Magyar Filmdíj (összes díj)

Év Kategória Film Művész/Megjegyzés
2020 Legjobb animációs rövidfilm Az utolsó vacsora (2018)
 
2020 Legjobb díszlettervező Drakulics elvtárs (2019)
Comrade Drakulich
Ágh Márton
2020 Legjobb díszlettervező (tévéfilm) Foglyok (2019)
 
Valcz Gábor
2020 Legjobb dokumentumfilm A létezés eufóriája (2019)
The Euphoria of Being
2020 Legjobb eredeti filmzene Apró mesék (2019)
 
Pacsay Attila - Parádi Gergely
2020 Legjobb eredeti filmzene (tévéfilm) Foglyok (2019)
 
Balázs Ádám
2020 Legjobb férfi főszereplő Akik maradtak (2019)
Those Who Remained
Hajduk Károly
2020 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm) Foglyok (2019)
 
Fekete Ernő
2020 Legjobb film Akik maradtak (2019)
Those Who Remained
2020 Legjobb forgatókönyv Akik maradtak (2019)
Those Who Remained
Tóth Barnabás - Muhi Klára
2020 Legjobb forgatókönyv (tévéfilm) Egy másik életben (2019)
 
Tasnádi István - Veres Attila
2020 Legjobb hang Drakulics elvtárs (2019)
Comrade Drakulich
Tőzsér Attila
2020 Legjobb hang (tévéfilm) Foglyok (2019)
 
Terffy Máté
2020 Legjobb ismeretterjesztő film Vad erdők, vad bércek - A fantom nyomában (2020)
 
2020 Legjobb jelmeztervezés Drakulics elvtárs (2019)
Comrade Drakulich
Füzes Eszter
2020 Legjobb jelmeztervezés (tévéfilm) Foglyok (2019)
 
Sinkovics Judit
2020 Legjobb női főszereplő Drakulics elvtárs (2019)
Comrade Drakulich
Walters Lili
2020 Legjobb női főszereplő (tévéfilm) Foglyok (2019)
 
Sodró Eliza
2020 Legjobb operatőr Valan - Az angyalok völgye (2019)
 
Garas Dániel
2020 Legjobb operatőr (tévéfilm) Foglyok (2019)
 
Gózon Francisco
2020 Legjobb rendező Akik maradtak (2019)
Those Who Remained
Tóth Barnabás
2020 Legjobb rendező (tévéfilm) Foglyok (2019)
 
Deák Kristóf
2020 Legjobb rövidfilm Casting (2019)
 
2020 Legjobb smink/maszk Apró mesék (2019)
 
Hortobágyi Ernella - Hufnágel Mariann
2020 Legjobb smink/maszk (tévéfilm) Foglyok (2019)
 
Kriskó Ancsa - Vincze Gabriella - Bankó Andrea
2020 Legjobb tévéfilm Foglyok (2019)
 
2020 Legjobb vágás FOMO - Megosztod, és uralkodsz (2019)
FOMO: Fear of Missing Out
Duszka Péter Gábor
2020 Legjobb vágás (tévéfilm) Egy másik életben (2019)
 
Mezei Áron
2019 Közönségdíj a legjobb filmnek BÚÉK (2018)
 
2019 Legjobb animációs film Ruben Brandt, a gyűjtő (2018)
Ruben Brandt, Collector
2019 Legjobb dokumentumfilm Gettó Balboa (2018)
 
2019 Legjobb első film Egy nap (2018)
One Day
2019 Legjobb eredeti filmzene Napszállta (2018)
Sunset
Melis László
2019 Legjobb eredeti filmzene (tévéfilm) Trezor (2018)
 
Pacsay Attila
2019 Legjobb férfi főszereplő A hentes, a kurva és a félszemű (2018)
 
Hegedűs D. Géza
2019 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm) Trezor (2018)
 
Anger Zsolt
2019 Legjobb férfi mellékszereplő A hentes, a kurva és a félszemű (2018)
 
Nagy Zsolt
2019 Legjobb férfi mellékszereplő (tévéfilm) Trezor (2018)
 
Scherer Péter
2019 Legjobb film Rossz versek (2018)
Bad Poems
2019 Legjobb forgatókönyv Egy nap (2018)
One Day
Szilágyi Zsófia - Mán-Várhegyi Réka
2019 Legjobb forgatókönyv (tévéfilm) Trezor (2018)
 
Köbli Norbert
2019 Legjobb forgatókönyv (tévéfilm) Árulók (2017)
 
Köbli Norbert
2019 Legjobb hang Napszállta (2018)
Sunset
Zányi Tamás
2019 Legjobb hang (tévéfilm) Trezor (2018)
 
Balázs Gábor
2019 Legjobb ismeretterjesztő film Vad Balaton (2018)
 
2019 Legjobb jelmeztervezés Napszállta (2018)
Sunset
Szakács Györgyi
2019 Legjobb jelmeztervezés (tévéfilm) Curtiz (2018)
 
Breckl János
2019 Legjobb látványtervezés Napszállta (2018)
Sunset
Rajk László
2019 Legjobb látványtervezés (tévéfilm) Curtiz (2018)
 
Kiss Dorka
2019 Legjobb női főszereplő Egy nap (2018)
One Day
Szamosi Zsófia
2019 Legjobb női főszereplő (tévéfilm) A színésznő (2017)
 
Szávai Viktória
2019 Legjobb női mellékszereplő Rossz versek (2018)
Bad Poems
Monori Lili
2019 Legjobb női mellékszereplő (tévéfilm) A színésznő (2017)
 
Tóth Ildikó
2019 Legjobb operatőr Trezor (2018)
 
Nagy András
2019 Legjobb operatőr Napszállta (2018)
Sunset
Erdély Mátyás
2019 Legjobb rendező Rossz versek (2018)
Bad Poems
Reisz Gábor
2019 Legjobb rövidfilm Ostrom (2017)
A Siege
2019 Legjobb smink/maszk Napszállta (2018)
Sunset
Forgács Böbe - Csatári Viktória
2019 Legjobb smink/maszk (tévéfilm) Curtiz (2018)
 
Árpa Karolina - Kolontáry Éva - Szabó Mónika
2019 Legjobb tévéfilm Trezor (2018)
 
2019 Legjobb vágás Rossz versek (2018)
Bad Poems
Tálas Zsófia
2019 Legjobb vágás (tévéfilm) Trezor (2018)
 
Király István
2018 Közönségdíj a legjobb filmnek Kincsem (2017)
 
2018 Legjobb dokumentumfilm Egy nő fogságban (2017)
A Woman Captured
2018 Legjobb eredeti filmzene 1945 (2017)
 
Szemző Tibor
2018 Legjobb férfi főszereplő 1945 (2017)
 
Rudolf Péter
2018 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm) Árulók (2017)
 
Hegedűs D. Géza
2018 Legjobb férfi mellékszereplő Az állampolgár (2016)
 
Znamenák István
2018 Legjobb film Testről és lélekről (2017)
On Body and Soul
2018 Legjobb forgatókönyv Testről és lélekről (2017)
On Body and Soul
Enyedi Ildikó
2018 Legjobb hang A Viszkis (2017)
The Whiskey Bandit
Balázs Gábor
2018 Legjobb jelmeztervezés Kincsem (2017)
 
Bárdosi Ibolya
2018 Legjobb látványtervezés Jupiter holdja (2017)
Jupiter's Moon
Ágh Márton
2018 Legjobb női főszereplő Testről és lélekről (2017)
On Body and Soul
Borbély Alexandra
2018 Legjobb női főszereplő (tévéfilm) Árulók (2017)
 
Sztarenki Dóra
2018 Legjobb női mellékszereplő Testről és lélekről (2017)
On Body and Soul
Tenki Réka
2018 Legjobb operatőr Jupiter holdja (2017)
Jupiter's Moon
Rév Marcell
2018 Legjobb rendező Testről és lélekről (2017)
On Body and Soul
Enyedi Ildikó
2018 Legjobb rendező (tévéfilm) Árulók (2017)
 
Fazakas Péter
2018 Legjobb rövidfilm Földiek (2017)
 
2018 Legjobb smink/maszk Budapest Noir (2017)
 
Tesner Anna - Halász Judit - Görgényi Réka
2018 Legjobb smink/maszk Kincsem (2017)
 
Fekete Rita - Makk Ildi - Jónás Kata
2018 Legjobb tévéfilm Árulók (2017)
 
2018 Legjobb vágás A Viszkis (2017)
The Whiskey Bandit
Kovács Zoltán
2017 Közönségdíj a legjobb filmnek #Sohavégetnemérős (2016)
 
2017 Legjobb animációs film Love (2015)
 
2017 Legjobb dokumentumfilm Soul Exodus (2016)
 
2017 Legjobb eredeti filmzene A martfűi rém (2016)
Strangled
Moldvai Márk
2017 Legjobb férfi főszereplő Tiszta szívvel (2016)
 
Thuróczy Szabolcs
2017 Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm) Szürke senkik (2016)
 
Kovács S. József
2017 Legjobb férfi mellékszereplő Tiszta szívvel (2016)
 
Fekete Ádám
2017 Legjobb film A martfűi rém (2016)
Strangled
2017 Legjobb forgatókönyv Tiszta szívvel (2016)
 
Till Attila
2017 Legjobb forgatókönyv (tévéfilm) Memo (2016)
 
Tasnádi István
2017 Legjobb hang Tiszta szívvel (2016)
 
Zányi Tamás
2017 Legjobb hang The Carer (2016)
Jutalomjáték
Zányi Tamás
2017 Legjobb jelmeztervezés A martfűi rém (2016)
Strangled
Szakács Györgyi
2017 Legjobb látványtervezés A martfűi rém (2016)
Strangled
Sopsits Árpád - Dévényi Rita
2017 Legjobb női főszereplő A martfűi rém (2016)
Strangled
Szamosi Zsófia
2017 Legjobb női főszereplő (tévéfilm) Tranzitidő (2016)
 
Kerekes Vica
2017 Legjobb női mellékszereplő Halj már meg! (2016)
 
Ónodi Eszter
2017 Legjobb operatőr A martfűi rém (2016)
Strangled
Szabó Gábor
2017 Legjobb rendező A martfűi rém (2016)
Strangled
Sopsits Árpád
2017 Legjobb rendező (tévéfilm) Szürke senkik (2016)
 
Kovács István (III)
2017 Legjobb rövidfilm Mindenki (2016)
Sing
2017 Legjobb smink/maszk A martfűi rém (2016)
Strangled
Kriskó Ancsa
2017 Legjobb smink/maszk Tiszta szívvel (2016)
 
Gerő Szandra
2017 Legjobb tévéfilm Szürke senkik (2016)
 
2017 Legjobb vágás A martfűi rém (2016)
Strangled
Kovács Zoltán
2017 Legjobb vágás Hurok (2016)
Loop
Kovács Zoltán
2016 Különdíj Saul fia (2015)
Son of Saul
2016 Legjobb animációs film Kojot és a szikla (2015)
 
2016 Legjobb díszlettervező Liza, a rókatündér (2015)
Liza the Fox-Fairy
Hujber Balázs - Bárdosi Ibolya
2016 Legjobb dokumentumfilm Drifter (2014)
 
2016 Legjobb eredeti filmzene Liza, a rókatündér (2015)
Liza the Fox-Fairy
Tövisházi Ambrus - Csengery Dániel
2016 Legjobb férfi főszereplő Veszettek (2015)
 
ifj. Vidnyánszky Attila
2016 Legjobb férfi mellékszereplő Félvilág (2015)
Demimonde
Kulka János
2016 Legjobb film Liza, a rókatündér (2015)
Liza the Fox-Fairy
2016 Legjobb forgatókönyv Félvilág (2015)
Demimonde
Köbli Norbert
2016 Legjobb hang Swing (2014)
 
Balázs Gábor
2016 Legjobb ismeretterjesztő film Vad Kunság: A Puszta rejtett élete (2016)
The Kunság: The Secret Life of the Hungarian Puszta
2016 Legjobb női főszereplő Liza, a rókatündér (2015)
Liza the Fox-Fairy
Balsai Mónika
2016 Legjobb női mellékszereplő Utóélet (2014)
 
Csákányi Eszter
2016 Legjobb operatőr Félvilág (2015)
Demimonde
Nagy András
2016 Legjobb rendező Liza, a rókatündér (2015)
Liza the Fox-Fairy
Ujj Mészáros Károly
2016 Legjobb rövidfilm Betonzaj (2015)
 
2016 Legjobb smink/maszk Liza, a rókatündér (2015)
Liza the Fox-Fairy
Horváth Csilla - Rácz Erzsébet - Kapás Nóra
2016 Legjobb tévéfilm Félvilág (2015)
Demimonde
2016 Legjobb vágás Liza, a rókatündér (2015)
Liza the Fox-Fairy
Czakó Judit