006 Legjobb rendező Fehér tenyér (2006)
 
Hajdu Szabolcs
2006 Legjobb rendezői látvány Az élet vendége - Csoma-legendárium (2005)
 
Szemző Tibor
2006 Legjobb rövidfilm Kivégzés (2005)
 
2006 Legjobb színész Csak szex és más semmi (2005)
Just Sex and Nothing Else
Csányi Sándor
2006 Legjobb színésznő Egyetleneim (2006)
 
Tóth Orsolya
2006 Legjobb színésznő Johanna (2005)
 
Tóth Orsolya
2006 Legjobb vágás Fehér tenyér (2006)
 
Politzer Péter
2005 Gene Moskowitz-díj A porcelánbaba (2005)
The Porcelain Doll
2005 Legjobb dokumentumfilm Új Eldorádó (2004)
 
2005 Legjobb első film Kinder Garden (2005)
 
Szekeres Csaba
2005 Legjobb elsőfilmes rendező A fény ösvényei (2005)
 
Mispál Attila
2005 Legjobb férfi mellékszereplő A porcelánbaba (2005)
The Porcelain Doll
Csányi Sándor
2005 Legjobb férfi mellékszereplő A fény ösvényei (2005)
 
Csányi Sándor
2005 Legjobb férfi mellékszereplő Állítsátok meg Terézanyut! (2004)
 
Csányi Sándor
2005 Legjobb film Fekete kefe (2005)
 
2005 Legjobb forgatókönyv Ég veled! (2005)
 
Pacskovszky József - Sándor Pál - Gózon Francisco
2005 Legjobb hang A fény ösvényei (2005)
 
Balázs Gábor
2005 Legjobb hang Dallas Pashamende (2005)
 
Balázs Gábor
2005 Legjobb hang Állítsátok meg Terézanyut! (2004)
 
Balázs Gábor
2005 Legjobb kísérleti film Résfilm (2004)
 
2005 Legjobb női mellékszereplő Ég veled! (2005)
 
Tóth Ildikó
2005 Legjobb operatőr Fekete kefe (2005)
 
Pohárnok Gergely
2005 Legjobb producer A miskolci boniésklájd (2004)
 
Garami Gábor
2005 Legjobb producer A fény ösvényei (2005)
 
Mickolczi Péter - Váradi Gábor
2005 Legjobb producer Csoda Krakkóban (2004)
 
Garami Gábor
2005 Legjobb producer Fekete kefe (2005)
 
Pataki Ágnes - Major István - Kovács Gábor - Muhi András
2005 Legjobb rendező A porcelánbaba (2005)
The Porcelain Doll
Gárdos Péter
2005 Legjobb rendezői látvány Nyócker! (2004)
 
Gauder Áron
2005 Legjobb rövidfilm A Karusszel rítus (2004)
 
2005 Legjobb színész A fény ösvényei (2005)
 
Cserhalmi György
2005 Legjobb színész A temetetlen halott (2004)
The Unburied Man
Cserhalmi György
2005 Legjobb színésznő Dallas Pashamende (2005)
 
Gryllus Dorka
2005 Legjobb vágás A fény ösvényei (2005)
 
Politzer Péter
2004 A zsüri különdíja Tamara (2003)
 
2004 Gene Moskowitz-díj Kontroll (2003)
 
2004 Legjobb dokumentumfilm A birodalom iskolája (2003)
 
2004 Legjobb első film Kontroll (2003)
 
Antal Nimród
2004 Legjobb férfi mellékszereplő Mélyen őrzött titkok (2004)
 
Nagy Ervin
2004 Legjobb férfi mellékszereplő Szezon (2004)
 
Nagy Ervin
2004 Legjobb film Másnap (2004)
 
2004 Legjobb forgatókönyv Dealer (2004)
 
Fliegauf Benedek
2004 Legjobb hang Dealer (2004)
 
Zányi Tamás
2004 Legjobb kísérleti film Kis apokrif No. 1. (2003)
 
2004 Legjobb női mellékszereplő Rózsadomb (2004)
 
Lázár Kati
2004 Legjobb női mellékszereplő Másnap (2004)
 
Lázár Kati
2004 Legjobb operatőr Kontroll (2003)
 
Pados Gyula
2004 Legjobb operatőr Másnap (2004)
 
Medvigy Gábor
2004 Legjobb producer Mélyen őrzött titkok (2004)
 
Gyarmathy Lívia
2004 Legjobb rendező Dealer (2004)
 
Fliegauf Benedek
2004 Legjobb rendező Mélyen őrzött titkok (2004)
 
Böszörményi Zsuzsa
2004 Legjobb rendezői látvány József és testvérei: Jelenetek egy parasztbibliából (2004)
 
Jeles András
2004 Legjobb rövidfilm Ördögtérgye (2003)
 
2004 Legjobb színész Másnap (2004)
 
Gáspár Tibor
2004 Legjobb színésznő Mélyen őrzött titkok (2004)
 
Bagaméri Eszter
2004 Legjobb vágás Getno - Nincs új világ (2004)
 
Incze Ágnes
2003 Gene Moskowitz-díj Rengeteg (2003)
 
2003 Legjobb dokumentumfilm Az út vége (2003)
 
2003 Legjobb első film Rengeteg (2003)
 
Fliegauf Benedek
2003 Legjobb elsőfilmes rendező Boldog születésnapot! (2003)
 
Fazekas Csaba
2003 Legjobb férfi mellékszereplő Bolondok éneke (2003)
 
Kovács Lajos
2003 Legjobb férfi mellékszereplő Rinaldo (2003)
 
Kovács Lajos
2003 Legjobb film Magyar szépség (2003)
 
2003 Legjobb forgatókönyv A rózsa énekei (2003)
 
Szilágyi Andor
2003 Legjobb forgatókönyvíró (az első forgatökönyvéért) Tesó (2003)
 
Dyga Zsombor - Lovas Balázs
2003 Legjobb hang Magyar szépség (2003)
 
Juhász Róbert
2003 Legjobb hang Tesó (2003)
 
Juhász Róbert
2003 Legjobb hang A boldogság színe (2003)
 
Juhász Róbert
2003 Legjobb operatőr Boldog születésnapot! (2003)
 
Sas Tamás
2003 Legjobb producer Rengeteg (2003)
 
Muhi András
2003 Legjobb producer Libiomfi (2003)
 
Muhi András - Budai György
2003 Legjobb producer Jött 1 busz (2003)
 
Budai György
2003 Legjobb rendezői látvány Táncalak (2003)
 
Grunwalsky Ferenc
2003 Legjobb rövidfilm Gumiember (2002)
 
2003 Legjobb színész Libiomfi (2003)
 
Mucsi Zoltán
2003 Legjobb színésznő Boldog születésnapot! (2003)
 
Ónodi Eszter
2003 Legjobb vágás Boldog születésnapot! (2003)
 
Barsi Béla
2003 Legjobb vágás Jött 1 busz (2003)
 
Barsi Béla
2002 A zsüri különdíja Szép napok (2002)
 
2002 A zsüri különdíja Arccal a földnek (2002)
 
2002 Gene Moskowitz-díj Hukkle (2002)
 
2002 Gene Moskowitz-díj Szép napok (2002)
 
2002 Legjobb dokumentumfilm Sejtjeink (2002)
 
2002 Legjobb első film Hukkle (2002)
 
Pálfi György
2002 Legjobb férfi mellékszereplő A ház emlékei (2002)
 
Rajhona Ádám
2002 Legjobb férfi mellékszereplő Aranyváros (2002)
 
Rajhona Ádám
2002 Legjobb film Chico (2001)
 
2002 Legjobb forgatókönyv A ház emlékei (2002)
 
Zsigmond Dezső - Dörner József - Pozsgay Zsolt
2002 Legjobb forgatókönyvíró (az első forgatökönyvéért) Ébrenjárók (2002)
 
Miklauzic Bence - Maruszki Balázs
2002 Legjobb hang Hamvadó cigarettavég (2001)
 
Sipos István
2002 Legjobb kísérleti film Szafari (1999)
 
2002 Legjobb női mellékszereplő Szép napok (2002)
 
Tóth Orsolya
2002 Legjobb operatőr Kísértések (2002)
 
Medvigy Gábor
2002 Legjobb operatőr Az utolsó blues (2002)
 
Seregi László
2002 Legjobb rendező Kísértések (2002)
 
Kamondi Zoltán
2002 Legjobb rendezői látvány Fény hull arcodra (2002)
 
Gulyás Gyula
2002 Legjobb színész Ébrenjárók (2002)
 
Gazsó György
2002 Legjobb színész Kísértések (2002)
 
Gazsó György
2002 Legjobb színésznő A ház emlékei (2002)
 
Nagy Mari
2002 Legjobb vágás Chico (2001)
 
Kornis Anna
2001 Gene Moskowitz-díj Werckmeister harmóniák (2000)
Werckmeister Harmonies
2001 Legjobb dokumentumfilm Mostohák (2000)
 
2001 Legjobb első film Moszkva tér (2001)
 
Török Ferenc
2001 Legjobb első film I love Budapest (2001)
 
Incze Ágnes
2001 Legjobb elsőfilmes rendező Macerás ügyek (2001)
 
Hajdu Szabolcs
2001 Legjobb férfi mellékszereplő Torzók (2001)
 
Mácsai Pál
2001 Legjobb film Werckmeister harmóniák (2000)
Werckmeister Harmonies
2001 Legjobb forgatókönyv Feri és az édes élet (2001)
 
Buglya Sándor - Pálos György - Győri Csilla
2001 Legjobb hang Vakvagányok (2001)
 
Márkus Tamás
2001 Legjobb kísérleti film Beszélő fejek (2000)
 
2001 Legjobb női mellékszereplő Moszkva tér (2001)
 
Pápai Erzsi
2001 Legjobb operatőr I love Budapest (2001)
 
Pohárnok Gergely
2001 Legjobb operatőr Szortírozott levelek (2000)
 
Pohárnok Gergely
2001 Legjobb rendező Torzók (2001)
 
Sopsits Árpád
2001 Legjobb rövidfilm Afta (2000)
 
2001 Legjobb színész Feri és az édes élet (2001)
 
Hollósi Frigyes
2001 Legjobb színésznő Paszport (2001)
Paszport - Útlevél a semmibe
Börcsök Enikő
2001 Legjobb vágás Macerás ügyek (2001)
 
Lemhényi Réka
2000 A zsüri különdíja El niño - A kisded (2000)
 
2000 A zsüri különdíja Jadviga párnája (2000)
 
2000 Gene Moskowitz-díj Sunshine (1999)
A napfény íze
2000 Legjobb dokumentumfilm Szerelem első hallásra (1999)
 
2000 Legjobb első film Nincsen nekem vágyam semmi (2000)
 
Mundruczó Kornél
2000 Legjobb film Glamour (2000)
 
2000 Legjobb film Johnny Famous (2000)
Kelj fel, Jancsi!
2000 Legjobb forgatókönyv Egyszer élünk (2000)
 
Tar Sándor
2000 Legjobb hang Glamour (2000)
 
Kovács György
2000 Legjobb hang Egyszer élünk (2000)
 
Kovács György
2000 Legjobb kísérleti film Pannon halom (1999)
 
2000 Legjobb operatőr Balra a nap nyugszik (2000)
 
Nagy András
2000 Legjobb rendező Anyád!... a szúnyogok (2000)
 
Jancsó Miklós
2000 Legjobb rövidfilm Aranymadár (2000)
 
2000 Legjobb rövidfilm uristen@menny.hu (2000)
 
2000 Legjobb színész Film... (2000)
 
Darvas Iván
2000 Legjobb színész A Morel fiú (1999)
 
Darvas Iván
2000 Legjobb színésznő Film... (2000)
 
Temessy Hédi
2000 Legjobb vágás A mi szerelmünk (2000)
 
Szentandrási Éva
1999 A zsüri különdíja 6:3, avagy játszd újra Tutti! (1999)
 
1999 Gene Moskowitz-díj Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten (1999)
 
1999 Legjobb dokumentumfilm A dunai exodus (1998)
 
1999 Legjobb dokumentumfilm Pipacsok (1998)
 
1999 Legjobb forgatókönyv Közel a szerelemhez (1999)
Close to Love
Salamon András
1999 Legjobb operatőr Simon mágus (1999)
 
Máthé Tibor
1999 Legjobb rendező Simon mágus (1999)
 
Enyedi Ildikó
1999 Legjobb színész Egy tél az Isten háta mögött (1999)
 
Eperjes Károly
1999 Legjobb színész 6:3, avagy játszd újra Tutti! (1999)
 
Eperjes Károly
1999 Legjobb színész Simon mágus (1999)
 
Andorai Péter
1999 Legjobb színésznő Visszatérés (Kicsi, de nagyon erős 2.) (1999)
 
Csere Ágnes
1999 Legjobb színésznő Visszatérés (Kicsi, de nagyon erős 2.) (1999)
 
Varga Klára
1998 A zsüri különdíja Országalma (1998)
 
1998 A zsüri különdíja Tükröződések (1998)
 
1998 Gene Moskowitz-díj Szenvedély (1998)
 
1998 Legjobb dokumentumfilm Tehetetlenül (1998)
 
1998 Legjobb dokumentumfilm Törésvonalak II. (1997)
 
1998 Legjobb első film Presszó (1998)
 
Sas Tamás
1998 Legjobb film Szenvedély (1998)
 
1998 Legjobb forgatókönyv Presszó (1998)
 
Németh Gábor - Sas Tamás
1998 Legjobb kísérleti film Altamira (1997)
 
1998 Legjobb operatőr Szenvedély (1998)
 
Gurbán Miklós
1998 Legjobb rendező Szenvedély (1998)
 
Fehér György
1998 Legjobb rövidfilm Benda színész eltűnése (1997)
 
1998 Legjobb színész Szenvedély (1998)
 
Djoko Rosic
1998 Legjobb színész Szenvedély (1998)
 
Derzsi János
1998 Legjobb színész Romani Kris - Cigánytörvény (1998)
 
Djoko Rosic
1998 Legjobb színésznő Szenvedély (1998)
 
Bánsági Ildikó
1997 Gene Moskowitz-díj Witman fiúk (1997)
 
1997 Legjobb dokumentumfilm Tartsd eszedben (1996)
 
1997 Legjobb dokumentumfilm Huttyán (1996)
 
1997 Legjobb film Csinibaba (1997)
 
1997 Legjobb film Hosszú alkony (1997)
 
1997 Legjobb forgatókönyv Szökés (1997)
 
Böszörményi Géza
1997 Legjobb kísérleti film Az örvény (1996)
 
1997 Legjobb operatőr Witman fiúk (1997)
 
Máthé Tibor
1997 Legjobb rendező Hosszú alkony (1997)
 
Janisch Attila
1997 Legjobb rövidfilm Stationary (1996)
 
1997 Legjobb színésznő A vád (1996)
 
Lázár Kati
1997 Legjobb színésznő Franciska vasárnapjai (1997)
 
Kerekes Éva
1996 A zsüri különdíja Punta grande (1996)
 
1996 Gene Moskowitz-díj Bolse Vita (1996)
 
1996 Legjobb dokumentumfilm Törvénytelen Muskátli I-III. (1996)
 
1996 Legjobb első film Bolse Vita (1996)
 
Fekete Ibolya
1996 Legjobb film Haggyállógva Vászka (1996)
 
1996 Legjobb operatőr Haggyállógva Vászka (1996)
 
Gózon Francisco
1996 Legjobb rendező Haggyállógva Vászka (1996)
 
Gothár Péter
1996 Legjobb színész Csajok (1996)
 
Cserna Antal
1996 Legjobb színésznő Csajok (1996)
 
Eszenyi Enikő
1995 Gene Moskowitz-díj A részleg (1995)
 
1995 Legjobb dokumentumfilm Egy nap döntöttem: drog helyett élet (1995)
 
1995 Legjobb film A részleg (1995)
 
1995 Legjobb női mellékszereplő Törvénytelen (1996)
 
Igó Éva
1995 Legjobb női mellékszereplő Esti Kornél csodálatos utazása (1995)
 
Igó Éva
1995 Legjobb operatőr Esti Kornél csodálatos utazása (1995)
 
Gózon Francisco
1995 Legjobb rendező A részleg (1995)
 
Gothár Péter
1995 Legjobb színész Megint tanú (1995)
 
Kállai Ferenc
1994 A zsüri különdíja Sátántangó (1994)
 
1994 Gene Moskowitz-díj Woyzeck (1994)
 
1994 Legjobb film Woyzeck (1994)
 
1994 Legjobb film Gyetyi csugunnih bogov (1993)
Vasisten gyermekei
1994 Legjobb operatőr Woyzeck (1994)
 
Máthé Tibor
1994 Legjobb operatőr Jó éjt, királyfi! (1994)
 
Máthé Tibor
1994 Legjobb operatőr Senkiföldje (1993)
 
Máthé Tibor
1994 Legjobb rendező Utrius (1994)
 
Grunwalsky Ferenc
1994 Legjobb színész Woyzeck (1994)
 
Kovács Lajos
1994 Legjobb színésznő Vigyázók (1993)
 
Nagy-Kálózy Eszter
1993 Gene Moskowitz-díj Gyerekgyilkosságok (1993)
 
1993 Legjobb első film Paramicha vagy Glonci, az emlékező (1993)
 
Szederkényi Júlia
1993 Legjobb film Gyerekgyilkosságok (1993)
 
1993 Legjobb női mellékszereplő Hoppá (1993)
 
Lázár Kati
1993 Legjobb női mellékszereplő Anna filmje (1993)
 
Lázár Kati
1993 Legjobb operatőr Gyerekgyilkosságok (1993)
 
Sas Tamás
1993 Legjobb rendező Video Blues (1992)
 
Sopsits Árpád
1993 Legjobb rendező Roncsfilm (1992)
Roncsfilm - vagy mi van ha győztünk?
Szomjas György
1993 Legjobb színésznő Roncsfilm (1992)
Roncsfilm - vagy mi van ha győztünk?
Szirtes Ági
1990 A zsüri különdíja Szürkület (1990)
 
1990 A zsüri különdíja Céllövölde (1990)
 
1990 Gene Moskowitz-díj Céllövölde (1990)
 
1990 Legjobb dokumentumfilm Vérrel és kötéllel (1989)
 
1990 Legjobb eredeti filmzene Potyautasok (1990)
 
Zygmunt Konieczny
1990 Legjobb látványtervezés Meteo (1989)
 
Zsótér László
1990 Legjobb operatőr A halálraítélt (1990)
 
Szabó Gábor
1990 Legjobb operatőr Meteo (1989)
 
Szabó Gábor
1990 Legjobb rendező Könnyű vér (1989)
 
Szomjas György
1990 Legjobb színész Tutajosok (1989)
 
Gáspár Sándor
1990 Legjobb színész Kicsi, de nagyon erős (1990)
 
Gáspár Sándor
1989 Gene Moskowitz-díj Az én XX. századom (1989)
 
1989 Legjobb dokumentumfilm Recsk 1950-1953, egy titkos kényszermunkatábor története (1989)
 
1989 Legjobb film Eldorádó (1988)
 
1989 Legjobb rendező Álombrigád (1983)
 
Jeles András
1989 Legjobb rendező Az én XX. századom (1989)
 
Enyedi Ildikó
1988 A zsüri különdíja Tiszta Amerika (1987)
 
1988 Gene Moskowitz-díj Kárhozat (1988)
Damnation
1988 Legjobb rendező A másik ember (1987)
 
Kósa Ferenc
1988 Legjobb rendező Kiáltás és kiáltás (1987)
 
Kézdi-Kovács Zsolt
1988 Legjobb színész Kárhozat (1988)
Damnation
Cserhalmi György
1988 Legjobb színész Tiszta Amerika (1987)
 
Lukáts Andor
1987 Gene Moskowitz-díj Hol volt, hol nem volt (1987)
 
1987 Legjobb dokumentumfilm Keresztúton (1987)
 
1987 Legjobb film Csók, anyu (1986)
 
1987 Legjobb operatőr Hol volt, hol nem volt (1987)
 
Ragályi Elemér
1987 Legjobb rendező Szörnyek évadja (1987)
 
Jancsó Miklós
1987 Legjobb rendező Csók, anyu (1986)
 
Rózsa János
1987 Legjobb színész Malom a pokolban (1987)
 
Garas Dezső
1987 Legjobb színész Szamárköhögés (1987)
 
Garas Dezső
1987 Legjobb színésznő Csók, anyu (1986)
 
Udvaros Dorottya
1986 Gene Moskowitz/Mari Kuttna emlékdíj Visszaszámlálás (1986)
 
1986 Legjobb dokumentumfilm Bábolna (1985)
 
1986 Legjobb forgatókönyv Idő van (1985)
 
Esterházy Péter
1986 Legjobb hang Idő van (1985)
 
Réti János
1986 Legjobb operatőr Egészséges erotika (1985)
 
Kardos Sándor
1986 Legjobb operatőr A tanítványok (1985)
 
Kardos Sándor
1986 Legjobb rendező A tanítványok (1985)
 
Bereményi Géza
1986 Legjobb rendező Idő van (1985)
 
Gothár Péter
1986 Legjobb rendező Egészséges erotika (1985)
 
Tímár Péter
1986 Legjobb színész Falfúró (1985)
 
Andorai Péter
1986 Legjobb színésznő Idő van (1985)
 
Ruttkai Éva
1985 Legjobb dokumentumfilm Földi paradicsom (1984)
 
1985 Legjobb film Redl ezredes (1985)
Oberst Redl
1985 Legjobb operatőr Uramisten (1984)
 
Máté Tibor
1985 Legjobb operatőr Eszmélés (1984)
 
Máté Tibor
1985 Legjobb operatőr Redl ezredes (1985)
Oberst Redl
Koltai Lajos
1985 Legjobb rendező Szirmok, virágok, koszorúk (1984)
 
Lugossy László
1985 Legjobb színész Őszi almanach (1984)
 
Székely B. Miklós
1985 Legjobb színész Sortűz egy fekete bivalyért (1984)
 
Székely B. Miklós
1985 Legjobb színész Uramisten (1984)
 
Eperjes Károly
1985 Legjobb színésznő Őszi almanach (1984)
 
Bodnár Erika
1985 Legjobb színésznő Őszi almanach (1984)
 
Temessy Hédi
1984 Legjobb film Napló gyermekeimnek (1982)
 
1984 Legjobb rendező Napló gyermekeimnek (1982)
 
Mészáros Márta
1984 Legjobb rendező Könnyű testi sértés (1983)
 
Szomjas György
1983 Legjobb első film Adj király katonát! (1982)
 
Erdőss Pál
1983 Legjobb film Szerencsés Dániel (1983)
 
1983 Legjobb forgatókönyv Elveszett illúziók (1982)
 
Gazdag Gyula - Spiró György - Győrffy Miklós
1983 Legjobb operatőr Vörös föld (1982)
 
Pap Ferenc
1983 Legjobb operatőr Együttélés (1983)
 
Pap Ferenc
1983 Legjobb rendező Egymásra nézve (1982)
 
Makk Károly
1983 Legjobb rendező Hatásvadászok (1982)
 
Szurdi Miklós
1983 Legjobb rendező Vörös föld (1982)
 
Vitézy László
1983 Legjobb színész Szerencsés Dániel (1983)
 
Végvári Tamás
1983 Legjobb színész Hatásvadászok (1982)
 
Végvári Tamás
1983 Legjobb színésznő Elveszett illúziók (1982)
 
Udvaros Dorottya
1982 Legjobb film Mephisto (1981)
 
1982 Legjobb operatőr Megáll az idő (1982)
Time Stands Still
Koltai Lajos
1982 Legjobb rendező Megáll az idő (1982)
Time Stands Still
Gothár Péter
1982 Legjobb rendező Vuk (1981)
 
Dargay Attila
1982 Legjobb színész Mephisto (1981)
 
Cserhalmi György
1982 Legjobb színész A zsarnok szíve - Boccaccio Magyarországon (1981)
 
Cserhalmi György
1982 Legjobb színésznő Kettévált mennyezet (1982)
 
Básti Juli
1982 Legjobb színésznő Szívzűr (1981)
 
Básti Juli
1981 Legjobb első film Ballagás (1980)
 
Almási Tamás
1981 Legjobb operatőr Ripacsok (1981)
 
Ragályi Elemér
1981 Legjobb rendező A mérkőzés (1981)
 
Kósa Ferenc
1981 Legjobb rendező Psyché (1980)
Nárcisz és Psyché
Bódy Gábor
1981 Legjobb rendező Köszönöm, megvagyunk (1980)
 
Lugossy László
1981 Legjobb színész Fábián Bálint találkozása Istennel (1980)
 
Koncz Gábor
1981 Legjobb színésznő Circus Maximus (1980)
 
Margitai Ági
1981 Legjobb színésznő Köszönöm, megvagyunk (1980)
 
Nyakó Júlia